Autor Subiect: Propuneri de topicuri/subiecte de dezbatere - forum  (Citit de 39578 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline Veorica

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 6
Re: Propuneri de topicuri/subiecte de dezbatere - forum
« Răspuns #105 : Joi, 13 Decembrie 2018, 11:47 »
Propunere: Casa Noua


Daca ar fi sa va cumparati o casa sau un apartament nou si nu sunteti conditionati de un oras anume...unde v-ati lua, in ce ora si de ce?

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Propuneri de topicuri/subiecte de dezbatere - forum
« Răspuns #106 : Luni, 07 Ianuarie 2019, 04:07 »
Am gasit o intrebare legata de posibilitatea de a avea un topic pe tema Astrologiei.
Eventual, aici putem testa daca exista si alte persoane interesante si ce fel de continut ar avea acest topic. Deci, sa spune cine si de ce si-ar dori acest subiect.
Reiau si mesajul de la pg 7 a acestui topic, cu modul in care putem cere un topic nou.

daca ai:
a) propuneri de subiecte potrivite pentru sectiunea Subiecte generale, le poti lasa chiar aici, cu un titlu insotit de  o mica descriere a continutului dorit pentru dialog.
b) propunerile mai potrivite pentru sectiunea Articolele noastre, le poti lasa la topicul Postarea articolelor, sau le poti trimite pe email la office@singlescamp.ro, cu conditia sa respecti cerintele minime. Detalii: http://forum.singlescamp.ro/index.php/topic,1540.0.html

Cert e ca doar Admin (Gigi Cindea) poate deschide un topic nou.


Veorica, intrebarea ta e despre casa sau despre oras nou unde ne-ar placea sa traim?. Dupa cum vezi mai sus, e nevoie de mai mult ca sa se deschida un topic.
PS - Gurile rele spun ca din ce in ce mai multa lume viseaza sa...emigreze in Cluj.  ;D
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline emanuela25.sv

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 38
  • Nu sunt ce par a fi
Re: Propuneri de topicuri/subiecte de dezbatere - forum
« Răspuns #107 : Luni, 07 Ianuarie 2019, 20:52 »
As vrea sa propun un topic legat de astrologie. In ce zodie sunteti? Urmariti horoscopul zilnic? Aveti vreun astrolog preferat? Cunoasteti carti de astrologie interesante? Eu de exemplu sunt Capricorn cu ascendent in Balanta, in zodiacul european, iar in cel chinezesc sunt Iepure. Urmaresc cu interes canalele de youtube al Alexandrei Coman si a lui Marian Golea, de la care am invatat cate ceva. Imi place sa cred ca astrologia ne ajuta sa ne cunoastem in primul rand pe noi insine si apoi pe cei din jurul nostru, ne face sa trecem mai usor peste o perioada grea pentru ca avem pe cine sa dam vina (pe astre) si in cele din urma ne duce pe drumul nostru, ne ajuta sa evoluam.
Exagerarea este adevarul care si-a pierdut rabdarea

Offline Edith

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 177
Re: Propuneri de topicuri/subiecte de dezbatere - forum
« Răspuns #108 : Luni, 07 Ianuarie 2019, 22:32 »
Foarte buna idee !
Eu sunt Leu cu ascendent in Leu 7 grade si 47 minute .
Ceea  ce  inseamna prestanta, si denota prin simpla aparitie, forta , decizie si putere.
Dinamic , curajos, mandru orgolios egoist si intolerant.
Vointa puternica, forta de convingere, cinstit si corect.
Nu suporta minciuna si prefacatoria.
   Planete in case
Soarele in casa a doua(venituri obtinute usor, bogatie, ste de avere si posesiuni materiale).
Luna in casa a patra( succes spre finalul vietii).
Asa  pe scurt :)

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Propuneri de topicuri/subiecte de dezbatere - forum
« Răspuns #109 : Luni, 04 Februarie 2019, 07:19 »
Intrebam pe alt topic - Dar va invit sa raspundem aici:
Ar fi de interes un topic utilizatorii de PC? Ceva gen Operare PC, scurtături, comenzi rapide și secrete ale utilizatorilor...
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Propuneri de topicuri/subiecte de dezbatere - forum
« Răspuns #110 : Joi, 07 Martie 2019, 05:29 »
Nimeni interesat de subiectul propus de mine?
Aveam si eu acuma unde sa postez o scurtatura care ne ajuta sa  gasim rapid o informatie intr-un text lung ;)
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline costi31

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 604
Re: Propuneri de topicuri/subiecte de dezbatere - forum
« Răspuns #111 : Joi, 07 Martie 2019, 07:15 »
Buna ideee , si eu as dori sa schimb limba tastaturii ca nu se potriveste cu ce am eu pe taste  :giggle:  de exemplu @ e shift 2 , cratima nu stiu unde o fi ,  ghilimele , 2 puncte ,  habar.nam
Pana mai ajung eu la service .....   :slap:

Offline costi31

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 604
Re: Propuneri de topicuri/subiecte de dezbatere - forum
« Răspuns #112 : Joi, 14 Martie 2019, 01:09 »
Am gasit-o si pe asta , este la optiuni ,  :worthy:  Ma simt f. haker  ;D
Apropo de propuneri , cred ca asta cu schimburi de locuri in excursii , ar fi bine sa fie scrisa undeva mai vizibil ...    :oops:

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Propuneri de topicuri/subiecte de dezbatere - forum
« Răspuns #113 : Joi, 14 Martie 2019, 05:23 »
Bine, asteptam sa vin Gigi si ii propun eu. Sper sa nu facem doar noi doi schimb de...scurtaturi pentru tastatura :))))))
Cat despre schimbul de locuri, cred ca scrie chiar de prea multe ori. In prezentarea fiecarei excursii, daca nu ma-nsel. Plus sectiune speciala pe site:
https://www.singlescamp.ro/conditii-de-renuntare-la-o-actiune/
 :tickedoff: :buck2:
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline Leia

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 69
Re: Propuneri de topicuri/subiecte de dezbatere - forum
« Răspuns #114 : Sâmbătă, 18 Mai 2019, 22:00 »
Propun un topic intitulat: Eu mulțumesc.
Mereu ne bucuram, multumim in gand sau cu voce tare. As vrea sa fie și aici un loc in care sa ne putem exprima bucuria, Mulțumirea pentru orice (floare, întâmplare, curcubeu...).
Suntem tot și nimic.

Offline Louie

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 397
Re: Propuneri de topicuri/subiecte de dezbatere - forum
« Răspuns #115 : Sâmbătă, 18 Mai 2019, 22:19 »
Ce ziceti de un topic despre gastronomie?  :)
„Cele mai importante două zile din viața ta sunt ziua in care te-ai nascut si ziua in care ai aflat de ce" - Mark Twain

Offline Leia

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 69
Re: Propuneri de topicuri/subiecte de dezbatere - forum
« Răspuns #116 : Sâmbătă, 18 Mai 2019, 22:38 »
Îți mulțumesc și pentru ideea cu gastronomia, dar as vrea și unul pentru Mulțumiri.
Am văzut ca este un topic “Rețeta zilei” și nu se referă la rețeta pentru a-ți face ziua perfecta, ci la gastronomie.
Suntem tot și nimic.

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Propuneri de topicuri/subiecte de dezbatere - forum
« Răspuns #117 : Duminică, 19 Mai 2019, 08:27 »
Da, Louie, Reteta zilei ar putea fi o optiune buna.
Leia, si pentru multumiri, parca s-ar potrivi "Un gand bun de dimineata"
http://forum.singlescamp.ro/index.php/topic,1742.0.html
Macar cat sa ne spui de ce consideri tu ca e important sa ne exprimam bucuria, sa multumim.  ;)
Iar bucuria pentru orice cred ca poate fi exprimata pe "Cum te simti acum"

Zic si io. Daca totusi consideri ca ar fi un topic separat...insista cu propunerea.

Observ ca Gigi nu vrea sa extinda inutil lista de subiecte. Iar faptul ca nu avem acces la optiunea de a crea topicuri noi cred ca are acest rol, iar suplimentar face parte din strategia de filtrare...

PS - important ca atunci cand exista o cerere sa existe si consecventa in dezvoltarea subiectului. Altfel moare-n fasa. Chiar, ce se mai intampla la Astrologie... ;)
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline Leia

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 69
Re: Propuneri de topicuri/subiecte de dezbatere - forum
« Răspuns #118 : Miercuri, 22 Mai 2019, 19:38 »
Îți mulțumesc Tărâm minunat... Am tot început sa explic de ce, dar când am trimis nu prea mai aveam semnal, cred. Uneori nu mulțumești dimineața, ci in toiul nopții. In mijlocul zilei sau pe alt meridian. Dar poate ca-s efuziuni sentimentale...
Suntem tot și nimic.