Autor Subiect: Revelion 2012  (Citit de 67335 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Mari_a

  • Vizitator
Re: Revelion 2012
« Răspuns #195 : Duminică, 08 Ianuarie 2012, 12:44 »
Pun aici numai niste crampeie. Nu-s destule poze facute de aproape. Dar credeti-ma pe cuvant: am fost foaaaarte frumoase!
(daca se considera ca nu-i bene, almi - pliz mop!  :D)


 


Offline almi_gabi

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 7620
Re: Revelion 2012
« Răspuns #196 : Duminică, 08 Ianuarie 2012, 12:52 »
frumoase Mari
acolo cand ai aratat masa de revelion - ideea cu lumanarea inca neaprinsa la inceput  si apoi aprinsa la sfarsit - super   ;D - ai facut o poveste acolo  8) 
si parca eram sigura ca la accesorii o sa "virati" un pic si catre vintage  :)  ;D

Mari_a

  • Vizitator
Re: Revelion 2012
« Răspuns #197 : Duminică, 08 Ianuarie 2012, 19:10 »
Dar mie imi mai da cineva poze?  ???
Au mai "lucrat" niste blitzuri p-acolo... Care mai de care mai performante  ;)   ;D

Am primit acum de la... cine nu ma asteptam. Numai zece mi-a dat (deocamdata), insa a surprins niste lucruri... pe care nu cred ca s-a gandit cineva sa le pozeze 8)  Sa vad ce pot pune pe-aici!  :D

Mari_a

  • Vizitator
Re: Revelion 2012
« Răspuns #198 : Luni, 09 Ianuarie 2012, 12:32 »
Am primit poze de la Ťlimboť  ;D   si de la piscina…  8)  Ce super tare! Cata veselie !
Sa continuam cu de-ale noastre, de fete   :)


Mari_a

  • Vizitator
Re: Revelion 2012
« Răspuns #199 : Luni, 09 Ianuarie 2012, 12:33 »
Din fesul lui Mos Craciun...

... am tras ravase (multumim celei care s-a gandit la asta!). Eu l-am tras pe 31. E de bine !

Astea nu-s de pe net, ci direct de la fata locului !



Mari_a

  • Vizitator
Re: Revelion 2012
« Răspuns #200 : Luni, 09 Ianuarie 2012, 12:36 »
Sovata



Motivul lalelei, omniprezent pe casele si pe portile scuiesti








Caroline

  • Vizitator
Re: Revelion 2012
« Răspuns #201 : Luni, 09 Ianuarie 2012, 20:20 »
Mersi, Mari_a, eu nu observasem motivul lalelei...  :o Probabil pentru ca locuiesc in zona de prea mult timp deja.  ;D

Mari_a

  • Vizitator
Re: Revelion 2012
« Răspuns #202 : Luni, 09 Ianuarie 2012, 21:27 »
Lalele, lalele...
Tinutul Secuiesc e plin de ele...  :D

Acum vreo trei ani m-am preumblat vreo saptamana prin zona. Si m-am apucat sa le pozez. Am facut zeci! Sunt de toate formele, stilizate in toate felurile, pe/din toate materialele, in toate locurile posibile si imposibile... Nu-mi mai amintesc in ce sat era o casa alba, cu gard alb si cu lalele rosii cu frunze verzi pictate peste tot, peste tot... Si in gradina, intr-o prajina, se afla, evident, un steag rosu-alb verde  :)

cryssu

  • Vizitator
Re: Revelion 2012
« Răspuns #203 : Luni, 09 Ianuarie 2012, 21:41 »
O experienta cel putin interesanta care merita cu siguranta incercata macar o data.
Un sejur relaxant si placut si pentru asta tin sa multumesc gazdelor, Gigi si Samiza, care au fost la inaltimea asteptarilor.
Multumesc inca o data pentru ocazia de a cunoaste oameni noi si de a socializa intr-o locatie inspirata.
Va felicit pentru curajul de a pune in practica un concept deja vechi in alte parti si va doresc mult succes in continuare!
 :)

Caroline

  • Vizitator
Re: Revelion 2012
« Răspuns #204 : Marți, 10 Ianuarie 2012, 01:09 »
Lalele, lalele...
Tinutul Secuiesc e plin de ele...  :D

Nu numai secuiesc, ci si sasesc! Nu stiam eu de ce nu le-am vazut la Sovata... Acuma m-am dus dincolo sa verific... Pe pianina noastra, cumparata de la sasi in anii '80, sunt sculptate, ghici ce?  :o Lalele !!!   ;D  ;D  ;D

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13254
Re: Revelion 2012
« Răspuns #205 : Vineri, 13 Ianuarie 2012, 19:13 »
Am transmis in forward, de pe Email-ul meu personal, filmul Revelionului, montat exceptional de Iulian. Sunt convins ca o sa va faca mare placere si 20 minute o sa fiti cu zambetul pe buze. Este ceva deosebit! Bravo si multumesc mult Iulian! Imi pare rau ca nu am putut si anul asta sa fim impreuna de Anul Nou! Dar mai sunt ani, suntem inca tinerei si avem tot timpul de chefuiala!
Verificati-va deci Email-urile ar trebui sa aveti link-ul de download deja acolo.

Offline janeta

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1730
  • carpe diem
Re: Revelion 2012
« Răspuns #206 : Sâmbătă, 14 Ianuarie 2012, 02:25 »
gigi , daca te rog frumos de tot imi trimiti si mie filmuletul ? nu e interzis , nu ? tare mi-ar place sa va vad si eu cat ati fost de frumosi , voiosi si tinerei  :D

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13254
Re: Revelion 2012
« Răspuns #207 : Sâmbătă, 14 Ianuarie 2012, 07:30 »
Tocmai ti l-am transmis, Janet.

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13254
Re: Revelion 2012
« Răspuns #208 : Sâmbătă, 14 Ianuarie 2012, 07:31 »
Ati reusit descarcarea filmului lui Iulian?

Offline janeta

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1730
  • carpe diem
Re: Revelion 2012
« Răspuns #209 : Sâmbătă, 14 Ianuarie 2012, 16:13 »
am vazut filmul... doamnelor , domnilor , m-ati facut inca o data sa regret enorm ca n-am fost acolo cu voi . sunteti niste minunati si mi-a fost tare drag sa va vad impreuna , veseli si frumosi ( includ aici si pe patrick swayze ...) .