Forumul celor nou intrati > Iesiri si intalniri pentru cei nou intrati in Singles Camp

Iesiri si intalniri pentru cei nou intrati in Singles Camp

<< < (2/58) > >>

almi_gabi:
Gigi vorbesti de "cei douazecisicinci" , de prima tabara ! Cat a trecut de atunci. Cate amintiri!
Imi aduc aminte drumul - la fiecare cotitura ne intrebam - oare aici este? - cat de emotionata am fost atunci (sa nu mai spui la nimeni  :) ).
Povestirile celor  "vechi"  si chiar  filmuletele deja facute pot ajuta in taberele pentru cei nou veniti.

admin:
Din tabere au ramas amintirile emotiilor, a celor din jur, a ceea ce s-a intamplat acolo. Fotografiile reusesc sa surprinda o parte din toate acestea, iar daca forma de prezentare este una marca Julian sau DoinaV sau hgenia, pot intradevar sa trasnmita celor noi  din atmosfera de acolo. Chiar acum cateva zile m-am uitat peste niste fotografii din primele tabere....

francesca777:
Citind cele scrise de voi , instantaneu mi s-au derulat in minte acele prime momente(Gabitza are perfecta dreptate apropos de emotie).Chiar daca din motive bine intemeiate am lipsit de la foarte multe evenimente atat in afara tarii cat si in Bucuresti, marturisesc ca astept cu mare nerabdare prima ocazie (Sibielul de ex) in care cu siguranta am sa vizionez poze, filmulele, relatari ale acelor momente pierdute...sunt convinsa ca am sa regret ca n-am fost prezenta insa am sa ma consolez cu gandul ca vizionandu-le ar fi ca si cand as fi fost acolo.E pacat ca cei noi sa nu aibe parte macar de o experienta ca a noastra.Si mult e pana faci primul pas..:))

DanaC:
Eu am fost "noua" pe Cheile Nerei si multi din cei cu care am mers erau mai vechi. Nu am avut nici o clipa senzatia ca s-au creat bisericute, ba chiar am avut impresia ca toate fetele incercau sa ne cunoasca si sa ne integreze si pe cei nou veniti. Poate am avut eu norocul unui grup foarte bun, insa o data decis sa participi la actiunile SC cred ca treci usor peste suspiciuni si alte inhibitii. Totul este sa faci primul pas, apoi nu iti mai vine sa renunti.

admin:
Dana, faci parte din categoria de care aminteam, ideala pt socializare. Sunt convins ca esti o persoana care are incredere in sine, deschisa, fara probleme de comunicare si fara retinerea unei incercari.
Cei vechi sunt intotdeauna deschisi, nu doar pe Cheile Nerei, dar pt cei mai timizi, deja existenta unei comunitati, unor grupuri deja formate, le creaza senzatia de ceva inchis, de ceva in care ei nu au loc. Doar teama, evident. Pt ca asa cum ai vazut in realitate lucrurile nu stau deloc asa. In toate excursiile in care am fost cei noi au intrebatm, au fost curiosi sa afle ce s-a intamplat pana la ei, iar cei vechi au avut toata deschiderea sa le raspunda si sa-i alature lor.
Cei ca tine si ca Tatiana, sa ma refer doar la doi noi de pe Cheile Nerei reprezinta din pacate exceptia nu regula. Daca toti care se inscriu ar fi ca voi, lucrurile ar merge foarte simplu, s-ar lega efectiv, fara interventia mea. Totul s-ar face prin cei vechi, ceea ce mie mi-ar fi foarte simplu. Asa si gandisem sa se intample. Doar ca realitatea imi arata altceva, la fel si raspunsurile din chestionare. Si aunci a trebuit sa gandesc ceva care sa-i deschida, sa-i faca mai participativi. Si am gasit ideea asta cu Taberele New Entry. Nu este o inventie a mea, este deja o reteta si se foloseste in colectivele mari, unde se incearca integrarea rapida a celor noi.

Navigare

[0] Indexul de Mesaje

[#] Pagina următoare

[*] Pagina precedentă

Du-te la versiunea completă