Autor Subiect: Carnaval Sibiel 4- 6 februarie 2011  (Citit de 48346 ori)

0 Membri şi 2 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13224
Răspuns: Carnaval Sibiel 4- 6 februarie 2011
« Răspuns #15 : Duminică, 09 Ianuarie 2011, 13:06 »
Imi pare tare rau Rasfatata de ce s-a intamplat dupa acele cateva zile excelente petrecute impreuna. Imi permit sa-ti dau un sfat asta daca instalatorul sau cel care ti-a montat incalzirea n-a facut-o: la acest gen de instalatie termica se foloseste ca agent de incalzire apa in amestec cu antigelul, asta in situatia in care este un circuit total separat de apa calda si incalzire. Mai ales ca este pe lemne si mai mult ca mai pleci de acasa pt cateva zile. Asa se procedeaza in cazul cabanelor, caselor de vacanta, pensiunilor cu functionare discontinua. Instalatia ta a inghetat in mai multe locuri, ai sa descoperi pe rand. Si daca ai conducte de cupru cu atat mai rau, peretii sunt foarte subtiri si cedeaza imediat sub presiunea dopului de gheata format in interior. Recomndabil in aceste situatii este PEXAL-ul, pt ca eventual cedeaza mufarile, nu tubulatura. Solutia de antigel cu apa se prepara ca si la masini, proportia tinand cont de temperatura minima anticipata in casa sau pod in cazul tau. Primavara obligatoriu se goleste pt ca antigelul are un efect coroziv ce afecteaza radiatoarele. Instalatiile de incalzire cu lemne sunt foarte simple, dar trebuie foarte bine proiectate, realizate si intretinute, mult mai atent decat cele pe gaz, pacura sau curent.

Offline balanta

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 626
  • ...sa fiu eu insami
Răspuns: Carnaval Sibiel 4- 6 februarie 2011
« Răspuns #16 : Duminică, 09 Ianuarie 2011, 13:42 »
...cred ca mi-as dori sa particip si eu, sunt putin stanjenita :), nu cunosc pe nimeni...e drept ca nu pot da chiar acum raspunsul...dar imi doresc si poate nu se ocupa chiar toate locurile...
"...am invatat ca poti continua inca mult timp dupa ce ai spus ca nu mai poti..." Octavian Paler

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13224
Răspuns: Carnaval Sibiel 4- 6 februarie 2011
« Răspuns #17 : Duminică, 09 Ianuarie 2011, 13:59 »
Balanta, nickname-ul tau arata echilibru si acesta da optimism si pozitivism. Nu-ti fie teama, nu te simti stanjenita si nu te gandi ce oameni gasesti acolo si cum te vor primi si asta nu-ti scriu doar tie. Daca ai inceredere in tine, o sa simti imediat si efectul socializarii in grup. Nimeni nu se cunostea inainte, in fiecare tabara multi vin pentru data. Pentru ca pentru orice este nevoie de o prima data. Ar fi foarte simplu sa sarim direct acolo unde credem ca greul a fost depasit, dar din pacate nu se poate. Si sa mai stii ceva, ca de multe ori acea teama de inceput descatuseaza lucruri pe care nu le banuiai la tine. Au sa fie multi participanti, au sa vina o parte si din cei din Sibiu, atmosfera este foarte destinsa, asa ca don't worry...Ocazia aceasta de tabara este f.buna si ca introducere pentru cei noi, pt ca totul are sa fie fun. In conditii de oarece stres dat de calatorie, bagaje, emotii este putin mai greu sa te acomodezi. Foloseste ocazia fara nici o teama, sunt convins ca apoi vei astepta urmatoarea tabara.

Offline balanta

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 626
  • ...sa fiu eu insami
Răspuns: Carnaval Sibiel 4- 6 februarie 2011
« Răspuns #18 : Duminică, 09 Ianuarie 2011, 14:17 »
of...echilibrul meu ;D...sunt in cautare de echilibru...il gasesc...si sigur mai apare o greutate pe un taler si gata...nu ma indoiesc de atmosfera...doar ca voi aveti deja un "trecut" ...vreau sa reusesc, recunosc ca mi se pare o oportunitate buna, ca mai apoi sa poti participa si la alte evenimente... ;)
"...am invatat ca poti continua inca mult timp dupa ce ai spus ca nu mai poti..." Octavian Paler

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13224
Răspuns: Carnaval Sibiel 4- 6 februarie 2011
« Răspuns #19 : Duminică, 09 Ianuarie 2011, 14:31 »
Echilibrul vine doar din interior, nu-l cauta in alta parte. Intradevar exteriorul iti ofera greutati care pot modifica pentru un anumit moment balanta, dar tocmai de aceasta suntem inzestrati cu puterea de a reechilibra totul.
La Carnaval pana acum si-au anuntat prezenta cel putin 3 membri care vin pentru prima data. Deci la fel ca ei nu trebuie sa-ti faci griji ca o sa gasesti un grup compact, care nu mai permite sa intre nimic in interiorul lui. Stiu ca aceasta este din pacate perceptia multora, ca acolo unde este ceva, pentru ei nu mai este loc. Este total gresit, oamenii sunt prin constructia lor fiinte foarte sociabile si care au nevoie permanenta de a cunoaste noi persoane. Nu mai insist sa nu se inteleaga altceva sau ca fac prea mult lobby, mi-am facut doar datoria sa-ti explic ca nu exista nici cel mai mic motiv de disconfort.

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13224
Răspuns: Carnaval Sibiel 4- 6 februarie 2011
« Răspuns #20 : Duminică, 09 Ianuarie 2011, 14:33 »
Bi_anca te vad pe forum, iti fac acum invitatia la Carnaval, o consider deja lansata pt cei din Sibiu, l-am anuntat tot azi si pe El Nino.

Offline balanta

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 626
  • ...sa fiu eu insami
Răspuns: Carnaval Sibiel 4- 6 februarie 2011
« Răspuns #21 : Duminică, 09 Ianuarie 2011, 14:49 »
...ok, ok...fac tot ce pot ca si timp...dorinta exista...si multam pt invitatie...
"...am invatat ca poti continua inca mult timp dupa ce ai spus ca nu mai poti..." Octavian Paler

Offline RASFATATA

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 14
Răspuns: Carnaval Sibiel 4- 6 februarie 2011
« Răspuns #22 : Duminică, 09 Ianuarie 2011, 22:03 »
Admin iti multumesc mult pentru sfaturi voi tine cont de ele ,deja am in garaj pexalul si conductele vechi le voi inlocui dar cu apa nu am ce face deoarece este circuit comun cu restul casei, in final voi fi foarte atenta la instructaj cand se va face receptia si proba centralei.

Offline francesca777

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 793
  • after all...tomorrow is another day..:)
Răspuns: Carnaval Sibiel 4- 6 februarie 2011
« Răspuns #23 : Luni, 10 Ianuarie 2011, 06:08 »
@Balanta: citeam ceea ce ti-a scris @Admin...si imi erau cunoscute vorbele....si eu am avut aceleasi trairi,temeri  ca si tine (cred ca fiecare dintre noi) si pot sa-ti spun doar atat: paseste in aceasta lume fara teama....si cu incredere....e un mic univers in care ai sa te descoperi pe tine...e o frantura din viata ta la care ai sa ravnesti ulterior...nu sunt vorbe mari, ai sa vezi...nu pot sa mai adaug decat ca regret va nu pot fi la carnaval alaturi de toti acei oameni minunati.... ;)

Offline steliana

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 5133
Răspuns: Carnaval Sibiel 4- 6 februarie 2011
« Răspuns #24 : Luni, 10 Ianuarie 2011, 09:17 »
pentru fiecare dintre noi a existat "prima data"
nimeni nu poate incepe cu "data viitoare"
temerile au devenit "bucuria revederii"
mult succes "cutezatorilor"  :-*
nihil sine deo

dian

  • Vizitator
Răspuns: Carnaval Sibiel 4- 6 februarie 2011
« Răspuns #25 : Luni, 10 Ianuarie 2011, 12:22 »
   SIBIELOTERAPIE! Cea mai benefica metoda de tratament !
  In concluzie, haideti la carnaval.

Offline valdemari

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 5
Răspuns: Carnaval Sibiel 4- 6 februarie 2011
« Răspuns #26 : Luni, 10 Ianuarie 2011, 12:38 »
 La multi ani ! Si un an al implinirilor pentru toti membrii SC.
M-am inscris si eu folosind acel link la Inscriere in tabere, insa vad ca numele meu nu apare pe lista de la Young Club. Deci, ma inscriu si aici.
Sunt din Bucuresti, am inteles ca se va pleca cu masinile de aici. Sunt locuri libere in vreo masina?

Offline balanta

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 626
  • ...sa fiu eu insami
Răspuns: Carnaval Sibiel 4- 6 februarie 2011
« Răspuns #27 : Luni, 10 Ianuarie 2011, 13:07 »
M-am inscris!!!!...M-am inscris la carrnaval  ;)...da nu vin cu mana goala...mai vin cu o prietena...asta unde anunt ca suntem doua in una? ???
"...am invatat ca poti continua inca mult timp dupa ce ai spus ca nu mai poti..." Octavian Paler

marcutza

  • Vizitator
Răspuns: Carnaval Sibiel 4- 6 februarie 2011
« Răspuns #28 : Luni, 10 Ianuarie 2011, 13:10 »
@valdemari  :) cand a fost scrisa lista, nu stiam de dorinta ta de a participa, acum ca te-ai exprimat vei fi trecuta  :)

"din partea YCB si-au manifestat dorinta de a participa urmatorii:

1. camy
2. catalin din bucuresti
3. mirela

voi reveni cu completari daca va fi cazul."

eu am trimis si email YCB cu aceasta actiune SC si am rugat sa se trimita confirmare pe actiuni  :)

1. camy
2. catalin din bucuresti
3. mirela
4. valdemari
5. catalin din sinaia



luciamanta

  • Vizitator
Răspuns: Carnaval Sibiel 4- 6 februarie 2011
« Răspuns #29 : Luni, 10 Ianuarie 2011, 13:11 »
   Nu am fost niciodată la Sibiel, dar ştiu sigur, că Sibielul este un loc unde nu te mai simţi izolat şi singur. Sibielul va fi pentru mine o experienţă puternică şi cred eu, tămăduitoare în acelaşi timp.