Autor Subiect: Unde mergem in vacanta Singles Camp?  (Citit de 280049 ori)

0 Membri şi 5 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13226
Re: Unde mergem in vacanta Singles Camp?
« Răspuns #540 : Joi, 01 Septembrie 2016, 14:10 »
Intre timp au mai ramas locuri doar la excursia din Ungaria, la SPA...

Offline Florin1968

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 261
Re: Unde mergem in vacanta Singles Camp?
« Răspuns #541 : Joi, 01 Septembrie 2016, 16:16 »
Dar la interne ?

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13226
Re: Unde mergem in vacanta Singles Camp?
« Răspuns #542 : Joi, 01 Septembrie 2016, 18:39 »
Acolo mai sunt.  Nu multe dar mai sunt. Atata timp cat sunt deschise inseamna ca au mai ramas locuri.

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13226
Re: Unde mergem in vacanta Singles Camp?
« Răspuns #543 : Miercuri, 07 Septembrie 2016, 12:18 »
Folosesc zilele de sejur ca....office days....Incerc sa conturez pana ma intorc excursiile 2017 din Islanda, Norvegia.

Am reusit de asemenea sa obtin toate detaliile pt excursia de Sf Andrei si 1 Decembrie. Au sa fie 4 zile de relaxare, plimbare si petrecere. 50 locuri. Excursia are sa fie lansata peste 4 zile.

Offline pinkpanthere

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 161
Re: Unde mergem in vacanta Singles Camp?
« Răspuns #544 : Sâmbătă, 01 Octombrie 2016, 19:51 »
In excursiile interne, anul 2017, poate fi inclus un weekend la Lepsa? Zona este superba. Plecare spre Focsani, Lepsa, Gresu, Targu Secuiesc (cu trecere prin pasul Tulnici). Bineinteles, o zi dedicata vaii Putnei si/sau, mai ales traseului din rezervatia Cheile Tisitei, lejer, accesibil pentru oricare iubitor de munte.
O seara minunata, cum de altfel, cred ca este ... dansati ... dansati ... rupeti pingelele! Eu incep sa-mi fag bagajele de Maroc si ma documentez cat pot.

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13226
Re: Unde mergem in vacanta Singles Camp?
« Răspuns #545 : Joi, 06 Octombrie 2016, 08:43 »
Am lansat mult mai repede decat in alti ani, o parte din excursiile pentru 2017. Multi ma intreaba ce urmeaza, ce o sa mai lansam. Va scriu aici ce urmeaza sa mai organizam sigur in 2017:

1.Insulele Azore 7 - 15 iunie (deja avem inscrisi in..."blind")

2.Capitalele tarilor nordice: Copenhaga, Stockholm, Helsinki 27 august - 3 septembrie

3.Sardinia - Corsica 25 septembrie - 2 octombrie

4.Maroc 9 - 18 octombrie

5.Madrid - Toledo 25 - 29 octombrie

Pana la 1 noiembrie toate aceste 5 excursii vor fi lansate.

Urmeaza sa discut cu Sel si Lidia sa vad disponibilitatea lor pentru 2017 si functie de asta intentionam sa organzam:

1.Madeira

2.Samothraki

3.Costa del Sol (sejur de 7 zile) - cu vizitare Andaluzia (half day trip-uri)

4.Amsterdam - Giethoorn (Venetia nordului)

5.Andorra

6 Sejur in Albania

7 Croaziera cu Gueleta

8. Malta

Am discutat pana acum doar de excursiile in afara tarii. Asa cum am mai anuntat, excursiile din tara vor fi lansate doar dupa 1 ianuarie, doar cele apropiate vor aparea pe site pana la 1 noiembrie.

O sa mergem atat pe excursiile noastre clasice si solicitate in fiecare an: Delta, Cheile Nerei, Tara Luanei etc cat si pe multe altele noi. Urmeaza sa ma sfatuiesc cu Lidia si Sel in aceasta privinta, vreau sa mai facem niste adaptari ale programelor la actualul profil mediu al participantilor, astfel incat ceea ce va oferim sa fie cat mai potrivit... :)

O sa fie destul de multe evenimente, vad ca genul acesta de iesiri tematice de week-end plac...si atunci o sa vedem ce locatii gasim, ce noi teme...Vreau sa ma apropii mai mult cu actiunile si de vestul tarii, n-am facut mare lucru in zona aceea, vreau de asemenea sa organizam in zona Bistrita, in zona Moldovei de Sud. Imi doresc sa fac multe...


Offline Rentzi

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 482
Re: Unde mergem in vacanta Singles Camp?
« Răspuns #546 : Joi, 06 Octombrie 2016, 12:55 »
Suntem cu tine Gigi, te sprijinim! Si noi ne dorim sa faci multe...
Desi, la ce intentii ai afisat aici, eu ma cam simt depasit: Sardinia-Corsica, Madrid-Toledo, Costa del Sol.
Albania??? Andorra? Si asta numai la extern...
Ne asteapta un program tere incarcat la anu'....

Offline noiembrie

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 759
  • Bine ai venit in grupul nostru!
Re: Unde mergem in vacanta Singles Camp?
« Răspuns #547 : Vineri, 07 Octombrie 2016, 11:20 »
Stiu ca munciti asiduu la programul de excursii.La interne, unde cred ca putem ajunge cei mai multi dintre noi
poate ar fi inedita una in Tara Secuiasca, tot mergeti la revelion acolo si am vazut ca avem pile...
Mai mult decat atat,cred ca m-am informat corect,stiti, eu cu PR-ul,am putea lua lectii de echitatie, daca vorbim cu cine trebuie.
O singura conditie, sa nu obosim...caii ! 

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13226
Re: Unde mergem in vacanta Singles Camp?
« Răspuns #548 : Sâmbătă, 08 Octombrie 2016, 09:42 »
Despre excursiile in tara.

Am primit de la Rodica I mai multe propuneri de excursii simple, pentru week-end, pentru perioade scurte. Acum si de la Noiembrie. Sunt toate in cutia din care am sa aleg si in limita  ceea ce poate face Lidia si Sel, o sa incerc sa organizam cat mai multe. Si in special noi...Dar....

Eu am facut pionerat in Romania in structura de excursii si multe din modelele mele sunt luate ca tipar si promovate in aceasta forma. Mi-a placut mereu sa fac si sa ofer ceva nou, am tot cotrobait, am tot nascocit, insa izvorul mai si seaca...Din pacate nu mai am timpul necesar pt informare si implicare in special pe latura de entertainment a excursiilor, foarte importanta de altfel. Pt ca pe langa a merge si vizita vrem sa oferim si cadrul unei interactiuni, asta inseamna un program. De la distanta si fara sa cunosc zona e dificil sa aflu si sa organizez. Informarea este aproape imposibila, pentru ca asa cum va mai spuneam in Romania lipseste o veriga importanta de turism. Se numeste DMC si lipseste cu desavarsire. Fara asa ceva mi-e greu sa mai deschid noi actiuni...Dar...

Mi-ar place si ne-ar ajuta enorm sa avem o implicare regionala a celor vechi sau mai noi care au prins exact ceea ce inseamna cu adevarat Singles Camp care isi cunosc bine zona, care ar putea sa fie un fel de ghizi care sa ma ajute pe mine in organizarea excursiei si pe insotitorul de grup cu orientarea in teren. Uitati de exemplu cum am avut-o pe Teodora la Braila. A asteptat grupul, i-a ghidat in oras, a facut niste aranjamente. Anul acesta mi-a trimis un numar de telefon a unui ghid, reperele unui restaurant nou deschi...E important, foarte important sa primesti astfel de informatii, sa ai acolo unde soseste grupul un punct de sprijin.

Hai sa vedem un pic cine ar putea sa se implice, si din ce zone. Cu ce propuneri de actiuni simple vin, cum se muleaza acestea pe specificul nostru, ce solutii de program alternativ celui de vizitare ne pot propune? Astept Banatul, astept zona Oradea - Satu Mare, astept Cluj - Bistrita, astept Muntenia, Dobrogea, Moldova...

Am sa adun toate materiale trimise, sa stiu oamenii care sunt gata sa se implice, discut si cu Sel si Lidia si apoi vreau sa ne intalnim undeva in centru tarii sa povestim pe indelete. Evident ca invitati ai mei, sa avem un week-end de dezbatere.

Sa vedem cine se ofera cu ce poate ajuta?

Propunerile le puteti posta si aici, dar cel mai potrivit este sa mi le transmiteti Email pe office@singlescamp.ro.

Offline noiembrie

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 759
  • Bine ai venit in grupul nostru!
Re: Unde mergem in vacanta Singles Camp?
« Răspuns #549 : Sâmbătă, 08 Octombrie 2016, 12:29 »
Nu zic sa mergem la Balvanyos resort, ca n-am avea intimitate si poate e cam pretentios ptr. noi,
dar in aceeasi zona, inconjurata de paduri de brad, cu aer puternic ozonat,cu piscina incalzita iarna,
pensiunea Cetate cu 22 camere si, daca suntem mai multi, la 30 metri, vilaTransilvania, poate ar fi niste locatii bune pentru temerari ca noi.
M-am uitat pe harta, cei din Moldova pot veni prin Onesti, Targu Secuiesc; un drum frumos si nu prea greu.Cei din Nord au acces facil.
Sudul, pe Miercurea Ciuc,Tusnad (avem si tren) si tare mi-e dor de un drum cu trenul in grup.Eee, cu vestul e un pic mai greu,poate cu avionul, pana la
cel mai apropiat aeroport, Brasov.
Cred ca iarna ar fi foarte frumos, ne-am plimba cu saniile in sunet de zurgalai, am sta in jurul focului,am canta , am vizita imprejurimile...

Offline Maria_Cara

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 9
Re: Unde mergem in vacanta Singles Camp?
« Răspuns #550 : Sâmbătă, 08 Octombrie 2016, 13:12 »
Buna ziua, mi-ar placea sa revad Holy Land (in varianta SC) cu trecere prin desertul Neghev, vizitarea craterului Mitzpe Ramon cu cazare la hotelul Beresheet(pe marginea craterului) cu trecere in Iordania la Petra, safari prin desert, (in Iordania cunosc ghid, scolit in Romania) m-as inscrie de pe acum, ... desi eu am o problema in general cu planificarea, nu ma pot inscrie in excursii cu citeva luni inainte, insa ma pot mobiliza si sa plec last minute. Va doresc week-end frumos

Offline noiembrie

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 759
  • Bine ai venit in grupul nostru!
Re: Unde mergem in vacanta Singles Camp?
« Răspuns #551 : Sâmbătă, 08 Octombrie 2016, 15:00 »
Sunt perseverenta, spuneam imprejurimile de la Balvanyos...grota cu sulf, grota de alaun, troita Sf. Maria, lacul Sf. Ana cu Tinovul Mohos, adica turbaria din craterul vulcanic
plantele insectivore"roua cerului" , alte specii de tundra , ursi, ruinele cetatii de la Balvanyos.Revenind in civilizatie, orasul Miercurea Ciuc cu cateva muzee interesante, o moara de apa
nefunctionala,biserica romano catolica  si multe alte obiective.

Offline doina savu

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 99
  • Bine ai venit in grupul nostru!
Re: Unde mergem in vacanta Singles Camp?
« Răspuns #552 : Sâmbătă, 08 Octombrie 2016, 15:36 »
Draga Gigi,
Crezi ca mai poti sa introduci inca o vacanta in Sicilia avand in vedere cererea mare? M-as bucura daca s-ar putea. Daca nu,...astept Sardinia
Mci
Doina

Offline krondia

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1482
  • Diana Lupu - Echipa Singles Camp & Travel
Re: Unde mergem in vacanta Singles Camp?
« Răspuns #553 : Sâmbătă, 08 Octombrie 2016, 15:51 »
Eee, cu vestul e un pic mai greu,poate cu avionul, pana la
cel mai apropiat aeroport, Brasov.
Aeroportul de la Ghimbav-Brasov este inca un vis frumos... vor mai trece probabil ceva ani pana va deveni functional.
Altfel, ai dreptate, zona Tusnad-Balvanyos este foarte frumoasa. Referitor la Miercurea Ciuc, la marginea orasului se gaseste si Manastirea franciscana de la Sumuleu Ciuc  unde, de Rusaliile catolice, are loc cel mai mare pelerinaj catolic din Europa Centrala si de Est.

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13226
Re: Unde mergem in vacanta Singles Camp?
« Răspuns #554 : Sâmbătă, 08 Octombrie 2016, 16:18 »
Am verificat azi pt Cinque Terre, dar nu mai am nimic liber, imi pare rau Doina. :-[