Autor Subiect: Iesiri si intalniri pentru cei nou intrati in Singles Camp  (Citit de 146481 ori)

0 Membri şi 3 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Online admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13257
Re: Tabere New Entry
« Răspuns #45 : Luni, 07 Noiembrie 2011, 18:26 »
Am transmis tuturor un newsletter despre primele tabere New Entry. Postez si aici textul:

Acest newsletter este trimis catre toti membrii comunitatii, nu doar celor care se adreseaza direct, „noii” sau „new entries” din Singles Camp. Acest lucru pentru ca mi-a fost destul de complicat sa separ pe cei noi de cei vechi - noii sunt nu doar ultimii inscrisi ci si cei care nu au participat la nici o actiune, la nici o iesire, nu au avut nici un contact in spatiu real cu cineva din comunitate.
 
Singles Camp este o actiune de socializare a persoanelor single. Ca principiu se bazeaza pe interactiunea in spatiu real si pe comunicarea directa.  Primul cadru, cel virtual, este folosit de userii activi pentru stabilirea contactului si de userii care se rezuma doar la citit -  pentru formarea perceptiei, a unei pareri despre atmosfera comunitatii si despre profilele celor care fac parte din ea.

Al doilea cadru folosit in proiect este cel turistic. Intr-un loc potrivit, prietenos si confortabil, lipsit de alte interactiuni exterioare, se poate socializa relativ simplu, evident daca exista si disponibilitate pentru cunoasterea de persoane noi.
Taberele New Entry sunt practic cadrele secundare. Ati intrat pe forum, v-ati facut o prima imagine despre proiect, despre oamenii care participa la el, despre modul in care se desfasoara actiunile noastre. Urmeaza apoi sa-i si cunoasteti pe ceilalti membrii. In primul rand pe cei noi ca si voi.

Proiectul Singles Camp a inceput cu doua astfel de tabere, foarte reusite ambele ca efect. Asa cum anuntam, urmeraza ca la anumite intervale de timp sa va propun astfel de actiuni, in care cei noi au ocazia sa se cunoasca intre ei, dar si cu o parte din cei vechi. Primele actiuni sunt programate astfel:
Tabara New Entry 1 – 24 – 26 noiembrie 2011
Tabara New Entry 2 -  24 – 26 februarie 2012

Tabara 1 se va desfasura in zona Sibiu si se adreseaza profilului, + 45 ani, mai putin dinamic.
Tabara 2 se va desfasura intr-o zona montana – cel mai probabil in zona Brasov  si se adreseaza profilului 25 – 45 ani, dinamic.

Pt cei cei care fac parte din alte profile, se vor organiza alte doua tabere in luna martie.

Tariful pentru o astfel de tabara va fi de maxim 200 lei, si include 2 zile de pensiune completa.

Programul fiecarei tabere va fi in primul rand interactiv, apoi fun si nu in ultimul rand relaxant. Adaptarea acestuia se va face functie de locatie si destinatie, ceea ce ne ofera zona.

Functie de numarul de inscrisi va putea fi aleasa destinatia respectiv locatia.

Timpul pana la prima tabara este destul de scurt, de aceea am rugamintea ca in situatia in care doriti sa participati, sa-mi comunicati cat mai repede pe office@singlescamp.ro. Pt ambele tabere optiunile vor fi transmise pe adresa de Email comunicata. Tot acolo am sa va raspund si la intrebarile pe care le aveti.

Cred ca este un moment foarte bun si pentru cei care pana acum au stat in expectativa si mai timizi au privit doar din afara la ce se intampla in comunitate. Pentru cei noi este ocazia perfecta de a se cunoaste, de a-si face o parere clara despre calitatea deosebita a celor din comunitate. Eu mi-am oferit toata disponibilitatea si cunostiintele pt a face ca totul sa decurga bine in aceste tabere, asa ca inlaturati orice rezerva mai aveti inca si participati fara nici o retinere. Va astept inscrierile, dupa care Samiza va va contacta pt achitarea prin agentie a tarifului de tabara.

Sper ca pentru multi din voi aceste tabere sa fie baza unor prietenii viitoare, va doresc sa gasiti acolo oameni pe care probabil vi i-ati dorit in preajma, dar n-ati avut ocazia pana acum sa intalniti. Succes!

Gigi Cindea

Offline ioana

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 61
Re: Tabere New Entry
« Răspuns #46 : Marți, 08 Noiembrie 2011, 09:01 »
daca am peste 45, nu pot sa ma inscriu pt tabara din februarie ?

Online admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13257
Re: Tabere New Entry
« Răspuns #47 : Marți, 08 Noiembrie 2011, 09:18 »
Ti-am dat raspunsul pe MP, Ioana!

Offline briana

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 34
Re: Tabere New Entry
« Răspuns #48 : Marți, 08 Noiembrie 2011, 15:53 »
  Gigi, eu de cateva luni, nu mai primesc in mail  newsletter-ele. Verfica te rog ce se intampla. briana4661@yahoo.com

Online admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13257
Re: Tabere New Entry
« Răspuns #49 : Duminică, 20 Noiembrie 2011, 09:48 »
Am transmis un newsletter pt actiunea de Craciun de la Azuga, in finalul acestuia v-am lansat propunerea sa ne intalnim in acest week-end acolo (25 - 27 noiembrie). Locatia este una noua, se numeste Pasul Schiorilor si e amplasata foarte aproape de partiile de schi din statiune. Nu este inca zapada, dar partia de incepatori are din cea artificiala pe ea. Putem sa mergem cu gondola pana in Munte, putem da o fuga la Fun Park-ul de la Busteni, avem destule de facut in zona. Doar sa ne intalnim si ne organizam imediat un program!
Costul cazarii este 100 lei / 2 nopti (50 lei / noapte), urmeaza ca azi sa primesc mai multe detalii de la gazda, referitoare la masa, dar asta este optional. Website-ul locatiei este inca in constructie, dar puteti vizualiza cateva fotografii urmarind link-ul:
http://www.turistinfo.ro/azuga/cazare-azuga/pensiunea_pasul_schiorilor-c68590.html
Pana miercuri va trebui sa-i dam un raspuns d-nei Cristina, cate locuri vom ocupa, astfel incat daca doriti sa participati va rog comunicati aici pe topic, sau pe office@singlescamp.ro. Nu este nevoie de avans, platim direct acolo, doar ca daca anuntati ca veniti, va rog sa o si faceti, pt a nu avea acolo probleme locurile rezervate si neocupate. Pe Email tranmiteti-mi va rog si numarul de tf, pt a ne putea contacta reciproc.

Mari_a

  • Vizitator
Re: Tabere New Entry
« Răspuns #50 : Duminică, 20 Noiembrie 2011, 09:56 »
Cum nu se poate sa lipseasca vinerea din post  ;D  eu ma bag! Abia ca o sa vad despre ce e vorba pentru Craciun. Un singur regret am: pentru 26 o pusesem de-o intalneala cu niste forumisti din Bucuresti, carora le transmit asa: nu-i mai bine sa ne intalnim la Azuga?  :)   :-*


(later edit: pfff, acuma am vazut ca s-a pus mesajul... ne-am suprapus! in fine, e loc pentru de toate pentru toti!)

ama

  • Vizitator
Re: Tabere New Entry
« Răspuns #51 : Luni, 21 Noiembrie 2011, 10:44 »
parca m-ar tenta sa vin si eu pt un weekend :)

m-ar tenta si Craciunul dar sunt intr-o perioada albastra cu banii :(

iti confirm pe email Gigi

ama

  • Vizitator
Re: Tabere New Entry
« Răspuns #52 : Luni, 21 Noiembrie 2011, 10:48 »
deci camera cu 2 paturi e 100 lei / noapte?

in acest pret nu se poate asigura si un mic dejun  ;D?

Online admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13257
Re: Tabere New Entry
« Răspuns #53 : Luni, 21 Noiembrie 2011, 10:53 »
Pentru vineri / duminica, da este 100 lei / camera / noapte. Inca nu stiu ce sa va raspund cu micul dejun, doamna de la pensiune a lucrat la un program mai amplu si mi-a facut o oferta generala. Am rugat-o insa sa ne faca una pe fiecare serviciu in parte.

Mari_a

  • Vizitator
Re: Tabere New Entry
« Răspuns #54 : Marți, 22 Noiembrie 2011, 15:35 »
Eu mi-am scos de la naftalina geaca groasa. A mea imi zice Michelin cand ma imbrac cu ea: arat fix ca mascota din reclama la cauciucuri.  ;D
Imi iau liber vineri de la serviciu au ba ? Cine mai vine la Azuga ?
Pentru Craciun nici nu i-am spus alui mic ca vreau sa-l plimb, ca n-ar mai fi avut stare!
Daca faceti vreo organizare-ceva, dati un semn si la mine, pliiiiz   :)

Offline Erica

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 12
Re: Tabere New Entry
« Răspuns #55 : Miercuri, 23 Noiembrie 2011, 12:23 »
Iti raspund pe rand Erica:


Multumesc mult admin pentru raspuns.  :)
Voi incerca sa-mi fac timp sa va citesc mai mult, sa va cunosc pe voi si actiunile voastre mai intai aici pe forum.

Mai am o intrebare: de ce credeti ca actiunea initiata anul trecut cu "mame si copii" a avut participare si interes redus ? Pentru ca in aceasta comunitate sunt foarte putine mame singure cu copii ? sau pentru ca cele care exista prefera iesirile "mixte" cu grupul ? sau au posibilitatea sa iasa in actiuni cu grupul, dar fara copii ?

S-ar putea deschide aici o sectiune/subiect de discutii pentru parintii singuri ?   ... o pot deschide eu ? inca nu cunosc aspectele tehnice ale site-ului.

... eu consider ca ma incadrez in "nisa" careia se adreseaza SC, dar am anumite "particularitati" ... si sunt sigura ca mai sunt si altii ca mine.  ;)

O zi frumoasa va doresc !


Offline de_ana

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 57
Re: Tabere New Entry
« Răspuns #56 : Miercuri, 23 Noiembrie 2011, 12:50 »
Am cont si pe avocatnet!  :P ;D Dar doar atat. N-am invatat suficient.
Ma refeream la ce spunea de_ana: single care-si doresc o viata sociala mai activa:)
Ufff, curiosity killed the cat  :P

de_ana, hai cu noi in excursii! Prima e in acest weekend la Azuga - vezi pe topic!  :)
ce mesaje frumoase de bun-venit, va multumesc, nu ma asteptam la o asa primire ! mari_a, daca zic ca esti jurist zic bine ? as veni cu mare drag la azuga dar am niste chestii planificate pt week-end si n-am cum sa renunt la ele. in plus de curand am fost la dentist ca sa faca loc unei masele de minte si ma cam doare si pana se vindeca vorbesc sasait ca un sssserpissor ...
cat de des mergeti la munte si cum va organizati ?



Oamenii nu sunt prizonierii sorții ci ai propriei minți

Online admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13257
Re: Tabere New Entry
« Răspuns #57 : Miercuri, 23 Noiembrie 2011, 13:13 »
Erica, o idee buna de topic. Am sa deschid tocmai acum unul cu aceasta tema.
In ceea ce priveste optiunea de participare a celor cu copii, n-as putea sa-ti dau un raspuns, am doar cateva pareri. Una dintre explicatii este legata de responsabilitatea oricarui parinte: in pimul rand vrea sa vada si sa se convinga el personal asupra grupului si apoi doar sa-si duca si copilul.
Mi-ai pus o intrebare, aceiasi pe care mi-o pun multi si care sunt interesati de cine participa, ce fel de persoane sunt. Raspund fiecaruia incercand ca in primul rand sa-l indrum spre a citi si a intelege atmosfera de aici, de unde poate trage niste prime concluzii, isi poate face o parere. Singles Camp are foarte marele avantaj ca poti sa ai un prim contact, chiar daca unul doar virtual in prima faza,  cu cei cu care urmeaza sa-ti petreci cateva zile de week-end sau o vacanta. Daca esti o persoana singura si vrei sa calatoresti exista cateva optiuni:
sa mergi la o agentie si sa pleci singur sau impreuna cu un prieten;
sa-ti organizezi pe cont propriu o excursie, la fel singur sau impreuna cu 2-3 prieteni, sau cu persoane din familie
sa te "lipesti" de un grup deja format
Toate cele 3 variante de mai sus (nu sunt singurele, dar acopera 90% din posibilitatile reale) au doua dezavantaje majore pentru un single: pleci impreuna cu un grupul mixt, familii si singles; are in general au nevoi de program diferite, iar cel care organizeaza face o medie, nemultumind total nici pe unii nici pe altii si adoua ca nu stii cu cine pleci. Nu poti intreba la agentie acest lucru, ei au obligatia de pastrarea a confidentialitatii datelor. Interesul lor este sa vanda, egal cui, ori eu de frica de a junge undeva cu persoane conflictuale care sa afecteze cadrul de socializare, atmosfera de grup, sunt obligat la o filtrare. Deci forma asta de vacanta pe care v-o propun eu are cateva avantaje majore fata de o agentie care se adreseaza general:
- daca esti interesat, este faorte usor sa stii cu cine pleci in concediu, putand deci sa evaluezi daca esti compatibil sau nu cu ceilalti
- pleci impreuna doar cu singles, programul fiind adaptat special
- dupa 2 -3 actiuni iti formezi un cerc de noi prieteni, care pot reprezenta o optiune de grup de calatorie
Deci doar avantaje. De aceea cei care au fost anul trecut au fost si anul acesta si merg si anul viitor. Cei care au o temere vis a vis de un grup de vacanta, cred ca ceea ce ofera acest proiect este net in ajutorul lor. Repet, aici stii cu cine pleci, asta evident daca citesti forumul, tii o minima legatura cu cei din comunitate, stii in linii mari la ce sa te astepti. Si subliniez, daca pleci - si oricum intr-o vacanta tot ajungi sa mergi, asta daca nu cumva situatia financiara sau problemele personale sau de serviciu nu-ti permit - printr-o agentie, ai posibilitatea evaluarii grupului? Asta n-a fost reclama la ceea ce fac eu si la proiectul meu, am vrut doar sa va pun in fata lucrurile, sa le puteti cantari corect.
Dupa cate ai vazut probabil, am reluat totusi propunerea de actiuni cu copii, incepand cu Craciunul la Azuga. Sunt si eu curios sa vad daca invitatia d-nei Cristina va avea ecou.
Sunt multi cei care au copii aici, doar ca varstele acestora sunt diferite si deci particularitatile, nevoile si implicit optiunile sunt diferite.

Mari_a

  • Vizitator
Re: Tabere New Entry
« Răspuns #58 : Miercuri, 23 Noiembrie 2011, 13:30 »
mari_a, daca zic ca esti jurist zic bine ? 
.....
cat de des mergeti la munte si cum va organizati ?

de_ana, nu stiu daca zici bine, nu stiu, nu stiu… Nici n-am auzit ce-ai spus… Nu se-aude....  ;D
Despre organizari, gasesti in sectiunea Taberele Singles Camp tot ce vrei. Nu numai ce s-a facut pana acum, ci mai ales ce urmeaza. Pe alese!  :)  Interne, externe, cum vrei. Eu in cele interne as vrea sa merg in cat ma lasa programul de multe, iar in cele externe m-am inscris deja in doua si ma bate un gand sa mai mai inscriu in inca una...  8)
Asa ca... hai cu noi!  :)

Mari_a

  • Vizitator
Re: Tabere New Entry
« Răspuns #59 : Joi, 24 Noiembrie 2011, 06:46 »
Cine se trezeste de dimineata, departe ajunge! Nu? Maine cum sa ne trezim?
Dupa cum (nu) se misca lucrurile pe-aici, cred ca voi face plimbari lungi: casa-servici, servici-casa  :(