Autor Subiect: Revelion 2011 - Baile 1 Mai  (Citit de 27722 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13257
Răspuns: Revelion 2011 - Baile 1 Mai
« Răspuns #15 : Miercuri, 03 Noiembrie 2010, 08:26 »
Pentru cei care doresc sa mai ramana o zi sau doua dupa Revelion, la 1 Mai:
Sunt mai multi participanti care mi-au solicitat prelungirea sederii fata de programul pachet de Revelion. In conditiile in care doriti acest lucru, va rog sa-mi scrieti din timp pentru a putea negocia si inchiria spatiile necesare si pt a stabili grupajul de intoarcere. Si eu am sa fiu printre cei care au sa ramana inca 2 zile, urmand cel mai probabil sa plec in 4.01 din statiune.

Offline RASFATATA

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 14
Răspuns: Revelion 2011 - Baile 1 Mai
« Răspuns #16 : Miercuri, 03 Noiembrie 2010, 09:23 »
Buna ziua , tuturor!!!...si eu doresc prelungirea sejurului de revelion cu 2 zile....deci te rog sa ma ai in vedere!....am platit deja avansu Samizei....spune-mi ce mai am de facut in continuare pentru aceasta prelungire!
Multumesc!

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13257
Răspuns: Revelion 2011 - Baile 1 Mai
« Răspuns #17 : Miercuri, 03 Noiembrie 2010, 11:01 »
Este suficient deocamdata. Am sa astept cateva zile, sa vad cati se strang in total si sa comunic pensiunii, apoi am sa va anunt pe fiecare cat ne mai costa suplimentar. Sper sa fie foarte putin, avand in vedere ca este de regula o zona "fereastra".

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13257
Răspuns: Revelion 2011 - Baile 1 Mai
« Răspuns #18 : Joi, 04 Noiembrie 2010, 07:37 »
Ultimele doua locuri....

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13257
Răspuns: Revelion 2011 - Baile 1 Mai
« Răspuns #19 : Joi, 04 Noiembrie 2010, 10:02 »
Am primit raspunsul de la Thermalis 1 Mai. Tariful / persoana / noapte suplimentara este 55 RON, unde avem inclus si micul dejun. Deci pt doua zile suplimentare 110 RON/persoana. Cu masa ne vom descurca, sigur o sa calatorim prin jur, putem merge pana la Stana de Vale si la Pestera Ursilor. Sau putem trece si granita in Ungaria. Sunt doar cativa km. Dar vedem si stabilim atunci. Pana acum sunt 6 inscrisi. Cei care mai doresc, sa-mi transmita pe office@singlescamp.ro, pt a putea face rezervarea.

Offline dadus

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 184
Răspuns: Revelion 2011 - Baile 1 Mai
« Răspuns #20 : Joi, 04 Noiembrie 2010, 17:17 »
Am primit raspunsul de la Thermalis 1 Mai. Tariful / persoana / noapte suplimentara este 55 RON, unde avem inclus si micul dejun. Deci pt doua zile suplimentare 110 RON/persoana. Cu masa ne vom descurca, sigur o sa calatorim prin jur, putem merge pana la Stana de Vale si la Pestera Ursilor. Sau putem trece si granita in Ungaria. Sunt doar cativa km. Dar vedem si stabilim atunci. Pana acum sunt 6 inscrisi. Cei care mai doresc, sa-mi transmita pe office@singlescamp.ro, pt a putea face rezervarea.

La Stana de Vale nu este de mers pt ca nu a mai ramas nimic din ce a fost odata.Daca va fii zapada se poate merge la Arieseni la sanius sau ski,distanta e tot aceeasi,drumul e bun iarna.

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13257
Răspuns: Revelion 2011 - Baile 1 Mai
« Răspuns #21 : Joi, 04 Noiembrie 2010, 19:30 »
Dadus, esti ghidul nostru local! Cu ani in urma Stana de Vale era o statiune incantatoare dar se pare ca "fratia" a distrus-o...

Offline Ayouni

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1918
Răspuns: Revelion 2011 - Baile 1 Mai
« Răspuns #22 : Joi, 04 Noiembrie 2010, 22:05 »
am fost acum cateva veri la stana de vale si mi s-a parut un loc nemaipomenit de frumos, am facut cateva trasee in zona, prin paduri de brazi uriasi, pe creste de munti superbe... am intalnt si o herghelie de cai... totul era foarte curat si mi s-a parut ca aerul acolo ar fi mai bun decat in oricare alte zone ale tarii. sau poate doar mi s-a parut!  :) sau poate nu!
"Stay hungry, stay foolish!" (Steve Jobs)

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13257
Răspuns: Revelion 2011 - Baile 1 Mai
« Răspuns #23 : Vineri, 05 Noiembrie 2010, 08:09 »
Peisajele erau superbe, probabil insa ca acum cand totul este in paragina, parasit si nepopulat asa cum spune Dadus, sunt afectate de ce este in jur. Pacat, inca unul dintre locurile superbe de care aflu ca s-au degradat. Ce sa mai zicem de Herculane....

Offline steliana

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 5133
Răspuns: Revelion 2011 - Baile 1 Mai
« Răspuns #24 : Luni, 15 Noiembrie 2010, 09:39 »
sunt convinsa ca vom gasi variante de petrecere a timpului astfel incat sa ne satisfaca pe toti
si mai cred ca primele zile din noul an vor fi traite (cum stim noi) in acord cu ceea ce ne uneste .....
nihil sine deo

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13257
Răspuns: Revelion 2011 - Baile 1 Mai
« Răspuns #25 : Luni, 13 Decembrie 2010, 18:36 »
Incepem numaratoarea inversa, mai sunt doar cateva zile pana la Revelion. Incepem cu grupajele pe masini, sunt destul de multi participanti si trebuie sa vad fiecare cum s-a gandit sa ajunga la 1 Mai. Va rog sa-mi trimiteti cat mai urgent pe mp:
- daca v-ati grupat deja si care sunt persoanele cu care ati stbilit sa calatoriti impreuna
- daca nu ati stabilit inca nimic va rog sa-mi scrieti cu urmatoarele optiuni daca:
a) veniti cu masina, dar inca locurile nu sunt complet ocupate si de unde plecati
b) inca nu ati stabilit cu ce o sa veniti
c) optati pentru tren
d) calatoriti cu escala de o noapte la Sibiel
Scrieti-mi va rog in mp cu nume complet si nickname.
Imediat cum am sa primesc de la toti informatiile solicitate, am sa comunic toate grupajele.
O parte dintre participanti au sa ramana si dupa data de 02, n-ar fi rau, desi ii stiu sa mai reluam odata lista, asa ca va rog sa-mi mentionati si daca optati pentru a mai ramane o zi.
Pregatiti-va rochitele, costumele, fetele faceti exercitii de stat pe tocuri toata noaptea, baietii de stat 3 zile cu cravata la gat , nu uitati de costume de baie, prosoape, halate de baie. Lasa-ti tigarile acasa, de preferat sa bem si sa dansam... Fara TNT, fara suparari, fara amintiri neplacute! Ganditi-va la dorinte pentru noul an, sa vi le puteti pune imediat dupa ora 00.00. Sunt interzise: bauturile peste 90 grade, task-urile, mutrele acre, parul lung la baieti, lozinci cu traiasca sau jos, borcanele cu untura si carne prajita in geam, privitul din profil a celor cu burta. Este permis: sa radeti, sa va bucurati, sa dansati, sa glumiti (dar nu pe seama mea), sa va balaciti, sa beti (doar din paharul vostru), sa uitati ca aveti probleme. Nu avem cu noi: mofturosi, nazurosi, carpanosi. Suntem un grup, plecam cu totii prieteni, ne intoarcem prieteni!

pe_jumate

  • Vizitator
Răspuns: Revelion 2011 - Baile 1 Mai
« Răspuns #26 : Marți, 14 Decembrie 2010, 23:48 »
fetele faceti exercitii de stat pe tocuri toata noaptea

cu modestie si neutinta, intreb si eu: primiti si fete fara tocuri??

pe_jumate

  • Vizitator
Răspuns: Revelion 2011 - Baile 1 Mai
« Răspuns #27 : Marți, 14 Decembrie 2010, 23:48 »
*neputinta ;)

Offline steliana

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 5133
Răspuns: Revelion 2011 - Baile 1 Mai
« Răspuns #28 : Miercuri, 15 Decembrie 2010, 08:58 »
da, da, da ...
excelenta intrebare!
pentru ca doar ce mi-am achizitionat o pereche de balerini ... impaietati :D
special pentru a putea sta cat mai mult intr-o tinuta specifica evenimentului
nihil sine deo

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13257
Răspuns: Revelion 2011 - Baile 1 Mai
« Răspuns #29 : Miercuri, 15 Decembrie 2010, 09:39 »
Fetelor, daca veniti fara tocuri, atunci am sa vin si eu fara par....