Autor Subiect: Aniversare 1 an de la prima tabara si actiune Singles Camp 2011  (Citit de 28512 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13226
Aniversare 1 an de la prima tabara si actiune Singles Camp / Vizitarea manastirilor moldovenesti

In aprilie implinim un an de la prima actiune Singles Camp si pentru a aniversa acea prima iesire, se va organiza, in perioada: 1  – 3 aprilie 2011, un eveniment care sa marcheze acel inceput.
Perioada: 1  – 3 aprilie
Destinatie: Gura Humorului
Locatie: Pensiunea Elegance ****
Galerie foto:
http://www.pensiuneaelegance.ro/galerie.php
Transport: pana la Gura Humorului in grupaj auto, urmand ca turul manastirilor sa se faca in conditii de ghidaj, cu microbuz din zona.
Pentru cei care calatoresc cu trenul/autocarul/avionul
Din centrul orasului Gura Humorului, la un interval de 30 minute circula regulat un microbuz cu care puteti ajunge pana in fata pensiunii. De asemenea, de la Pensiunea Elegance pana la gara si autogara Gura Humorului sunt aprox. 4 km. Daca optati pentru o cursa aeriana, de la pensiune pana la Aeroportul Salcea se poate ajunge in aprox. 40 min. cu masina.
Cazare: 2 nopti / loc in camera dubla /
Servicii incluse:
cazare + mic dejun
cina grup vineri seara
dejun rece la pachet pentru excursie
cina festiva sambata seara
transport vizitare manastiri + ghidaj
Tarif: 370 RON/persoana,
Program:
Vineri 1 aprilie sosire si cazare. Cina de grup. Proiectia filmelor si fotografiilor de la taberele anterioare. Prezentarea filmului realizat cu ocazia carnavalului Sibiel 2011.
Sambata 2 aprilie: mic dejun, apoi imbarcare in microbuz si un tur al celor mai importante biserici moldovenesti. Pranz rece pe drum
Seara avem cina festiva si petrecerea de un an de la prima tabara Singles Camp
Duminica: mic dejun si apoi o vizita in zona apropiata
Programul va fi completat si cu ceea ce am sa retin din sugestiile gazdelor, astfel incat sa fie din nou, unul foarte plin.
Inscrieri: se pot face in limita a maxim 20 de locuri. Limitarea numarului de participanti s-a decis din urmatoarele doua considerente: alegerea locatiei trebuie sa respecte ideea de intimitate de grup si capacitatea unui microbuz este in jurul a 20 de locuri.Confirmarea rezervarii se face in ordinea inscrierii si a efectuarii platii integrale a excursiei.
Link inscriere:
http://www.singlescamp.ro/tabere-singles-camp/incrieri-in-tabere/inscrieri-in-tabere
la a treia sectiune, Actiuni in tara 2011, punand bifa prin click pe patratelul din dreptul: Vizitarea bisericilor moldovenești (1 - 3 aprilie 2011) si completand tabelul cu informatiile personale. Se primeste un Email de la agentie cu contul societatii in care se face viramentul, se achita si se anunta efectuarea platii prin Email.
Despre locatia in care vom sta:
La numai 2 km de centrul orasului Gura Humorului, intr-un peisaj specific bucovinean care iti incanta vederea, Pensiunea Elegance impleteste in mod armonios valorile traditionale cu eleganta si confortul de 4 stele. Situata in imediata apropiere a Manastirii Humorului, si la doar 7 km de Manastirea Voronet, Elegance este de departe cea mai frumoasa pensiune din zona.
Pensiunea dispune de:
8 camere duble
2 apartamante (camera zi, dormitor, baie, iesire pe terasa)
Dotari camere:
Cablu TV
Internet wireless
Telefon fix
Frigider
Baie proprie dotata cu uscator de par
Iesire in balcon sau loggie
Room-service
Restaurantul are o capacitate de 80 locuri, ideal pentru nunti mai restranse, botezuri, petreceri de firma.
Sauna, sala de fitness si masaj va asteapta sa va destindeti, sa va relaxati, sa va incarcati de energie pozitiva.
Distante pana la principalele obiective turistice:
Centrul orasului Gura Humorului - 2,5 km
Partia Soimul - 4,5 km
Strand Arinis - 3,5 km
Manastirea Humorului - 2,5 km
Manastirea Voronet - 5 km
Cetatea de Scaun - 35 km
Comuna Marginea - 45 km





silviu

  • Vizitator
Răspuns: Aniversare 1 an de la prima tabara si actiune Singles Camp
« Răspuns #1 : Luni, 07 Februarie 2011, 10:56 »
Citat din: admin
Filmul carnavalului va fi prezentat cu ocazia aniversarii de un an de la prima actiune Singles Camp, ce va fi organizata in primul week-end din aprilie, intr-o locatie ce urmeaza sa fie comunicata intr-o saptamana. Oricum va fi una apropiata de Bucuresti, pt a permite o participare cat mai larga.
tocmai cand as fi vrut sa particip... de la o participare cat mai larga s-a ajuns la una cat mai restransa; si de la un loc apropiat de bucuresti s-a ajuns tocmai la sucevita :(

Offline almi_gabi

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 7620
Răspuns: Aniversare 1 an de la prima tabara si actiune Singles Camp
« Răspuns #2 : Luni, 07 Februarie 2011, 10:59 »
incerc de 10 minute sa ma inscriu .... pana si calculatorul este bolnav ;D

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13226
Răspuns: Aniversare 1 an de la prima tabara si actiune Singles Camp
« Răspuns #3 : Luni, 07 Februarie 2011, 11:22 »
Stiam si ma temeam ca o sa fiu "dojenit" pentru modificare, dar am subliniat si argumentat decizia de alegere a acelei destinatii si de limitare a numarului de participanti. Poate pentru multi ar fi fost mult mai comod sa ne intalnim asa cum propusesem acum doua zile, adica langa Bucuresti. Sunt insa mai multe motivatii pentru mutarea evenimentului, nu este doar evitarea suprapunerii a doua actiuni Singles Camp, programate in aceiasi zi. Asa cum spuneam doresc sa evit ideea de festivism si de transformare a unei aniversari doar in petrecere. Si posibilitatile pe care le aveam in preajma Bucurestiului erau destul de putin generoase, sau poate mai putin cunoscute mie in ceea ce priveste o organizare asa cum vad eu o astfel de aniversare. Nu vreau sa fie doar un prilej de intalnire si de petrecere, asta o putem face oricand ajutandu-ne de Cristi care cunoaste bine zona si locurile in care putem organiza astfel de actiuni. Am in plan astfel de intalniri sambata / duminica pt cei din Bucuresti.

Offline almi_gabi

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 7620
Răspuns: Aniversare 1 an de la prima tabara si actiune Singles Camp
« Răspuns #4 : Luni, 07 Februarie 2011, 11:40 »
am inteles de ce imi apare mesajul  "Se pare că aveţi o întrebare sau două care trebuie completate."
- ii' musai sa completez toate sectiunile de tabere - adica sa aleg cate una din fiecare categorie -circuite, sejururi , actiuni in tara!


Offline steliana

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 5133
Răspuns: Aniversare 1 an de la prima tabara si actiune Singles Camp
« Răspuns #5 : Luni, 07 Februarie 2011, 12:30 »
incerc de 10 minute sa ma inscriu .... pana si calculatorul este bolnav ;D

si eu, cu al meu  >:(
nihil sine deo

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13226
Răspuns: Aniversare 1 an de la prima tabara si actiune Singles Camp
« Răspuns #6 : Luni, 07 Februarie 2011, 14:15 »
Era o setare ramasa de anul trecut, pe care almi_gabi a remarcat-o. Bogdan a corectat situatia si acum se pot face inscrieri. Un milion si jumatate de scuze Gabi si Steliana (adica atat cat am cerut la Carnaval Zanei cele bune sa-mi transfere in cont in moneda europeana).

adria

  • Vizitator
Răspuns: Aniversare 1 an de la prima tabara si actiune Singles Camp
« Răspuns #7 : Luni, 07 Februarie 2011, 18:32 »
asteptam aceasta intalnire cu multa nerabdare, din pacate, nu pot participa nici la aceasta
mi se pare mult prea departe doar pt un weekend, iar numarul de persoane mult prea mic

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13226
Răspuns: Aniversare 1 an de la prima tabara si actiune Singles Camp
« Răspuns #8 : Luni, 07 Februarie 2011, 21:53 »
As intelege ca raportul distanta/perioada de sedere poate sa fie un motiv de disconfort si care sa te determine sa nu participi, dar nu te supara adria, aici chiar nu inteleg: ce te deranjeaza si nemultumeste la un grup limitat ca numar la 20 de persoane? Ar trebui sa fie mai mare pentru a garanta o actiune reusita?
Da, poate ca actiunea ar fi trebuit sa se tina tot la Sibiel, acolo unde a fost si prima, da poate ar fi fost mai bine sa se tina tot in ziua de 9 aprilie ca si atunci, sau poate ar fi fost mai bine sa se tina aproape de Bucuresti, sau poate ar fi fost mai bine sa se tina doar o zi, pentru ca si costurile si deci tariful de participare sa fie cat mai mic, dand posibilitatea unui numar cat mai mare de membri sa participe. Sa nu crezi ca nu am analizat si nu am intors pe toate fetele toti acesti poate. Sa nu crezi ca nu as dori sa fim cat mai multi la o aniversare, dar ar trebui sa sti, pentru ca ma cunosti bine, mult mai apropiat decat multi din comunitate, ca imi plac locurile care dau valoare lucrurilor. Singles Camp este ceva la care tin foarte mult si tocmai de asta doresc ca aniversarea sa capete valoare nu doar printr-o petrecere. Mi-ar fi foarte simplu sa inchiriez ceva, sa umplu de baloane si artificii, sa organizez o megapetrecere. Dar nu asta este reprezentativ pt Singles Camp. Reusita actiunilor tocmai in asta a constat in calitatea oamenilor care participa si a modului in care au stiut sa relationeze, la modul in care au mentinut prieteniile si la felul in care se respecta unii pe altii. Dar toate astea s-au suprapus intr-un fel pe atentia pe care am dat-o sau pe care am incercat sa o acord detaliilor organizatorice. Daca prima actiune, cea de acum un an se tinea intr-un loc lipsit de caldura pe care o da intimitatea, lipsit de generozitatea pe care doar natura o poate da, placid si fara viata, cu beton si vaze cu tui in fata, nu am fi fost aici.
O petrecere festiva oricand putem organiza, chiar am sa gandesc un astfel de eveniment, dar nu vreau ca acesta sa fie lucrul de care lumea sa-si aduca aminte ca si aniversarea unui an de la prima iesire. Stiu ca poate suna putin cam egoist ceea ce spun pentru ca in fond aniversarea este  A VOASTRA nu a mea. Dar simt si cred ca asa este cel mai bine: sa aniversam Singles Camp intr-un loc binecuvant (sper sa nu fiu acuzat de habotnicie), intr-un loc in care lucrurile au valoare si sens. La fel ca si la noi in comunitate.

Offline almi_gabi

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 7620
Răspuns: Aniversare 1 an de la prima tabara si actiune Singles Camp
« Răspuns #9 : Marți, 08 Februarie 2011, 17:36 »
Multumesc pentru promptitudine Gigi si Bogdan – am reusit sa ma inscriu.
Recunoscut ca si eu ,ca probabil si altii din comunitate, ma gandisem ca aniversarea va fi la Sibiel si vor fi foarte multi participanti  si bine’nteles – dineul.  Dar asa este chiar mai interesant si cred eu mai putin protocolar. Ceea ce nu strica – in fond vrem sa ne destindem la intalnirile noastre, sa ne facem prieteni , sa vizitam locuri frumoase (si manastirile din Moldova sunt deosebite).

Avand in vedere ca data excursiei este cu 1 aprilie – ne pregatesti ceva??!!!?? ;) :D


Offline steliana

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 5133
Răspuns: Aniversare 1 an de la prima tabara si actiune Singles Camp
« Răspuns #10 : Marți, 08 Februarie 2011, 22:27 »
trebuie sa recunosc!

am inteles mesajul locatiei, care mi se pare minunat (daca timpul permite putem vizita si Palma)...
dar mai trebuie sa recunosc ca la data de 1 aprilie... am avut un gand strecurat ...

voiosie in pas de SC!

aromele strecurate dintre atatea manastiri ... ne vor implini sarbatoarea!



nihil sine deo

dian

  • Vizitator
Răspuns: Aniversare 1 an de la prima tabara si actiune Singles Camp
« Răspuns #11 : Marți, 08 Februarie 2011, 23:25 »
 Admin, nu esti constant, ti-ai marit pretentiile, dorinta catre Zana era un milion, pedeapsa era de doua.

Saturnianul

  • Vizitator
Răspuns: Aniversare 1 an de la prima tabara si actiune Singles Camp
« Răspuns #12 : Miercuri, 09 Februarie 2011, 14:34 »
Imi cer si eu scuze pentru scaparea care a dus la nefunctionalitatea formularului de inscriere. Mai ales ca era o chestie tehica care n-ar fi trebuit sa-mi scape. Dar se mai intimpla. Stiu eu ca ma iertati  :)

Offline steliana

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 5133
Răspuns: Aniversare 1 an de la prima tabara si actiune Singles Camp
« Răspuns #13 : Miercuri, 09 Februarie 2011, 19:44 »
in cazul meu ... nici daca ar fi asa ...
laptop-ul meu este de vina!

iertarea ... apartine tuturor!
nihil sine deo

Offline francesca777

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 793
  • after all...tomorrow is another day..:)
Răspuns: Aniversare 1 an de la prima tabara si actiune Singles Camp
« Răspuns #14 : Joi, 17 Februarie 2011, 14:39 »
Ziua buna tuturor...incerc sa ma inscriu la mult asteptata aniversare...va pupacesc!!!