Autor Subiect: Single sau in cuplu?  (Citit de 279617 ori)

0 Membri şi 4 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Caroline

  • Vizitator
Re: Single sau in cuplu?
« Răspuns #630 : Joi, 26 Iulie 2012, 14:26 »
Si eu ma simt, de exemplu, frumoasa, cand sunt indragostita... asta nu inseamna ca si sunt!  ;D

Offline bit

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 3015
Re: Single sau in cuplu?
« Răspuns #631 : Joi, 26 Iulie 2012, 14:27 »
Pai tre`sa-l intrebi pe responsabilu`... :P

Caroline

  • Vizitator
Re: Single sau in cuplu?
« Răspuns #632 : Joi, 26 Iulie 2012, 14:34 »
Pe iresponsabilu', vrei sa zici.  :hammer:

Offline bit

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 3015
Re: Single sau in cuplu?
« Răspuns #633 : Joi, 26 Iulie 2012, 14:37 »
Merge si-asa. ;D

luciamanta

  • Vizitator
Re: Single sau in cuplu?
« Răspuns #634 : Marți, 14 August 2012, 10:06 »
   Pe zi ce trece înţeleg mai bine faptul că omul nu trebuie decât să trăiască realitatea oricât de imperfectă ar fi aceasta. Realitatea merită mult mai mult decât orice încântătoare ficţiune. Eu una am spus sfârşit ideii de a mai forma un cuplu. Este evident faptul ca pentru mine a devenit foarte dificil sa mai pot lega o relatie de amor cu un bărbat, ca să pot trăi alături de un bărbat trebuie să îl iubesc, să îl respect şi să cred în el.
   Majoritatea bărbaţilor doresc ceva nou, visează numai sex şi în cazul în care iubesc, fac acest lucru cu o dragoste măsurată. Bărbaţii – nu generalizez, vorbesc din experinţă - se poartă într-o manieră pe care nu pot să o înţeleg, într-o manieră descurajantă, plină de egoism şi am ajuns la concluzia că piata sentimentala  masculina este extrem de viciata si deviata. Una din cauzele pentru care s-a ajuns in aceasta situatie este si faptul ca majoritatea femeilor accepta cate un neispravit  doar pentru a nu fi singure.
 
   L.E. Nu am vrut să supăr nici un domn din Singles Camp, aceştia nu intră în discuţie.

silviu

  • Vizitator
Re: Single sau in cuplu?
« Răspuns #635 : Marți, 14 August 2012, 11:34 »
inteleg ca neispravitul e egoist, vicios, deviant si se gandeste numai la sex. dar ispravitul cum e? ???

Lili Zamfirescu

  • Vizitator
Re: Single sau in cuplu?
« Răspuns #636 : Marți, 14 August 2012, 11:53 »
inteleg ca neispravitul e egoist, vicios, deviant si se gandeste numai la sex. dar ispravitul cum e? ???
ispravitul e istorie. antica. o comoara. care- ca orice comoara care se respecta- ii sta bine ingropata....

Lili Zamfirescu

  • Vizitator
Re: Single sau in cuplu?
« Răspuns #637 : Marți, 14 August 2012, 12:03 »
Lucia, cred ca aproape toti barbatii pe care i-am cunoscut in ultima vreme mi-au povestit -fara ca macar sa-i intreb sau sa sugerez ca ma intereseaza- cat de nefericiti sunt in casniciile sau relatiile lor. cum ele sunt asa si pe dincolo..s-au ingrasat, sunt stresate, etc....ma uitam ca o tampita si nu-mi venea sa cred. m-am convins de mult ca e pierdere de energie sa incerci sa schimbi opinia cuiva, dar n-am putut sa tac si sa nu intreb: "bine, ma, dar voi? ce faceti voi ca sa fie mai bine?" cum le ajutati si voi sa treaca de momentele grele" ..."noi...pai ce sa facem..noi suntem barbati...avem si noi problemele noastre"... nu generalizez, ma raportez strict la cei cu care am vorbit, dar nu pot sa nu am gust amar generalizat . si sa nu ma intreb: ce durere face o femeie sa stea langa asemenea "partener"?

luciamanta

  • Vizitator
Re: Single sau in cuplu?
« Răspuns #638 : Marți, 14 August 2012, 14:14 »
inteleg ca neispravitul e egoist, vicios, deviant si se gandeste numai la sex. dar ispravitul cum e? ???
Silviu, când am să-l întâlnesc îţi voi spune cum e isprăvitul! :)

luciamanta

  • Vizitator
Re: Single sau in cuplu?
« Răspuns #639 : Marți, 14 August 2012, 14:20 »
Lucia, cred ca aproape toti barbatii pe care i-am cunoscut in ultima vreme mi-au povestit -fara ca macar sa-i intreb sau sa sugerez ca ma intereseaza- cat de nefericiti sunt in casniciile sau relatiile lor. cum ele sunt asa si pe dincolo..s-au ingrasat, sunt stresate, etc....ma uitam ca o tampita si nu-mi venea sa cred. m-am convins de mult ca e pierdere de energie sa incerci sa schimbi opinia cuiva, dar n-am putut sa tac si sa nu intreb: "bine, ma, dar voi? ce faceti voi ca sa fie mai bine?" cum le ajutati si voi sa treaca de momentele grele" ..."noi...pai ce sa facem..noi suntem barbati...avem si noi problemele noastre"... nu generalizez, ma raportez strict la cei cu care am vorbit, dar nu pot sa nu am gust amar generalizat . si sa nu ma intreb: ce durere face o femeie sa stea langa asemenea "partener"?
  Lili, nu aş putea răspunde în locul femeii de care vorbeşti şi nici nu aş dori să judec, să condamn, pot să -ţi spun punctul meu de vedere raportat la mine, la persoana mea; eu una nu aş putea să fiu căsătorită de dragul aparenţelor, aş acţiona la timp să mă eliberez de tot răul unei căsnicii simulate.

silviu

  • Vizitator
Re: Single sau in cuplu?
« Răspuns #640 : Marți, 14 August 2012, 14:25 »
Silviu, când am să-l întâlnesc îţi voi spune cum e isprăvitul! :)
sper sa nu fie unul care se uita in jos cu obida si se intreaba cum dreac se pot naste impreuna si muri separat :faint:

Offline steliana

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 5133
Re: Single sau in cuplu?
« Răspuns #641 : Marți, 14 August 2012, 14:39 »
sper sa nu fie unul care se uita in jos cu obida si se intreaba cum dreac se pot naste impreuna si muri separat :faint:

 :2funny: de-asta insala barbatii! sa cuprinda tot mai multe in viata celor doi ...
nihil sine deo

Offline micaela

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 6590
Re: Single sau in cuplu?
« Răspuns #642 : Marți, 14 August 2012, 14:40 »
azi va vad cu lentile usor gri... :)
nu ma agat de misandria mea si va spun ca ceva sperante sunt... mai exista si exemplare masculine de calitate, chiar daca rare precum floarea de colt. problemu' e ca nu mai prea avem chef si conditie fizica sa haladuim pe piscuri.  ;D
si-apoi, cand ma-ncearca misandria, la frig si umezeala, ma ponderez singura spunandu-mi ca nici eu nu sunt perfecta, in afara orelor de program si a sarbatorilor oficiale. ;D

Lili Zamfirescu

  • Vizitator
Re: Single sau in cuplu?
« Răspuns #643 : Marți, 14 August 2012, 14:45 »
  Lili, nu aş putea răspunde în locul femeii de care vorbeşti şi nici nu aş dori să judec, să condamn, pot să -ţi spun punctul meu de vedere raportat la mine, la persoana mea; eu una nu aş putea să fiu căsătorită de dragul aparenţelor, aş acţiona la timp să mă eliberez de tot răul unei căsnicii simulate.
Dupa ce-am divortat, si dupa ce m-am saturat sa stau cu chirie, mi-am luat casa mea: dupa ce plateam rata lunara, imi ramanea fix 100 dolari, sa platesc facturi, sa mananc, sa-mi cumpar ce-aveam nevoie, in conditiile unui job nu tocmai ok; prin asa spaime am trecut in perioada aia, ca nici dusmanilor nu le doresc. Poate si din genul asta de motive multe femei nu pun punctul pe i. Si din multe alte motive. Pe care sincer, nici eu nu le inteleg de multe ori...dar ...mda..

Lili Zamfirescu

  • Vizitator
Re: Single sau in cuplu?
« Răspuns #644 : Marți, 14 August 2012, 14:49 »
azi va vad cu lentile usor gri... :)
nu ma agat de misandria mea si va spun ca ceva sperante sunt... mai exista si exemplare masculine de calitate, chiar daca rare precum floarea de colt. problemu' e ca nu mai prea avem chef si conditie fizica sa haladuim pe piscuri.  ;D
si-apoi, cand ma-ncearca misandria, la frig si umezeala, ma ponderez singura spunandu-mi ca nici eu nu sunt perfecta, in afara orelor de program si a sarbatorilor oficiale. ;D
este, da' e luati!!!  |o....si uite d'aia n-are unii succese: tocmai pentru ca stim ca este, deci se poate!!!!   *|*