Autor Subiect: Comunicam prin muzica  (Citit de 1184123 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline Rodica_I

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 861
Re: Comunicam prin muzica
« Răspuns #6435 : Joi, 22 Noiembrie 2018, 18:11 »
! No longer available
  ;)

Offline Gabi p

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 232
Re: Comunicam prin muzica
« Răspuns #6436 : Marți, 27 Noiembrie 2018, 15:24 »
"MUNTELE ne ofera tot ceea ce putem cere vietii: spatiu, maretie, liniste, asprime, frumusete, prietenie." Ionel Coman

Offline Gabi p

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 232
Re: Comunicam prin muzica
« Răspuns #6437 : Joi, 03 Ianuarie 2019, 09:19 »
"MUNTELE ne ofera tot ceea ce putem cere vietii: spatiu, maretie, liniste, asprime, frumusete, prietenie." Ionel Coman

Offline Louie

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 397
Re: Comunicam prin muzica
« Răspuns #6438 : Joi, 03 Ianuarie 2019, 22:10 »
Superb!  :)
„Cele mai importante două zile din viața ta sunt ziua in care te-ai nascut si ziua in care ai aflat de ce" - Mark Twain

Offline Louie

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 397
Re: Comunicam prin muzica
« Răspuns #6439 : Joi, 03 Ianuarie 2019, 22:56 »
„Cele mai importante două zile din viața ta sunt ziua in care te-ai nascut si ziua in care ai aflat de ce" - Mark Twain

Offline Gabi p

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 232
Re: Comunicam prin muzica
« Răspuns #6440 : Luni, 04 Februarie 2019, 09:01 »
"MUNTELE ne ofera tot ceea ce putem cere vietii: spatiu, maretie, liniste, asprime, frumusete, prietenie." Ionel Coman

Offline Louie

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 397
Re: Comunicam prin muzica
« Răspuns #6441 : Luni, 04 Februarie 2019, 22:20 »
„Cele mai importante două zile din viața ta sunt ziua in care te-ai nascut si ziua in care ai aflat de ce" - Mark Twain

Offline Onix

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 245
  • Bine ai venit in grupul nostru!
Re: Comunicam prin muzica
« Răspuns #6442 : Sâmbătă, 09 Februarie 2019, 08:41 »
Daaaa! Imi place mult cum canta !  :flori:

Offline Nina Petre

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 177
Re: Comunicam prin muzica
« Răspuns #6443 : Luni, 11 Februarie 2019, 12:40 »


 Doamne, n-am mai ascultat de mult ceva atât de frumos! Dacă nici de data asta nu luăm Eurovisionul, nu-l mai luăm niciodată :)! Încă n-am reușit să ascult piesa asta fără să mă bușească plânsul! Și-am ascultat-o de multe ori :)!!! Așa-mi imaginez eu un Înger pe Pământ! Dar ce zic eu Eurovision, pentru mine a câștigat orice, mai rău pentru cei care cred în concursuri, lângă așa un fenomen un competitor nu poate fi decât foarte demoralizat! De-aia zic eu mereu, ce-i frumos e frumos, nu-i necesar să fie comparat!

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Comunicam prin muzica
« Răspuns #6444 : Luni, 11 Februarie 2019, 19:14 »
Nina, iti dai seama ca am intrat pe link, doar convinsa de vorbele tale. Pentru ca stiu ca tu vorbesti rar, dar mereu din suflet si cu mintea...obiectiva. Rara combinatie!

O apreciere merita si compozitorul, nu? Mihai Alexandru, care, dupa Nicola,  n-a mai gasit o voce care sa-i puna in valoare melodiile. Dupa cum nici Nicola n-a mai gasit un compozitor care sa-i dea cantece potrivite pentru vocea ei.

Cat despre Laura Bretan - da, e un fenomen.

Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline costi31

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 604
Re: Comunicam prin muzica
« Răspuns #6445 : Marți, 05 Martie 2019, 02:33 »
Intr.adevar a fost emotionant ,  :bow:  dar  sper sa va placa si asta din alta perspectiva , poate aceeasi pe care o cautam si noi ...... :applause:        :dance:           *|*       :blush:

<iframe width="640" height="385" src="//www.youtube.com/embed/HwRQ4Jd_SHk?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Offline Karrmen

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 14
  • A smooth sea never made a skilled sailor!
Re: Comunicam prin muzica
« Răspuns #6446 : Miercuri, 06 Martie 2019, 07:00 »
Bună dimineața!  :)
Acesta este topicul meu preferat. Muzica a fost și este cel mai bun prieten al meu - din ce observ și al multora dintre voi(alături de călătorii).
E prima comunitate virtuală în care am intrat ... sper să mă simt bine. În mai merg și în prima excursie cu voi! :thumbup:

Nu e cea mai nimerită oră pentru a asculta astfel de muzică, dar na ... e drăguță melodia și o mai ascult o dată cu voi :)

www.youtube.com/watch?v=q6rSYDpb9UI

Offline Louie

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 397
Re: Comunicam prin muzica
« Răspuns #6447 : Joi, 07 Martie 2019, 22:26 »
Foarte frumos Karrmen!  :flori:
„Cele mai importante două zile din viața ta sunt ziua in care te-ai nascut si ziua in care ai aflat de ce" - Mark Twain

Offline Karrmen

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 14
  • A smooth sea never made a skilled sailor!
Re: Comunicam prin muzica
« Răspuns #6448 : Vineri, 08 Martie 2019, 22:33 »
Mulțumesc frumos, Louie!  :)

www.youtube.com/watch?v=REk6SAlanuQ
]https://www.youtube.com/watch?v=REk6SAlanuQ[/url]

Offline costi31

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 604
Re: Comunicam prin muzica
« Răspuns #6449 : Vineri, 08 Martie 2019, 23:35 »
Asta.i prea faina Karrmen !  :thumbup:   In ce excursie mergi in luna Mai mai exact  ?  ;)  Ai putea lasa un mesaj si acolo ? Doar asa ... de curiozitate... cine stie ce prieteni vei afla ?    ::)