Autor Subiect: Unde mergem in vacanta Singles Camp?  (Citit de 280234 ori)

0 Membri şi 7 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13227
Re: Unde mergem in vacanta Singles Camp?
« Răspuns #120 : Duminică, 31 Iulie 2011, 20:46 »
Exista 3 propuneri pe care le am in vedere, sunt toate trei foarte interesante. Cu Adrian am discutat de organizarea unui grup "calare", de aceasta actiune am sa ma  ocup saptamana viitoare, in paralel cu prerezervarile pt Sighisoara si Delta. Julia a facut propunerea unei tabere foto, am facut una foarte reusita anul trecut, am vrut sa o reeditam anul acesta in Retezat, un loc ideal pt pesajele si locurile minunate ce le ofera obiectivului, doar ca vremea atunci a fost foarte rea si am amanat tabara, a treia propunere a facut-o julian, este vorba de parcurgerea traseului Transalpina. Poate ca cele doua din urma ar merge bine impreuna, ce ziceti?

julia

  • Vizitator
Re: Unde mergem in vacanta Singles Camp?
« Răspuns #121 : Luni, 01 August 2011, 01:05 »

zicem ca le ziceti bine domnu` Cindea!!

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13227
Re: Unde mergem in vacanta Singles Camp?
« Răspuns #122 : Luni, 01 August 2011, 06:47 »
Un link catre Transalpina:
http://www.transalpina.biz/
In aceasta actiune este nevoie de:
- un fotograf profesionist sau nu neaparat - oricum unul care sa insoteasca grupul, bun didact, care poata sa explice, sa indrume, apoi sa corecteze si sa explice
- un coordonator de grup - cineva care sa preia informatii despre zona (ar fi perfect sa o cunoasca), sa tina legatura pe forum cu cei care se inscriu, asta pentru ca eu o sa fiu plecat aproape toata luna aceasta
- un mijloc de transport 8 - 14 locuri, depinde de numarul de inscrisi
Date posibile:
19 - 21 august
2 - 4 septembrie
Pentru 2 - 4 septembrie o sa pot veni eu cu microbuzul, in perioada 19 - 21 august, sunt cu SC pe ADRIATICA.
Pentru a lansa aceasta actiune, am nevoie, in cateva zile, de initiativa unuia dintre membri SC de a fi coordonator si de o recomandare pt fotograf (trebuie sa fie ceva nu foarte sofisticat si scump - cuiva caruia sa i se plateasca drum, cazare, mancare, eventual inca ceva suplimentar). Ce ziceti?

julia

  • Vizitator
Re: Unde mergem in vacanta Singles Camp?
« Răspuns #123 : Luni, 01 August 2011, 12:16 »
<iframe width="640" height="385" src="//www.youtube.com/embed/tva1GPJg7TM?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

julia

  • Vizitator
Re: Unde mergem in vacanta Singles Camp?
« Răspuns #124 : Luni, 01 August 2011, 18:25 »

1. am citit ca e cea mai inalta sosea din tara (2.145 m in Pasul Urdele, detronand astfel Transfagarasan-ul) – chiar daca nu avem fotograf banuiesc ca e o excursie care merita facuta pt frumusetea si ineditul locurilor
2. soseau aia in sine e spectaculoasa, dar o vedem din masina. ar fi bine de stiut ce se mai poate face acolo, drumetii sau poate exista ceva de vizitat
3. as putea sa intreb de un fotograf in conditiile mentionate – cazare, drum si plata orelor, dar pt asta trebuie stiut care e nivelul de cunostinte in domeniu al participantilor la excursie si ce doresc.

Offline paulette

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 89
Re: Unde mergem in vacanta Singles Camp?
« Răspuns #125 : Marți, 02 August 2011, 09:39 »
E musai sa fie tabara sau excursie foto? Pe mine ma incanta foarte mult ideea de a participa, dar nu stiu nimic despre fotografie  :(

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13227
Re: Unde mergem in vacanta Singles Camp?
« Răspuns #126 : Marți, 02 August 2011, 10:53 »
Nu pauette, era o propunere de a combina cele doua. Sa vedem, poate pana la urma, cineva din SC mai priceput in ale fotografiei, poate sa faca, asa din mers cateva lectii despre reguli si tehnici.

julia

  • Vizitator
Re: Unde mergem in vacanta Singles Camp?
« Răspuns #127 : Duminică, 18 Septembrie 2011, 08:10 »
nu vrea nimeni pe transalpina? poate daca sunt mai multi interesati facem o iesire in zona

Mari_a

  • Vizitator
Re: Unde mergem in vacanta Singles Camp?
« Răspuns #128 : Miercuri, 21 Septembrie 2011, 23:41 »
"Din satul subcarpatic Novaci drumul începe să urce brusc spre staţiunea Rânca.
În mai puţin de 10 minute, urechile ţi se înfundă şi te trezeşti la sute de metri înălţime faţă de punctul de plecare
."  :o
http://www.evz.ro/detalii/stiri/transalpina-soseaua-dintre-nori-946369.html
Asta e pentru curajoși. Dacă se mai pune și de-o zăpadă... (Îmi amintește de coșmarul vieții mele de șofer amator: bară la bară în Cheile Bicazului)

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13227
Re: Unde mergem in vacanta Singles Camp?
« Răspuns #129 : Sâmbătă, 24 Septembrie 2011, 12:32 »
Va propuneam pt ultimele zile ale lunii septembrie o excursie la festivalul berii din Munchen. Amicul meu sas mi-a trimis un link catre camerele web de la festival. De curiozitate uitati-va ce este seara acolo. Zilele trecute atat de multa lume a fost incat s-au inchis corturile din cauza supraaglomerarii. Criza?
http://www.oktoberfest.de/de/ressort/Webcams/

Saturnianul

  • Vizitator
Re: Unde mergem in vacanta Singles Camp?
« Răspuns #130 : Marți, 04 Octombrie 2011, 03:44 »
Ideea propunerii care urmeaza mi-a venit de la discutiile din topicul "Singles Camp Bucuresti", unde tot cautam destinatii de o zi. Si m-am gandit la vizitat pesteri. Care sunt cam departe de Bucuresti, ce-i drept, pentru o singura zi. Cea mai aproape ar fi Pestera Muierii care, in miezul verii cind e ziua cea mai lunga, merge vizitata si intr-o singura zi.

Atunci m-a lovit. De ce nu un week-end circuit? Vineri spre Baia de Fier pentru vizitat pestera Muierii. De acolo nu mai e mult pina la Novaci, unde o luam pe Transalpina. Cazare la Rinca peste noapte. Simbata se continua Transalpina spre Saliste cu punct terminus Sibiel. Cazare la Sibiel si duminica o luam spre casile noastre.

Zic ca ar putea fi o excursie Singles Camp. Cum suna?




luciamanta

  • Vizitator
Re: Unde mergem in vacanta Singles Camp?
« Răspuns #131 : Marți, 04 Octombrie 2011, 07:03 »
   :) Felicitari, Bogdan! Deja ai pus bazele unui club al excursionistilor de week-end! Interesant itinerariu, bine gandit! Bogdan, propun si eu, daca nu te superi, o excursie fie de o zi, fie de un week-end la Muntele, Lacul si Barajul Siriu, judetul Buzau cu popas la Pensiunea Izvorul Bucuriei. Eu am fost in zona in urma cu 2 luni. Este superb, mirific, pitoresc!!!

julia

  • Vizitator
Re: Unde mergem in vacanta Singles Camp?
« Răspuns #132 : Marți, 11 Octombrie 2011, 19:25 »
acuma ziua e scurta si excursii de o zi s-au transformat in excursii de o juma de zi.
dar eu cind am vizitat pesterile alea int-o zi le-am facut. e drept ca nu am strabatut transalpina.
suna tentant dar cred ca pt 2012. inainte de sfirsitul lumii.

Offline carmentoma

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 136
Re: Unde mergem in vacanta Singles Camp?
« Răspuns #133 : Miercuri, 12 Octombrie 2011, 14:41 »
"suna tentant dar cred ca pt 2012. inainte de sfirsitul lumii."

...sau dupa?

Saturnianul

  • Vizitator
Re: Unde mergem in vacanta Singles Camp?
« Răspuns #134 : Miercuri, 12 Octombrie 2011, 15:23 »
suna tentant dar cred ca pt 2012. inainte de sfirsitul lumii.

Normal, pentru 2012. Eu as fi vrut chiar in timpul sfirsitului lumii dar ala e in decembrie :(