Autor Subiect: Unde mergem in vacanta Singles Camp?  (Citit de 279661 ori)

0 Membri şi 2 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Offline ligia

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 45
Re: Unde mergem in vacanta Singles Camp?
« Răspuns #645 : Marți, 03 Ianuarie 2017, 14:36 »
Sa incep cu raspunsul  la intrebarea initiala  :
1.excursia Ungaria-Austria merita facuta doar pe minim 5 zile . Altfel, s-ar sta mai mult in autocar . Chiar daca s-ar face o excursie scurta , de 3 zile , 2 ar fi pe drum. Sa nu uitam ca din Sibiu este ceva autostrada pana la granita , dar din celelalte zone ale patriei este cam problematic...
2.5 zile la Sibiel : aici cred ca este cam mult, mai ales ca voi mai aveti si alte actiuni organizate acolo .
3. week-end la Sibiel este OK dupa parerea mea.
4. Foto si film pe mine una nu ma pasioneaza la nivel profesional .

Si, mai am o propunere de excursie, poate va ganditi la ea : judetul Neamt , cu cazare pe lacul Bicaz , vizita cu rangerii in rezervatia de zimbri , pestera lui Daniil Sihastrul , manastiri ( ca sunt destule acolo ) , cetatea Neamtului -renovata cu fonduri europene . Nici nu ajung 3 zile pentru tot !! Probabil mai sunt si alte obiective care mie mi-au scapat . E destul sa va spun ca eu as mai merge o data ??

 

Offline RADULESA

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 15
Re: Unde mergem in vacanta Singles Camp?
« Răspuns #646 : Vineri, 13 Ianuarie 2017, 14:46 »
Workshop cu subiectul fotografie este o alegere perfecta pentru mine. Ma tenteaza si Sibiel!

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13224
Re: Unde mergem in vacanta Singles Camp?
« Răspuns #647 : Vineri, 13 Ianuarie 2017, 15:32 »
Ligia, la ce ai raspuns tu, nu sunt intrebarile sau propunerile mele... ??? Nu am mai discutat de mult despre tabara foto sau film, am facut acum vreo 7 ani asa ceva...5 zile la Sibiel, nu, nu, nu avem ce face atata pe acolo. La pensiune am facut doar tematice de week-end...Austria - Ungaria am organizat anul trecut intr-o varianta diferita total de ceea ce fac agentiile turistice clasice, am vrut sa arat si lucruri inedite...Dar am renuntat deocamdata la aceasta excursie. A fost cu plecare din Sibiu pt ca Singles Camp este o actiune nationala si cea mai bun varianta logistica este cu plecare dintr-un punct central care are iesire la autostrada. Gandeste-te ce costuri ar implica sa vin cu microbuzul din alte zone... ::)

Offline michaela.mami

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 49
Re: Unde mergem in vacanta Singles Camp?
« Răspuns #648 : Luni, 16 Ianuarie 2017, 07:21 »
Salutare tuturor!!La excursia Hajduszoboszlo ma puteti puncta si pe mine, cu conditia sa ma luati din Oradea( nu merg la Sibiu ca sa vin inapoi).
Foto...film... nu ma pasioneaza, dar pot participa pentru a testa domenii noi.Poate-mi place.
:)

Offline noiembrie

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 759
  • Bine ai venit in grupul nostru!
Re: Unde mergem in vacanta Singles Camp?
« Răspuns #649 : Luni, 16 Ianuarie 2017, 15:35 »
S-a vorbit undeva despre un proiect "Croaziera pe Dunare".Mai este posibil sa se materializeze si daca da, cand ?
Se stabilesc concediile,as dori sa stiu. Multumesc !

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13224
Re: Unde mergem in vacanta Singles Camp?
« Răspuns #650 : Luni, 16 Ianuarie 2017, 16:14 »
Cineva mi-a propus aceasta excursie. Am introdus-o ca propunere, am cautat si am cautat si iar am cautat. Am discutat apoi cu Gabi pt ca el este din Braila, am mai sunat niste "dunareni, dar nimeni nu stie sa se faca asa ceva. Am intrebat si persoana care a propus aceasta excursie, mi-a raspuns ca era la stadiul de idee, nu ca ar fi vazut intamplandu-se asa ceva pe Dunarea noastra. Nu discutam de Tui, a carui croaziere le cunosc, dar care sunt pe peioada mai lunga si costa... :o Nu este sezon, asa ca nici nu avem cum sa ne interesam in porturi...Ramane deci la stadiul de proiect...2018.

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13224
Re: Unde mergem in vacanta Singles Camp?
« Răspuns #651 : Joi, 19 Ianuarie 2017, 08:14 »
Pana astazi am lansat 49 de actiuni. Urmeaza azi Bulgaria, a 50-a. In block start mai stau inca 10...gata sa completeze ceea ce am promis anul trecut in toamna pentru 2017: 60 de excursii si evenimente Singles Camp&Travel!

Offline Rentzi

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 482
Re: Unde mergem in vacanta Singles Camp?
« Răspuns #652 : Joi, 19 Ianuarie 2017, 12:12 »
Dar Gigi, sunt doar 52 saptamani in an!  :o  La noi nu te gandesti?

Offline Misona

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 290
Re: Unde mergem in vacanta Singles Camp?
« Răspuns #653 : Joi, 19 Ianuarie 2017, 12:22 »
Dar Gigi, sunt doar 52 saptamani in an!  :o  La noi nu te gandesti?

Ba tocmai ca se gandeste la noi sunt 60 de actiuni planificate pana acum, ca pana la sfarsitul anului cine stie ce/cate mai apar(e)?

In alta ordine de idei, ne vedem la Carnaval sper Rentzi... anul acesta te voi surprinde!  :happy:
Viata e ca o piesa de teatru - nu conteaza cat de mult dureaza, ci cum se desfasoara. (Seneca)

Offline Rentzi

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 482
Re: Unde mergem in vacanta Singles Camp?
« Răspuns #654 : Joi, 19 Ianuarie 2017, 12:34 »
Abia astept!  O0

Offline Misona

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 290
Re: Unde mergem in vacanta Singles Camp?
« Răspuns #655 : Joi, 19 Ianuarie 2017, 13:26 »
Si eu ! Si eu! :yeah: :yeah:

17-19 februarie sper ca vii si tu :)

scuze ca sunt  :offtopic:
Viata e ca o piesa de teatru - nu conteaza cat de mult dureaza, ci cum se desfasoara. (Seneca)

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13224
Re: Unde mergem in vacanta Singles Camp?
« Răspuns #656 : Miercuri, 25 Ianuarie 2017, 13:25 »
Am sintetizat intr-o lista - tabel, toate excursiile noastre din 2017 - indicand  locurile de plecare + traseele la care va puteti conecta. O gasiti aici: http://www.singlescamp.ro/despre-transport/

Inchid temporar acest topic. Se va putea posta din nou doar incepand cu luna august atunci cand ne vom gandi ce facem in...2018!

Offline crystyna2000

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 103
Re: Unde mergem in vacanta Singles Camp?
« Răspuns #657 : Joi, 02 Martie 2017, 13:09 »
Gigi,o intrebare:

Era si o excursie in Ceahlau, programata undeva in septembrie, in lista Lidiei.
Se mai face?   :)

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13224
Re: Unde mergem in vacanta Singles Camp?
« Răspuns #658 : Joi, 02 Martie 2017, 13:25 »
Nu am lansat-o pt 2017. Tin minte ca am avut de ales...si am preferat altceva. Nu o sa mai fie adaugata, cu siguranta, deci nu o astepta. 90% din actiuni sunt deja pe site, ce mai adaug sunt mai mult evenimente. Cum este cel lansat astazi, la Sighisoara.

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13224
Re: Unde mergem in vacanta Singles Camp?
« Răspuns #659 : Duminică, 12 Martie 2017, 11:37 »
Sunt inca la Berlin, dar pentru ca urmeaza sa fiu plecat mai intai in Maroc, apoi la Galati - Braila si in continuare in Cinque Terre, am tinut sa va transmit cateva dintre posibilele noi excursii pe care o sa le organizam in 2018. Majoritatea dintre ele o sa fie lansate mai devreme de 1 noiembrie, pentru a contura grupul si a rezolva tot ce tine de logistica excursiei.

Excursiile sunt conturate ca program pe zile, am aproape toate amanuntele, urmeaza doar sa vad cotatiile, sa incep negocierile si apoi sa armonizez cu zborurile. Eu sper ca in maxim 45 de zile sa pot lansa noile excursii. Inca nu stiu daca toate, depinde si de cotatii si de alte cateva amanunte. Perioadele sunt informative, ele vor suferi pana la lansare anumite modificari, functie de zboruri si de detalii ce tin de logistica partenerilor. Dar in mare le puteti lua ca indicator.

1 - 12 martie Vietnam + Cambogia
23 martie - 1 aprilie Circuit si sejur Cuba
18 - 27 aprilie Madagascar plaja si excursii pe insula
6 - 13 august Moscova + S.Petersburg
1 - 15 septembrie Peru clasic + insulele Galapagos
24 - 5 octombrie Zanzibar (excursii + sejur) + vizitarea in safari a Parcului National Mikombe (Tanzania)
30 noiembrie - 8 decembrie Republica Dominicana (sejur + excursii)