Autor Subiect: Iesiri si intalniri pentru cei nou intrati in Singles Camp  (Citit de 145436 ori)

0 Membri şi 3 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Offline Corma

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 3
  • Ma bucur mult ca sunt aici.
Re: Tabere New Entry
« Răspuns #135 : Duminică, 28 Iulie 2013, 21:08 »
Imi doresc sa particip la tabere si actiuni pentru nou intrati, dar depind de vacantele elevilor pentru ca lucrez in invatamant. Sper sa se organizeze astfel de actiuni si in timpul vacantelor.
Imi doresc sa am curajul sa schimb ceea ce pot schimba, puterea sa accept ceea ce nu pot si intelepciunea de a sti ce pot si ce nu.

Online admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13226
Re: Tabere New Entry
« Răspuns #136 : Duminică, 28 Iulie 2013, 21:24 »
Sunteti multi nou intrati si cum gasesc un pic de timp am sa gandesc un program de tabere de new entry. Si da, o sa fie si in vacantele elevilor, am realizat ca trebuie sa iau in calcul si acest aspect, pt monoparentali si profesori.

Offline nina_nicoleta

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 23
  • ATENTIE ! SINGLES CAMP - CREEAZA DEPENDENTA.
Re: Tabere New Entry
« Răspuns #137 : Luni, 29 Iulie 2013, 13:25 »
 *|*
eu de abia astept sa fixati data pentru urmatoare tabara new entry...intru zilnic si cercetez pe aici daca ati postat ceva nou
nina_nicoleta

Online admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13226
Re: Tabere New Entry
« Răspuns #138 : Luni, 29 Iulie 2013, 14:20 »
Ma bucur ca exista interes! Ma uitam ca doar in week-end s-au inscris 27 de noi membri, care cu siguranta vor dori sa-i cunoasca pe altii noi in SC.... :)
Doar acum m-am intors din Cheile Nerei si sunt cinci actiuni succesive, la care lucrez in paralel: Maramures, Adriatica, Delta, Spania, Portugalia. De aceea inca nu am timpul necesar pt a gandi o actiune. Sper ca la inceputul saptamanii viitoare insa, o sa pot posta cel putin o actiune.

Offline mihaela.nicolescu

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 73
  • Fericirea vine din interior!
Re: Tabere New Entry
« Răspuns #139 : Miercuri, 02 Octombrie 2013, 12:48 »
Ideea de tabere pt nou sositi este buna ! Comunicarea se stabileste greu daca nu ai o inclinatie pt a socializa cu grup mare de oameni. Sincer - abia astept sa merg si eu o data  .... pt prima data  ntr-o tabara.
Pana una alta - am dat avansul pt Revelion. Daca pana atunci nu reusesc sa particip la o alta activitate - ne vedem la Govora
Sa fim iubiti   O0

Offline gp_online

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 8
  • Bine ai venit in grupul nostru!
Re: Tabere New Entry
« Răspuns #140 : Joi, 17 Octombrie 2013, 21:02 »
Un alt mod de a-ti face bagajul  O0

master-packer

Offline Onix

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 245
  • Bine ai venit in grupul nostru!
Re: Tabere New Entry
« Răspuns #141 : Sâmbătă, 19 Octombrie 2013, 19:51 »
Super ideea !  :applause:

Offline gabi_nico

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 34
  • Bine ai venit in grupul nostru!
Re: Tabere New Entry
« Răspuns #142 : Vineri, 01 Noiembrie 2013, 13:39 »
Chiar ca e super idee!

Online admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13226
Re: Tabere New Entry
« Răspuns #143 : Sâmbătă, 30 Noiembrie 2013, 10:47 »
Dupa Bran si dupa bucuria unei actiuni foarte reusite pe partea de socializare, spuneam deja ca ma gandesc la mai multe astfel de evenimente. Ca perioade, nu am prea multe variante, dupa cate vedeti calendarul este full si dupa ritmul de inscrieri, cu siguranta au sa se tina toate. Asa ca raman zonele in care inca nu am planificat nimic. Este vorba de februarie, martie, aprilie.

Am sa ma adresez celor noi in special, sau celor care inca nu au participat la actiuni SC. Ca de obicei nu o sa fie doar petrecere ci am sa "strecor" si cate ceva mai deosebit, nou sau deja verificat. Destinatiile au sa fie in centrul tarii, pt a asigura o deplasare usoara oricarei persoane care doreste sa participe.

Pentru ca in fiecare an m-am bucurat de atmosfera creata de "Lolele de la Agnita" despre care am scris si am postat montaje pe canalul nostru Singlestourism de pe youtube, o sa avem o actiune care sa se potriveasca cu acea data. Nu am gasit inca fixata data la care va avea loc in 2014, pe site-ul lor oficial sunt deocamdata doar date despre programul din 2013: http://www.breaslalolelor.ro/. Cand se va preciza, o sa va anunt printr-un newsletter. O sa stam intr-o locatie din zona, iar programul va fi unul asemanator cu cel traditional al "Fugii Lolelor". Cu petrecere ....Si bineinteles ca o sa mancam gogosi si henclesh.  :) O sa avem bucatarie saseasca...

Tot la capitolul noutati:

La Sibiu este foarte posibil sa incep colaborarea cu un club intimizat ca numar de locuri, cu muzica live de foarte buna calitate. O sa fie o zi pe saptamana in care o sa incepem sa ne adunam acolo, cei din Sibiu, din zona care vin special pt eveniment. Locatia va fi inchiriata exclusiv pentru noi, pe perioada a cateva ore.
O sa folosim locatia si pt actiuni, incluzand in program doua-trei ore de club.... *|*

Online admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13226
Re: Tabere New Entry
« Răspuns #144 : Sâmbătă, 07 Decembrie 2013, 07:33 »
Se pare ca Sarbatoarea Lolelor (Urzelnparade) 2014 va avea loc in 2 februarie. Voi afla zilele urmatoare daca este asa. Daca 2 februarie este ziua in care se va tine parada, atunci voi fixa urmatoarea actiune pentru new entry, in week-end-ul 31 ianuarie - 2 februarie.

Se numeste "Pasi in zapada" asta in speranta ca vom avea o bucurie alba... :)

O sa fie o excursie fun dar si dinamica, de week-end. Adica se va ajunge la locatie vineri dupaamiaza, o sa fie o petrecere "gluhwein", a doua zi, va fi o drumetie in zapada de cateva ore (pentru care cei care doresc sa participe trebuie sa aiba un echipament adecvat - am sa explic la momentul respectiv ce contine minim acesta), apoi duminica dimineata plecam spre Agmita sa vedem spectacolul de strada "Fuga Lolelor", o sarbatoare a sasilor care a implinit peste 100 de ani.

Deplasarea se va face cu un microbuz, care o sa preia pe cei din Bucuresti si de pe traseul Bucuresti - Pitesti - Valcea - Sibiu si la fel pe cei care o sa vina din alte zone, in Sibiu. 

Destinatia va fi cel mai probabil Paltinis, ofera destul de multe trasee montane usoare, si de asemenea cei care sunt impatimiti cu schiul se vor putea bucura de cateva ture pe Arena Platos. Caut o locatie mica (cu semineu  :)), unde sa putem simti cu adevarat iarna, dar in modul ei placut de a se arata: cu zapada de schi si sanius, cu mirosuri de gogosi, vanilie si scortisoara...De unde gogosi? Pai sau luam o locatie care sa ne pregateasca asa ceva, sau o sa le facem noi...Doar ajutoare avem... ;D ;D ;D cei care au fost la Bran stiu...

Offline Mimi

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 378
Re: Tabere New Entry
« Răspuns #145 : Sâmbătă, 07 Decembrie 2013, 20:40 »
Yupiiii !Tocmai cand eram mai necajita ca anul viitor nu prea mai sunt actiuni (in tara),pe care nu le-am facut ,apari acesti pasi prin zapada  ,mai pe schiuri,mai pe jos...
Desi perioada propusa nu mi-e tocmai favorabila,ma voi stradui sa pot merge. Paltinis,zapada,schi +semineu...asa ceva nu se rateaza ! :yeah:

Mari_a

  • Vizitator
Re: Tabere New Entry
« Răspuns #146 : Sâmbătă, 07 Decembrie 2013, 21:00 »
Si eu vreau! :) 

Offline Musashi

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 5
  • Bine ai venit in grupul nostru!
Re: Tabere New Entry
« Răspuns #147 : Sâmbătă, 07 Decembrie 2013, 21:40 »
cred ca vin si eu  :)

Offline acbard

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 103
Re: Tabere New Entry
« Răspuns #148 : Duminică, 08 Decembrie 2013, 12:05 »
I'm in !  :thumbup:

Offline Greuceanu

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 3
  • Bine ai venit in grupul nostru!
Re: Tabere New Entry
« Răspuns #149 : Vineri, 13 Decembrie 2013, 11:18 »
Sper sa "sparg si eu gheata" si sa vin la Sarbatoarea Lolelor , iar de Revelion s-ar putea sa stau singur cuc  :hammer: voi vedea...
The same Nick