Autor Subiect: Excursie Delta Dunarii 8 - 12 septembrie 2011  (Citit de 33458 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline adda

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1326
Re: Excursie Delta Dunarii 8 - 12 septembrie 2011
« Răspuns #30 : Miercuri, 31 August 2011, 21:53 »
Eu din Sibiu  :)
nici eu nu am fost inca in Delta...abia astept sa vad spectacolul naturii....
cum a zis si Gigi, daca sunt inconjurata de apa si verdeata...sunt fericita.

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13254
Re: Excursie Delta Dunarii 8 - 12 septembrie 2011
« Răspuns #31 : Joi, 01 Septembrie 2011, 08:56 »
Codru, tu fiind din Cluj, ar fi bine sa te alaturi mie si Addei sa plecam din Sibiu. Stiu ca ora de plecare este in miez de noapte, dar poate gasesti o legatura. Ce zici?

Offline Codru

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 77
Re: Excursie Delta Dunarii 8 - 12 septembrie 2011
« Răspuns #32 : Joi, 01 Septembrie 2011, 09:15 »
Exact asa ma si gandeam , doar ca nu incepusem sa caut legaturile . A, uite am una care va ajunge in Sibiu putin dupa miezul noptii , cred ca asta va fi cea mai potrivita

Mari_a

  • Vizitator
Re: Excursie Delta Dunarii 8 - 12 septembrie 2011
« Răspuns #33 : Joi, 01 Septembrie 2011, 09:44 »
... din București.
Pe mine să mă scuzați că mai arunc cu glume p-aici. Văd că lumea e serioasă, se dezbat probleme existențiale, ar trebui să fiu și eu mai așa-și-pe-dincolo (măcar pentru că-s de vârsta a doua spre a patra). Dar de când am descoperit saitu' ăsta mintea-mi stă numai la vacanțe (Ori îmi umblă? Hm... Nu știu! O fi plecat deja cu sorcova?!).
N-am fost nicăieri vara asta. Am avut cu ce, am avut unde, dar n-am avut cu cine. Așa că am de recuperat  :) Abia aștept să vă cunosc și abia aștept să ajung la apă (știți cum se spune la concursurile de miss: Sunt fotomodel, manechină și hobby-urile mele este înotul!)
Cât despre transport, încă nu știu. Cum mi-o fi scris și mie...

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13254
Re: Excursie Delta Dunarii 8 - 12 septembrie 2011
« Răspuns #34 : Joi, 01 Septembrie 2011, 10:17 »
Umorul este ceea ce diferentiaza omul de restul locuitorilor acestei planete. Inteligenta neinsotita de voiosia umorului, arata mai mult ca o impletire riguroasa si rigida intre  matematica, fizica si chimie. Iar cei pe care-i deranjeaza umorul, sau nu-l inteleg, vai, nu as vrea sa fiu in locul lor, sa mi se para totul strict, gri si cazon. Deci sa gumim Mari_a!

Locul de intalnire cu cei din Bucuresti este sa fiu mai precis la intersectia Stefan cel Mare cu Barbu Vacarescu si hai sa zicem chiar in fata localului de acolo, Mamma Mia parca se numeste. Am mancat de cateva ori in acel restaurant, dar nu m-am uitat cu atentie niciodata deasupra. Microbuzul este unul gri, are numar de Germania si are un portbagaj deasupra. Eu sunt inalt 1.90, zvelt, brunet, parul cret, ochi albastrii. Dar ca sa ma recunoasteti mai usor uitati-va dupa cineva 1.74, grasut, tuns scurt si cu ochelari, este mai simplu sa ma identificati.

Mari_a

  • Vizitator
Re: Excursie Delta Dunarii 8 - 12 septembrie 2011
« Răspuns #35 : Joi, 01 Septembrie 2011, 10:49 »
Mulțumesc! Asta am vrut să știu. Tocmai mă duceam să-mi cumpăr Autan, Claritin, pelerină lungă și rovinietă. Tăiem de pe listă rovinieta.
Deși toată vara am stat la mama mea, pe 8 am să fiu înainte de 8,00 la Mamma Mia!

Offline Alex

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 4
Re: Excursie Delta Dunarii 8 - 12 septembrie 2011
« Răspuns #36 : Joi, 01 Septembrie 2011, 11:05 »
Si eu sunt Sibiu si nu am mai fost in Delta  , insa am inteles ca e super !!!!!!!!!!!!!

Offline almi_gabi

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 7620
Re: Excursie Delta Dunarii 8 - 12 septembrie 2011
« Răspuns #37 : Joi, 01 Septembrie 2011, 14:01 »
..... tuns scurt  ....




inseamna ca mie  "cositele" imi flutura pe umeri

Offline almi_gabi

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 7620
Re: Excursie Delta Dunarii 8 - 12 septembrie 2011
« Răspuns #38 : Sâmbătă, 03 Septembrie 2011, 10:44 »
"rasfoiam" pozele de anul trecut facute in tabara din Delta - mi-au amintit de frumusetea acelor locuri - sunt intradevar deosebite



dian

  • Vizitator
Re: Excursie Delta Dunarii 8 - 12 septembrie 2011
« Răspuns #39 : Duminică, 04 Septembrie 2011, 20:04 »
Sunt de acord cu tine, Gabi. Cred ca vor fi foarte incantati cei care vor merge in Delta, mai ales ca si locatia din acest an este foarte frumoasa.

Mari_a

  • Vizitator
Re: Excursie Delta Dunarii 8 - 12 septembrie 2011
« Răspuns #40 : Luni, 05 Septembrie 2011, 02:05 »
Pe un fund de lac, patru ochi priveşte. Ce să este oare? Este două peşte!

Cam muți peștii ăștia! Viperinele au fost mai guralive  :)
Cred ca vor fi foarte incantati cei care vor merge in Delta
Eu nici n-am plecat și sunt încântată  :D   Mi-aș face o locuință lacustră! (Că tot am obiceiul să-mi iau toată casa cu mine!)
Ultima oară, am ajuns și pe plaja de la Sulina: virgină, sălbatică... Era cu un an înainte de a le veni autorităților ideea de a o "amenaja" cu alei pietonale și carosabile!  >:(
Abia aștept să mergem la Gura Portiței...
Cine mai vine din București? Steliana, s-a terminat zugrăveala?

Offline steliana

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 5133
Re: Excursie Delta Dunarii 8 - 12 septembrie 2011
« Răspuns #41 : Luni, 05 Septembrie 2011, 21:59 »
Draga Maria_a ... am terminat zigraveala-spoiala-testarea nervilor-ingaduintei-bunavointei....
Stai, ca am vorbit de undite meseriase!
Daca vor fi precum zugraveala ... ma dau la peste! ;D
nihil sine deo

Offline NeliTTT

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 158
Re: Excursie Delta Dunarii 8 - 12 septembrie 2011
« Răspuns #42 : Luni, 05 Septembrie 2011, 23:00 »
Ultima oară, am ajuns și pe plaja de la Sulina: virgină, sălbatică... Era cu un an înainte de a le veni autorităților ideea de a o "amenaja" cu alei pietonale și carosabile!  >:(
Ai ajuns virgina si salbatica pe plaja de la Sulina??? Aoleo! Zic sa mergem si noi viperinele pe acolo.

Mari_a

  • Vizitator
Re: Excursie Delta Dunarii 8 - 12 septembrie 2011
« Răspuns #43 : Luni, 05 Septembrie 2011, 23:29 »
Neli, păi hai și voi! N-auzi că se ocupă autoritățile de îmblânzire și dez... ?!  ;D
Asta cu plaja e încă una dintre prostiile pe care le-am debitat pe-aici!   :D
(Când am citit prima oară NeliTTT, m-am gândit că ai un TT, dar am văzut că ai una ca a mea  :) )

Steliana, io nu mă dau la pește pentru nimic în lume! Io... pă cont propriu  ;D

silviu

  • Vizitator
Re: Excursie Delta Dunarii 8 - 12 septembrie 2011
« Răspuns #44 : Marți, 06 Septembrie 2011, 09:48 »
Stai, ca am vorbit de undite meseriase!
iti mai trebe momeala, nada si permis+pg. fire-ntinse! :)