Autor Subiect: Unde mergem in vacanta Singles Camp?  (Citit de 279621 ori)

0 Membri şi 5 Vizitatori vizualizează acest subiect.

silviu

  • Vizitator
Re: Unde mergem in vacanta Singles Camp?
« Răspuns #195 : Luni, 23 Ianuarie 2012, 16:03 »
Anul acesta Pastele pica in 16 aprilie.
15 aprilie :angel:

Offline Victorman

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 318
Re: Unde mergem in vacanta Singles Camp?
« Răspuns #196 : Luni, 23 Ianuarie 2012, 16:38 »
Da nu mai conteaza ca am aruncat un ochi pe aici si nu-i nimic organizat atunci  :-[

Caroline

  • Vizitator
Re: Unde mergem in vacanta Singles Camp?
« Răspuns #197 : Luni, 23 Ianuarie 2012, 21:46 »
Eu stiu ca Pastele (si Craciunul) se fac in familie: parinti, bunici, nepoti, frati, surori, nurori... cu catel, cu purcel...  ::)

Mari_a

  • Vizitator
Re: Unde mergem in vacanta Singles Camp?
« Răspuns #198 : Marți, 03 Aprilie 2012, 15:32 »
Despre Veliko Tarnovo - capitala medievala a Bulgariei - si despre Arbanassi - un satuc apropiat, am auzit in timp numai de bine. De curand, niste prieteni intorsi dintr-o calatorie in tara vecina si prietena de la sud mi-au povestit foarte incantati despre frumusetile intalnite la numai 160 de km de Bucuresti… Pun aici un link, ca propunere pentru o excursie la anu’ ori vreodata, cand se va putea…

http://www.velikoturnovo.info.ro/index1.html

Offline almi_gabi

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 7620
Re: Unde mergem in vacanta Singles Camp?
« Răspuns #199 : Miercuri, 04 Aprilie 2012, 09:17 »
interesant Mari, nu stiam de Veliko Tarnovo si arata chiar pitoresc

Offline adda

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1326
Re: Unde mergem in vacanta Singles Camp?
« Răspuns #200 : Sâmbătă, 23 Iunie 2012, 09:46 »
am o propunere pt o viitoare tabara SC....Colibita
nu am ajuns acolo niciodata, am vazut numai poze....peisajele sunt superbe

Offline almi_gabi

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 7620
Re: Unde mergem in vacanta Singles Camp?
« Răspuns #201 : Sâmbătă, 23 Iunie 2012, 10:40 »
am o propunere pt o viitoare tabara SC....Colibita
nu am ajuns acolo niciodata, am vazut numai poze....peisajele sunt superbe

zi-mi si mie pe unde e si ce se petrece la Cobilita ca m-ai facut curioasa si am dat pe google si mi-a aratat niste galeti pe'o bara de lemn   :blush:

Offline adda

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1326
Re: Unde mergem in vacanta Singles Camp?
« Răspuns #202 : Sâmbătă, 23 Iunie 2012, 11:08 »
lacul de acumulare de la Colibita vazut de sus.
E o statiune turistica care s-a dezvoltat in jurul lacului Colibita la aprox 50 km de Bistrita,
Bistrita Colibita

http://ro.wikipedia.org/wiki/Barajul_Colibi%C8%9Ba
http://ro.wikipedia.org/wiki/Colibi%C8%9Ba,_Bistri%C8%9Ba-N%C4%83s%C4%83ud

Offline micaela

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 6590
Re: Unde mergem in vacanta Singles Camp?
« Răspuns #203 : Sâmbătă, 23 Iunie 2012, 11:09 »
zi-mi si mie pe unde e si ce se petrece la Cobilita ca m-ai facut curioasa si am dat pe google si mi-a aratat niste galeti pe'o bara de lemn   :blush:

Gabitzu', adda a zis Colibita, nu cobilita   ;D

Offline almi_gabi

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 7620
Re: Unde mergem in vacanta Singles Camp?
« Răspuns #204 : Sâmbătă, 23 Iunie 2012, 11:12 »
Gabitzu', adda a zis Colibita, nu cobilita   ;D

is' praf cu sinapsele  :faint:

Offline almi_gabi

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 7620
Re: Unde mergem in vacanta Singles Camp?
« Răspuns #205 : Sâmbătă, 23 Iunie 2012, 11:13 »
lacul de acumulare de la Colibita vazut de sus.
E o statiune turistica care s-a dezvoltat in jurul lacului Colibita la aprox 50 km de Bistrita,
.....

multam adda !!  :)
s-a facut si la mine lumina  :whistle: caldura era   oO

Offline adda

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1326
Re: Unde mergem in vacanta Singles Camp?
« Răspuns #206 : Sâmbătă, 23 Iunie 2012, 11:15 »
cu placere Gabi...pacat ca nu pot face si racoare, nu?  ;)

Offline clara39

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 128
  • ..si maine va fi o noua zi.....
Re: Unde mergem in vacanta Singles Camp?
« Răspuns #207 : Duminică, 07 Octombrie 2012, 17:34 »
cred ca am nimerit sa scriu unde trebuie....nu am vazut excursii la mare..cum ar fi Tunisia,Egipt,Cipru...nu organizezi si mare?...doar munte?

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13224
Re: Unde mergem in vacanta Singles Camp?
« Răspuns #208 : Duminică, 07 Octombrie 2012, 19:50 »
Nu am in vedere organizarea de sejururi. Doar a unor combinatii circuit + sejur. Unde 4-5 zile sunt de plaja. Asa au fost anul acesta Adriatica si cele doua Spanii.

Sejurul simplu ar insemna doar vacanta pentru singles, componenta de socializare ar lipsi aproape cu desavarsire. Intr-un hotel mare, s-ar pierde identitatea si intimitatea grupului si in cel mai fericit caz s-ar fractiona. Asta este un motiv. Al doilea este interesul pentru astfel de destinatii. Si cel de-al treilea este legat si de partea financiara si de timpul pe care il am la dispozitie. Dupa cate stii eu insotesc fiecare grup, ori destinatiile astea mi-ar lua prea mult din resurse. Prefer sa fac 3 actiuni in tara, la care participa 15-25 persoane si unde si comunicarea, interelationarea intre oameni parca este mai simpla si mai buna. Astept, sunt tare curios sa vad rezultatele chestionarului, dar intuiesc ca excursiile afara nu au succes ca cele din tara dpdv al socializarii. Si asta este tinta mea, sa fac asa cum spun eu, o punte intre oameni. Asta am observat eu cel putin, s-ar putea sa ma insel si rezultatul chestionarului sa-mi spuna altceva. Dar mie mi s-a parut ca nu s-au dezvoltat niste relatii intre participanti asa cum s-a intamplat in tara. Efortul meu de a conduce, de a ghida grupul, de a incerca sa fie totul bine pe perioada excursiei ar trebui in mod normal sa se materializeze prin aparitia si dezvoltarea unor relatii intre participanti. Si repet, afara nu mi s-a parut decat in mica masura ca s-a intamplat asta. Aici s-ar putea sa exista mai multe motive: grupul este prea mic, poate 8-9 cum mergem noi sa nu fie optim pt socializare, desi in teorie el asa apare; este posibil ca oboseala care se acumuleaza sa afecteze intr-un fel capacitatea de relationare a fiecaruia; este posibil ca locurile si lucrurile intalnite in excursie sa distraga total atentia catre ceilalti si componenta turistica sa devina mult mai importanta.

Daca am avut dreptate, anul acesta am sa modific cateva lucruri:
- sa maresc grupul la 14-18 persoane, ceea ce inseamna ca se va calatori cu un mijloc de transport mai mare, cu plecare din Bucuresti. Ar fi mai comod pt cei de-a acolo, eu am sa fiu mai putin obosit si evident mai atent la grup decat la condus, parcaj etc. Poate ca acest numar este optim pt socializare
- sa maresc numarul de zile de sejur fata de cele de circuit, pt a da posibilitatea participantilor sa se odihneasca mai mult si sa aiba ragazul de interrelationare. Sa semene mai mult a vacanta, nu a circuit. De aceea am scos Italia de Nord, Italia de sud, doua circuite extraordinar de interesante si frumoase, dar la care am vazut ca oboseala se instaleaza dupa 2-3 zile si in continuare este doar ritm si program. Sub aspect turistic este o reusita, ca si socializare un esec. Ori dupa ce conduci 5000 de km, vizitezi 10-12 orase, schimbi nu stiu cate hoteluri, sus bagaje - jos bagaje, cand ajungi acasa si tragi linie - realizezi ca tinta de socializare nu a fost atinsa,,,ti-e greu sa te mai incumeti la astfel de drumuri, repet in conditiile in care nu crezi si speri in legaturile de prietenie care se pot forma la un asa drum lung.
- sa propun cate ceva pt serile pe care le avem acolo; este foarte important sa le petrecem impreuna, sa putem comunica, in conditiile in care stam in locatii mari. Chiar daca intr-un grup nu toti sunt dispusi la a iesi intr-un club, la un local, trebuie sa ma gandesc la cei carora le place asa ceva. Am avut in acest sens experienta Bratislava, Praga, Torremolinos, unde intradevar o parte nu a iesit, dar cu ceilalti ne-am distrat super si au fost niste seri de neuitat.

De aceea este important asa cum spuneam chestionarul. Eu deocamdata fac doar presupuneri, mi-am format doar o parere, o impresie. Care poate sa nu fie reala. Dar daca este, asa cum mai intuiesc cateva lucruri care trebuie schimbate, atunci clar ca am de lucru.

Caroline

  • Vizitator
Re: Unde mergem in vacanta Singles Camp?
« Răspuns #209 : Duminică, 07 Octombrie 2012, 20:38 »
- sa maresc numarul de zile de sejur fata de cele de circuit, pt a da posibilitatea participantilor sa se odihneasca mai mult si sa aiba ragazul de interrelationare. Sa semene mai mult a vacanta, nu a circuit.

excelenta idee!  :thumbup: