Autor Subiect: Iesiri si intalniri pentru cei nou intrati in Singles Camp  (Citit de 145263 ori)

0 Membri şi 2 Vizitatori vizualizează acest subiect.

julia

  • Vizitator
Re: Tabere New Entry
« Răspuns #15 : Luni, 03 Octombrie 2011, 22:41 »
Prezenta a 2-3 vechi este necesara,

se da concurs pt posturile astea de "vechi"? ca luna asta implinesc 1 an de la prima mea excursie si sa stiu daca ma calific...

Saturnianul

  • Vizitator
Re: Tabere New Entry
« Răspuns #16 : Marți, 04 Octombrie 2011, 00:15 »
La multi ani, Jul. Dar stai la rand. Stramosii satului au intaietate :P

varsator38

  • Vizitator
Re: Tabere New Entry
« Răspuns #17 : Marți, 04 Octombrie 2011, 21:05 »
poate in viitor...VOM reusi,cu ajutorul adminului bineinteles,sa ne intalnim "vechii"si "noi"laolalta...cine vorbeste ;)nu am participat inca la nici o iesire si am asa ideei indraznete!


luciamanta

  • Vizitator
Re: Tabere New Entry
« Răspuns #18 : Marți, 04 Octombrie 2011, 21:36 »
se da concurs pt posturile astea de "vechi"? ca luna asta implinesc 1 an de la prima mea excursie si sa stiu daca ma calific...
Se face licitiatie, este tot un fel de concurs!

Online admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13226
Re: Tabere New Entry
« Răspuns #19 : Sâmbătă, 29 Octombrie 2011, 11:21 »
In lunile noiembrie si februarie au sa se organizeze cel putin 2 tabere New Entry. Prima, cel mai probabil in week-end-ul 25 - 27 noiembrie, a doua la jumatatea lunii februarie.
Am sa transmit un newsletter la care prin reply am sa astept optiunile voastre de participare, ma refer la cei noi. La fel, astept cativa  dintre cei "vechi" care doresc sa participe la aceste tabere pilot. Newsletter-ul are sa fie general, deci toata lumea are sa-l primeasca.
Am ales lunile acestea pt ca tarifele la locatii sunt cel mai scazute si avand in vedere ca vreau ca aceste actiuni sa nu depaseasca valoarea de 200 lei, cazare + masa, perioadele alese sunt cel mai potrivite.
Programul are sa fie gandit ca ceva interactiv si fun, astfel incat sa se socializeze cat mai simplu si usor.
Asa cum spuneam, aceste tabere au sa se tina pe profile. Functie de inscrieri, am sa decid cu care dintre profiluri se incepe. 

julia

  • Vizitator
Re: Tabere New Entry
« Răspuns #20 : Sâmbătă, 29 Octombrie 2011, 13:27 »
eu astept sa particip la cele "oldies but goldies"

Online admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13226
Re: Tabere New Entry
« Răspuns #21 : Sâmbătă, 29 Octombrie 2011, 13:32 »
Julia, cand am vazut ca postezi eram sigur ca o sa te oferi pt coordonarea de anul viitor, de pe Cheile Nerei....

julia

  • Vizitator
Re: Tabere New Entry
« Răspuns #22 : Sâmbătă, 29 Octombrie 2011, 13:34 »
doar daca promiti ca mergi si tu tot traseul
un asemenea spectacol nu se rateaza

Online admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13226
Re: Tabere New Entry
« Răspuns #23 : Sâmbătă, 29 Octombrie 2011, 13:39 »
Nu stiu de unde ideea ca n-as rezista fizic, sau ca mi-ar fi greu de urcat. E drept ca ducand permanent un rucsac de vreo 30 kg mi-e ceva mai greu ca voua, dar nu m-am lasat niciodata! Si pe teren drept pot merge o zi intreaga, am experimentat si nu am obosit mai deloc...
Asa ca accept provocarea ta!

julia

  • Vizitator
Re: Tabere New Entry
« Răspuns #24 : Sâmbătă, 29 Octombrie 2011, 13:46 »
se vede treaba ca nu stii ce te asteapta.
mai studiaza pozele pe care ti le-au trimis participantii si sa te vad eu cu "rucsac" cu tot la cirlige...
pacat ca nu e loc pt spectatori ca eu mi-as lua de acum bilet!!

Online admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13226
Re: Tabere New Entry
« Răspuns #25 : Sâmbătă, 29 Octombrie 2011, 14:00 »
Pot sa intru in balcoane si cu spatele, fiind sigur de echilibrul care-l realizez astfel cu rucsacul...
Apropo de echilibru. Avea un amic de-al meu o prietena rusoaica, care vorbea destul de bine romaneste, folosea limba chiar savuros. Locuieste intr-un sat in Moldova, populat de ucrainieni si rusi  care se ocupa eminamente de agricultura. M-am intalnit odata cu ea in vacanta in Romania, pe litoral si vazand-o cum era bronzata, m-a apucat brusc rasul. Si nu m-am putut abtine sa nu-i spun ca nu era prima data cand vedeam pe cineva astfel innegrit. Nu realizam cum se putuse bronza in modul asta, doar un pic pe spate si pe gambe. Imi explica: "Mai tu stii cum se sapa? Stai cu sapa in fata si asa iti sta totul corpul, aplecat in fata. Asa ca soarele te prinde doar acolo. Daca insa ai sapa pe spate, intradevar, te-ai putea bronza si pe burta!" Si mi-a aratat o posibila pozitie pt sapatul pe spate. Am ras cu lacrimi. Este o tipa subtire, dar foarte atletica si cu niste muschi lungi, fibrosi, dobanditi nu la sala ci la munca....Si are o asa de mare mobilitate si flexibilitate, incat se poate indoi in orice directie. A fost atat de nostima, incat nu pot sa uit cum explica si exemplifica in acelasi moment. Tare mult as fi vrut sa-ti arat si eu cum asa face, dar imi lipsesc multe din harurile si calitatile ei...

Offline Mimi

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 378
Re: Tabere New Entry
« Răspuns #26 : Luni, 31 Octombrie 2011, 17:29 »
Gigi,eu votez pt. tine!
Julia nu te-a vazut pe Transfagarasan...acolo a fost greu.
Pe chei a fost un pic mai palpitant,dar in nici un caz mai greu decit pe urcusul spre creasta Fagarasului...

Online admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13226
Re: Tabere New Entry
« Răspuns #27 : Luni, 31 Octombrie 2011, 23:36 »
Multumesc de incredere Mimi! Si de apreciere! Si cum vine de la un ghid montan, cu atat de mult!
Deci o sa vezi tu Julia, ce am sa mai alerg pe la balcoane....

Magdalena_

  • Vizitator
Re: Tabere New Entry
« Răspuns #28 : Luni, 31 Octombrie 2011, 23:55 »
ale cui balcoane Gigi?

Online admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13226
Re: Tabere New Entry
« Răspuns #29 : Marți, 01 Noiembrie 2011, 06:57 »
Ale lu' Mama Natura!