Autor Subiect: Iesiri si intalniri pentru cei nou intrati in Singles Camp  (Citit de 145235 ori)

0 Membri şi 3 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Offline Karmen Rodika

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 53
Re: Tabere New Entry
« Răspuns #165 : Luni, 27 Octombrie 2014, 09:00 »
Buna ziua tuturor, buna ziua dle Cindea..m-am inscris la actiunea "new entry"din nov. 2014, as dori amanunte, daca e totul in regula si pot vira si restul banilor pentru a fi sigura de aceasta plecare..Imi doresc foarte mult sa particip si am inteles ca aici se pot obtine amanunte..multumesc frumos..

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13224
Re: Tabere New Entry
« Răspuns #166 : Miercuri, 29 Octombrie 2014, 15:51 »
Acum am citit postarea ta Rodica. Pt partea financiara se tine legatura doar cu agentia, acolo unde ai achitat si avansul. Ai probabil in Email-ul de rezervare si data de plata a restului. Daca nu mai ai Email-ul, scrie-i Samizei pe office@singlescamp.ro.

In rest totul in regula...ne vedem acolo! Si nu mancati prea mult pana atunci...sa va fie foame!  :)

Offline liliana2016

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 7
Re: Tabere New Entry
« Răspuns #167 : Vineri, 31 Octombrie 2014, 11:41 »
O idee minunata! sunt un 'new entry' dar prima actiune la care m am inscris este...revelionul! probabil ca majoritari vor fi cei 'vechi' si abia astept sa vad cum se va produce integrarea :)
o zi superba va doresc tuturor!

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13224
Re: Tabere New Entry
« Răspuns #168 : Vineri, 31 Octombrie 2014, 12:53 »
Foarte usor si simplu Liliana! O sa vezi!  :)

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13224
Re: Tabere New Entry
« Răspuns #169 : Vineri, 21 Noiembrie 2014, 08:53 »
Media de intrari in Singles Camp a ajuns la 3 pe zi. Multi, foarte multi noi. Unii decisi sa participe, altii doar in expectativa, citind, privind si incercand sa-si faca un pic de curaj, altii care se inscriu doar din impuls...Din pacate cei din prima si mai ales cei din a doua categorie nu mai gasesc locuri la momentul deciziei de participare. Cei vechi stiind ca rezervarea trebuie sa fie facuta din timp pt a prinde locul dorit, se inscriu si astfel locurile sunt epuizate cand mai sunt 2-3 luni...Multi din cei noi intreaba pe buna dreptate: "noi la ce ne mai ramane sa participam?".

De dimineata m-am uitat la inscrierile in vacante, s-a ajuns la pozitia 200! Din care multi au optat pentru 2-3...Deci ma indoiesc ca la sfarsitul lunii ianuarie sa mai fie locuri...

In fiecare an, incerc sa-mi fac timp, ca pe langa excursii si vacante sa mai organizez si cate o actiune care sa aiba 80% componenta de socializare si doar 20% una turistica. E mult mai simplu si mai comod sa te cunosti si sa comunici intr-o astfel de actiune...

Asa cum am promis si in 2015 o sa fie 2-3 astfel de excursii, care vizeaza in special formarea unor noi nuclee in Singles Camp. De data aceasta ele se vor adresa DOAR celor noi in Singles Camp, iar programul va fi astfel conceput incat sa dea posibilitatea unei socializari naturale, simple si firesti. Nu cu activitati tip team building sau networking ci cu unele ce tin de specificul zonei. E un fel de "hai sa descoperim locul, cunoscandu-ne".
O sa vedeti lucruri care nu tin neaparat de turism...

Cele 2 actiuni de primavara o sa fie ca program mai mult decat inedite, folosesc cateva elemente din primele iesiri SC 2010, dar pe alta structura de program. Este reteta proprie...Nu vreau sa scriu prea multe, nici nu o sa apara detalii...Vreau ca surprind cat se poate de placut si de mult participantii...Vreau foarte - foarte mult ca de la aceste iesiri sa reveniti cu multi - multi prieteni noi.

Pentru ca am vazut ca teremenul de"tabara" sau "actiune" nu este foarte bine inteles, primit si privit de cei noi in special - poate parea cazon, dinamic, un pic prea adolescentin, o sa le numesc de acum incolo "Iesiri si intalniri pentru cei noi in Singles Camp". Topicul isi va schimba numele, pt a nu se crea confuzii, iar excursiile organizate pt cei noi vor avea aceasta specificatie, putand fi astfel foarte simplu identificabile in calendarul de actiuni.

Cand o sa se desfasoare aceste iesiri pt cei noi? Pt primavara m-am gandit la doua:

27 - 29 martie. Locul urmeaza sa-l decid si sa-l comunic in scurt timp. Vreau ceva nou... :)
      
1 - 3 mai Sibiel Oricum sunt zile libere, multi au in plan sa mearga undeva, asa ca, de ce nu o "iesire si o intalnire". Eu sunt in zona atunci, ma pot ocupa 24/24.





Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13224
Re: Iesiri si intalniri pentru cei nou intrati in Singles Camp
« Răspuns #170 : Sâmbătă, 22 Noiembrie 2014, 11:12 »
Vreau sa fac cateva completari si precizari. Sunt in discutie cu mai multe locatii, am selectionat si gandit cateva tipuri de activitati, pe care foarte - foarte putini dintre voi au avut ocazia de a le avea oferite pana acum...

Asa cum mentionam, cele doua excursii din primavara au programe cu totul inedite si originale. Nu va ganditi la drumetii, focuri de tabara, vizitare etc Sunt mult mai complexe si chiar daca au in componenta cateva elemente obisnuite, in ansamblu sunt inedite...Nu o sa fie specificate destinatiile ... ::), nici locatiile...in schimb o sa fie cateva poze concludente. Am deschis pe forum doua topic-uri pt cele doua "Intalniri a celor noi", dar sunt formale,urmeaza ca dupa ce primesc raspunsurile de la locatii si de cei cu care am sa mai colaborez, am sa dau detaliile necesare inscrierii. Perioadele sunt clare si ferme, este insa foarte posibil ca de 1 Mai sa avem trei nopti, nu doua...

Pentru ca ma bazez mult pe elementul supriza, cel de surprindere placuta al participantului, dar si pt ca intr-un fel doresc sa-mi protejez ideile si munca, in cazul celor doua o sa fac o exceptie de la regula. Nu am sa postez ca de obicei toate detaliile si reperele necesare, o sa fie acolo foarte putine elemente. Doar strictul necesar, fotografii, servicii oferite, tarif. Cine este interesat, sau se inscrie, o sa primeasca inca o parte din detalii... :) astfel incat sa fie convins ca intradevar e ceva foarte atractiv...

Sa nu ma intelegeti gresit, nu vreau sa trezesc curiozitatea, ci doar sa pastrez "reteta" necunoscuta...  ;) Vreau ca cele doua tipare sa le folosesc in fiecare an, pt cei noi, sau pentru care inca nu au avut curajul...

Offline ileana_b

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 38
Re: Iesiri si intalniri pentru cei nou intrati in Singles Camp
« Răspuns #171 : Luni, 24 Noiembrie 2014, 14:39 »
Buna ziua. Inseamna ca o actiune ramane in continuare zona m-tilor Trascau, Ramet, Intregalde pentru vara 2015  - vorbeati despre asta la "Unde mergem in vacanta SC"  - sau s-a renuntat la ea?

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13224
Re: Iesiri si intalniri pentru cei nou intrati in Singles Camp
« Răspuns #172 : Luni, 24 Noiembrie 2014, 15:14 »
Acum 3 saptamani am comunicat si precizat programul complet al actiunilor Singles Camp. "Unde mergem in vacanta Singles Camp" este un subiect de dezbatere si de consultare, un gen de proiect al excursiilor si vacantelor. Desi as dori, nu tot ceea ce se propune acolo sau ceea ce imi doresc se si pot realiza.  :-[  Fizic, am doar 360 de zile disponibile... :-\ Cele doua actiuni la care te referi nu apar in calendarul comunicat, desi au ramas la faza de proiect...Poate in 2016... :)

Pe topicul acesta discut strict de actiuni pentru cei noi. Sau mai vechi, dar care nu au participat niciodata...Nu are legatura cu drumetiile, explicam ca este vorba de niste programe complexe si inedite... Lucrez la ele, urmeaza ca dupa Bran sa fac o calatorie pt a ma asigura ca ceea ce am citit si am vorbit cu cei de acolo sunt asa cum imi inchipui...

Asa in avanpremiera, cateva "scapari".
Una dintre actiuni, fara a fi ceva pretentios sau exagerat de "aristocratic" vizeaza profilul de persoana caruia ii plac lucrurile rafinate, de la ambient, costumatie, mancare, muzica clasica...Am gasit un cadru perfect, am schitat ceea ce doresc sa fac, vreau sa ma si conving ca spatiile imi permit...

Cealalta se adreseaza in special persoanelor carora le place un pic de aventura, mai dinamice si dornice de inedit. Nu e vorba nici de catarari, nici de drumetii, nici de parcuri de aventura, nici de tiroliana, nici de lucruri obisnuite la care poate va ganditi...Este ceva mai inedit.... ::)

Offline totoescua

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 124
Re: Iesiri si intalniri pentru cei nou intrati in Singles Camp
« Răspuns #173 : Luni, 24 Noiembrie 2014, 23:12 »
Astept cu nerăbdare programul inedit  pentru noi , cei nou intrați .

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13224
Re: Iesiri si intalniri pentru cei nou intrati in Singles Camp
« Răspuns #174 : Marți, 25 Noiembrie 2014, 07:27 »
Undeva intre 12 - 15 decembrie o sa apara... :) Cand ma intorc din turul de vizitare a locatiilor am sa incep sa postez...O sa si difuzez printr-un newsletter intregii comunitati...

silviu

  • Vizitator
Re: Iesiri si intalniri pentru cei nou intrati in Singles Camp
« Răspuns #175 : Marți, 25 Noiembrie 2014, 09:32 »
Nu e vorba nici de catarari, nici de drumetii, nici de parcuri de aventura, nici de tiroliana, nici de lucruri obisnuite la care poate va ganditi...Este ceva mai inedit.... ::)

ca doar nu s-o lasa cu... ::)  Doamne iarta-ma! :faint:

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13224
Re: Iesiri si intalniri pentru cei nou intrati in Singles Camp
« Răspuns #176 : Marți, 25 Noiembrie 2014, 09:57 »
Silviu, ti-am trezit si tie curiozitatea?  ;D ;D ;D Hai ca nu ghicesti...

Offline liliana2016

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 7
Re: Iesiri si intalniri pentru cei nou intrati in Singles Camp
« Răspuns #177 : Marți, 25 Noiembrie 2014, 12:25 »
surprize, surprize! foarte interesant si astept cu nerabdare urmatoarea postare referitoare la cest subiect :applause:
o zi frumoasa pentru toti!

silviu

  • Vizitator
Re: Iesiri si intalniri pentru cei nou intrati in Singles Camp
« Răspuns #178 : Marți, 25 Noiembrie 2014, 18:52 »
Silviu, ti-am trezit si tie curiozitatea?  ;D ;D ;D Hai ca nu ghicesti...
nu am ghicit? :'(

Offline Florin1968

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 261
Re: Iesiri si intalniri pentru cei nou intrati in Singles Camp
« Răspuns #179 : Marți, 25 Noiembrie 2014, 19:02 »
Oare ne impartim pe grupuri de lucru, cu cite un subiect de dezbatut ?