Autor Subiect: Revelion Bucovina 2011  (Citit de 5489 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13226
Revelion Bucovina 2011
« : Vineri, 01 Octombrie 2010, 12:16 »
Destinatie: comuna Vama , sat Prisaca Dornei jud Suceava (Bucovina)
Unul dintre taramurile de vis ale tarii, un loc in care traditiile isi continua drumul inceput acum sute de ani, dainuind in inima si sufletul celor de acolo. Bucovina a fost si ramane zona in care sarbatorile sunt cu adevarat pline de spirit, iar obiceiurile s-au pastrat in forma lor autentica. Pe perioada sarbatorilor, este locul cel mai cautat de turisti, pentru ca acolo se traieste cel mai intens sarbatoarea, acolo emotia este neaosa, naturala, lipsita de influenta fenomenului comercial.  
Locatie: Pensiune Stefan  www.pensiunea-stefan.ro
Mai bine decat sa incerc sa descriu si sa caracterizez locatia, mai bine o lasa sa se prezinte singura: „loc de braniste domneasca”.
Perioada:  30.12.2010-02.01.2011          
Disponibilitate:
9 camere duble cu baie prprie
2 apartamente, fiecare cu cate doua camere separate prin baie, accesul in camere prin hol, unul nedecomandat
Facilitatii:
TV cablu, telefon, Internet free access, teren de sport
Tarif:
800 RON – pentru cazarea in una dintre camerele  duble  
750 RON – pentru cazarea in apartament cu care decomandate
650 RON – pentru cazarea in apartamentul cu camere nedecomandate
Pentru inchirierea intregii capacitati de cazre, pensiunea ne-a oferit o noapte (ce-a de-a patra) gratuit.
Servicii incluse:
Cazare 3 nopti (30.12, 31.12, 01.01)
Mic dejun – 3 (31.12, 02.01)
30.12 Cina folclorica. Ansamblul Folcloric „Floare de Colt”
31.12 Plimbare cu sania sau trasura (functie de conditiile meteo)
Participarea la spectacolul de datini si obiceiuri orgnizat de primaria satului – tuica fiarta si placinte calde
Masa festiva de Revelion
01.01. Brunch si program de colinzi si cantece bisericesti  – Corul Bisericii satului
Vizita la Muzeul oualelor incodeiate cu demonstratie de inchestrire
Cina la gratar si foc de tabara
Distante fata de cateva localitati:

-    2 km fata de Vatra Dornei D.N.17;
-    7 km fata de Campulung Moldovenesc D.N.17;
-    60 km fata de Suceava D.N.17, E 576;
-    493 km fata de Bucuresti D.N.17 (E576), E60.
Dupa cum stiiti eu plec in 21 oct, in Ungaria cu o parte din membrii SC, in excursia Budapesta – Hajduszboszlo. Pana atunci va fi nevoie sa va decideti daca doriti sa participati la Revelion Bucovina. Conditiile de plata sunt:
-    achitatea unui avans de 50% pana in 21 oct
-    restul se va achita pana la intrarea in locatie
Inscrierile se pot face pe „Inscriere in taberele Singles Camp” urmarind link-ul:
http://www.singlescamp.ro/tabere-singles-camp/incrieri-in-tabere/inscrieri-in-tabere
sau pe adresa de Email office@singlescamp.ro
Nu comparati oferta de la Baile 1 Mai cu cea de Bucovina.! Acolo s-a obtinut o oferta extrordinar de buna si pt ca zona nu este intre primele optiuni ale turistilor in Romania. Bucovina este cea mai cautata destinatie, iar proprietarii pensiunii ofera pe langa cazare si masa si un interesant program folcloric si bisericesc. Gratuitatea unei nopti poate fi folosita de multi dintre voi, in conditiile in care mai beneficiati de o zi libera.

 




luciamanta

  • Vizitator
Răspuns: Revelion 2011
« Răspuns #1 : Marți, 05 Octombrie 2010, 08:32 »
As fi venit si eu la Suceava.

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13226
Răspuns: Revelion Bucovina 2011
« Răspuns #2 : Joi, 14 Octombrie 2010, 08:04 »
Am preferat sa modific acest topic si sa postez detaliile cu privire la Revelionul organizat in Bucovina. Am transmis si newsletter tuturor celor din comunitate, ar trebui ca toata lumea sa fi primit informatiile si pe acea cale.

Offline valdemari

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 5
Răspuns: Revelion Bucovina 2011
« Răspuns #3 : Joi, 14 Octombrie 2010, 09:26 »
M-am inscris deja la Revelion Bucovina. Cum se procedeaza cu plata avansului?

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13226
Răspuns: Revelion Bucovina 2011
« Răspuns #4 : Joi, 14 Octombrie 2010, 11:31 »
Agentia Bon Voyage este cea care se ocupa de inscrieri. Au inceput de azi sa se faca platile si pt acest revelion, primii au transmis deja avansurile.
Coordonatele agentiei:
Bon Vojage srl Sibiu
office@bonvoyagesibiu.ro
Samiza: 0745 106526
Email am sa transmit si contul firmei.

Offline NeliTTT

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 158
Răspuns: Revelion Bucovina 2011
« Răspuns #5 : Duminică, 28 Noiembrie 2010, 17:24 »
Buna seara tuturor,
M-am inscris la Revelionul organizat in Bucovina. As vrea sa stiu cine mai vine acolo. Poate n-ar fi rau sa ne cunoastem un pic dinainte, mai schimbam niste opinii si mai punem la cale cate ceva din timp. Eu sunt Neli si sunt din Arad. Ar fi interesant sa aflam fiecare cu ce ne deplasam pana acolo, eu venind de foarte departe (zic eu). Pana la primirea feed-back-ului de la voi va doresc o seara de duminica minunata.

Offline briana

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 34
Răspuns: Revelion Bucovina 2011
« Răspuns #6 : Luni, 06 Decembrie 2010, 15:26 »
    Buna Nelllit

    Eu sunt din Tg. Mures, merg si eu de rev in Bucovina,  cu masina proprie. Tu ce traseu ti-ai ales? Eventual, daca vrei, putem vb la tel. Poate vii prin Tg. Mures cu o zi inainte si de-aici mergem impreuna. Sincer, mi-e groaza de un drum singura cu masina, iarna mai ales ca inevitabil trecem prin munti.

Offline NeliTTT

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 158
Răspuns: Revelion Bucovina 2011
« Răspuns #7 : Luni, 06 Decembrie 2010, 17:42 »
buna seara Briana
Multmesc pt raspuns. Sincer si eu imi cautam o companie. Ma hotarasem sa merg cu trenul. Am unul direct din Arad spre Iasi, dar drumul va dura o zi intreaga. Si e plictisitor rau. Nu stiu ce variante de tren am spre Tg Mures, trebuie sa caut. Tu, se vede ca esti sofer incercat, daca te-ai hotarat sa mergi cu masina prin muntii nostri iarna. Eu nu am curajul asta. Dar hai sa mai vorbim, poate stabilim ceva. Intre timp caut ce variante am eu spre Tg Mures. Daca nu mai intereseaza pe nimeni, poate trecem pe mesaje personale, sa nu ocupam aici spatiul.

Offline briana

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 34
Răspuns: Revelion Bucovina 2011
« Răspuns #8 : Marți, 07 Decembrie 2010, 05:13 »
  Ok NeliTTT. Id-ul de mess e briana4661. Vb. in particular.

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13226
Răspuns: Revelion Bucovina 2011
« Răspuns #9 : Luni, 13 Decembrie 2010, 18:41 »
Maine am si lista de participanti la Bucovina. Tania, tu esti cea mai veche in SC si ma bazez mult de tot pe tine, tu sti bine spiritul petrecerilor grupurilor noastre. Imi pare rau ca nu pot fi si acolo, mi-ar fi placut tare mult sa fiu si cu voi, impreuna de Revelion....Poate ca anul viitor o luam din timp si inchiriem o locatie mare pentru 200 persoane, astfel incat sa fim multi din SC impreuna! Revin cu informatiile.