Autor Subiect: Iesiri si intalniri pentru cei nou intrati in Singles Camp  (Citit de 145212 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline Matias Camelia

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 76
Re: Iesiri si intalniri pentru cei nou intrati in Singles Camp
« Răspuns #270 : Marți, 19 Decembrie 2017, 23:41 »
Bine ai venit, Olga!

Locul de prezentare este aproape, te rog sa te prezinti acolo, ca sa te stie toata lumea
http://forum.singlescamp.ro/index.php/topic,3.0.html

Ce excursii te tenteaza?

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13224
Re: Iesiri si intalniri pentru cei nou intrati in Singles Camp
« Răspuns #271 : Miercuri, 20 Decembrie 2017, 06:36 »
Multumesc Camelia pt ajutor, apreciez mult cand cei vechi indruma pe cei nou intrati!  :flori:

Raspund in completare Olgai, multumindu-i in primul rand pentru apreciere: am explicat pe site in ce consta cadrul de socializare. Este cel turistic, cunoasterea, comunicarea, dezvoltarea unor relatii intre participanti are loc in evenimentele pe care le organizam si care sunt prezentate pe site. Care apropo, sper sa fie suficiente anul acesta...

In aceea ce priveste partea de anuntare de intalniri, imi pare rau, dar nu este permis aici pe forum. Indiferent de intentia buna sau dorinta de comunicare, nu-mi doresc de loc ca acest forum sa arate a altceva. O permisiune aduce alta, si apoi alta, lumea intelege ca e ok asa si ne vom transforma intr-un loc de anunturi de meet-up.

Cadrul de socializare este foarte larg, sunt o multime de ocazii in care lumea din tara si din zona se poate cunoaste. Apropo de zona, in fiecare an, organizam in orasele de unde vin mai multi participanti la excursii cate un eveniment gen party, unde cei de acolo se pot intalni si cunoaste. Conditia de participare este sa fi fost in cel putin o excursie cu Singles Camp&Travel. Anul acesta o sa schimb cate ceva in organizarea acestora, nu m-am hotarat in ce fel, inca mai este timp...

Offline Campbell Olga

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 2
Re: Iesiri si intalniri pentru cei nou intrati in Singles Camp
« Răspuns #272 : Miercuri, 20 Decembrie 2017, 20:43 »
Buna seara! Multumesc mult pentru raspunsuri si incerc sa ma decid la care dintre excursiile din 2018 sa ma inscriu :) Sper sa ne cunostem curand!

Offline ioanabil

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 240
Re: Iesiri si intalniri pentru cei nou intrati in Singles Camp
« Răspuns #273 : Joi, 04 Ianuarie 2018, 15:07 »
Sparge gheata cu Carnavalul de la Sighisoara ;)

Offline Gidea Mihai

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 30
Re: Iesiri si intalniri pentru cei nou intrati in Singles Camp
« Răspuns #274 : Luni, 08 Ianuarie 2018, 16:08 »
Buna , am o intrebare , la excursiile din tara se poate veni direct la locatia excursiei cu automobil propriu daca este mai aproape de adresa participantilor ? Multumesc!

Offline krondia

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1482
  • Diana Lupu - Echipa Singles Camp & Travel
Re: Iesiri si intalniri pentru cei nou intrati in Singles Camp
« Răspuns #275 : Luni, 08 Ianuarie 2018, 16:15 »
Bine ai venit, Mihai!
Ce actiune te-ai interesa? Poti veni si direct la pensiune, sa te uiti doar sa nu fie o excursie tip circuit, caz in care poti rata unele obiective de pe traseu

Offline Gidea Mihai

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 30
Re: Iesiri si intalniri pentru cei nou intrati in Singles Camp
« Răspuns #276 : Luni, 08 Ianuarie 2018, 16:23 »
Multumesc , Krondia , inca nu m-am decis nu stiu perioadele in care sunt liber , o sa ma decid cat de curand ,ca sa mai prind ceva , fiind din Neamt imi este mai greu cu plecarile din Bucuresti , de asta am intrebat daca ma pot deplasa la anumite locatii cu auto , propriu

Offline krondia

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1482
  • Diana Lupu - Echipa Singles Camp & Travel
Re: Iesiri si intalniri pentru cei nou intrati in Singles Camp
« Răspuns #277 : Luni, 08 Ianuarie 2018, 17:01 »
Mihai, sunt si cateva actiuni in nordul tarii:
Maramures in haine de Rusalii. Traditie, istorie, drumetii 24-28 mai 2018
Calimanii, la stana, la calarie, in drumetie 26 - 29 iulie 2018
Urmareste forumul, sigur gasesti ceva care sa te intereseze

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Iesiri si intalniri pentru cei nou intrati in Singles Camp
« Răspuns #278 : Marți, 09 Ianuarie 2018, 05:22 »
Mihai, mai completez eu la ce ti-a spus krondia, care este nu doar membru vechi, ci si ghid/insotitor in unele excursii.
Poti sa mergi si cu masina ta. Chiar poti sa mai iei si alti participanti si sa impartiti costurile. Dar aceasta decizie depinde foarte mult de specificul excursiei, a traseului, a altor cerinte de organizare etc.

Cel mai bine te lamuresti citind cu atentie si de la cap la coada, prezentarea  excursiei care te intereseaza. Acolo, Gigi Cindea - iinitiatorul organizatorul si capo di tutti capi SCT :) - da toate detaliile de care ai nevoie ca sa decizi cum e mai avantajos pentru tine, dar si pentru grup.

Cred ca ai descoperit deja unde gasesti prezentarile excursiilor, dar ca sa fiu sigura  :angel: mai zic si eu
Pe site, organizate pe luni, in CATALOG VACANTE, adica aici: http://www.singlescamp.ro/evenimente/, de aici ai si link spre forum la fiecare excursie
Pe forum in PAGINA DE START - EXCURSII SI EVENIMENTE - EXCURSII SI EVENIMENTE Singles Camp & Travel 2018 - organizate in functie de cea mai recenta postare, adica aici: http://forum.singlescamp.ro/index.php/board,57.0.html


(fac mentiunile astea nu doar pentru tine, ci si pentru orice alt membru nou intrat)
Succes si voie buna!
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline noiembrie

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 759
  • Bine ai venit in grupul nostru!
Re: Iesiri si intalniri pentru cei nou intrati in Singles Camp
« Răspuns #279 : Marți, 09 Ianuarie 2018, 14:47 »
Va salut !
Eu astept cu rabdare iesirea de la Galati, Braila,din aprilie, cu faleza in floare,cu mirosul de Dunare,
cu aerul de oras boem ,care m-au coplesit anul trecut.
Petrecerea a fost de vis.
     Sa semnez "o veche" ?

Offline relami

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 24
Re: Iesiri si intalniri pentru cei nou intrati in Singles Camp
« Răspuns #280 : Marți, 09 Ianuarie 2018, 15:26 »
Salutari tuturor!
Mirela ma numesc, am 40 de ani si sunt din Bucuresti. Am descoperit cumva intamplator Singles Camp si mi s-a parut interesant si inedit conceptul si tentanta ideea de a vedea locuri noi intr-o maniera atat de accesibila. Mi-a placut faptul ca lucrurile par a fi organizate in cele mai mici detalii (zic „par” doar pentru ca nu am participat inca la nicio actiune), mi-au placut modul de prezentare si claritatea precizarilor. Sunt foarte tentata de excursia la Cheile Nerei, sper sa platesc avansul zilele acestea (singurul dezavantaj mi se pare drumul lung). Si pentru drumetia in Fagaras ma cam mananca degetelele sa ma inscriu...o sa ma simt ca la 20 de ani, cand ”hoinaream” frecvent pe munte. Ma bucur ca am facut deocamdata pasul de a ma alatura comunitatii on-line si salut pe toata lumea, mai noua sau mai veche.

Edit: Bineinteles ca dupa ce am trimis mesajul am vazut ca nu eram in topicul corect. Mea culpa, m-am mutat la prezentari.
Sometimes you get the best light from a burning bridge

Offline Gidea Mihai

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 30
Re: Iesiri si intalniri pentru cei nou intrati in Singles Camp
« Răspuns #281 : Joi, 18 Ianuarie 2018, 12:09 »
Multumesc pentru informatii , m-am inscris pentru Maroc si Sovata , deocamdata , sa vad ce timp liber mai am

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Iesiri si intalniri pentru cei nou intrati in Singles Camp
« Răspuns #282 : Joi, 18 Ianuarie 2018, 14:32 »
Hotarat om, nu asa!
Mihai, nu uita sa te prezinti si la excursiile la care te-ai inscris, eventual sa te abonezi cu Notify si sa urmaresti noutatile si informatiile.
Pregateste-te pentru calatorii frumoase si bogate in experiente de neuitat!
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline Ali_San

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 6
Re: Iesiri si intalniri pentru cei nou intrati in Singles Camp
« Răspuns #283 : Duminică, 04 Februarie 2018, 20:55 »
Buna seara!
M-am inscris si eu la excursia Madeira  *|* insa am vazut mesajelevoastre ceva gen: " sa te prezinti si la excursiile la care te-ai inscris, eventual sa te abonezi cu Notify si sa urmaresti noutatile si informatiile " -- nu prea stiu cum se face.. daca vreti sa ma indrumati.. (recunosc, sunt cam stangace  :uglystupid2:)
Parca as mai vrea sa ma inscriu si la vreo drumetie - doua (chiar mai multe). Trebuie sa ma mai dumiresc intai cu forumul/site-ul vostru.
Multumesc frumos!

Offline krondia

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1482
  • Diana Lupu - Echipa Singles Camp & Travel
Re: Iesiri si intalniri pentru cei nou intrati in Singles Camp
« Răspuns #284 : Duminică, 04 Februarie 2018, 23:36 »
Ali_San, pentru a fi la curent cu noutatile de la o anumita actiune este suficient sa mergi pe firul de discutie de la excursia respectiva si sa faci click pe butonul Notifica-ma - disponibil doar daca esti logat. Vei primi apoi notificari pe mail de fiecare data cand se va scrie ceva pe acel topic.
Referitor la prezentare da, se recomanda sa iti anunti participarea la actiuni, asa poti interactiona cu viitori colegi de excursie. Multa bafta!