Autor Subiect: Single sau in cuplu?  (Citit de 278386 ori)

0 Membri şi 2 Vizitatori vizualizează acest subiect.

silviu

  • Vizitator
Re: Single sau in cuplu?
« Răspuns #75 : Marți, 11 Mai 2010, 09:55 »
Ai sa fii uimit cate se pot intampla atunci cand nu mai speri la o schimbare radicala in viata ta!
as vrea sa fiu uimit acum ;D nu la 80 de ani, sprijinit in baston, alaturi de o pustoaica de 75 :(
Citat din: carmentoma
Copiii nostri raman copiii nostri pana plecam!
aprob pozitiv! eu as pleca acum cu o blonda :D

carmentoma

  • Vizitator
Re: Single sau in cuplu?
« Răspuns #76 : Marți, 11 Mai 2010, 12:40 »
Ai sa fii uimit cate se pot intampla atunci cand nu mai speri la o schimbare radicala in viata ta!
as vrea sa fiu uimit acum ;D nu la 80 de ani, sprijinit in baston, alaturi de o pustoaica de 75 :(
Citat din: carmentoma
Copiii nostri raman copiii nostri pana plecam!
aprob pozitiv! eu as pleca acum cu o blonda :D

1. Depinde mult de cat mai ai pana la 80 de ani!!!
2. Sunt curioasa cum aprobi tu negativ!!! Si sa te fereasca Dumnezeu sa pleci, in sensul in care am zis eu, ca nici macar o blonda nu va mai face atunci diferenta!

silviu

  • Vizitator
Re: Single sau in cuplu?
« Răspuns #77 : Marți, 11 Mai 2010, 13:08 »
1. Depinde mult de cat mai ai pana la 80 de ani!!!
30 si ;D
Citat din: carmentoma
2. Si sa te fereasca Dumnezeu sa pleci, in sensul in care am zis eu, ca nici macar o blonda nu va mai face atunci diferenta!
pana plec acolo unde vom pleca toti, blonda face diferenta :D

carmentoma

  • Vizitator
Re: Single sau in cuplu?
« Răspuns #78 : Marți, 11 Mai 2010, 13:14 »
1. Depinde mult de cat mai ai pana la 80 de ani!!!
30 si ;D
Citat din: carmentoma
2. Si sa te fereasca Dumnezeu sa pleci, in sensul in care am zis eu, ca nici macar o blonda nu va mai face atunci diferenta!
pana plec acolo unde vom pleca toti, blonda face diferenta :D




1.Da, ca in bancul ala:
- Martora, cati ani ai?
- Treizeci si cateva luni!
- Cate luni?
- 110!!!

2. Si tu ai dreptate! Dar doar pana...

adria

  • Vizitator
Re: Single sau in cuplu?
« Răspuns #79 : Marți, 11 Mai 2010, 18:07 »
esti o scumpa, carmen, ai dreptate
va spun un proverb, pe care l-am mai scris pe undeva pe forum: "putini te iubesc ca tatal tau, dar nimeni nu te iubeste ca mama ta!"
fiecare intelege ce doreste

Offline EUGENIA110

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 482
Re: Single sau in cuplu?
« Răspuns #80 : Marți, 11 Mai 2010, 19:02 »
Doamne, cit de adevarat, Adria. Imi dau lacrimile cind ma gindesc la faptele ascunse in spatele cuvintelor acestui proverb.

Offline bety

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 62
Re: Single sau in cuplu?
« Răspuns #81 : Marți, 11 Mai 2010, 20:22 »
Adria, ce frumos ai scris povestea  ta,ma regasesc in ea.Azi am inceput de doua ori sa scriu si eu cateva randuri despre mine si nu am reusit(s-a intrerupt curentul de doua ori la jumatatea povestirii)deci "cineva nu ma lasa sa va spun povestea mea"pentru ca e prea trista si nu as vrea sa intristez pe nimeni.Citesc tot ce scrieti voi,ma simt altfel aici pe forum si mai ales dupa tabara de la Sibiel,ce mai  sunt mai optimista.

adria

  • Vizitator
Re: Single sau in cuplu?
« Răspuns #82 : Marți, 11 Mai 2010, 20:48 »
dragele mele, eugenia si bety
habar n-aveti voi cat timp mi-a trebuit ca sa fiu in stare sa astern cele cateva cuvinte
de-a lungul timpului, mi-am creat o platosa sub care mi-am ascuns sentimentele si am considerat ca nu trebuie sa le afle si altii
sunt inca departe de pune pe hartie chiar tot ce gandesc, cum ma simt uneori sau alte lucruri si probabil va mai curge multa apa pe dunare
dar ca si tine, bety, tabara de la sibiel m-a pus in fata unor oameni total necunoscuti pana atunci, oameni care au fost asa de naturali, firesti, incat m-am intrebat daca nu cumva ii cunoscusem dinainte
cum a ai spus, sunt o fire optimista, sociabila, nu-mi plac prefacatoriile, dar, mai cad si eu uneori si tare-as vrea sa fie cineva care sa ma ridice
asa am simtit la sibiel, ca mainile tuturor m-au ridicat undeva in inaltul cerului si nu mai vroiam sa cobor
pt asta le multumesc tuturor, ca au fost ei insisi si m-au facut si pe mine sa fiu eu insami
tu bety, stii cum a fost! iar, eugenia va afla cu siguranta! si vor afla toti pana la urma ce inseana "spiritul sibiel"

carmentoma

  • Vizitator
Re: Single sau in cuplu?
« Răspuns #83 : Joi, 13 Mai 2010, 18:16 »
"cineva nu ma lasa sa va spun povestea mea"pentru ca e prea trista si nu as vrea sa intristez pe nimeni.


     NU considera ca e prea trista povestea ta! Este doar un fapt de viata! Ia din ea doar amintirile placute (atatea cate au fost!), iar restul ia-l ca pe o lectie de viata din care sa ramai cu ceva! Cu optimism treci mult mai usor peste tot! Si fara resentimente si ranchiuna! "Ce nu te omoara, te face mai puternic!" au spus-o altii inaintea noastra si stim cata dreptate au! Ai aici umeri pe care sa pleci capul si suflete care se deschid sa te asculte si sa iti fie alaturi! Si daca vrei sa traiesti, cum au zis si cei dinainte, SPIRITUL SIBIEL", nu poti decat LIVE! Sunt convinsa ca nu ai mai trait si nu vei mai trai asa ceva niciunde in alta parte, chiar si pentru un milion de euro in cele mai exotice locuri! Si pentru asta, sa ne traiasca adminul! Si toti cei din jurul lui!

Offline bety

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 62
Re: Single sau in cuplu?
« Răspuns #84 : Duminică, 16 Mai 2010, 09:57 »
Carmentoma,iti multumesc pentru sfaturi si incurajari,intradevar,dupa tabara de la Sibiel sunt mai optimista,am mai spus-o.Pentru asta  va multumesc voua si lui GIGI.O zi minunata va doresc!

luciamanta

  • Vizitator
Re: Single sau in cuplu?
« Răspuns #85 : Duminică, 16 Mai 2010, 17:21 »
Este greu singuratatea, dar poate fi si mai greu in doi, depinde de situatie, depinde de cel de langa noi si depinde de cum vedem noi lucrurile...

carmentoma

  • Vizitator
Re: Single sau in cuplu?
« Răspuns #86 : Luni, 17 Mai 2010, 16:23 »
Parerea mea este ca singuratatea e grea atat timp cat suntem prea marcati de ea si ii dam prea multa importanta! Lumea virtuala, care a deschis atatea cai de comunicare chiar si catre lumea reala, e fascinanta si nu imi da voie sa mai realizez ca traiesc, de fapt, singura! Eu chiar nu ma mai consider demult asa... cu ata mai mult de cand v-am descoperit pe voi, toti cei asemenea mie!

Saturnianul

  • Vizitator
Re: Single sau in cuplu?
« Răspuns #87 : Luni, 17 Mai 2010, 21:46 »
va spun un proverb, pe care l-am mai scris pe undeva pe forum: "putini te iubesc ca tatal tau, dar nimeni nu te iubeste ca mama ta!"

@Adriaaa, io vreau sa fiu mama  :'( Cum o rezolv?  ;D

adria

  • Vizitator
Re: Single sau in cuplu?
« Răspuns #88 : Marți, 18 Mai 2010, 06:58 »
draga saturniene, ti-as propune o solutie, dar mi-e teama sa nu mi-o iei in nume de rau :P
oricum, eu asa te-am cunoscut, cum esti acum :-*, asa sa ramai

Offline steliana

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 5133
Re: Single sau in cuplu?
« Răspuns #89 : Marți, 18 Mai 2010, 16:21 »
cuplul..... sunteţi ..voi...
vă iubesc....
mă iubiţi..?
cine mă iubeşte.... cu adevărat....
nihil sine deo