Autor Subiect: Single sau in cuplu?  (Citit de 279518 ori)

0 Membri şi 5 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Offline bit

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 3015
Re: Single sau in cuplu?
« Răspuns #555 : Sâmbătă, 23 Iunie 2012, 12:09 »
No, ase!  :thumbup:

Caroline

  • Vizitator
Re: Single sau in cuplu?
« Răspuns #556 : Sâmbătă, 23 Iunie 2012, 13:43 »
Sa vorbim de la fiinta la fiinta... Mica, frumoase, da' grele "sarcini" ne dai pe caldura asta.  ;D

Offline bit

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 3015
Re: Single sau in cuplu?
« Răspuns #557 : Sâmbătă, 23 Iunie 2012, 13:49 »
Io pot sa vorbesc cu un melc? Ca si ala-i tot fiinta. Plus ca sunt sigur ca m-as intelege de minune cu el, ca suntem la fel de harnici. Ba nu, la fel de iuti, ca harnic sunt ca un tata de albine. ( :spam:)

Offline adda

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1326
Re: Single sau in cuplu?
« Răspuns #558 : Sâmbătă, 23 Iunie 2012, 14:07 »
poti sa vorbesti si cu tine insuti daca vrei...ca tot fiinta esti si tu ;D

Offline bit

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 3015
Re: Single sau in cuplu?
« Răspuns #559 : Sâmbătă, 23 Iunie 2012, 14:12 »
Nuuu, ca de mine-s satul. Mai acresc si io pe altii. Plus ca melcii-s surzi din fabricatie, asa ca nu l-as teroriza prea tare.

Offline adda

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1326
Re: Single sau in cuplu?
« Răspuns #560 : Sâmbătă, 23 Iunie 2012, 14:18 »
pai daca melcii sunt surzi ...inseamna ca tot singur vorbesti  ;D

Offline bit

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 3015
Re: Single sau in cuplu?
« Răspuns #561 : Sâmbătă, 23 Iunie 2012, 14:21 »
Tocmai (ala era spilul).  ;D Da` nu ma supar, ca vorbesc in gand, nu cu voce tare.

Caroline

  • Vizitator
Re: Single sau in cuplu?
« Răspuns #562 : Marți, 26 Iunie 2012, 22:18 »
Single sau in cuplu?! De ce nu amandoua in acelasi timp? Se poarta... mai ales pe majoritatea site-urilor de profil. :oops:

Offline bit

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 3015
Re: Single sau in cuplu?
« Răspuns #563 : Marți, 26 Iunie 2012, 22:38 »
Pai cum sa nu? Stii cum e, e ca-n poezia cu "Pe o strada lunga scurta / Se ducea un om venind"

Caroline

  • Vizitator
Re: Single sau in cuplu?
« Răspuns #564 : Marți, 26 Iunie 2012, 22:40 »
Atunci sa se inventeze alte site-uri pentru Maria-mea...  :giggle: Ca de nu ma las de net definitiv.  :whistle:

Offline Matei

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 933
Re: Single sau in cuplu?
« Răspuns #565 : Joi, 12 Iulie 2012, 22:54 »
am primit un mail cu urmatorul continut si cum se vorbeste pe-aici pe tema respectiva, mi s-a parut interesant, mai ales ultima parte, cea cu sfera!
"Intr-o scurta conversatie, o persoana intreaba urmatorul lucru pe o femeie: Ce tip de barbat cauti?
Ea ramase un moment tacuta inainte de a-l privi in ochi si ii zise: Vrei sa stii intr-adevar?
El raspuse: da
Atunci incepu sa zica:
Fiind femeie in acest timp, sunt in pozitia de a-i cere barbatului ceea ce eu nu pot face pentru mine. Platesc facturile, ma ocup de casa, merg la supermarket, fac cumparaturi si totul fara ajutorul unui barbat.
Imi pun intrebarea: Ce poti tu sa aduci in viata mea?
Barbatul ramase privind. Gandea cu siguranta ca este vorba de bani.
Ea, stiind ce gandeste el, spuse:
Nu ma refer la bani. Am nevoie de mai mult.
Am nevoie de un om care sa lupte pentru perfectiune in toate aspectele vietii.
El isi incrucisa bratele, se aseza in fotoliu si privind- o ii ceru sa explice mai in detaliu.
Ea zise:
Caut pe cineva care sa lupte pentru perfectiune mentala, pentru ca am nevoie de cineva cu care sa conversez si care sa ma stimuleze din punct de vedere intelectual. Eu nu am nevoie de cineva simplu din punct de vedere mental.
Am nevoie de cineva suficient de sensibil ca sa intelega prin ce trec eu ca femeie, dar suficient de puternic ca sa ma incurajeze si sa nu ma lase sa cad.
Caut pe cineva pe care sa il respect ca sa pot sa fiu ascultatoare. Nu pot sa fiu asa cu cineva care nu poate sa isi rezolve singur problemele.
Eu caut un barbat care se poate ajuta pe sine insusi pentru a ne ajuta reciproc.
Cand termina se uita la el si il vedea foarte derutat si intrebator.
El ii zise: Ceri mult.
Ea raspunse: Valorez mult.

O femeie valoreaza mult, dar trebuie sa isi gaseasca un barbat pe masura.Cu cat cauti mai mult…e mai greu de gasit.Totusi se spune caci destinul ne scoate in cale jumatatea. Trebuie sa cauti sau mai bine zis o sa te caute jumatatea pe tine.
Vechii greci spuneau ca odata femeia si barbatul formau o sfera perfecta;dar zeii, invidiosi de aceasta perfectiune,au desfacut sfera in doua si au aruncat-o pe pamint. De atunci,fiecare jumatate isi cauta jumatatea…"
"Stay hungry, stay foolish"

Caroline

  • Vizitator
Re: Single sau in cuplu?
« Răspuns #566 : Joi, 12 Iulie 2012, 23:05 »
Matei, textul acela care circula pe net a mai fost publicat odata pe un topic pe-aici (de catre Micaela, parca, si tot de pe email) si s-a mai discutat despre el. Este un plagiat, apartine unui tip care e publicist si apare pe blogul lui, doar ca o femeie l-a transcris la genul feminin si l-a imprastiat pe net.  :)

Offline Matei

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 933
Re: Single sau in cuplu?
« Răspuns #567 : Joi, 12 Iulie 2012, 23:07 »
Matei, textul acela care circula pe net a mai fost publicat odata pe un topic pe-aici (de catre Micaela, parca, si tot de pe email) si s-a mai discutat despre el. Este un plagiat, apartine unui tip care e publicist si apare pe blogul lui, doar ca o femeie l-a transcris la genul feminin si l-a imprastiat pe net.  :)

am inteles, caroline, multumesc pentru informatie si scuze pentru repetitivitate.  vedeti ce inseamna sa fiti asa de prolifici, nu mai stie omul ce si cum. :)
"Stay hungry, stay foolish"

Offline micaela

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 6590
Re: Single sau in cuplu?
« Răspuns #568 : Joi, 12 Iulie 2012, 23:49 »
Matei, textul acela care circula pe net a mai fost publicat odata pe un topic pe-aici (de catre Micaela, parca, si tot de pe email) si s-a mai discutat despre el. Este un plagiat, apartine unui tip care e publicist si apare pe blogul lui, doar ca o femeie l-a transcris la genul feminin si l-a imprastiat pe net.  :)
Caro, nu eu l-am postat; altcineva si parca tu ne-ai trimis la blogul personajului care l-a scris. :) am citit acolo unul dintre cele mai misogin texte, pe care elnil numea "pamflet". :spam:

Offline micaela

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 6590
Re: Single sau in cuplu?
« Răspuns #569 : Vineri, 13 Iulie 2012, 00:04 »
ignorati penibilele erori de tastare  :D