Autor Subiect: Single sau in cuplu?  (Citit de 279605 ori)

0 Membri şi 4 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Offline cineva

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 81
  • aut cesar aut nihil
Re: Single sau in cuplu?
« Răspuns #660 : Joi, 06 Septembrie 2012, 14:01 »
poate ar trebui sa vedem intai ce avem fiecare de oferit , inainte sa vedem ce asteptam sa ne fie oferit de catre un virtual partener... poate ar fi bine sa stim cine suntem fiecare , ca sa stim cine poate sa ni se potriveasca. nu fac lobby compromisului, nu dau frau liber acceptarii, dar inainte sa visez la o printesa, sa stiu bine daca sunt un print... :strambatura:
aut cesar aut nihil

Lili Zamfirescu

  • Vizitator
Re: Single sau in cuplu?
« Răspuns #661 : Joi, 06 Septembrie 2012, 14:31 »
poate ar trebui sa vedem intai ce avem fiecare de oferit , inainte sa vedem ce asteptam sa ne fie oferit de catre un virtual partener... poate ar fi bine sa stim cine suntem fiecare , ca sa stim cine poate sa ni se potriveasca. nu fac lobby compromisului, nu dau frau liber acceptarii, dar inainte sa visez la o printesa, sa stiu bine daca sunt un print... :strambatura:
draga cineva, tocmai pentru ca stiu ce-am de oferit si cererea este pe masura ofertei. nu-ti imagina fantasme gen "sunt minunata. statuie voi avea, bust mi se va face".  orice sac isi are petecu'. si nici n-am pretentii mari. "campionul" meu exista pe undeva.

Caroline

  • Vizitator
Re: Single sau in cuplu?
« Răspuns #662 : Joi, 06 Septembrie 2012, 14:36 »
draga cineva, tocmai pentru ca stiu ce-am de oferit si cererea este pe masura ofertei. nu-ti imagina fantasme gen "sunt minunata. statuie voi avea, bust mi se va face".  orice sac isi are petecu'. si nici n-am pretentii mari. "campionul" meu exista pe undeva.

Subscriu la amandoi!  O0

Offline cineva

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 81
  • aut cesar aut nihil
Re: Single sau in cuplu?
« Răspuns #663 : Joi, 06 Septembrie 2012, 14:38 »
draga Lili... cineva zicea ca fiecare primim ceea ce meritam in viata... altcineva zicea ca primim de la viata ceea ce suntem in stare sa negociem si nu ceea ce meritam... cineva zice ca ai dreptate ca orice sac isi are petecul, dar problema este ca fiecare dintre noi suntem saci , iar peticele ne lipsesc cu desavarsire tuturor. fiecare ne asteptam sa ne gasim petecul, si gasim in schimb doar un alt sac care-si cauta un petec ... :P
revenind, nu am avut intentia sa critic, doar sa provoc la reflectie.
o zi fermecata doamna mea.
aut cesar aut nihil

Lili Zamfirescu

  • Vizitator
Re: Single sau in cuplu?
« Răspuns #664 : Joi, 06 Septembrie 2012, 14:40 »
 :bow: :)

Offline bit

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 3015
Re: Single sau in cuplu?
« Răspuns #665 : Joi, 06 Septembrie 2012, 22:18 »
Ioi, lot of crap here...un cuplu e rezultatul disponibilitatii (pentru a forma asa ceva) celor care il compun. Plus o doza substantiala de noroc. Dixit.

Caroline

  • Vizitator
Re: Single sau in cuplu?
« Răspuns #666 : Joi, 06 Septembrie 2012, 22:30 »
Si pe unde se gaseste de cumparat un pic de disponibilitate, ca eu am epuizat toate resursele interne de-un timp...  :-\

Offline bit

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 3015
Re: Single sau in cuplu?
« Răspuns #667 : Vineri, 07 Septembrie 2012, 00:09 »
Pai de ce s-o cumperi? Daca o ai, inseamna ca-ti mai trebuie doar noroc. Daca n-o ai, stai linistita.

Caroline

  • Vizitator
Re: Single sau in cuplu?
« Răspuns #668 : Vineri, 07 Septembrie 2012, 00:17 »
Si daca n-o am si nici nu pot sa stau linistita, inseamna ca de fapt am?  :strambatura:

Offline iana

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 177
Re: Single sau in cuplu?
« Răspuns #669 : Vineri, 07 Septembrie 2012, 00:57 »
Ioi, lot of crap here...un cuplu e rezultatul disponibilitatii (pentru a forma asa ceva) celor care il compun. Plus o doza substantiala de noroc. Dixit.
Sau cand suntem pregatiti sa observam cararile ce ni se deschid, oamenii cu care ne intersectam. Putem alege un drum prost, dar asta nu vom sti decat la capatul calatoriei. Riscam ? :-\   De cele mai multe ori da, pentru ca "cel mai prost lucru pe care-l poti face este sa nu faci nimic" (Th. Roosevelt).
Bag insa de seama ca la pregatirea asta se ajunge tot mai greu...

Offline steliana

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 5133
Re: Single sau in cuplu?
« Răspuns #670 : Vineri, 07 Septembrie 2012, 12:24 »
daca excludem alternativa castigului ... da! nu are cum sa apara!

Bag insa de seama ca la pregatirea asta se ajunge tot mai greu...

alternativele/solutiile, exista! trb doar sa stim de existenta lor; sa adoptam ceea ce se pliaza cu noi; indiferent de rezultat, orice alternativa, naste ... alternative!  :)
nihil sine deo

Offline bit

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 3015
Re: Single sau in cuplu?
« Răspuns #671 : Vineri, 07 Septembrie 2012, 12:49 »
Si daca n-o am si nici nu pot sa stau linistita, inseamna ca de fapt am?  :strambatura:
Nu. Daca n-o ai, nu-ti trebe.  :P

Lili Zamfirescu

  • Vizitator
Re: Single sau in cuplu?
« Răspuns #672 : Vineri, 07 Septembrie 2012, 14:44 »
Si pe unde se gaseste de cumparat un pic de disponibilitate, ca eu am epuizat toate resursele interne de-un timp...  :-\
ti-o dau p'a mea. gratis.

Caroline

  • Vizitator
Re: Single sau in cuplu?
« Răspuns #673 : Vineri, 07 Septembrie 2012, 15:16 »
Na ca m-am facut si cu ce "nu-mi trebe"...  :giggle:

Offline bit

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 3015
Re: Single sau in cuplu?
« Răspuns #674 : Vineri, 07 Septembrie 2012, 15:20 »
Pai da. Cand iti trebe, nu-i de ajuns. Si cand iti prisoseste,  e dejeaba.