Autor Subiect: Incursiune intr-un colt de rai: Cheile Nerei 26 – 29 iulie 2012  (Citit de 55849 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13227
Re: Incursiune intr-un colt de rai: Cheile Nerei 26 – 29 iulie 2012
« Răspuns #15 : Joi, 17 Mai 2012, 07:09 »
Luminita, o sa primesti de la Samiza un Email de rezervare, cu datele de agentie. Doar acum a inceput campania pt Cheile Nerei, de aceea nu ai primit inca nimic. Acum ca s-au finalizat cele apropiate, se incepe cu Transfagarasanul, Cheile Nerei etc.

Offline Littlelight

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 9
  • Valorezi atat cat valoreaza inima ta!
Re: Incursiune intr-un colt de rai: Cheile Nerei 26 – 29 iulie 2012
« Răspuns #16 : Joi, 17 Mai 2012, 07:13 »
Multumesc. Abia astept sa ne vedem!

Offline dauina

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 642
Re: Incursiune intr-un colt de rai: Cheile Nerei 26 – 29 iulie 2012
« Răspuns #17 : Joi, 17 Mai 2012, 07:15 »
Pt a putea face rezervarea la Pensiunea Ana de la Cheile Nerei, acolo unde am fost si anul trecut, ii rog pe cei inscrisi - sa faca plata avansului.
scapat de grija....achitat integral....zi buna!!! si ne vedem maine :dance: *|*
Nu ceea ce aduni, ci ceea ce raspandesti spune ce fel de viata ai trait!

Offline VIOLETA

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 17
Re: Incursiune intr-un colt de rai: Cheile Nerei 26 – 29 iulie 2012
« Răspuns #18 : Joi, 17 Mai 2012, 15:10 »
Hi!
care ar fi modalitatile de a ajunge la locul de intalnire?cum este mai comod:cu auto,cu trenul?
mi-ar placea nespus de mult sa merg,dar cand ma gandesc ca sunt 5oo de km pana acolo........
si-a facut cineva un plan de atac?
cam multe intrebari nu-i asa?

Offline angelica6767

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 23
rugaminte
« Răspuns #19 : Miercuri, 20 Iunie 2012, 20:55 »
Sunt Angi si sunt din Bucuresti.Merg si eu la Cheile Nerei.Daca stie cineva cum se poate ajunge acolo.Adica cu ce! Daca este cineva din Bucuresti si merge acolo il rog sau o rog sa-mi spuna si mie! Multumesc.

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13227
Re: Incursiune intr-un colt de rai: Cheile Nerei 26 – 29 iulie 2012
« Răspuns #20 : Miercuri, 20 Iunie 2012, 20:59 »
Pe Cheile Nerei, as vrea sa inchiriem un microbuz din Bucuresti pana acolo. Si care la intoarcere sa vina prin Cazane, pe clisura Dunarii. Sunt niste peisaje minunate acolo si se gateste un peste formidabil. Am sa transmit chiar maine un newsletter catre cei care urmeaza sa participe si daca sunt de acord, o sa fixam ca si certa aceasta varianta de transport pana acolo.

Offline angelica6767

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 23
cheile nerei
« Răspuns #21 : Miercuri, 20 Iunie 2012, 22:53 »
Gigi,eu sunt de acord.Sper sa fie si ceilalti! In ceea ce priveste barca,te rog sa o pregatesti! Dar,te rog ,nu uita.neaparat sa aibe colaci se salvare!!!

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13227
Re: Incursiune intr-un colt de rai: Cheile Nerei 26 – 29 iulie 2012
« Răspuns #22 : Joi, 21 Iunie 2012, 08:50 »
Unul este pregatit, la purtator.

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13227
Re: Incursiune intr-un colt de rai: Cheile Nerei 26 – 29 iulie 2012
« Răspuns #23 : Joi, 21 Iunie 2012, 09:24 »
Din Bucuresti, Braila, Constanta - sunt inscrise si confirmate 18 persoane. Deci am putea lua in principiu un microbuz 20+1. Asta inseamna ca toata lumea care vine din acea zona sa accepte aceasta forma de transport (in situatia in care se sparge acest grup de grupaje mai mici cu masini personale - nu o sa mai fie posibila inchirierea microbuzului, pt ca o sa coste prea mult).

Am sa va trimit acum fiecaruia pe Email, scriu si aici ce inseamna acest transport grupat:

- stabilirea unei firme de transport persoane, cu care sa se faca transportul. Pot lua si eu legaatura de aici din Sibiu sa caut ceva, sau puteti sa o faceti si careva dintre voi, cei care stati in Bucuresti. Evident ca algerea va fi facuta functie de tarif si de conditii.
- firmele de transport persoane percep banii inainte de plecare, asta inseamna ca trebuie stransi banii si achitati catre firma. Va propun, pt ca sunteti acolo in Bucuresti (cei din Braila si C-ta pot transmite cu mandat postal unuia dintre cei din Bucuresti) sa strangeti banii local, sa nu mai treaca prin agentie. Este si scarpinat dupa cap, este si destul de greu pt toti. Asa va dati un punct de intalnire in Bucuresti cu totii, veniti cu banutii, cineva ii preia si achita direct firmei de transport. Este cel mai simplu.
- socotiti asa: sunt cca 500 km din Bucuresti pana in Sasca Montana. La intoarcere va recomand sa o luati pe clisura, vor fi deci ceva km in plus. Una peste alta, in jur de 1100 km. Cat costa total:
- cca 0,5 EUR/km * 1100 = cca 2500 RON
- cazarea si mancarea soferului - ii gasim ceva mai simplu si ieftin - cca 200-250  RON
-----------------
Total 2750 RON
Daca se strang 20 persoane din zona, atunci fiecaruia ii revine de plata suma de 137 RON. Daca se pleaca cu masini in grupaj, sau se alege varianta tren + inca ceva, tot pe acolo sa junge, dar cu oboseala.

Ce spuneti de aceasta propunere?

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13227
Re: Incursiune intr-un colt de rai: Cheile Nerei 26 – 29 iulie 2012
« Răspuns #24 : Joi, 21 Iunie 2012, 13:31 »
Deja am primit 8 raspunsuri pozitive in sensul de a se inchiria un microbuz pana la Sasca. Urmeaza sa vad si parerilor celorlalti si atunci putem trece la inchiriere.

Offline valaura11

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 322
  • Socoteste fiecare zi o viata
Re: Incursiune intr-un colt de rai: Cheile Nerei 26 – 29 iulie 2012
« Răspuns #25 : Vineri, 22 Iunie 2012, 17:24 »
      Gigi, m-ar tenta si pe mine. Altadata scriai o lista cu persoanele care merg. Pe mine ma intereseaza si daca poti ar fi f bine...

Offline nickyblu

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 388
Re: Incursiune intr-un colt de rai: Cheile Nerei 26 – 29 iulie 2012
« Răspuns #26 : Vineri, 22 Iunie 2012, 19:01 »
Lista e cu o pagina in urma :)

Offline theo365

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 419
Re: Incursiune intr-un colt de rai: Cheile Nerei 26 – 29 iulie 2012
« Răspuns #27 : Vineri, 22 Iunie 2012, 19:57 »
Probabil ca se refera la lista celor care opteaza pentru inchiriatul unui microbuz din Bucuresti,iar lista cu cei care merg nu e tocmai de actualitate... :P :dance:

Offline danna n.

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 171
Re: Incursiune intr-un colt de rai: Cheile Nerei 26 – 29 iulie 2012
« Răspuns #28 : Sâmbătă, 23 Iunie 2012, 01:07 »
Vreau si eu la Cheile Nerei!! M-am inscris insa nu stiu daca nu-i prea tarziu... :(

Offline danna n.

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 171
Re: Incursiune intr-un colt de rai: Cheile Nerei 26 – 29 iulie 2012
« Răspuns #29 : Sâmbătă, 23 Iunie 2012, 17:36 »
Vin si eu la Cheile Nerei!!!! Uraaa! Si sunt interesata daca s-a rezolvat ceva cu transportul din bucuresti spre sibiu...Contati si pe mine! Astept detaliile!