Autor Subiect: Unde mergem in vacanta Singles Camp?  (Citit de 279854 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline PGabriela

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 273
Re: Unde mergem in vacanta Singles Camp?
« Răspuns #780 : Luni, 22 Aprilie 2019, 13:07 »
  Yesss, Peru!!!
  Gigi, te-ai ținut de cuvânt :worship:!
  Prima pe listă! Poate vreți să știți ce wallpaper am pe desktop de vreun an?!

PERU evident  :D

Offline Nina Petre

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 177
Re: Unde mergem in vacanta Singles Camp?
« Răspuns #781 : Luni, 22 Aprilie 2019, 14:05 »


''Mănăstire într-un picior ghici ciupercă ce-i :)?!''

Offline PGabriela

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 273
Re: Unde mergem in vacanta Singles Camp?
« Răspuns #782 : Luni, 22 Aprilie 2019, 18:52 »


''Mănăstire într-un picior ghici ciupercă ce-i :)?!''
Macchu Picchu,  evident  :D

Offline STGABR

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 5
Re: Unde mergem in vacanta Singles Camp?
« Răspuns #783 : Marți, 23 Aprilie 2019, 09:53 »
Buna,

Vreau sa fac si eu o propunere. Poate se poate face anul acesta. PLOVDIV-un sejur de 3 nopti in capitala culturala europeana 2019. E cel mai pitoresc oras din Bulgaria, vechi de 8000 de ani.Sunt poze cu internet cu Plovdiv www.plovdiv2019,eu/en.

Gabriela Stochian

Offline Louie

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 397
Re: Unde mergem in vacanta Singles Camp?
« Răspuns #784 : Luni, 06 Mai 2019, 20:33 »
In excursia de la Praga vom trece si pe la Kavárna Obecní dům?
M-am uitat pe pozele din excursia de data trecuta, toate locurile sunt frumoase, totul este superb!  :smitten:
„Cele mai importante două zile din viața ta sunt ziua in care te-ai nascut si ziua in care ai aflat de ce" - Mark Twain

Offline Louie

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 397
Re: Unde mergem in vacanta Singles Camp?
« Răspuns #785 : Miercuri, 15 Mai 2019, 19:51 »
O propunere pentru revelion 2019-2020 

Poate este posibila organizarea mai multor petreceri de revelion pentru membri Singles Camp in mai multe locatii din tara.  :)
„Cele mai importante două zile din viața ta sunt ziua in care te-ai nascut si ziua in care ai aflat de ce" - Mark Twain

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13226
Re: Unde mergem in vacanta Singles Camp?
« Răspuns #786 : Joi, 16 Mai 2019, 11:28 »
Toate excursiile la Praga trec pe la Casa Oraseneasca.  :) Au o cafea si niste prajituri excelente acolo...

Revelionul l-am mai facut in 2 locatii, nu doar intr-unul singur. Este posibil, dar inca nu am ajuns pana acolo... :)

Offline Louie

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 397
Re: Unde mergem in vacanta Singles Camp?
« Răspuns #787 : Vineri, 17 Mai 2019, 21:37 »
Imi imaginez deja cafeaua si prajiturile  ;D

Multumesc pentru raspunsuri  :)
„Cele mai importante două zile din viața ta sunt ziua in care te-ai nascut si ziua in care ai aflat de ce" - Mark Twain

Offline crystyna2000

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 103
Re: Unde mergem in vacanta Singles Camp?
« Răspuns #788 : Luni, 24 Iunie 2019, 10:09 »
Buna,
Praga cand o lansezi? In ce luna e programata?

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13226
Re: Unde mergem in vacanta Singles Camp?
« Răspuns #789 : Luni, 24 Iunie 2019, 16:10 »
Cristina, inca nu am programat-o. De regula o fac primavara, este perioada cea mai potrivita acolo si cum imi place sa aleg full season pt orice excursie, cel mai probabil ca va fi luna mai 2020.

Offline ada81

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 71
Re: Unde mergem in vacanta Singles Camp?
« Răspuns #790 : Luni, 24 Iunie 2019, 18:20 »
Buna seara, ma bag si eu in seama intreband daca Malta sau
Amsterdam si Giethoorn mai sunt in planurile agentiei in viitorul apropiat sau departat??
Andreea

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13226
Re: Unde mergem in vacanta Singles Camp?
« Răspuns #791 : Marți, 25 Iunie 2019, 08:31 »
Amsterdam si Giethorn va fi reluat anul viitor. Malta am dorit s-o lansam, dar nu am reusit sa gasim o logistica in bugetul dorit. Este foarte posibil insa sa reluam si aceasta destinatie anul viitor.

Offline Nadia

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 47
Re: MAROC de la Atlantic la desertul Saharei 9 - 18 Aprilie 2019
« Răspuns #792 : Marți, 16 Iulie 2019, 16:10 »
Multumesc Gigi si Samiza pentru excursie, pentru surpriza.
MAROC a inceput ca un vis frumos, o aventura si amintiri de neuitat. Intr-o tara maghrebiana din Africa de Nord   am descoperit  cu surprindere o ingemanare a culturi europene cu cea  araba si berbera. 
Marrakech  colorat in ocru, parca prea mult dupa parerea prietenului arhitect - preot, te face sa simti viata la fiecare pas, iar gradinile Y.S.L sunt un vis colorat si cu un miros aparte, orasul Agadar renascut din cenusa dupa cutremur mi-a ramas in suflet si as fi vrut sa mai stau macar o zi, iar orasul  Casablanca pentru generatia mea este Hotelul Ritz, care pe langa uriasa moschee  a fost o  incantare sa-l descoper.
 Nu pot trece cu vederea calatoria cu camila in desert. Da, călătoria în deșert este un sentiment! Și, dacă n-am nicio șansă să îl redau prin cuvinte sau imagini, pot măcar să îți spun de ce trebuie să ajungi printre dunele portocalii măcar o dată în viață. Simt si acum golul din stomac cand am calcat pe nisipul fin al dunelor, cand am privit asfintitul soarelui, cand am simtit ritmul muzicii berbere in jurul focului si nu in ultimul rand am calcat pe covorul rosu spre cortul unde am dormit o noapte de neuitat.
A doua zi am traversat muntii Atlas si dupa cca 10 ore eram la Atlantic. Munţii Atlas se întind de la Atlantic spre nord-est, până la Ouarzazate, cu poteci nenumărate ce şerpuiesc prin văile luxuriante şi  care sunt presărate cu mici sate berbere.
Unul dintre cele mai populare trasee te poate duce la Djebel Toubkal (4 167 m), cel mai înalt munte din Maroc. Printre vârfurile acestui munte au fost săpate două trecători abrupte, Tizi n’Test şi Tizi n’Tichka, de pe ale căror cărări cotite se pot vedea privelişti minunate.
Noi am fost in trecatoarea Tizi n’Tichka strajuita de munţi abrupţi şi stânci de granit cu forme stranii, care o deosebesc de trecatorile noastre prin culoare si miros.
Grupul a fost EXTRAORDINAR, doamne inteligente si frumoase, Ilie a fost '' colegul de scaun in avionul de la Buc la Paris '' si am descoperit impreuna subiecte placute, la fel si maramureseanul nostru arhitect - preot sau invers, a fost pentru mine o oaza de liniste, incantare si surprindere incepand de la aeroportul din Paris !!!!!!!!! si  pana la sfarsitul excursiei, iar George confesorul doamnelor si care a reusit sa empatizeze cu toata lumea, ce-mi puteam dori mai mult.
Va multumesc tuturor ca ati fost o clipa in viata mea,

Cu drag, Nadia




 

Offline emipopa85

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 2
Re: Unde mergem in vacanta Singles Camp?
« Răspuns #793 : Miercuri, 11 Septembrie 2019, 19:40 »
Buna ziua, va rog sa ma ajutati! Am aplicat pentru excursia catre Samothraki, Grecia, am platit, semnat contractul si am solicitat un numar de contact sau o persoana ce ma poate indruma si cei de la agentie mi-au sugerat acest forum. Unde pot solicita ajutor, catre cine, ce pot face mai departe? Plecarea este Duminica aceasta.

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13226
Re: Unde mergem in vacanta Singles Camp?
« Răspuns #794 : Miercuri, 11 Septembrie 2019, 21:16 »
Fiecare excursie are atasat un topic aici pe forum. Am informat si explicat aceasta pe site, in mesajul de bine ati venit si de asemenea in prezentarea excursiei pe site, adica de acolo de unde ati luat informatiile pentru rezervare. Toate informatiile si anunturile apar DOAR pe forum, de aceea cei care suna in agentie sunt directionati aici. Forumul are insa, mai multe capitole si subcapitole. Intrati pe cel cu excursiile 2019 si acolo gaditi topicul cu Samothraki sau mai simplu, intrati pe pagina de site pe care v-ati inscris si o sa gasiti un buton mare pe care scrie forum. Va directioneaza pe topic. Informatiile despre sofer si masina apar cu 2-3 zile inainte de plecare, atunci primim de la firma de transport informatiile acestea.