Autor Subiect: Chat - aici putem discuta orice (aproape orice...) fara sa fim off topic  (Citit de 519878 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Chat - aici putem discuta orice (aproape orice...) fara sa fim off topic
« Răspuns #2325 : Vineri, 16 Martie 2018, 14:06 »
Eu cred ca Gigi, ca de fiecare data, se bazeaza ca suntem "copii mari" si ca suntem capabili sa avem grija de noi  ;)
Si-apoi, n-a zis ca nu are acces la internet, ci ca are acces mai greu/mai rar. Deci, sunt convinsa, ca si de fiecare data cand e  plecat, va gasi metode si momente in care sa scruteze peste mari sa vada ce se mai intampla :)

Si, oricum, pentru rezervari si alte info, sunt toate informatiile pe forum, pentru cazuri exceptionale si justificate se poate scrie in agentie, ce nu-i urgent poate astepta, nu? Iar pentru intrebarile celor noi pe la diverse excursii, sunt cei vechi atenti, nu? (de preferat cei vechi din grupul de participanti)

Asa ca, sa ne vedem linistiti fiecare de treaba lui. Noi de poezie, de ce-o mai fi sa fie...
Mai mari griji imi fac pentru Ovi. Ce-o face? Ne-a sedus, chit ca ne-am lasat cam greu, data fiind tema,  si ne-a abandonat singure prin in atelier? :2funny:
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Chat - aici putem discuta orice (aproape orice...) fara sa fim off topic
« Răspuns #2326 : Vineri, 16 Martie 2018, 14:35 »
 |o ca si de fiecare data? Mi-a scăpat, nu mai pot corecta. Or mai fi si altele, asta e....
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Chat - aici putem discuta orice (aproape orice...) fara sa fim off topic
« Răspuns #2327 : Sâmbătă, 17 Martie 2018, 19:13 »
Atata liniste-i pe forum de-mi pare ca aud
Cum se izbesc de desktop umbrele tacerii...

 :o

Joc-problema
Daca intr-o zi, din 58 de utilizatori logati pe forum, doar 3 au postat un mesaj, de cati utilizatori e nevoie ca apara 58 de postari (un gand, o intrebare, o ceva)
 :faint:
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline oviarad

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 417
  • barbat serios gasit prieteni, cine i-a pierdut :)
Re: Chat - aici putem discuta orice (aproape orice...) fara sa fim off topic
« Răspuns #2328 : Sâmbătă, 17 Martie 2018, 19:57 »
ha , e simplu , ii multiplici pe cei 3 de vreo 19 ori  :D :D
Va dainui doar ce-am iubit cu-adevarat , cenusa-i restul

Offline noiembrie

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 759
  • Bine ai venit in grupul nostru!
Re: Chat - aici putem discuta orice (aproape orice...) fara sa fim off topic
« Răspuns #2329 : Sâmbătă, 17 Martie 2018, 20:03 »
De ce...?
De ce oare cei mai multi nu au nimic de spus,nu participa la jocuri,la schimb de replici.
De ce nu vor sa stie mai mult despre ei prin ochii celorlalti.
De ce nu au un gand bun pentru nimeni de aici sau de oriunde...

Si lista ar putea continua.
Cred oare ca limbajul" face to face "va fi de mai mare ajutor,sau poate folosesc cu success limbajul nonverbal...
Nu vreau sa ma duc prea departe cu retorica.

Timpul liber al fiecaruia e valoros,de ce am vrea sa-l petrecem la intamplare,cu vaga idee despre participarea umana...?

Offline Iustin

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 183
Re: Chat - aici putem discuta orice (aproape orice...) fara sa fim off topic
« Răspuns #2330 : Sâmbătă, 17 Martie 2018, 20:31 »
Cei mai multi nu au nimic de spus pentru ca primesc cate un cutit sau sageata de gheatza imediat ce spun ceva. Au si ganduri au si dorinte, au si preferinte dar daca le spun poate ca nu este bine.

Drept exemplu:
Mie nu-mi place deloc dar deloc poezia ba chiar o urasc si nici nu am nici o parere buna despre cei care scriu poezii.  Aici pare ca cine nu scrie versuri este usor handicapat?

Nu mai bine taceam? Asa fac si ei ...

Offline noiembrie

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 759
  • Bine ai venit in grupul nostru!
Re: Chat - aici putem discuta orice (aproape orice...) fara sa fim off topic
« Răspuns #2331 : Sâmbătă, 17 Martie 2018, 20:46 »
Adicatelea...ai o parere rea despre mine,aferim...!

Offline noiembrie

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 759
  • Bine ai venit in grupul nostru!
Re: Chat - aici putem discuta orice (aproape orice...) fara sa fim off topic
« Răspuns #2332 : Sâmbătă, 17 Martie 2018, 21:00 »
Fiecare e liber sa aiba pareri,sa vina cu orice idee,sa deschida o discutie...sau da, sa taca.
Sunt multi care nu intra pe forum,nu li se pare un loc elevat,poate nici in excursii nu ne ridicam la nivelul asteptat.

Poate unii sunt obisnuiti sa priveasca de sus,desi putem lua lectii de la oamenii cei mai simpli,ptr. ca intelepciunea
I-a adus la simplitate.
Suntem diversi si frumosi prin diversitate,suntem deschisi la cunoastere,nu avem sabloane.
Nu stiu ce-mi place daca NU SIMT,NU CUNOSC,NU INTELEG,daca nu iubesc CREATIA.

Nu am timp de irosit,Nu pot sa raman MIC,ca om.

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Chat - aici putem discuta orice (aproape orice...) fara sa fim off topic
« Răspuns #2333 : Sâmbătă, 17 Martie 2018, 21:03 »
 :faint: Cred ca e doar o neintelegere.

Sunt atatea alte topicuri, pentru toate preferintele, dorintele. 
Asa, atelierul cu poezia n-ar mai iesi in evidenta. Ar fi doar unul dintre subiectele active. Si, dupa cum vezi, e doar o joaca, nu ne simtim chiar asa poeti.

Asa s-a nimerit, sa ni se para distractiv catorva dintre noi. (apropo vreo doua persoane erau chiar dintre cele care de obicei nu prea participa pe forum, dar care s-au simtit atrase de joc). Intra cine vrea, nu ne suparam daca cineva nu e interesat.
Eu nu intrebam de ce nu intra lumea la Atelier... ci asa, in general.
Desi, in timp am vazut ca cine vrea sa scrie scrie. Stiu ca sunt multe persoane care folosesc forumul strict pentru informare/organizare plecari.
Stiu ca sunt persoane care apreciaza in tacere, sau care au nevoie de mai mult timp pana simt nevoia sa devina activi...
Stiu ca sunt si persoane care  inca nu s-au familiarizat cu structura forumului, poate nu stiu unde si cum sa gaseasca subiectele existente. Poate li se pare perimat sau mai greoi (fata de fb, whatsapp etc).  Sau poate nu-i intereseaza. Nimic rau in asta.
Dar fiecare e binevenit, fie si in tacere... Suntem diferit, unici, de aceea minunati, fiecare in parte.
Din cand in cand ma intreb, vazand ca totusi se intra pe forum in numar destul de mare, cum de nu lasa un semn. Atat.
Gand senin!
PS - Ai uitat ca ai dat directia si titlul uneia dintre poezii? ;D (si daca zici ca asta e cutit sau sageata, atunci tac pe veci)


Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline Iustin

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 183
Re: Chat - aici putem discuta orice (aproape orice...) fara sa fim off topic
« Răspuns #2334 : Sâmbătă, 17 Martie 2018, 21:19 »
Fiecare e liber sa aiba pareri
Poate ca libertatea de exprimare nu este constransa si oamenii nu prefera sa se exprime in alte medii.
Nu toti ne exprimam elevat si nici nu ne ridicam la nivelul asteptat de oricine.
Ai folosit des negatia si am continuat in acelasi stil.

Offline Iustin

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 183
Re: Chat - aici putem discuta orice (aproape orice...) fara sa fim off topic
« Răspuns #2335 : Sâmbătă, 17 Martie 2018, 21:27 »
PS - Ai uitat ca ai dat directia si titlul uneia dintre poezii?
De fapt am gafat cand am postat acolo ... am crezut ca este o discutie si cand colo era ceva care ma depaseste.
Ai spus ca am dat cu bata si ai avut dreptate. Am pomenit cuvinte care anagramate de voi au ajuns in titlu. Nu am nici un merit decat ca am inoportunat actul de creatie.

Offline oviarad

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 417
  • barbat serios gasit prieteni, cine i-a pierdut :)
Re: Chat - aici putem discuta orice (aproape orice...) fara sa fim off topic
« Răspuns #2336 : Sâmbătă, 17 Martie 2018, 21:44 »
Iustin, eu cred ca te inseli cand crezi ca ai gafat, randurile tale , ideile tale ne-au facut sa o luam in directia respectiva, poate joaca noastra iti da un sentiment de inutilitate, dar niciodata sa nu crezi ca desconsideram postarile altora, cel putin eu nu o fac.
Eu stiu cu siguranta ca in orice domeniu sunt oameni mai priceputi ca mine si oameni mai nepriceputi ca mine, eu de exemplu tehnic sunt o nulitate, nu stiu sa postez nici macar o poza, speram ca fata in fata cu un laptop intre noi o sa ma ajuti cu asta, dar poate nu o sa vrei.

Noiembrie , nu cred ca ma potrivesc in tabloul ala, nici fizic , nici psihic , eu nu pot sta serios nici cat sa faci o poza :), dar pipa imi cumpar sa sti, cu rochie si pantofiori o sa mearga de minune  :D
Va dainui doar ce-am iubit cu-adevarat , cenusa-i restul

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Chat - aici putem discuta orice (aproape orice...) fara sa fim off topic
« Răspuns #2337 : Sâmbătă, 17 Martie 2018, 21:47 »
Nu am nici un merit decat ca am inoportunat actul de creatie.

Asta imi pare alta neintelegere. N-ai inoportunat, l-ai potentat.  N-a dat doar titlul ci si cursul. Daca am fi considerat inopotuna interventia ta, ce ne oprea sa o ignoram? Noi chiar am crezut ca iti place sa te joci cu noi.  :)
(Re)citeste, daca vrei:
http://forum.singlescamp.ro/index.php/topic,2678.0.html
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Chat - aici putem discuta orice (aproape orice...) fara sa fim off topic
« Răspuns #2338 : Sâmbătă, 17 Martie 2018, 21:49 »
Apropo, oviarad, chiar ar avea dreptul sa se planga de niscaiva intepaturi. Dar el a simtit ca nu-s cu venin si, uite nu s-a suparat.  :)
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline Iustin

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 183
Re: Chat - aici putem discuta orice (aproape orice...) fara sa fim off topic
« Răspuns #2339 : Sâmbătă, 17 Martie 2018, 21:55 »
Dar el a simtit ca nu-s cu venin si, uite nu s-a suparat.  :)
Ovidiu face diferenta intre vin si venin. Sunt cu vin ! Am zis. :D