Autor Subiect: Gadget-uri - mereu ceva nou  (Citit de 19220 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline almi_gabi

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 7620
Re: Gadget-uri - mereu ceva nou
« Răspuns #15 : Joi, 17 Noiembrie 2011, 07:32 »
asta cu taxiurile, bitek - vai de ele - unele nu au nici macar gps- te intreaba soferul care este drumul  ;D
cand le spun - domnule, dar gps de ce nu ai ? - pai nu ne dau de la firma - cica criza economica :o
asa ca si la taxiuri cred ca ar merge niste gadget-uri- nu stiu cum o fi pe la altii dar astea din bucuresti is din ce in mai prapadite - incep sa semene cu alea din desene animate - dai din picioare ca sa mergi  ;D

Offline bit

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 3015
Re: Gadget-uri - mereu ceva nou
« Răspuns #16 : Joi, 17 Noiembrie 2011, 20:32 »
Stiu si iti dau dreptate. Daca ar merge metroul si dupa 23.30, ar muri de foame taximetristii.

Offline almi_gabi

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 7620
Re: Gadget-uri - mereu ceva nou
« Răspuns #17 : Luni, 26 Decembrie 2011, 17:07 »
in anul 2011 oamenii s-au inghesuit la gadget-uri

telefoane, calculatoare vandute pe minut in anul 2011

si inca anul nu s-a incheiat  8)

Offline bit

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 3015
Re: Gadget-uri - mereu ceva nou
« Răspuns #18 : Marți, 27 Decembrie 2011, 13:23 »
Foarte interesant. Insa si ticneala-i mare, dovada: aratul pamantului virtual din Farmville.

julia

  • Vizitator
Re: Gadget-uri - mereu ceva nou
« Răspuns #19 : Joi, 29 Decembrie 2011, 17:59 »
O lume in miniatura. E preconizat sa fie terminata in 2020.

<a href="" target="_blank" class="aeva_link bbc_link new_win"></a>
!

Offline almi_gabi

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 7620

Offline almi_gabi

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 7620
Re: Gadget-uri - mereu ceva nou
« Răspuns #21 : Vineri, 13 Ianuarie 2012, 09:18 »
Noutati de la targul tehnologic CES de la Los Angeles

"....printre cele mai bune device-uri se numără cel mai subţire televizor din lume şi Envy Spectre-ul companiei HP."

Offline Manfred

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 510
Re: Gadget-uri - mereu ceva nou
« Răspuns #22 : Vineri, 13 Ianuarie 2012, 12:03 »
Se lauda mult cei de la HP cu notebook-ul Envy Spectre. Si posibil au si cu ce, subtire, usor, aspectuos, are Hard disk Solid state (fara piese in miscare) destul de mare (256GB), 9 ore de autonomie pe baterii

http://www.hp.com/united-states/campaigns/envy/envy14_spectre.html
Otrava este un medicament mortal - Girolamo Mercuriale

Offline bit

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 3015
Re: Gadget-uri - mereu ceva nou
« Răspuns #23 : Sâmbătă, 14 Ianuarie 2012, 12:15 »
Vreau sa spun ca am o experienta cu laptoapele de la HP...nu stiu cum sa conving oamenii sa fuga de ele. Proaste si scumpe. Proaste ca se strica repede. Au sistemele de racire subdimensionate si pocnesc chip-urile video in ele ca floricelele. Daca tot dau banii, nici sa-i arunc pe fereasta ca scrie Vaio, asa ca ma duc si-mi trag un Dell. Sau ceva si mai si: http://eee.asus.com/eeepad/transformer-prime/features/. Si cal si magar. Si notebook si tableta. (Sper sa nu credeti ca fac reclama cuiva.)

julia

  • Vizitator
Re: Gadget-uri - mereu ceva nou
« Răspuns #24 : Sâmbătă, 14 Ianuarie 2012, 17:49 »
Lenovo e de la HP?

Offline bit

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 3015
Re: Gadget-uri - mereu ceva nou
« Răspuns #25 : Sâmbătă, 14 Ianuarie 2012, 18:17 »
Nu. Lenovo e fosta divizie de computere (inclusiv portabile) a lui IBM pe care americanii au vandut-o chinezilor.

julia

  • Vizitator
Re: Gadget-uri - mereu ceva nou
« Răspuns #26 : Sâmbătă, 14 Ianuarie 2012, 18:21 »
si la astia ce se arde?

Offline bit

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 3015
Re: Gadget-uri - mereu ceva nou
« Răspuns #27 : Sâmbătă, 14 Ianuarie 2012, 18:37 »
Buzunarul (tau), in cel mai rau caz. O precizare: Lenovo, de obicei, sunt orientati catre segmentul business. Adica laptopuri fara hard-diskuri foarte mari, fara procesoare grafice pentru jocuri, ci conectivitate, stabilitate si fiabilitate. Chestii de lucrat in corporate si tot asa.

julia

  • Vizitator
Re: Gadget-uri - mereu ceva nou
« Răspuns #28 : Sâmbătă, 14 Ianuarie 2012, 18:39 »
dar apropo de sistemele astea de racire, am auzit ca sunt niste dispozitive de aplicat sub laptop care il ajuta sa nu se incalzeasca. sunt recomandate?

Offline bit

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 3015
Re: Gadget-uri - mereu ceva nou
« Răspuns #29 : Sâmbătă, 14 Ianuarie 2012, 18:49 »
Sincer? Dai banii degeaba. Si mai suporti si unul-doua ventilatoare care-ti susura (a se citi vajaie) in ureche. Iti recomand sa faci ca mine: masori laptopul, de obicei iti iese ceva de genul 37-38 cm x 25-28 cm (grosimea e neinteresanta).Dupa aceea mergi la un atelier de tamplarie si comanzi un dreptunghi de PAL un pic mai mare decat notebook-ul (al meu are 50 x25 cm) tras cu ABS pe canturi -stie tamplarul ce-i aia- la culoarea care se asorteaza cel mai bine cu ce vrei tu. Si tii laptopul pe el. In pat, pe masa, pe casa, pe picioare, cum iti convine. Asa se ventileaza decent. Si-i prelungesti viata cu ceva timp.