Autor Subiect: Unde mergem in vacanta Singles Camp?  (Citit de 279764 ori)

0 Membri şi 3 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Offline totoescua

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 124
Re: Unde mergem in vacanta Singles Camp?
« Răspuns #750 : Joi, 27 Decembrie 2018, 13:47 »
Despre Paris de 8 Martie se poate spera ?

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13224
Re: Unde mergem in vacanta Singles Camp?
« Răspuns #751 : Joi, 27 Decembrie 2018, 13:53 »
Biletele de avion Bucuresti - Paris sunt scumpe, ne-am lovit de problema aceasta atunci cand am facut rezervarile pentru Valea Loirei. Dupa 1 ianuarie, o sa revenim la intentia aceasta de excursie.

Offline emanuela25.sv

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 38
  • Nu sunt ce par a fi
Re: Unde mergem in vacanta Singles Camp?
« Răspuns #752 : Sâmbătă, 29 Decembrie 2018, 17:15 »
As vrea sa stiu daca e vreun topic despre excursia la Sighisoara din 2019.
Exagerarea este adevarul care si-a pierdut rabdarea

Offline krondia

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1482
  • Diana Lupu - Echipa Singles Camp & Travel
Re: Unde mergem in vacanta Singles Camp?
« Răspuns #753 : Sâmbătă, 29 Decembrie 2018, 18:48 »
Carnavalul de la Sighisoara va avea loc intre 1-3 martie. Gasesti actiunea in rubrica  Excursii si vacanțe Singles Camp&Travel 2019 sau pe site.

Offline Dana Caragea

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 82
Re: Unde mergem in vacanta Singles Camp?
« Răspuns #754 : Sâmbătă, 29 Decembrie 2018, 18:55 »
Exact cum a zis Diana, iar acesta e link-ul direct la excursia de la Sighisoara din martie 2019
http://forum.singlescamp.ro/index.php/topic,2852.0.html

Offline emanuela25.sv

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 38
  • Nu sunt ce par a fi
Re: Unde mergem in vacanta Singles Camp?
« Răspuns #755 : Sâmbătă, 29 Decembrie 2018, 19:00 »
Multumesc, am gasit! Sunt noua pe aici si ma cam ratacesc  :)
Exagerarea este adevarul care si-a pierdut rabdarea

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Unde mergem in vacanta Singles Camp?
« Răspuns #756 : Duminică, 30 Decembrie 2018, 10:00 »
Dar, cu siguranta. va mai fi si Sighisoarea - Medieval Fun and Party, de obicei in toamna. Iar actiunile din partea a doua a anului inca nu sunt toate lansate. Probabil pana in februarie, vor fi.
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Unde mergem in vacanta Singles Camp?
« Răspuns #757 : Luni, 31 Decembrie 2018, 05:23 »
Sighisoarea????  :slap: :hammer: :faint:
Prima mea postare dupa nu stiu cata vreme si scriu Sighisoarea?  :2funny:
Am niste scuze: sunt racita bocna de aproape 10 zile, sunt obosita varza, dupa un an greu, care nu si-a incheiat inca socotelile, am un laptop muribund care se inchide cand mi-e lumea mai draga, deci il utilizez contra cronometru...
N-am nicio scuza ca sunt offtopic.

Dar mi s-a inchis ieri laptopul tocmai cand incercam sa completez mesajul meu cu ceva indicatii de orientare pentru emanuela25sv si alti nou intrati care se simt rataciti pe forum. :kissing:

Recomandarea mea, pentru cei interesati, era sa exploreze putin forumul de pe un desktop PC/laptop. Macar la inceput, pana se obisnuiesc.
Pagina de start ofera o vedere de ansamblu si o intelegere a modului in care forumul este organizat. Avem mai multe subforumuri

Forumul celor nou intrati
Excursii si evenimente
Aici se discuta
Scrise de noi
Fotografii
Comunicari, anunturi, precizari, sugestii, tutoriale si regulament
Arhiva
Centrul de informare
- unde vedem cine si unde, ce a mai postat recent.

Cam asta e structura. Click pe fiecare si puteti vedea ce topicuri, de fact ce subiecte de discutie contine fiecare subforum.
Ar fi minunat daca cineva s-ar oferi sa faca un tutorial cu o harta a forumului. :smitten:

Si ca sa revin, cat de cat, ontopic: Unde mergem in vacanta? Oriunde simtim ca mintea noastra vrea si inima doreste...  :)
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline Remember86

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 2
Re: Unde mergem in vacanta Singles Camp?
« Răspuns #758 : Miercuri, 06 Februarie 2019, 09:35 »
OK! Salutari tuturor! Sunt la inceput de relationare cu minunata voastra /noastra comunitate ! Ma bucur de tot ceea ce citesc pe acest forum  si de gama foarte mare de oferte pe care le propuneti ! Astept cu nerabdare Croaziera Albastra din iunie la care m-am inscris ! Cum fiecare dintre noi , ca adulti responsabili si probabil suficient de maturi avem deja bine formulate dorintele (si putintele!!) de timp liber, e clar ca fiecare se regaseste doar in acele propuneri care corespund asteptarilor . Personal sunt un sclav neconditionat al marii si nisipului al inotului si al recreerii cu tot ceea ce ofera acest cadru specific ! Ma simt minunat si in tot ceea ce inseamna descoperirea unor locuri , oameni , experiente noi . Prefer colectivitatile de grup relativ redus cu intercunoastere si relationare agreabila si directa in afara barierelor mondene cu fite si aere de VIP . Ma incinta discutiile lejere in afara canoanelor protocolare, la un pahar de vin, despre subiecte care sa nu stea departe de estetic , emotional , artistic , logic samd ! Prin prisma acestor mici sensibilitati personale ma simt atras doar de varianta 3 ( din cele 5!) , cea cu Budapesta ( acvatica  si nu numai )si Viena - orase pe care nu le-am vizitat inca ! Zile minunate tuturor!

Offline RaduM

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 71
Re: Unde mergem in vacanta Singles Camp?
« Răspuns #759 : Miercuri, 06 Februarie 2019, 15:59 »
 Domnu Gigi in viitor va ginditi si la o excursie pe transfagarasan care sa includa si cetatea Poenari si sa mergem si in jud Pitesti , barajul vidraru , Cozia  - sunt locuri care merita vazute , eventual o excursie separata de cea pe care o aveti  ?

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Unde mergem in vacanta Singles Camp?
« Răspuns #760 : Joi, 07 Februarie 2019, 03:54 »
Remember86, frumoasa intrare.  :thumbup: chiar daca ii statea si mai bine la topicul Prezentare nou-intrati.
Oricum, nu uita sa lasi un semn si la Croaziera din iunie. E important sa incepeti sa dialogati pe topicul excursiilor la care v-ati inscris. Calatorii frumoase sa ai! Desi, ai vazut, nu prea sunt actiuni  in care leneveala pe nisip sau inotul sa fie elementele centrale.
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline CristinaIonescu

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 36
Re: Unde mergem in vacanta Singles Camp?
« Răspuns #761 : Joi, 07 Februarie 2019, 10:29 »
eu nu am fost pe Transalpina si mi-as dori sa o fac.
poate se va trece in planurile viitoare.

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13224
Re: Unde mergem in vacanta Singles Camp?
« Răspuns #762 : Marți, 12 Februarie 2019, 06:31 »
Chiar daca nu raspund, citesc ceea ce se scrie aici, imi notez si cand fac planul pentru un an nou de excursii, revad propunerile voastre. Multe din ele au fost deja organizate, dar nu s-au mai reluat. Transalpina am facut-o acum cativa ani, la fel si coborarea de pe Tranfagarasan pe partea sudica, cu vizitarea obiectivelor de acolo. De ce nu le-am mai reluat? La Transalpina in primul rand datorita posibilitatilor reduse de cazare in standardul nostru si in conditiile de twin. Ranca este un dezastru de statiune, nu cred sa mai fi vazut un amalgam atat de neinspirat de case de vacante, alaturi de facilitati de cazare, iar pe partea cealalta, Jina, din pacate nu ofera poibilitati de cazare de grup. Transfagarasanul am vrut sa-l faca anul acesta cu cazare in zona de sud, dar tarifele sunt acolo chiar speculative pentru perioada de vara.

Sunt multe locuri extraordinar de frumoase in tara, dar multe dintre ele sufera de lipsa infrastructurii, nu doar de acces ci si a celei de cazare. Ma lovesc mereu de imposibilitatea de a gasi ceva potrivit in zona...

Offline Monica Mo

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 28
Re: Unde mergem in vacanta Singles Camp?
« Răspuns #763 : Marți, 12 Februarie 2019, 20:37 »
Ati luat in calcul si Iasiul? E doldora de istorie... cultura si poezie...
"A fi fiind nu e un dor, ci doar o lene mai fiind ca nefiind" Nichita Stanescu

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13224
Re: Unde mergem in vacanta Singles Camp?
« Răspuns #764 : Joi, 14 Februarie 2019, 10:54 »
Am facut Iasiul si va fi repetat. Inca nu e lansat pt 2019.