Autor Subiect: Revelion 2012  (Citit de 67524 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Online admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13263
Re: Revelion 2012
« Răspuns #60 : Marți, 29 Noiembrie 2011, 11:37 »
Au achitat si confirmat Dana B si prietenele ei, deci in acest moment mai sunt doar 3 locuri. Va rog pe cei care v-ati inscris si care inca nu ati achitat avansul sa-mi transmiteti Email optiunea voastra, daca urmeaza sa participati sau nu. Vreau sa evit orice neintelegere, simpla inscriere neinsotita de plata avansului nu inseamna rezervare. Ocuparea locurilor se face in ordinea efectuarii platii avansurilor. De aceea va rugam sa-mi transmiteti raspunsul vostru cu privire la participare.

Offline Mimi

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 378
Re: Revelion 2012
« Răspuns #61 : Marți, 29 Noiembrie 2011, 19:21 »
Buna,Gigi! Eu nu pot merge.

Offline Codru

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 77
Re: Revelion 2012
« Răspuns #62 : Marți, 29 Noiembrie 2011, 21:44 »
Buna la toata lumea,
Sincer va spun ca eu una abia astept  ;D , ba chiar am inceput sa mazgalesc calendarul sistematic (bineinteles cat mai colorat si haotic)... asta pentru ca stiu cat de frumoasa va fi si 'actiunea' asta si mai ales ca voi avea ocazia sa-i revad pe cativa dintre membrii....alo ...viperinele , ce ziceti  8) ?!?!  si nu numai !
Si ca sa continui cu start-up-ul dat de bucuresteni ...eu vin din zona Clujului , cine se mai anunta ..??? Nu din Cluj neaparat ci din zona , sau de pe drum ..???

Mari_a

  • Vizitator
Re: Revelion 2012
« Răspuns #63 : Marți, 29 Noiembrie 2011, 22:19 »
Buna Codruuuuu  :)   
Voi pe-acolo sunteti la o aruncatura de bat!
Uite calendar de mazgalit (al meu e facut ferfenita!)


Hai sa mai facem ceva 'introducere in actiune', ca a inceput numaratoarea inversa  :D
S-o facem lataaa!  ;D   Inca o dataaaa!   ;D





Online admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13263
Re: Revelion 2012
« Răspuns #64 : Miercuri, 30 Noiembrie 2011, 11:43 »
De pe lista de jos mai trebuie sa achite: Georgiana Chis, Bogdan si Ileana C (inscrisa azi)
Daca toti trei achita, mai ramane un singur loc.

1. Mari_a
2. Magdalena_
3. Iulian           
4. Gigi
5. Samiza
6. Dadus
7. Nicko
8. Dora
9. Tania
10. Varsator 38
11. NeliTT
12. Rocku
13. Maya
14. Hgenia
15. Fgrama
16 Rodica M
17. Ada G
18. Geta
19. Cryssu
20. Codru
21. Adriana B
22. Bogdan
23. Ovidiu
24. Georgiana C
25. Dana B
26. Dana B. - prietena
27. Dana B - prietena
28. Ileana C.
29. Mihaela Buza


Online admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13263
Re: Revelion 2012
« Răspuns #65 : Miercuri, 30 Noiembrie 2011, 13:42 »
S-a ocupat si ultmul loc, cel putin la modul de intentie, pana cand se va face si plata.
Deci in acest moment, lista de 30 participanti este plina. Cu conditia ca cei patru care inca nu au platit avansul sa o faca.
Inscrierea ramane insa deschisa, in conditiile in care unul dintre cei 4 membrii SC nu achita, locurile se vor ocupa in ordinea urmatorilor inscrisi, pe care am sa-i mentionez si pe ei pe o ex -lista.
Lista cel putin in aceasta faza, finala:
1. Mari_a
2. Magdalena_
3. Iulian           
4. Gigi
5. Samiza
6. Dadus
7. Nicko
8. Dora
9. Tania
10. Varsator 38
11. NeliTT
12. Rocku
13. Maya
14. Hgenia
15. Fgrama
16 Rodica M
17. Ada G
18. Geta
19. Cryssu
20. Codru
21. Adriana B
22. Bogdan
23. Ovidiu
24. Georgiana C
25. Dana B
26. Dana B. - prietena
27. Dana B - prietena
28. Ileana C.
29. Mihaela Buza
30. Ama
31. Caroline.

ama

  • Vizitator
Re: Revelion 2012
« Răspuns #66 : Joi, 01 Decembrie 2011, 10:12 »
am platit ieri..
i-am comunicat si D-nei Samiza

Mari_a

  • Vizitator
Re: Revelion 2012
« Răspuns #67 : Joi, 01 Decembrie 2011, 16:25 »
Am fost la Autogara C&I din str.Ritmului (zona Obor).  Sunt microbuze (inclusiv in ziua de 30 decembrie) catre Tg.Mures, din doua in doua ore. Primul la 5,15, ultimul la 19,15, pe ruta Comarnic – Azuga – Rupea – Sighisoara – Tg.Mures. Rezervari nu se fac, biletul se achita la sofer – costa 70 lei.
Cel de 7,15 ajunge in Tg.Mures la 13,49, de unde se schimba cu cel de Sovata Bai, care pleaca la 14,20 si soseste in statiune la 16,34.

Alta varianta ar fi din Sighisoara, de unde microbuzele fac doua ore pana la Sovata Bai si pleaca astfel: la 6,40,  la 9,30, la 12,30 si la 18,30.

Parerea mea este ca cel mai simplu ar fi cu trenul pana la Sighisoara si de acolo cu unul dintre microbuze – depinde la ce ora am ajunge. Nu se poate stabili de acum, intrucat cu 11 decembrie va intra in vigoare noul  Mers al trenurilor si vor aparea unele schimbari. Vom vedea atunci ce si cum.

Hai sa plecam o data, ca nu mai am rabdare!   :D

Saturnianul

  • Vizitator
Re: Revelion 2012
« Răspuns #68 : Vineri, 02 Decembrie 2011, 02:05 »
Hai sa plecam o data, ca nu mai am rabdare!   :D

Poti sa pleci deja. Si ne astepti acolo :P

Caroline

  • Vizitator
Re: Revelion 2012
« Răspuns #69 : Vineri, 02 Decembrie 2011, 20:26 »
Hei, si eu am platit azi... deci nu mai sunt pe ex-lista... nu? :)
Salut, trupa de Revelion!
Sunt new si mi-ar face placere sa schimbam cateva vorbe, asa, cand avem timp, pana cand o sa ne vedem life.

Online admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13263
Re: Revelion 2012
« Răspuns #70 : Sâmbătă, 03 Decembrie 2011, 08:13 »
Lista de Revelion este inchisa. Toti de pe lusta au achitat avansul, rezervandu-si astfel locul la Revelion. Azi sunt la Sibiel, maine insa am sa va transmit participantilor cate un Email in care veti gasi completate orasele de unde urmeaza sa vina fiecare.

Online admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13263
Re: Revelion 2012
« Răspuns #71 : Marți, 06 Decembrie 2011, 08:31 »
Am transmis celor care participa la Revelion o lista cu nickname-urile celor cu care urmeaza sa sarbatorim trecerea dintre ani. Incercati si aici pe forum si pe pe Email sau MP sa va grupati. Cu cateva zile inainte de plecare as dor sa stiu si eu de la fiecare cum ajunge si daca are nevoie de ajutor acolo in Sovata.

Online admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13263
Re: Revelion 2012
« Răspuns #72 : Miercuri, 07 Decembrie 2011, 11:12 »
Ne apropiem incet - incet de Revelion. Si pt ca trebuie sa ne acomodam cu locul in care o sa petrecem trecerea dintre ani, va transmit cateva informatii despre zona:

Webcam Sovata – puteti vedea in orice moment cum este vremea acolo:
http://89.36.175.102/cgi-bin/guestimage.html

Despre bazele SPA din Sovata:

Hotel Danubius (cca 800 m de hotelul in care suntem cazati)
Intrare:
40 lei in zile lucratoare
50 lei in celelalte zile.
Program zilnic 07.00 – 21.00
Baza de SPA s-a modernizat si completat cu cateva bazine noi, va puteti informa urmarind link-ul:
http://www.danubiushotels.com/ro/hotels/romania/sovata/danubius_health_spa_resort_sovata/spa_and_wellness


Hotel Alunis (se afla foarte aproape de Edelweiss)
40 lei / zi
Program zilnic 09.00 – 22.00
Bazin apa dulce, bazin apa sarata, sauna, solar etc. Amanunte si foto :
http://www.sovata-alunis.ro/index.php?mn=wn

Ambele baze sunt deschise si pentru cei care nu sunt cazati in hotelurile respective.

Partie de schi :
Pentru cei mai sportivi, care doresc sa schieze :
http://www.romania.partii-de-schi.ro/index.php/locatii/7-statiunea-sovata

Online admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13263
Re: Revelion 2012
« Răspuns #73 : Miercuri, 07 Decembrie 2011, 11:51 »
Am discutat si cu Levente, gazda noastra de la Sovata, proprietarul Hotelului Edelweiss, in legatura cu partea de entertainment, singura care mai era inca nefinalizata. Asa cum anticipam si il rugasem sa trateze cu Dj-ul si formatia din seara maghiara, o sa ne coste in total 1500 lei. Deci 50 lei / persoana. Acestia o sa-i strangem acolo, vor trebui platiti direct Dj-ului care o sa stea cu noi doua nopti, in 31 si 1 si formatiei.

ama

  • Vizitator
Re: Revelion 2012
« Răspuns #74 : Miercuri, 07 Decembrie 2011, 14:45 »
nu sunt prea mule posturi despre cum ajunge fiecare la sovata ,

eu sunt din PLOIESTI , as veni cu masina mea , dar nu prea ma incumet iarna, desi probabil soselele sunt curate   

totusi as merge daca ar mai merge si alte persoane cu mine , daca vrea cineva dati-mi de veste

SAU INTREBAREA MEA : din cei care merg din BUC cu masina , mai are cineva un loc si pentru mine ?

thanks  ;)