Autor Subiect: Excursie in Ceahlau 2011  (Citit de 119137 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline micaela

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 6590
Re: Excursie in Ceahlau 2011
« Răspuns #30 : Marți, 07 Iunie 2011, 23:34 »
bun...avem data stabilita ...batuta in cuie...
5-7 august...
propunere:
 in loc sa stabilim noi un regim alimentar pentru toti , netinand cont de preferintele si bugetul fiecaruia, mai bine asiguram doar un mic dejun si posibilitatea sa servim masa in locuri rezonabile si bine dotate din punct de vedere culinar...in felul acesta un vegetarian poate manca salata si un carnasier ca mine poate papa sarmalute ...in plus vom avea si un control propriu al fondurilor cheltuite si daca nu am decat 50 de lei in buzunar ma limitez la ei ...grija mea ca organizator va fi doar ca sa asigur un restaurant de calitate la ora cuvenita satisfacerii doleantelor stomacului...
in felul asta eu ma voi ocupa de trasportul la si de la locatie...
fortuna se va ocupa de cazare si loc de papica... fiecare poate sa-si ia de acasa ce vrea muschii lui...
daca exista persoane care vor sa le fie asigurata masa din timp si pe specific, pot sa-i dea un MP lui fortuna si ea va rezolva cumva ...
important in aceasta excursie vreau sa fie aerul de munte, incantarea ochilor si cantecul de voie buna al vantului printre brazi... de acord ?

gand la gand cu bucurie. asta voiam a sugera si eu... mancam feluri si cantitati diferite. eu fug ca de dracu' de ospetele pantagruelice, ca cel la care am fost supusa in week-endul asta.  :D
avem voie sa fie si cantecul de drumetie al afonilor din SC?  :D :D

Offline micaela

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 6590
Re: Excursie in Ceahlau 2011
« Răspuns #31 : Marți, 07 Iunie 2011, 23:37 »
ma bucur sa te cunosc si pe tine, Fortuna.  :-*

optimus sum

  • Vizitator
Re: Excursie in Ceahlau 2011
« Răspuns #32 : Marți, 07 Iunie 2011, 23:39 »
te inseli ...rezolv si cu karaoke daca vii ...garantat...si fac rost de piesele lui Eminem sau parazitii ca sa nu-ti trebuiasca fir melodic ...:P
o prima lista , nedefinitiva ?
 1. fortuna777
 2. Steliana
 3. francesca777
 4. micaela
 5. Magdalena_ si baiatul
 7. optimus sum si baiatul
 9. janeta
10. iulia17
11. ......

optimus sum

  • Vizitator
Re: Excursie in Ceahlau 2011
« Răspuns #33 : Marți, 07 Iunie 2011, 23:50 »
avem voie orice micaela ... :)
poti lua copiii cu tine ?

optimus sum

  • Vizitator
Re: Excursie in Ceahlau 2011
« Răspuns #34 : Marți, 07 Iunie 2011, 23:52 »
janeta, poti merge cu mine in masina ...e ok asa ?
vorbim in principiu, mai este destul pana atunci ...

Offline fortuna777

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 864
Re: Excursie in Ceahlau 2011
« Răspuns #35 : Marți, 07 Iunie 2011, 23:55 »


<iframe width="640" height="385" src="//www.youtube.com/embed/8qZtYkl82AI?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>



Offline janeta

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1730
  • carpe diem
Re: Excursie in Ceahlau 2011
« Răspuns #36 : Miercuri, 08 Iunie 2011, 00:01 »
multam frumos , opti . vorbim ...

si-l luam si pe eminem , da ? mie imi place mult rebelul asta

<iframe width="640" height="385" src="//www.youtube.com/embed/G1Z17HBqaps?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Offline fortuna777

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 864
Re: Excursie in Ceahlau 2011
« Răspuns #37 : Miercuri, 08 Iunie 2011, 00:03 »
abia astept si eu sa va cunosc  si ma bucur de perioada aleasa care culmineaza cu doua mari evenimente...Schimbarea la fata (sarbatoare religioasa)...atunci se sarbatoreste si ziua muntelui...si mai este si piramida holografica de pe ceahlau, pe care daca vom avea noroc o vom vedea si noi...


http://hartimontane.ro/bin/articole/show.php?id=2807&pid=4104

Offline janeta

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1730
  • carpe diem
Re: Excursie in Ceahlau 2011
« Răspuns #38 : Miercuri, 08 Iunie 2011, 00:06 »
ce ma ispitesti , forti , ce ma ispitesti... :D

sunt de vis imaginile

Offline micaela

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 6590
Re: Excursie in Ceahlau 2011
« Răspuns #39 : Miercuri, 08 Iunie 2011, 00:06 »
m-am gandit si eu dar, ca de obicei, fi-miu nu va vrea sa mearga "cu mamica" si va prefera compania prietenilor lui, iar fi-mea va fi plecata, mai mult ca sigur, la bunicii din partea tatalui, in perioada aceea. dar mai e pana atunci...as vrea s-o car putin pe munte pe mititica.
karaoke ar fi super sa avem, daca nu-i prea complicat de trambalat tot calabalacul... incluzandu-l pe Radu care e de o rabdare ingereasca.  :D
si daca facem planul ca tziganul, cu atata timp inainte, poate facem si lista cu muzici.  :P :D ca io vreau Smokie.  :P

Offline fortuna777

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 864
Re: Excursie in Ceahlau 2011
« Răspuns #40 : Miercuri, 08 Iunie 2011, 00:06 »
i-am spus si eu lui opti ca fara karaoke nu se poate. :)..inteleg ca vrea sa asculte cantecul greierilor si susurul apei de izvor... dar parca merge si putin karaoke :D ;)

Offline micaela

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 6590
Re: Excursie in Ceahlau 2011
« Răspuns #41 : Miercuri, 08 Iunie 2011, 00:10 »
pai alternam; greieri-karaoke-izvor; karaoke-izvor-greieri.  :) doar n-o sa cantam intr-una.  :D

Offline janeta

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1730
  • carpe diem
Re: Excursie in Ceahlau 2011
« Răspuns #42 : Miercuri, 08 Iunie 2011, 00:12 »
pai da : eminem-greieri-smokie-izvor , samd

optimus sum

  • Vizitator
Re: Excursie in Ceahlau 2011
« Răspuns #43 : Miercuri, 08 Iunie 2011, 00:12 »
vom avea si smokie si tot ce doriti ...nu ma mai prindeti voi descoperit la capitolul muzica... ;D ;D
ar fi bine sa vii cu fetita...si vezi , poate baiatul invita prietena lui pe munte cu tine ... nu se stie ...

optimus sum

  • Vizitator
Re: Excursie in Ceahlau 2011
« Răspuns #44 : Miercuri, 08 Iunie 2011, 01:16 »
http://www.antena3.ro/life-show/bizar/fenomen-bizar-in-ceahlau-holograma-unei-piramide-formata-de-umbrele-stancilor-video-104946.html
se pare ca vom avea parte de vizionarea unui fenomen unic in lume ...cititi cu atentie ce va asteapta...:)
nu am ales intamplator data si se potriveste perfect cu zilele libere ...o coincidenta care nu poate fi "iertata"...