Autor Subiect: Iesiri si intalniri pentru cei nou intrati in Singles Camp  (Citit de 145323 ori)

0 Membri şi 4 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13226
Re: Iesiri si intalniri pentru cei nou intrati in Singles Camp
« Răspuns #225 : Joi, 17 Decembrie 2015, 11:22 »
Si eu astept sa vad cum va fi...Este un pilot, asa cum au fost anul acesta "Lumea Animalelor" si "3 zile la Castel". Este o actiune foarte tintita...cred ca ati realizat acest lucru.... :)

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13226
Re: Iesiri si intalniri pentru cei nou intrati in Singles Camp
« Răspuns #226 : Sâmbătă, 06 Februarie 2016, 19:17 »
Pentru cei noi din zona Bucuresti, ocazia perfecta de a cunoaste grupul, organizatorul.... Rezevarile sunt deschise:
http://www.singlescamp.ro/eveniment/pentru-cei-noi-si-cei-cu-mai-putin-curaj-scroviste-1920-martie-2016/

Offline mirela123

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 58
Re: Iesiri si intalniri pentru cei nou intrati in Singles Camp
« Răspuns #227 : Duminică, 07 Februarie 2016, 10:15 »
buna din nou.
asa cum am mai spus ma numesc Mirela , sunt din Iasi, sunt "noua", am participat la iesirea "Pasi in zapada".....
mi-a prins super bine, am cunoscut oameni noi, minunati, iar Gigi a creat un echilibru perfect....

a fost o prima iesire cu SC, si pot spune doar atat: nu ratati....

PS. am auzit atatea despre excursia in cheile Nerei, ..... se mai organizeaza si anul acesta?

Offline krondia

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1482
  • Diana Lupu - Echipa Singles Camp & Travel
Re: Iesiri si intalniri pentru cei nou intrati in Singles Camp
« Răspuns #228 : Duminică, 07 Februarie 2016, 11:41 »
Servus Mirela! Cu toții ne-am simțit foarte bine la Sibie, chiar este un program frumos, inedit.
Referitor la Cheile Nerei, acțiunea va avea loc anul acesta în perioada 30iunie - 03 iulie, vezi aici
Ca noutate, se va pleca și din Iași
http://forum.singlescamp.ro/index.php/topic,2205.0.html


Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Iesiri si intalniri pentru cei nou intrati in Singles Camp
« Răspuns #229 : Duminică, 07 Februarie 2016, 13:02 »
observ o tendinta de  a  lasa impresii dintr-o excursie pe diferite topicuri generale sau fara legatura,  dar nu și pe topicul actiunii respective.

Ganditi-va ca cei care vor cauta la anul sa afle cum a fost, nu vor cauta aiurea pe forum, ci pe topicul excursiei de care sunt interesati.
So, mirela123 si oricine e interesat, despre Pasi in zapada scriem la Pasi in zapada :) Doar asa lasam...urme  :thumbup:

http://forum.singlescamp.ro/index.php/topic,2192.60.html


Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline krondia

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1482
  • Diana Lupu - Echipa Singles Camp & Travel
Re: Iesiri si intalniri pentru cei nou intrati in Singles Camp
« Răspuns #230 : Duminică, 07 Februarie 2016, 13:58 »
Citat
observ o tendinta de  a  lasa impresii dintr-o excursie pe diferite topicuri generale sau fara legatura,  dar nu și pe topicul actiunii respective.
Cred că cei noi nu știu de rubrica' Feed-back-uri' și caută acțiunea la care au participat la 'Excursii și vacanțe' și, cum nu o găsesc, scriu unde le este mai la îndemână... Poate nu toți au timpul necesar de a citi cu atenție regulamentul, de a răsfoi forumul... Poate ar prinde bine și o hartă a forumului sau o rubrică unde să se explice, pe scurt, structura forumului

Offline f.tint65

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 16
Re: Iesiri si intalniri pentru cei nou intrati in Singles Camp
« Răspuns #231 : Duminică, 03 Aprilie 2016, 06:33 »
Cum sunt nou in SC astept cu nerabdare sa ajung si in zona Sibiului.

Offline f.tint65

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 16
Re: Iesiri si intalniri pentru cei nou intrati in Singles Camp
« Răspuns #232 : Duminică, 03 Aprilie 2016, 06:34 »
Acum multi ani am locuit acolo . Un oras superb cu oameni la fel.

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13226
Re: Iesiri si intalniri pentru cei nou intrati in Singles Camp
« Răspuns #233 : Marți, 07 Iunie 2016, 08:18 »
Pentru cei noi sunt doua actiuni. Una lansata acum o luna si una "proaspata"... :) a aparut doar ieri in calendarul nostru de excursii.

Ambele va sunt dedicate, sunt introduse suplimentar in lista noastra de actiuni. Ne-am gandit sa va oferim prilejul, celor peste 1000 de inscrisi in 2016 sa va cunoasteti in actiuni ma simple, de relaxare si socializare. Daca sunteti persoane deschise, comunicative si doriti sa cunoasteti prieteni noi si daca...inscrierea voastra aici in Singles Camp nu a fost doar una de impuls, va recomand sa va inscrieti si sa participati...Este mult mai usor sa intrati mai multi noi in bloc decat individual... ::) :)

INTALNIRE PENTRU CEI NOI IN SINGLES CAMP. GARBOVA 1- 3 IULIE  http://www.singlescamp.ro/eveniment/intalnire-pentru-cei-noi-singles-camp-garbova-1-3-iulie-2016/

SAMPANIE, CASTELE, MUZEE, CINEGETICA SI VOIE BUNA. AZUGA 19 – 21 AUGUST: http://www.singlescamp.ro/eveniment/sampanie-castele-muzee-cinegetica-si-voie-buna-azuga-19-21-august-2016/

Cu click pe link-uri ajungeti pe pagina de site cu prezentarea in detaliu si unde se fac rezervarile.

Offline Aira

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 2
Re: Iesiri si intalniri pentru cei nou intrati in Singles Camp
« Răspuns #234 : Joi, 09 Iunie 2016, 09:32 »
Buna Gigi!
Iti multumesc pentru informatiile transmise prin e mail despre "functionarea" acestui grup! Am incercat sa ma documentez si eu putin din tot ce-ai scris dar din lipsa de timp nu cred ca am reusit sa fiu foarte constiincioasa, asa ca am sa te intreb punctual despre cateva aspecte pe care nu mi le-am "deslusit":
- sunt cateva actiuni care m-ar interesa si unde transportul este asigurat si inclus in tarif, pentru ruta Bucuresti - X si Iasi - X. Am inteles ca pentru ceilalti transportul se organizeaza individual. In majoritatea actiunilor, fiind din vestul tarii, eu aici ma incadrez. In aceste situatii ma intereseaza daca sunt tarife diferentiate cu/fara transport inclus?
- exista posibilitatea de a afla profilul membrilor inscrisi la o anumita actiune? daca DA, unde se pot vizualiza.
Fiind convinsa ca voi avea si alte nelamuriri si oricat te consideri de norocos, nu vei scapa doar cu aceste intrebari, acum ma opresc aici si iti multumesc pentru aceasta "primire" in grup.

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13226
Re: Iesiri si intalniri pentru cei nou intrati in Singles Camp
« Răspuns #235 : Joi, 09 Iunie 2016, 10:35 »
Nu sunt tarife diferentiate functie de zona, dar la majoritatea actiunilor din tara transportul nu este inclus in pretul total. Cei care vin din Bucuresti sau pe traseu au posibilitatea sa foloseasca aceasta oportunitate, dar contracost evident. La actiunile montane se organizeaza transport si din Iasi si traseu - la fel contracost. Cei care nu sunt pe traseul de ajungere la destinatie, imi pare rau, pana cand numarul participantilor din zona nu creste, nu pot sa organizez un tranport in grupaj, astfel incat cel putin pentru moment trebuie sa se descurce singuri... :-[ In tariful lor nu este inclus si pretul calatoriei, mentionez la majoritatea dintre actiuni.

Nu este posibil de a vizualiza profilul participantilor, asta ar insemna o actiune open, in care toata lumea ar avea profulul public. Am adoptat inca de la inceput varianta de profil indisponibil public si dupa cum ai vazut nici pozele noastre nu surprind persoane...Decizia de a participa blind este pentru mine unul dintre indicatorii de incadrare in profilul tintit.  ::) Din punct de vedere comercial ar fi extreme de benefic sa se foloseasca fotografii si profile publice, dar cum nu suntem o actiune comerciala si tinem foarte mult la filtrare folosim si aceasta "sicana" pentru unii, binevenita pentru cei care participa. Cred ca m-am facut inteles. O persoana deschisa si cu incredere in ea, care stie sa citeasca printre randuri si sa se informeze, cu siguranta participa. Cei care sovaie, gandindu-se oare de cine dau, cu cine merg, cu cine stau in camera, cine o fi si Gigi asta, nu participa nici macar la excursii facute de agentiile clasice...Mai ales ca acolo nu au absolut nici o informatie despre profilul mediu al grupului, cat este de omogen etc...

Anul viitor o sa vin cu actiuni in vestul tarii, am vazut ca s-au inscris in ultima vreme peste 400 de membri din acea zona, astfel incat sa dau posibilitatea mai intai de ceva zonal...Pana se obisnuiesc cu atmosfera din Singles Camp... :)

Offline Balaita Violeta

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 82
Re: Iesiri si intalniri pentru cei nou intrati in Singles Camp
« Răspuns #236 : Vineri, 26 August 2016, 14:10 »
Buna ziua, tabere pentru "new entry" nu sunt organizate  si acum la sfarsit de 2016 ?

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Iesiri si intalniri pentru cei nou intrati in Singles Camp
« Răspuns #237 : Vineri, 26 August 2016, 21:15 »
Anul trecut a fost una organizata in preajma zilei de 1 decembrie.
Dar, recomandarea mea e sa nu te cramponezi de asta.
Nu inseamnca daca nu ai fost intr- o tabara new entry, nu poti participa la celelalte actiuni. Si, oricum, la ce aflux de nou-intrati este, cam toate actiunile sunt de new entry  :applause: Doar sa mai gasesti locuri.  Curaj!
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline Claudita

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 8
Re: Iesiri si intalniri pentru cei nou intrati in Singles Camp
« Răspuns #238 : Miercuri, 07 Septembrie 2016, 18:05 »
Buna ,

Astept cu mare interes actiunile propuse in vestul tarii
Propuneri :
- Castelul din Carei , jud Satu Mare
- Castelul din Ardud , jud satu Mare
- Castelul din Madiesu Aurit jud Satu Mare
- Situl arheologic si cuptoare dacice vechi de 2.000 ani de la Mediesu Aurit , Jud satu Mare
- Tara Oasului cu localitatile  Certeze , Bixad renumite pt casele " faloase " si nuntile specifice zonei jud Satu Mare
- Gradina Zmeilor jud Salaj
- Gradina botanica  din Jibau , jud Salaj
- Muntii Apuseni  etc etc

Lista este deschisa ... si poate continua si cu alte propuneri

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Iesiri si intalniri pentru cei nou intrati in Singles Camp
« Răspuns #239 : Miercuri, 07 Septembrie 2016, 19:50 »
Claudita, in Muntii Apuseni au fost cam 2 actiuni/an, in zone diferite, in ultimii ani. Cred ca se vor mentine si anul viitor.

Buna ziua, tabere pentru "new entry" nu sunt organizate  si acum la sfarsit de 2016 ?

Violeta, intre timp a aparut una - Prieteni noi de sarbatori - click pe link pentru detalii:
http://forum.singlescamp.ro/index.php/topic,2217.0.html
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.