Autor Subiect: Unde mergem in vacanta Singles Camp?  (Citit de 279882 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline almi_gabi

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 7620
Re: Unde mergem in vacanta Singles Camp?
« Răspuns #90 : Luni, 08 Noiembrie 2010, 09:07 »
1.Italy:
Carnevale di Venetia, 6-16 Feb -   http://www.carnevale.venezia.it/
Venetia a fost destinatia care mie mi se pare deosebita. Am fost de 2 ori acolo dar am ratat carnavalul. As fi interesata de acest festival.

2.Germany:
Rhine in Flames:    http://www.rhein-in-flammen.com/
Mi se pare interesant.


Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13226
Re: Unde mergem in vacanta Singles Camp?
« Răspuns #91 : Vineri, 10 Decembrie 2010, 09:04 »
Intre 13 - 15 februarie am sa particip la un congres de turism corporate la Praga, in calitate de hosted buyer, deci am servicile de cazare si masa gratuite. Nu insa si cele de transport. Foarte posibil ca pana atunci am sa-mi schimb masina pe care o am acum, preferand un microbuz mic cu 8 locuri. De la Praga am intentia sa plec spre Karlovy Vary, este doar o ora si jumatate distanta fata de capitala. Acolo urmeaza sa organizez pentru cateva companii mai multe actiuni motivationale, incentive-uri. Urmeaza sa am o intanire cu cei de Carlsbad Conention Bureau, o interfata turistica care ma va ajuta in actiunile de care aminteam. Relatiile pe care le am si la Praga si la Karlovy Vary sunt unele foarte bune, asa ca voi putea obtine niste tarife foarte bune in eventualitatea in care este cineva interesat de a veni impreuna cu mine in acea excursie. Se poate folosi oportunitatea de a transporta dus si intors 8 persoane si de asemenea puteti beneficia de facilitatile pe care le pot obtine pt cazare si extra servicii si ghidaj.
Daca sunt persoane interesate in acest sens trimiteti-mi va rog un mesaj personal sau un Email, dar asta in timp util pentru a putea discuta in ambele locuri.
Locatiile au SPA-uri ceea ce va reprezenta o solutie de back up pentru situatia in care vremea nu va fi cea mai buna. Oricum pentru a vizita Praga, pot sa discut cu agentia care organizeaza pentru participantii la congres sightseeing-ul si cu un tarif de 10 EUR sa se poata vizita orasul cu autocarul in conditii de confort excelente, cu opriri la obiectivele importante.
Nu este o actiune Singles Camp, este ceva privat deci puteti veni insotiti de cine doriti.

Offline ihriel

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 11
Re: Unde mergem in vacanta Singles Camp?
« Răspuns #92 : Duminică, 16 Ianuarie 2011, 10:36 »
Intre 13 - 15 februarie am sa particip la un congres de turism corporate la Praga, in calitate de hosted buyer, deci am servicile de cazare si masa gratuite. Nu insa si cele de transport. Foarte posibil ca pana atunci am sa-mi schimb masina pe care o am acum, preferand un microbuz mic cu 8 locuri. De la Praga am intentia sa plec spre Karlovy Vary, este doar o ora si jumatate distanta fata de capitala. Acolo urmeaza sa organizez pentru cateva companii mai multe actiuni motivationale, incentive-uri. Urmeaza sa am o intanire cu cei de Carlsbad Conention Bureau, o interfata turistica care ma va ajuta in actiunile de care aminteam. Relatiile pe care le am si la Praga si la Karlovy Vary sunt unele foarte bune, asa ca voi putea obtine niste tarife foarte bune in eventualitatea in care este cineva interesat de a veni impreuna cu mine in acea excursie. Se poate folosi oportunitatea de a transporta dus si intors 8 persoane si de asemenea puteti beneficia de facilitatile pe care le pot obtine pt cazare si extra servicii si ghidaj.
Daca sunt persoane interesate in acest sens trimiteti-mi va rog un mesaj personal sau un Email, dar asta in timp util pentru a putea discuta in ambele locuri.
Locatiile au SPA-uri ceea ce va reprezenta o solutie de back up pentru situatia in care vremea nu va fi cea mai buna. Oricum pentru a vizita Praga, pot sa discut cu agentia care organizeaza pentru participantii la congres sightseeing-ul si cu un tarif de 10 EUR sa se poata vizita orasul cu autocarul in conditii de confort excelente, cu opriri la obiectivele importante.
Nu este o actiune Singles Camp, este ceva privat deci puteti veni insotiti de cine doriti.

Ne poti da un cost estimativ pentru excursia asta, m-ar interesa in principiu :)
There have always been ghosts in the machine. Random segments of code, that have grouped together to form unexpected protocols. Unanticipated, these free radicals engender questions of free will, creativity, and even the nature of what we might call the soul.

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13226
Re: Unde mergem in vacanta Singles Camp?
« Răspuns #93 : Duminică, 16 Ianuarie 2011, 12:11 »
Nu pot sa dau nici un detaliu despre tarif, pt ca nu l-am solicitat pana acum. In principiu, plecam maxim 4 persoane, pt ca inca nu am schimbat Jeep-ul cu microbuzul de care ma legam pt a face un minigrup. Doua persoane sunt deja, deci mai este inca un loc. Practic are sa se stea la Praga doua zile si doua la Karlovy Vary. Am sa revin cu detalii, pt ca urmeaza sa transmit un Email cu cerere de tarif. Pt drum, practic are sa se imparta motorina la 4 persoane, deci cheltuiala de transport este minima.

Offline Brandy

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 66
  • Un coniac de calitate ...
Re: Unde mergem in vacanta Singles Camp?
« Răspuns #94 : Duminică, 16 Ianuarie 2011, 19:37 »
Tema de gandire .... ma tenteaza rau .....

Offline ihriel

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 11
Re: Unde mergem in vacanta Singles Camp?
« Răspuns #95 : Luni, 17 Ianuarie 2011, 18:37 »
Eu vreau sa vin, daca tot mai e 1 loc disponibil, este posibil? :)
There have always been ghosts in the machine. Random segments of code, that have grouped together to form unexpected protocols. Unanticipated, these free radicals engender questions of free will, creativity, and even the nature of what we might call the soul.

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13226
Re: Unde mergem in vacanta Singles Camp?
« Răspuns #96 : Sâmbătă, 22 Ianuarie 2011, 14:11 »
Aseara m-am intors, in cel mai scurt timp voi stii toate datele de excursie si vi le transmit pt a putea lua o decizie care sa se incadreze in timpul care a mai ramas pana la plecare.

Offline ihriel

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 11
Re: Unde mergem in vacanta Singles Camp?
« Răspuns #97 : Duminică, 23 Ianuarie 2011, 09:24 »
Aseara m-am intors, in cel mai scurt timp voi stii toate datele de excursie si vi le transmit pt a putea lua o decizie care sa se incadreze in timpul care a mai ramas pana la plecare.
Multuumim!
There have always been ghosts in the machine. Random segments of code, that have grouped together to form unexpected protocols. Unanticipated, these free radicals engender questions of free will, creativity, and even the nature of what we might call the soul.

Offline bety

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 62
Re: Unde mergem in vacanta Singles Camp?
« Răspuns #98 : Sâmbătă, 09 Iulie 2011, 16:08 »
Buna ziua tuturor,vin si eu cu o propunere de week-end pe malul Dunarii,la Oltenita(60km de Bucuresti),plimbare cu vaporasul pe Dunare pana la Tutrakan,Bulgaria(costul plimbarii pe Dunare dus-intors 40 roni,se pleaca la 8,30 din Oltenita si se intoarce la ora16)se poate vizita orasul Tutrakan,muzeu...Seara se poate amplasa corturi in port pe malul Dunarii,gratar,ne organizam,sau cazare in orasul OLtenita,intoarcere in Bucuresti,dupa preferinte.Astept raspunsurile voastre in ceea ce priveste data si  inscrierile.Sper sa fie convenabil pentru fiecare si sa ne putem relaxa si distra.Cu prietenie,Bety-Oltenita

Offline flaviaa

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 53
Re: Unde mergem in vacanta Singles Camp?
« Răspuns #99 : Sâmbătă, 09 Iulie 2011, 16:22 »
eu ma inscriu pe lista si subscriu celor spuse de bety.

Offline bety

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 62
Re: Unde mergem in vacanta Singles Camp?
« Răspuns #100 : Sâmbătă, 09 Iulie 2011, 16:27 »
MultumesC,FLAVIA pentru promptitudine,lista s-a deschis deja....va astept

Offline steliana

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 5133
Re: Unde mergem in vacanta Singles Camp?
« Răspuns #101 : Sâmbătă, 09 Iulie 2011, 17:06 »
si eu, chitisor mic!
sa iau si ... :D
nihil sine deo

Offline bety

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 62
Re: Unde mergem in vacanta Singles Camp?
« Răspuns #102 : Sâmbătă, 09 Iulie 2011, 17:23 »
Lista pt Dunare... bety,stabilim si data
       1.flavia
       2.steliana
       3.lili
       4.florica
       5......


Offline Ayouni

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1918
Re: Unde mergem in vacanta Singles Camp?
« Răspuns #103 : Sâmbătă, 09 Iulie 2011, 23:58 »
Buna ziua tuturor,vin si eu cu o propunere de week-end pe malul Dunarii,la Oltenita(60km de Bucuresti),plimbare cu vaporasul pe Dunare pana la Tutrakan,Bulgaria(costul plimbarii pe Dunare dus-intors 40 roni,se pleaca la 8,30 din Oltenita si se intoarce la ora16)se poate vizita orasul Tutrakan,muzeu...Seara se poate amplasa corturi in port pe malul Dunarii,gratar,ne organizam,sau cazare in orasul OLtenita,intoarcere in Bucuresti,dupa preferinte.Astept raspunsurile voastre in ceea ce priveste data si  inscrierile.Sper sa fie convenabil pentru fiecare si sa ne putem relaxa si distra.Cu prietenie,Bety-Oltenita

draga Bety, multam fain pentru invitatie! ramane cum vom stabili! ;)

in timpul primului razboi mondial, la Turtucaia s-a dat o lupta intre trupele bulgare, romane si germane.  Romanii au fost infranti! de aceea vom merge noi acum, sa ne luam revansa, hai sa-i invingem pe bulgari deocamdata! in Oktoberfest ii vom invinge si pe nemti!
"Stay hungry, stay foolish!" (Steve Jobs)

hadrian

  • Vizitator
Re: Unde mergem in vacanta Singles Camp?
« Răspuns #104 : Marți, 19 Iulie 2011, 15:44 »
.