Autor Subiect: Chat - aici putem discuta orice (aproape orice...) fara sa fim off topic  (Citit de 521372 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline Valentin2016

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 59
Re: Chat - aici putem discuta orice (aproape orice...) fara sa fim off topic
« Răspuns #2220 : Sâmbătă, 24 Iunie 2017, 07:20 »
Vai, am uitat inca un non sens...Cand am timp si o sun pe bunica , o data la un an ii spun ca mi as fi dorit ca mama sa ma fi facut fata, si nu baiat, ca sa devin femeie, nu pentru a arata unui barbat sau barbatilor cat de superioara pot sa fiu, ci pentru a face un barbat multumit, repet multumit nu fericit, un barbat plin de balanta. Si aia jur ar fi o evolutie...Cel putin asa imi zic baietii astia cu care beau bere...Le ascult destainuirile...Asa ca dragele mele mai avem de munca la teoria evolutiei si involutiei feminitatii...sau a masculinitatii. Bunica a zis ca se poate obtine si intr o capita de fan.

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Chat - aici putem discuta orice (aproape orice...) fara sa fim off topic
« Răspuns #2221 : Sâmbătă, 01 Iulie 2017, 08:55 »
Valentin - tu ai inspiratie, dar n-ai rabdare sa gasesti locul potrivit pentru postarile tale.
Le-am dus eu intr-un topic mai potrivit. Poti continua acolo :)

http://forum.singlescamp.ro/index.php/topic,1783.0.html

Sau, cu putina atentie,  poti gasi singur in subiectele postate la Articolele noastre, sau la Subiecte generale
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Chat - aici putem discuta orice (aproape orice...) fara sa fim off topic
« Răspuns #2223 : Luni, 03 Iulie 2017, 11:44 »
Am vazut mesajul postat de Gigi.
Pana una alta  postimage e gratis.
https://postimage.io/
http://forum.singlescamp.ro/index.php/topic,540.msg126510.html#new
 :tickedoff: :idiot2: :idiot2:
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline Adina Grigoriu

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 4
Re: Chat - aici putem discuta orice (aproape orice...) fara sa fim off topic
« Răspuns #2224 : Joi, 27 Iulie 2017, 12:12 »
Am gasit pe Facebook si mi-a mers direct in suflet. Impartasesc cu voi .

Prietenii sunt foarte importanti pentru dezvoltarea noastra emotional?, pentru a trai fericirea , pentru dep??irea momentelor mai grele.
Din punctul meu de vedere valoarea unui prieten adev?rat este inestimabil?.
Uite ce spune Pera Novacovici
"Daca e sa trag o linie in viata mea si sa spun ce anume a contribuit cel mai mult pana acum la fericirea mea, de departe e grupul de oameni cu care sunt inconjurat. Azi suntem un trib maricel asa ca nu ma pun sa taguiesc lumea insa se stiu fiecare dintre ei.
De ce spun asta?
Realizez tot mai limpede cum investitia in fiecare relatie de durata, faptul ca am pus omul pe primul loc cat de des am putut, s-a transformat in cel mai mare beneficiu pentru mine pentru ca tribul are grija de mine atunci cand eu nu as putea sa o fac.
Si nu ma refer la nevoi de baza ca mancarea sau un pat in care sa dorm. Pentru asta e intotdeauna acolo mama.
Ma refer psihologic si sufleteste.
Sunt momente cand demonii tai interiori vin sa te faca varza.
Si exact in momentul ala, toti ai tai sunt acolo pentru tine cu urechile lor, cu ochii lor, cu sufletul lor, sa iti asculte cele mai nasoale cacaturi fara sa te judece, sa te incurajeze fara sa te care in spate, sa te reasigure ca nu esti singur.
In alte dati vei fi tu la fel pentru ei acolo, dar azi tu ai nevoie de ei.
Am avut ocazia sa vad si ce inseamna anturajul prost mai mult timp decat ala bun.
Asta nu face decat sa confirme regula.
La 37 de ani, avand tot ce am nevoie si un pic mai mult, concluzia mea e ca fericirea sta in calitatea relatiilor pe care ti le construiesti, caramida cu caramida, incercare cu incercare.
Sunt sigur ca sa imparti o bucata de paine cu un prieten bun povestind despre un viitor mai bun este de 100 de ori mai implinitor decat depresia in singuratate sufleteasca si lux material.
Si deasemenea, stiu ca postarea asta nu e pentru toata lumea. E pentru cei care cred in relatiile dintre oameni"
Sursa: Pera Novacovici

Offline Onix

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 245
  • Bine ai venit in grupul nostru!
Re: Chat - aici putem discuta orice (aproape orice...) fara sa fim off topic
« Răspuns #2225 : Vineri, 08 Septembrie 2017, 10:59 »
Frumos spus....
Adina, în aceasta comunitate sigur vei gasi oameni compatibili tie, eu mi-am largit sfera prietenilor cu oameni speciali, aici.
Desigur trebuie sa ai deschidere, sa participi la evenimente cu  gand de distractie, relaxare, respect ?i buna dispozi?ie......

Offline noiembrie

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 759
  • Bine ai venit in grupul nostru!
Re: Chat - aici putem discuta orice (aproape orice...) fara sa fim off topic
« Răspuns #2226 : Sâmbătă, 09 Septembrie 2017, 19:14 »
Vine toamna...
Zilele sunt mai scurte, noptile mai lungi.Diminetile, racoarea ne face sa ne zgribulim ,sa tragem singuri un cearceaf pe noi.
Fie ca recunoastem sau nu,ne place sa ne cautam unii pe altii pe aici.
Asta isi dorea si Gigi, mult,sa ne cunoastem, sa creem punti intre noi, sa formam un nucleu.

Poate,din nou, toamna...

Offline noiembrie

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 759
  • Bine ai venit in grupul nostru!
Re: Chat - aici putem discuta orice (aproape orice...) fara sa fim off topic
« Răspuns #2227 : Miercuri, 27 Septembrie 2017, 16:12 »
Buna ziua,
Se gandeste cineva sa mearga la Cibinfest ,acest weekend ?
Motivatia de a revedea magicul Sibiu si Marginimea !

Offline Liliana Tudorache

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 175
Re: Chat - aici putem discuta orice (aproape orice...) fara sa fim off topic
« Răspuns #2228 : Joi, 28 Septembrie 2017, 07:55 »
Noiembrie !!! un mic grup care merge la SPA in Ungaria se intalneste miercuri 7 Noiembrie in Sibiu, plimbat, mancat, dormit o noapte  pentru a pleca a doua zi la SPA !!!

Offline noiembrie

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 759
  • Bine ai venit in grupul nostru!
Re: Chat - aici putem discuta orice (aproape orice...) fara sa fim off topic
« Răspuns #2229 : Joi, 28 Septembrie 2017, 17:02 »
Multumesc Liliana,din suflet,mi-as dori sa petrecem timp impreuna,
dar ma indoiesc sa pot pleca atunci.
Visez cu ochii deschisi la zilele frumoase dintr-o alta toamna,intr-un sat, la Fantanele,
un grup galagios de oameni frumosi, un soare molcom,povestea lui Ion si a Anei...

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Chat - aici putem discuta orice (aproape orice...) fara sa fim off topic
« Răspuns #2230 : Sâmbătă, 18 Noiembrie 2017, 19:24 »
Ups, vad ca au aparut peste noapte niste avataruri noi, la cei care nu (mai avem) o imagine. Nu stiam ce coronita de printesa din desenele copiilor s-a atasat la numele meu de user :faint: :2funny: :2funny:, dupa care am realizat ca e initiala.
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline noiembrie

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 759
  • Bine ai venit in grupul nostru!
Re: Chat - aici putem discuta orice (aproape orice...) fara sa fim off topic
« Răspuns #2231 : Duminică, 19 Noiembrie 2017, 15:54 »
Nu stiu cum apar avatarurile,
poate e o provocare pentru a-l personaliza.

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Chat - aici putem discuta orice (aproape orice...) fara sa fim off topic
« Răspuns #2232 : Duminică, 19 Noiembrie 2017, 18:07 »
noiembrie, dupa cum vezi, am luat in considerare optiunea sugerata de tine.  :bow:
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Chat - aici putem discuta orice (aproape orice...) fara sa fim off topic
« Răspuns #2233 : Sâmbătă, 27 Ianuarie 2018, 10:12 »
Pentru amatorii de senzatii tari. Eu raman sa privesc  :faint:

! No longer available
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
53 de utilizatori logati si nicio postare, azi, pe forum?
« Răspuns #2234 : Duminică, 28 Ianuarie 2018, 17:13 »
Azi au intrat, adica s-au logat pe forum 53 de utilizatori. Vizitatorii nelogati nu se contorizeaza, dar numarul lor sigur a fost mai mare.
Pentru cei care se intreaba de unde stiu, raspunsul e simplu, scrie pe Pagina de start, in josul cel mai jos al paginii.  :angel:
Pentru cei  care se intreaba ce mi-a venit sa urmaresc statisticile si ce vreau sa spun, raspunsul e o intrebare:
Cum se face ca dintre cei 53 de utilizatori n-a simtit niciunul nevoia sa lase un semn? 53 de utilizatori si nicio postare, azi, pe forum?
Ma gandeam la ce a spus aseara Adda, ce veche nou intrata  ;D, ca "era mai animata atmosfera aici pe forum în trecut, se purtau discutii intense, amuzante ,imi aduc aminte cu placere."
Am in minte si unii dintre cei nou nouti intrati care par sa aiba asa un elan sa scrie, probabil asteapta si ei niste reactii, un semn, dar care renunta, probabil descurajati sau doar intrigati de atata tacere.
Uneori, nici pe topicul excursiilor entuziasmul lor de a se prezenta nu gaseste ecou...

Ihmmm, e drept ca scopul principal e de informare/comunicare/organizare, dar forumul ofera si suficiente sectiuni pentru dialog. Sau, nu? Si daca da, cum de nu?

Voi ce parere aveti?
Seara faina!
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.