Autor Subiect: Sarbatoarea recoltei. Sibiel 28 – 30 septembrie 2012  (Citit de 95026 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline bit

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 3015
Re: Sarbatoarea recoltei. Sibiel 28 – 30 septembrie 2012
« Răspuns #240 : Duminică, 30 Septembrie 2012, 20:05 »
Io-mi cer scuze in avans, insa abia acum am ajuns acasa. Asa ca pozele le impachetez si vi le trimit maine.  :tomato:

Offline Matei

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 933
Re: Sarbatoarea recoltei. Sibiel 28 – 30 septembrie 2012
« Răspuns #241 : Duminică, 30 Septembrie 2012, 20:36 »
ce bine ca s-a intors doamna noastra profesoara, caroline!  :) si cu poze proaspete: mi-a placut poza cu siragurile de ardei si de ceapa, de asemenea cea cu paraul. nu mi-a placut aranjamentul de toamna, o simetrie prea cautata.  stiu ca nu te vei supara, nu era aranjamentul tau.
"Stay hungry, stay foolish"

Caroline

  • Vizitator
Re: Sarbatoarea recoltei. Sibiel 28 – 30 septembrie 2012
« Răspuns #242 : Duminică, 30 Septembrie 2012, 21:06 »
Pozele nu prind niciodata lumina reala, mirosurile, vocile, senzatiile, linistea, caldura...  ::)
Matei, pot sa te rog ceva? Da' nu te superi, da... Nu-mi mai spune doamna profesoara. Nu e nimic gresit din partea ta, stiu, doar ca imi suna mie intr-un fel.... subiectiv vorbind, nu pot explica de ce.

@ bit, nu e graba.

Offline micaela

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 6590
Re: Sarbatoarea recoltei. Sibiel 28 – 30 septembrie 2012
« Răspuns #243 : Duminică, 30 Septembrie 2012, 22:12 »
Pozele nu prind niciodata lumina reala, mirosurile, vocile, senzatiile, linistea, caldura...  ::)
Matei, pot sa te rog ceva? Da' nu te superi, da... Nu-mi mai spune doamna profesoara. Nu e nimic gresit din partea ta, stiu, doar ca imi suna mie intr-un fel.... subiectiv vorbind, nu pot explica de ce.

@ bit, nu e graba.
;D

Caro, "profa de bio" iti suna mai bine?  ;D
Te inteleg perfect. si mie imi vine sa ma intorc sa ma uit in spate cand cineva mi se adreseaza cu d-na profesoara.  ;D In interiorul meu este inca cineva de varsta lor, cu aceeasi minte si chef de joaca, si mi-e tare greu sa-mi pastrez macar o bruma de prestanta, prefacandu-ma mai serioasa decat sunt.  :)

Offline Matei

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 933
Re: Sarbatoarea recoltei. Sibiel 28 – 30 septembrie 2012
« Răspuns #244 : Duminică, 30 Septembrie 2012, 22:55 »
.........Matei, pot sa te rog ceva? Da' nu te superi, da... Nu-mi mai spune doamna profesoara.

" teacher leave the kids alone"! apropo, teacher e mai bine? :) glumesc, gata, doar caroline caro de-acum incolo. scuze pentru apelativul prea putin inspirat, dar folosit cu mult drag.  :flori:
"Stay hungry, stay foolish"

luciamanta

  • Vizitator
Re: Sarbatoarea recoltei. Sibiel 28 – 30 septembrie 2012
« Răspuns #245 : Luni, 01 Octombrie 2012, 11:25 »
   Fenomenul Sibiel este unul dintre putinele certitudini ale vietii mele. La Sibiel nu este nici timp, nici spatiu. Esti suspendat in frumos.
   Pensiune neîncăpătoare. Locuri binecuvantate si minunate. Un colţ de viata. Cald, incredibil de cald. Mult soare. Ai senzatia ca fiecare peisaj canta.
   Multi oameni. Diferiti, foarte diferiti. Vorba Deliei din Brasov,  prin atitudine sunt uniti oamenii atat de diferiti. Oameni cu un chef de viata senzational, deschisi, veseli.
   Astazi am revenit la penibilul realului meu de fiecare zi... :) 

luciamanta

  • Vizitator
Re: Sarbatoarea recoltei. Sibiel 28 – 30 septembrie 2012
« Răspuns #246 : Luni, 01 Octombrie 2012, 12:33 »
   În drum spre biserica din Sibiel... În incinta curtii bisericii se afla si Muzeul de Icoane pe sticla, muzeu care adaposteste 600 de exponate ale principalelor tipuri de icoane pe sticla din Transilvania. Un muzeu extraordinar care trebuie vizitat pentru a putea admira splendoarea creativitatii si traditiei crestine ortodoxe.


luciamanta

  • Vizitator
Re: Sarbatoarea recoltei. Sibiel 28 – 30 septembrie 2012
« Răspuns #247 : Luni, 01 Octombrie 2012, 12:41 »
O splendida icoana, care il reprezinta pe Sfantul Nicolae


Offline Plusar

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 376
Re: Sarbatoarea recoltei. Sibiel 28 – 30 septembrie 2012
« Răspuns #248 : Luni, 01 Octombrie 2012, 12:44 »
a  zis cineva karaoke ? de acum karaoke = Theo !  :2funny:
pana si cei 2 baieti de la tehnic au fost depasiti de situatie ! 

Offline Geta D

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 331
Re: Sarbatoarea recoltei. Sibiel 28 – 30 septembrie 2012
« Răspuns #249 : Luni, 01 Octombrie 2012, 12:45 »
   Fenomenul Sibiel este unul dintre putinele certitudini ale vietii mele. La Sibiel nu este nici timp, nici spatiu. Esti suspendat in frumos.
   Pensiune neîncăpătoare. Locuri binecuvantate si minunate. Un colţ de viata. Cald, incredibil de cald. Mult soare. Ai senzatia ca fiecare peisaj canta.
   Multi oameni. Diferiti, foarte diferiti. Vorba Deliei din Brasov,  prin atitudine sunt uniti oamenii atat de diferiti. Oameni cu un chef de viata senzational, deschisi, veseli.
   Astazi am revenit la penibilul realului meu de fiecare zi... :)

Ca bine zici!
Cu fiecare actiune imi dau seama ca ar trebui sa invatam mai mult  "sa ne traim viata" si sa nu lasam haosul de zi cu zi sa ne perturbe linistea din suflet si ginduri. 

luciamanta

  • Vizitator
Re: Sarbatoarea recoltei. Sibiel 28 – 30 septembrie 2012
« Răspuns #250 : Luni, 01 Octombrie 2012, 12:57 »
a  zis cineva karaoke ? de acum karaoke = Theo !  :2funny:
pana si cei 2 baieti de la tehnic au fost depasiti de situatie !
Atat concursul de dans, cat si actiunea karaoke au reprezentat senzatiile serii/diminetii! Theo, pur si simplu, a interpretat melodia Laurei Stoica, a trait-o intens in felul ei. Eu am simtit acest lucru! Si ceilalti cantareti ai grupului s-au transpus in pielea celor pe care i-au interpretat. Au fost momente amuzante, au fost clipe inedite.

Offline noryx01

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 22
Re: Sarbatoarea recoltei. Sibiel 28 – 30 septembrie 2012
« Răspuns #251 : Luni, 01 Octombrie 2012, 14:22 »
Incerc de juma' de ora sa scriu ceva despre cat de frumos a fost, da' nimic nu mi se pare macar pe-aproape de ce am trait zilele astea... ...asa ca va las pe voi si o sa ma bucur doar citind  ;)
N-am uitat de promisiune, asa ca iata regulamentul junilor...

luciamanta

  • Vizitator
Re: Sarbatoarea recoltei. Sibiel 28 – 30 septembrie 2012
« Răspuns #252 : Luni, 01 Octombrie 2012, 14:35 »
   Draga Nora, ma bucur tare mult ca ai postat regulamentul junilor si ca te-ai simtit foarte bine la Sibiel. Regulamentul junilor poate fi o buna sursa de inspiratie pentru regulamentul comunitatii SC!  :D ;D

Caroline

  • Vizitator
Re: Sarbatoarea recoltei. Sibiel 28 – 30 septembrie 2012
« Răspuns #253 : Luni, 01 Octombrie 2012, 17:21 »
;D
Caro, "profa de bio" iti suna mai bine?  ;D

Bre, dati-mi voie,  macar aici (sau mai ales aici) sa nu mai fiu "profa"...nu v-ati prins?!  ;D
Ca daca m-ar pune cineva sa vorbesc despre lectia Sibiel, n-as avea deloc cuvinte... decat atat:  :yeah:

Lili Zamfirescu

  • Vizitator
Re: Sarbatoarea recoltei. Sibiel 28 – 30 septembrie 2012
« Răspuns #254 : Luni, 01 Octombrie 2012, 20:04 »
Frumos la Sibiel. Maxim. Data viitoare jur sa nu mai mananc atat. Multumesc celor care m-au oblojit cu pastile pentru diverse. Aseara am mancat premiul de la concursul de dans. Plus gem de prune cu paine si unt. Gemu' n-a fost premiu..... :sorry:. Azi am fredonat Delilah. Si sunt fericita ca intr-un timp atat de scurt am ras si simtit atat de mult. Alte vorbe sunt pe langa.