Autor Subiect: Excursie Praga - Karlovy Vary - Bratislava - Budapesta 2011  (Citit de 3976 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13224
Excursie Praga - Karlovy Vary - Bratislava - Budapesta 2011
« : Luni, 24 Ianuarie 2011, 18:37 »
Perioada: 12 – 17 februarie
Cazare 5 nopti:
Budapesta 12.02
Praga 13.02 si 14.02
Karlovy Vary 15.02
Bratislava 16.02
Traseu:
Plecare: Sibiu 12.02 ora 6.00 – se ajunge in Budapesta la ora 14.00
Plecare Budapesta spre Praga 13.02 ora 8.30 – se ajunge la ora 14.00
Plecare Praga spre Karlovy Vary 15.02 ora 12.00 – se ajunge la ora 13.30
Plecare Karlovy Vary spre Bratislava 16.02 ora 12.00 – se ajunge la ora 16.00
Plecare Bratislava spre Sibiu 17.02 ora 12.00 – se ajunge la ora 21.00
Se viziteaza:
Budapesta – croaziera de zi ora 14.30 sau de seara ora 18.30, functie de cum se ajunge. De pe vas se pot vedea cele mai importante puncte ale orasului si pietonal se parcurge zona centrala din Piata Vigado pana la Castel.
Praga – se va participa la tururile de oras organizate in cadrul congresului MCE CEE, in rest program de viztita individuala
Karlovy Vary – este una dintre cele mai vechi statiuni din Europa, locul in care se desfasoara un important festival de film, o zona populata cu peste 400 de hoteluri si foarte cautata de turisti. Dupa amiaza o sa facem un tur al statiunii si cel mai probabil o baie intr-unul dintre strandurile termale.
Bratislava – avem la dispozitie o dupaamiaza si o dimineata pt a parcurge zona centrala si a vizita punctele importante.
Tariful este de 270 de EUR si include transport din Sibiu si retur si cinci nopti de cazare cu mic dejun (hoteluri 3" si 4*).

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13224
Răspuns: Excursie Praga - Karlovy Vary - Bratislava - Budapesta
« Răspuns #1 : Luni, 24 Ianuarie 2011, 18:52 »
Nu este efectiv o actiune planificata. Se desfasoara ca ocazie si urmare a deplasarii mele la un congres la Praga. Pentru ca traseul are peste 1000 km, este nevoie de o noapte de trazit, de aceea am ales solutia vizitarii Budapestei si Bratislavei. La cativa km de Praga este Karlovy Vary un loc pe langa care este pacat sa treci fara sa-l vizitezi. Pentru excursia din Praga sunt doar 3 locuri. Rezervarea are sa se faca in ordinea inscrierilor. Pana in data de 5 februarie va trebui facuta si plata. Celor care si-au manifestat intentia de a participa le transmit imediat dupa postare si cate un Email pt a fi rapid informati. De aceasta data inscrierile se fac doar pe office@sibiel.eu, nu pe forum, nu pe site, nu pe MP. Eu sunt plecat cateva zile si am acces doar la adresa de Email indicata. Fac aceasta precizare pt a evita orice neintelegere referitoare la ordinea inscrierilor.
Budapesta, Bratislava si Karlovy Vary o sa le vizitam impreuna, pt Praga am sa fac in asa fel incat sa participati la tururile pe care le avem pregatite cei care suntem invitati la congres. Pe perioada in care am sa fiu la expozitie si congres, vizitarea orasului se va face individual. Se calatoreste cu Jeep-ul meu, care nu are nici o problema pe timp de iarna fiind dotat si echipat pt acest anotimp.

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13224
Răspuns: Excursie Praga - Karlovy Vary - Bratislava - Budapesta
« Răspuns #2 : Marți, 01 Februarie 2011, 15:29 »
Am omis sa inchid rezervarile pentru aceasta excursie "de ocazie". O fac acum, anuntand ca s-au ocupat locurile.