Autor Subiect: Single sau in cuplu?  (Citit de 279156 ori)

0 Membri şi 5 Vizitatori vizualizează acest subiect.

luciamanta

  • Vizitator
Re: Single sau in cuplu?
« Răspuns #645 : Marți, 14 August 2012, 14:57 »
sper sa nu fie unul care se uita in jos cu obida si se intreaba cum dreac se pot naste impreuna si muri separat :faint:
Silviu, vrei să spui poate va fi unul atipic, cu o putere tristă, obosit şi înăcrit de viaţă... Îţi spun sincer că nu caut să găsesc niciun partener de viaţă, iar în ceea ce mă priveşte, mă simt bine aşa în singurătatea mea. Si mai este ceva, Micaela, a pus punctul pe "i", nu sunt perfectă, nu mai am disponibilitatea să mai cunosc un posibil partner de viaţă, poate că am obosit şi eu, poate imi e greu să mă apropii de un bărbat, care şi aşa are multe obligaţii, enorm de multe... Chiar aşa, Silviu, "nu sunt perfectă, nu pot şi nu vreau", vorba cântecului, cred că tu ştii despre ce cântec e vorba, nu-i aşa?  ;)

luciamanta

  • Vizitator
Re: Single sau in cuplu?
« Răspuns #646 : Marți, 14 August 2012, 14:59 »
Chiar aşa, Silviu, "nu sunt perfectă, nu pot şi nu vreau", vorba cântecului, cred că tu ştii despre ce cântec e vorba, nu-i aşa?  ;)

Elena Carstea - Nu sunt perfecta

Offline Guesswho

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1907
Re: Single sau in cuplu?
« Răspuns #647 : Marți, 14 August 2012, 15:10 »
azi va vad cu lentile usor gri... :)
nu ma agat de misandria mea si va spun ca ceva sperante sunt... mai exista si exemplare masculine de calitate, chiar daca rare precum floarea de colt.
subscriu, mica. chiar exista  O0


este, da' e luati!!!  |o....si uite d'aia n-are unii succese: tocmai pentru ca stim ca este, deci se poate!!!!   *|*
Lili, nu-s toti luati, mai sunt unii "in libertate"  :D
si daca tot se poate, de ce ne-am incurca cu personi nepotriviti?  ::)
Toata lumea iti vrea binele. Nu lasa pe nimeni sa ti-l ia!

luciamanta

  • Vizitator
Re: Single sau in cuplu?
« Răspuns #648 : Marți, 14 August 2012, 15:18 »
azi va vad cu lentile usor gri... :)
nu ma agat de misandria mea si va spun ca ceva sperante sunt... mai exista si exemplare masculine de calitate, chiar daca rare precum floarea de colt.
  Există exemplare masculine pentru care am toată admiraţia, de exemplu, cei doi colegi ai mei de birou, căsătoriţi de ani buni, devotaţi, iubitori, sinceri, echilibraţi, gospodari, educaţi, inteligenţi şi frumuşei.  :)

Lili Zamfirescu

  • Vizitator
Re: Single sau in cuplu?
« Răspuns #649 : Marți, 14 August 2012, 15:30 »
  Există exemplare masculine pentru care am toată admiraţia, de exemplu, cei doi colegi ai mei de birou, căsătoriţi de ani buni, devotaţi, iubitori, sinceri, echilibraţi, gospodari, educaţi, inteligenţi şi frumuşei.  :)
exact ce ziceam. e "luati"... :whistle:

Offline Guesswho

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1907
Re: Single sau in cuplu?
« Răspuns #650 : Marți, 14 August 2012, 16:03 »
exact ce ziceam. e "luati"... :whistle:
ei, daca ai cunoscut toate exemplarele masculine de calitate si te-ai convins ca-s luati, eu am tacut.  :-X
Toata lumea iti vrea binele. Nu lasa pe nimeni sa ti-l ia!

Lili Zamfirescu

  • Vizitator
Re: Single sau in cuplu?
« Răspuns #651 : Marți, 14 August 2012, 17:17 »
ei, daca ai cunoscut toate exemplarele masculine de calitate si te-ai convins ca-s luati, eu am tacut.  :-X
n-aveam cum sa le cunosc pe toate, ca din pacate n-am un cerc asa larg de cunostinte..

Offline Guesswho

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1907
Re: Single sau in cuplu?
« Răspuns #652 : Marți, 14 August 2012, 23:10 »
n-aveam cum sa le cunosc pe toate, ca din pacate n-am un cerc asa larg de cunostinte..
eram precisa  :giggle:
deci mai exista speranta...
Toata lumea iti vrea binele. Nu lasa pe nimeni sa ti-l ia!

silviu

  • Vizitator
Re: Single sau in cuplu?
« Răspuns #653 : Vineri, 31 August 2012, 00:24 »
Me, myself and I - "ca sa fie bine"
Multa lume spune ca daca nu iti gasesti perechea cind esti tinar, dupa aceea este foarte greu sa o mai gasesti pentru ca ai pretentii din ce in ce mai mari. Parerea mea este ca e partial adevarat: cind esti tinar este posibil ca procesul de maturizare sa se faca impletit cu cel al partenerului si asta sa duca la o relatie de succes.
Ai nevoie de noroc pentru asta.

Ce se intimpla dupa aceea este ca devenim personalitati cristalizate, ajungem sa fim relativ multumiti de noi insine, complexele adolescentine se reduc, stim mai clar ce vrem de la viata. In aceste conditii e necesar sa ne gasim un partener cu adevarat compatibil pentru ca lucrurile sa mearga. Nu e vorba de reducerea disponibilitatii spre compromis, ci de reducerea disponibilitatii spre cedare (de abandon a ceea ce suntem noi ca persoane doar "ca sa fie bine"). Si, pentru a gasi acea persoana, avem nevoie de si mai mult noroc.





Lili Zamfirescu

  • Vizitator
Re: Single sau in cuplu?
« Răspuns #654 : Joi, 06 Septembrie 2012, 00:00 »
Me, myself and I - "ca sa fie bine"

Ce se intimpla dupa aceea este ca devenim personalitati cristalizate, ajungem sa fim relativ multumiti de noi insine, complexele adolescentine se reduc, stim mai clar ce vrem de la viata. In aceste conditii e necesar sa ne gasim un partener cu adevarat compatibil pentru ca lucrurile sa mearga. Nu e vorba de reducerea disponibilitatii spre compromis, ci de reducerea disponibilitatii spre cedare (de abandon a ceea ce suntem noi ca persoane doar "ca sa fie bine"). Si, pentru a gasi acea persoana, avem nevoie de si mai mult noroc.

Poate nu stiu 100% clar ce vreau, dar stiu 100% clar  ce nu vreau. Sau ce nu mai vreau.

Offline steliana

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 5133
Re: Single sau in cuplu?
« Răspuns #655 : Joi, 06 Septembrie 2012, 00:28 »
Poate nu stiu 100% clar ce vreau, dar stiu 100% clar  ce nu vreau. Sau ce nu mai vreau.

stiu 100% si ce vreau si ce nu vreau; vreau mai mult decat am avut si nu mai vreau sa nu am ce vreau.  :)
nihil sine deo

Lili Zamfirescu

  • Vizitator
Re: Single sau in cuplu?
« Răspuns #656 : Joi, 06 Septembrie 2012, 12:40 »
stiu 100% si ce vreau si ce nu vreau; vreau mai mult decat am avut si nu mai vreau sa nu am ce vreau.  :)
clar vreau mai mult decat am avut. ca d'aia nu mai am ce-am avut.. :)...vreau un ....... :pleasantry:..."campion"...

Offline Matei

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 933
Re: Single sau in cuplu?
« Răspuns #657 : Joi, 06 Septembrie 2012, 12:42 »
...vreau un ....... :pleasantry:..."campion"...

la vreo disciplina anume? ;) :)
"Stay hungry, stay foolish"

Lili Zamfirescu

  • Vizitator
Re: Single sau in cuplu?
« Răspuns #658 : Joi, 06 Septembrie 2012, 12:49 »
la vreo disciplina anume? ;) :)
la mai multe....greu de gasit... :( :slap:

Offline Matei

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 933
Re: Single sau in cuplu?
« Răspuns #659 : Joi, 06 Septembrie 2012, 13:10 »
la mai multe....greu de gasit... :( :slap:

ai grija de ce-ti doresti! :)
"Stay hungry, stay foolish"