Autor Subiect: Taiatul porcului - Sibiel 3 - 5 decembrie 2010  (Citit de 9310 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Online admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13226
Re: Taiatul porcului - Sibiel 3 - 5 decembrie 2010
« Răspuns #15 : Duminică, 05 Decembrie 2010, 19:39 »
Un week-end inceput cu soare si vreme calda, sfarsit cu ninsoare. In care bietul purcel si-a dat obstescul sfarsit! Dupa o scurta socializare si imprietenire cu noi, a ajuns pe masa si in portbagaje...ca si carnati, caltabosi, jumeri, untura si slaninuta. A da era sa uit ce era mai important: si ca sorici.
Sper ca ati ajuns cu bine acasa, ca iesirea asta va facut bine si a fost inedita. Doar sa nu exagerati acum acasa cu slaninuta si untura: sunt foarte bune, imbietoare, dar trebuie consumate in cantitati mici.
Mie mi-a prins foarte bine reintalnirea cu voi, m-am simtit tare bine, am ras, am dansat si ...am mancat. Sper ca ati remarcat insa ca am facut-o ponderat: am promis doar sa schimb marimea hainelor si vreau sa fiu ....sprinten pentru circuitele de anul viitor.
Am atasat cateva poze de acolo.

Magdalena_`

  • Vizitator
Re: Taiatul porcului - Sibiel 3 - 5 decembrie 2010
« Răspuns #16 : Duminică, 05 Decembrie 2010, 20:05 »
Multumim Gigi! A fost un week-end minunat si foarte linistit, nu mai punem la socoteala faptul ca bietul purcelus a ajuns deja legenda. Mi-a facut bine aceasta reantalnire. Sa stiti fetelor ca ne-am gandit la voi. Nu stiti voi cat ne-am sacrificat!  ;)

dian

  • Vizitator
Re: Taiatul porcului - Sibiel 3 - 5 decembrie 2010
« Răspuns #17 : Luni, 06 Decembrie 2010, 01:56 »
  Nu pot sa cred ca este atata zapada.

Offline steliana

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 5133
Re: Taiatul porcului - Sibiel 3 - 5 decembrie 2010
« Răspuns #18 : Luni, 06 Decembrie 2010, 08:16 »
sa-l mancati sanatosi!
nihil sine deo