Autor Subiect: Excursie in Maramures - 9 - 12 iunie 2011  (Citit de 48697 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

julia

  • Vizitator
Re: Excursie in Maramures - 9 - 12 iunie 2011
« Răspuns #165 : Duminică, 26 Iunie 2011, 12:55 »

ca tot vorbiram de muzica: la intoarcerea noastra cu mocanita, un domn vesel si … ăăăăă, fermecator ne-a cintat si cintat si cintat ....

<a href="" target="_blank" class="aeva_link bbc_link new_win"></a>



Offline adda

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1326
Re: Excursie in Maramures - 9 - 12 iunie 2011
« Răspuns #166 : Duminică, 26 Iunie 2011, 13:39 »
si cu cat patos si veselie canta... :D
asa ne-a facut plecarea mai usoara  ;)

Offline valaura11

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 322
  • Socoteste fiecare zi o viata
Re: Excursie in Maramures - 9 - 12 iunie 2011
« Răspuns #167 : Duminică, 26 Iunie 2011, 15:38 »
Multumesc Iulia ptr transferul facut precum si tie Flori ptr intentie ;)
Sper ca pana data viitoare sa-mi mai "cizelez" vocea, sa nu mai fac atatea "victime". Dar pana atunci, poate ne vom permite, cantaretele ;D sa procuram dopuri, ptr orice eventualitate. Cu siguranta se vor mai alia si alte "talente" care ne vor mai scuti de cheltuiala...
Iulia, domnul din mocanita, cel cu chitara, pe care l-ai prezentat pe forum, la destinatie s-a urcat intr-o masina de teren deschisa, superba (nu ma pricep la marci), asa "vesel " cum era. Sa speram ca nu a avut oarece evenimente, ca a fost simpatic si se pricepea la "tipurit". S-a straduit in zadar sa-ti cante la ureche, dar tu: nu si nu :D. Chiar daca abia asteptam sa ajung in gara ca voiam sa am semnal musai la tf, au reusit sa ma faca sa uit, si chiar mi-a parut bine ca am avut parte de un asemenea spectacol neaos. Chiar plecam si nu avusesem parte de o cantare de pe acele meleaguri. Cred ca si lui Gigi i-a placut... ca "mustacea". Gigi pe aceasta cale iti multumesc si eu ptr excursia organizata ptr care nu am stat deloc pe ganduri cand ai postat-o pe forum. Am acoperit cu aceasta ultima zona, cam tot ceea ce voiam musai sa vad din tara noastra, teribil de frumoasa cum rar am putut sa vad pe alte meleaguri si pe care e neaparat nevoie sa le vada orice roman, inainte de a parasi tara. E totusi locul in care ne-am nascut si avem cu ce ne mandri ca relief si traditii...Deja am devenit sentimentala de atata patriotism :o  Va sarut!

Offline Ayouni

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1918
Re: Excursie in Maramures - 9 - 12 iunie 2011
« Răspuns #168 : Marți, 28 Iunie 2011, 09:41 »
a vorbit deja aici Flavia despre Dl. Aslan, soferul microbuzului... mi-ar placea sa mai adaug si eu cateva cuvinte despre dumnealui, un sofer de nota 10 cu coronita! sa conduci atatea ore, cu un calm extraordinar si cu voie buna, nu este chiar asa de usor. si pe langa toate astea, sa mai conduci si bine!  la inceput, vazandu-l pe Cristi langa el, am crezut ca urmau sa se schimbe intre ei... dar nu a fost asa.  pe de alta parte, excursia s-ar putea numi chiar "Maramures pe ritmuri orientale", pentru ca muzica ce ne-a insotit, in majoritate cam asta a fost... la un moment dat am crezut ca Tarkan s-a nascut in Maramures.  Mie nu mi-a displacut, dimpotriva. 

iar aceasta coronita, este pentru toata lumea, participanti, organizatori, soferi, si pentru cei ramasi acasa. o vara frumoasa, va doresc!

"Stay hungry, stay foolish!" (Steve Jobs)

Offline almi_gabi

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 7620
Re: Excursie in Maramures - 9 - 12 iunie 2011
« Răspuns #169 : Marți, 28 Iunie 2011, 11:02 »
multam, Ayouni, pentru coronita  - a fost o excursie frumoasa

am ascultat pe tot drumul muzica turceasca si am constatat ca simpaticul nostru sofer avea pe  CD-uri o colectie intreaga de cantareti turci - am pus la topicul de muzica melodia care ii placea cel mai mult.