Autor Subiect: Chat - aici putem discuta orice (aproape orice...) fara sa fim off topic  (Citit de 521210 ori)

0 Membri şi 2 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Chat - aici putem discuta orice (aproape orice...) fara sa fim off topic
« Răspuns #2520 : Duminică, 05 August 2018, 07:59 »
:)
N-o să-ți spun că pofta vine... jucându-te. O să-ți urez plimbare frumoasă, gânduri așezate în zâmbet.  :kissing:
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Chat - raspuns pentru Gropitze
« Răspuns #2521 : Duminică, 05 August 2018, 14:22 »
Gropitze, iti raspund aici, unde m-ai intrebat tu eram offtopic. Aici, s-ar putea sa sune  a reclama...
Vila Bica - Mie mi-a placut... dar  intotdeauna o apreciere depinde de gusturi si preferinte individuale.
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline costi31

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 605
Re: Chat - aici putem discuta orice (aproape orice...) fara sa fim off topic
« Răspuns #2522 : Duminică, 05 August 2018, 18:01 »
  Buna idee Wonderland , Lacul Ursu sau Negru ( baza noua deschisa )  mai ales acum cand este cald , cine mai merge? ... ne vedem pe-acolo ? :D

Offline costi31

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 605
Re: Chat - aici putem discuta orice (aproape orice...) fara sa fim off topic
« Răspuns #2523 : Duminică, 05 August 2018, 19:04 »
Noiembrie , ia de-aici de la indemana, toti avem un singur tel : ACUM !  ;)  iar poezia este adevar pur ....
Stiu ca eu nu scriu...dar imi place !  :bow:

Offline Gropitze

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 4
Re: Chat - aici putem discuta orice (aproape orice...) fara sa fim off topic
« Răspuns #2524 : Duminică, 05 August 2018, 20:25 »
Iti multumesc Wonderland, aveam 2 zile libere sapt viitoare si as fi vrut sa merg in zona, am vorbit cu dl Bica, din pacate nu are locuri disponibile. Un personaj de poveste dl Bica, ai avut perfecta dreptate, am stat de vorba la telefon 45min, fara sa ne cunoastem, povestind despre Sovata. Mi-am notat constiincioasa toate sfaturile dansului si i-am promis ca trec pe la pensiune sa-l salut daca totusi ajung in zona. Cred ca toti cautam in calatoriile noastre fie ca suntem alaturi de grupul de la Single Camp, fie pe cont propriu – oameni deosebiti de la care sa aflam povesti nestiute despre locurile in care calatorim. Eu sunt foarte curioasa sa cunosc astfel de oameni cu care ai sta la povesti ore in sir si bucuroasa cand aflu despre locuri/lucruri noi asa ca…abia astept sa-l reintalnesc pe Gigi si povestile lui in cele 2 iesiri programate in toamna in care si-a anuntat participarea si in care m-am inscris.

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Chat - aici putem discuta orice (aproape orice...) fara sa fim off topic
« Răspuns #2525 : Luni, 06 August 2018, 07:35 »
Cu drag! Da, în perioada asta, cu greu găsești locuri la Sovata. Ai dreptate, ne plac oamenii cu tolba plina de povești, pasionați și dornici să transmită ceea ce știu.

Costi31, după cum vezi, nu-i loc în lac.  ;D Iar tu oricum ești în medical.  :magic:
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline Fluturas88

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 18
Re: Chat - aici putem discuta orice (aproape orice...) fara sa fim off topic
« Răspuns #2526 : Vineri, 17 August 2018, 17:09 »
Buna ziua si imi cer scuze ca nu am mai dat semne de viata de ceva timp. Referitor la condus  au decurs binisor cele 15sedinte. Am terminat si cu sala,am orasul abia in octombrie. Voi ce mai faceti? Eu incep sa fiu nerabdatoare pt excursia din Bulgaria de sapt viitoare .

Offline noiembrie

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 759
  • Bine ai venit in grupul nostru!
Re: Chat - aici putem discuta orice (aproape orice...) fara sa fim off topic
« Răspuns #2527 : Luni, 20 August 2018, 19:06 »
Ne intrebam adeseori de ce sunt reusite anumite excursii...
Importanti sunt membrii grupului,cat au invatat sa daruiasca ,sa se bucure de frumosul din ei
si din jurul lor.
Asa se face ca,grupuri diferite,pe aceleasi carari ,simt diferit.
Inainte de a trai calatoria prin locuri minunate,
sa calatorim putin in interiorul nostru...

Offline Edith

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 177
Re: Chat - aici putem discuta orice (aproape orice...) fara sa fim off topic
« Răspuns #2528 : Vineri, 07 Septembrie 2018, 19:54 »

   Nu   conditia  noastra, ci  calitatea   sufletului  nostru  ne face    fericiti.
                                                                                 Voltaire

Offline Iustin

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 183
Re: Chat - aici putem discuta orice (aproape orice...) fara sa fim off topic
« Răspuns #2529 : Sâmbătă, 08 Septembrie 2018, 14:57 »
Fericiti sunt si cei saraci cu duhul, conform bibliei.
Nu pot sa evaluez calitatea sufletului lor la fel de bine ca Voltaire.

Offline Rodica_I

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 861
Re: Chat - aici putem discuta orice (aproape orice...) fara sa fim off topic
« Răspuns #2530 : Joi, 13 Septembrie 2018, 15:15 »
Atasez o povestioara care mi s-a parut a fi utila pentru noi.

" Un grup de lupi: cei trei în față sunt bătrâni și bolnavi, merg în față pentru a stabili ritmul grupului de alergători, ca să nu mai rămână în urmă.
Următoari cinci sunt cei mai puternici și cei mai buni, având sarcina de a proteja partea din față dacă există un atac.
Cei din mijloc sunt întotdeauna protejati de orice atac.
Cei cinci din spatele lor sunt printre cei mai puternici și cei mai buni; Aceștia au sarcina să protejeze partea din spate dacă există un atac.
Ultimul este LIDERUL.
El se asigură că nimeni nu este lăsat în urmă. Păstrează echipa unita și pe aceeași cale. El este întotdeauna gata să alerge în orice direcție pentru a proteja și servește ca "bodyguard" întregului grup.
Doar în cazul în care cineva a vrut să știe ce înseamnă cu adevărat să fii lider.
Nu este vorba de a fi în față. Înseamnă să ai grijă de echipă! "

Offline Edith

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 177
Re: Chat - aici putem discuta orice (aproape orice...) fara sa fim off topic
« Răspuns #2531 : Joi, 13 Septembrie 2018, 15:19 »


  Nu  poti   rasplati  bunatatea  . Poti  doar ,  la  randu-ti sa  fii  bun  candva,  undeva,  pe  parcursul  vietii.

Offline Iustin

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 183
Re: Chat - aici putem discuta orice (aproape orice...) fara sa fim off topic
« Răspuns #2532 : Vineri, 14 Septembrie 2018, 17:29 »
Atasez o povestioara care mi s-a parut a fi utila pentru noi.

Ca la noi: in fata sunt niste ministri nesanatosi, din spate ii mana Dracnea, parlamentarii dorm iar noi suntem prinsi la mijloc

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Chat - aici putem discuta orice (aproape orice...) fara sa fim off topic
« Răspuns #2533 : Duminică, 16 Septembrie 2018, 06:16 »
Rodica_I, poti sa ne mai pui povesti din astea la topicul Povesti de seara: http://forum.singlescamp.ro/index.php/topic,155.1380.html

Iustin, eu cred ca numitul sta in fata si nu-i pasa ce se intampla in urma lui, lângă el toți nebunii, la urmă pionii...
Dar da, noi...stransi la mijloc.
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline Iustin

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 183
Re: Chat - aici putem discuta orice (aproape orice...) fara sa fim off topic
« Răspuns #2534 : Duminică, 16 Septembrie 2018, 13:09 »
Din punctul de vedere potrivit ultimul este cel dintai. Depinde doar de cum vrei sa vezi lucrurile si de cum te pozitionezi pentru asta.

Parerea mea este ca pionii au rol strategic, conteaza foarte mult si sunt impinsi in fata la sacrificiu. Nebunii, damele si restul au rol tactic dar nu sunt bine jucati iar regele ar fi facut de mult rocada daca nu ar fi fost tinut in sah.