Autor Subiect: Comunicam prin muzica  (Citit de 1184471 ori)

0 Membri şi 6 Vizitatori vizualizează acest subiect.

pe_jumate

  • Vizitator
Răspuns: Comunicam prin muzica
« Răspuns #525 : Luni, 14 Iunie 2010, 00:14 »
yo-te!
hai sa traim cu totii ca arbori domnesti, muuuuuuuuuult dupa anul 2000!

<iframe width="640" height="385" src="//www.youtube.com/embed/JgihFygrIIg?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Offline krissunu

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 445
  • ...credinta face totul posibil ...
Răspuns: Comunicam prin muzica
« Răspuns #526 : Luni, 14 Iunie 2010, 01:13 »
<iframe width="640" height="385" src="//www.youtube.com/embed/5CLhWSKNRtk?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

....ascultati un  mare  artist   :)   

Offline krissunu

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 445
  • ...credinta face totul posibil ...
Răspuns: Comunicam prin muzica
« Răspuns #527 : Luni, 14 Iunie 2010, 01:29 »
<iframe width="640" height="385" src="//www.youtube.com/embed/Lx_4YXmBelY?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

.....il consider  cel  mai  "tare" taraf  ,...nr 1 .   

TARAFUL DE HAIDOUKS  DIN CLEJANI .     

..este un adevarat  taraf  ,...canta precum  ursarii dedemult .

Saturnianul

  • Vizitator
Răspuns: Comunicam prin muzica
« Răspuns #528 : Marți, 15 Iunie 2010, 01:25 »
Lucuri simple. Nu ma dau in vint dupa Horia Brenciu dar melodia asta chiar imi place. Pianul si versurile :)

<iframe width="640" height="385" src="//www.youtube.com/embed/ABn4JSlr7Yo?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Offline Ayouni

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1918
Răspuns: Comunicam prin muzica
« Răspuns #529 : Marți, 15 Iunie 2010, 15:15 »
shostakovich, the second vals, in intepretarea magistrala a lui andre rieu.

<iframe width="640" height="385" src="//www.youtube.com/embed/1PYneRfufXg?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>
"Stay hungry, stay foolish!" (Steve Jobs)

Offline Ayouni

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1918
Răspuns: Comunicam prin muzica
« Răspuns #530 : Marți, 15 Iunie 2010, 15:24 »
un valse care ne duce si la o recomandare cinematografica, "amelie"!

<iframe width="640" height="385" src="//www.youtube.com/embed/RD3WwM6l1J0?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>
"Stay hungry, stay foolish!" (Steve Jobs)

Offline Ayouni

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1918
Răspuns: Comunicam prin muzica
« Răspuns #531 : Marți, 15 Iunie 2010, 22:27 »
si mie...

<iframe width="640" height="385" src="//www.youtube.com/embed/xOSvuq_iXt0?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>
"Stay hungry, stay foolish!" (Steve Jobs)

Offline krissunu

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 445
  • ...credinta face totul posibil ...
Răspuns: Comunicam prin muzica
« Răspuns #532 : Marți, 15 Iunie 2010, 23:03 »
WOW  !!!!!!!!!!!   Ayouni  !!!!   ...dar  cui  nu_i  este  dor  :)   

       ...imi  amintesc  cand  :  ...ma  aruncam  in  valuri,...cand  dormeam pe plaja,.. noaptea,  in  fata  la  Belona!  ,...cand  beam  bere  si  nu  ma mai  saturam  ,...cand  jukam cu  prietenii  Popa Prostul   pe  porunci ,...cea  mai  tare porunca :   sa  intri  in  mare si  sa strigi :  "  Ma  inec !!!!!!!!!!   Sariti!!!!!!!  Ajutoooooooor !!!!!  "  ....sau   :   "  Lumeeeee   uite  rechinullllll  !!!!!! "   sau  uite  ....o  focaaaaaa !!!!!  "   ..frumoase  amintiri !  ..si  multe alte  peripetii  de  la  mare  ....IMI  ESTE  DOR  DE  ELE  !!!!!!!!!    ..si sa  nu  uit  cand  la  trasul  cu pusca  ,...i-am  tras  unuia  in  picior (  vecinul  tragator )      ...cred  ca  trebuie  sa  "  scoatem"  un  TOPIC  numit  "  PERIPETIILE  VIETII  "    ...ca  sigur  sunt  multe  de povestit  :)
                                                                                             

Offline Ayouni

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1918
Răspuns: Comunicam prin muzica
« Răspuns #533 : Marți, 15 Iunie 2010, 23:12 »
WOW  !!!!!!!!!!!   Ayouni  !!!!   ...dar  cui  nu_i  este  dor  :)   

       ...imi  amintesc  cand  :  ...ma  aruncam  in  valuri,...cand  dormeam pe plaja,.. noaptea,  in  fata  la  Belona!  ,...cand  beam  bere  si  nu  ma mai  saturam  ,...cand  jukam cu  prietenii  Popa Prostul   pe  porunci ,...cea  mai  tare porunca :   sa  intri  in  mare si  sa strigi :  "  Ma  inec !!!!!!!!!!   Sariti!!!!!!!  Ajutoooooooor !!!!!  "  ....sau   :   "  Lumeeeee   uite  rechinullllll  !!!!!! "   sau  uite  ....o  focaaaaaa !!!!!  "   ..frumoase  amintiri !  ..si  multe alte  peripetii  de  la  mare  ....IMI  ESTE  DOR  DE  ELE  !!!!!!!!!    ..si sa  nu  uit  cand  la  trasul  cu pusca  ,...i-am  tras  unuia  in  picior (  vecinul  tragator )      ...cred  ca  trebuie  sa  "  scoatem"  un  TOPIC  numit  "  PERIPETIILE  VIETII  "    ...ca  sigur  sunt  multe  de povestit  :)
                                                                                             

da, sa scoatem topicul despre care vorbesti! sunt atatea de povestit... in seara asta vorbeam cu cineva ("persoana importanta nu spun cine" - isi aminteste cineva de unde este replica asta?!) si ne gandeam cu melancolie la mare, la valuri, nisip si chiar fredonam cantecul acesta; cand, ne urcam in masina, n-o sa-ti vina sa crezi, in acel moment pe kiss fm dadeau chiar acest cantec.  ce fericita coincidenta! haide, krissunic, te asteptam cu povesti de la mare!
"Stay hungry, stay foolish!" (Steve Jobs)

Offline krissunu

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 445
  • ...credinta face totul posibil ...
Răspuns: Comunicam prin muzica
« Răspuns #534 : Marți, 15 Iunie 2010, 23:19 »
WOW  !!!!!!!!!!!   Ayouni  !!!!   ...dar  cui  nu_i  este  dor  :)   

       ...imi  amintesc  cand  :  ...ma  aruncam  in  valuri,...cand  dormeam pe plaja,.. noaptea,  in  fata  la  Belona!  ,...cand  beam  bere  si  nu  ma mai  saturam  ,...cand  jukam cu  prietenii  Popa Prostul   pe  porunci ,...cea  mai  tare porunca :   sa  intri  in  mare si  sa strigi :  "  Ma  inec !!!!!!!!!!   Sariti!!!!!!!  Ajutoooooooor !!!!!  "  ....sau   :   "  Lumeeeee   uite  rechinullllll  !!!!!! "   sau  uite  ....o  focaaaaaa !!!!!  "   ..frumoase  amintiri !  ..si  multe alte  peripetii  de  la  mare  ....IMI  ESTE  DOR  DE  ELE  !!!!!!!!!    ..si sa  nu  uit  cand  la  trasul  cu pusca  ,...i-am  tras  unuia  in  picior (  vecinul  tragator )      ...cred  ca  trebuie  sa  "  scoatem"  un  TOPIC  numit  "  PERIPETIILE  VIETII  "    ...ca  sigur  sunt  multe  de povestit  :)
                                                                                             

da, sa scoatem topicul despre care vorbesti! sunt atatea de povestit... in seara asta vorbeam cu cineva ("persoana importanta nu spun cine" - isi aminteste cineva de unde este replica asta?!) si ne gandeam cu melancolie la mare, la valuri, nisip si chiar fredonam cantecul acesta; cand, ne urcam in masina, n-o sa-ti vina sa crezi, in acel moment pe kiss fm dadeau chiar acest cantec.  ce fericita coincidenta! haide, krissunic, te asteptam cu povesti de la mare!



...dar  nu  numai  de  la  mare  :)....de  oriunde  ;)

Offline Ayouni

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1918
Răspuns: Comunicam prin muzica
« Răspuns #535 : Miercuri, 16 Iunie 2010, 10:46 »
fotbal si tango, unul mai argentinian decat altul!


<iframe width="640" height="385" src="//www.youtube.com/embed/Imc7yMY9amc?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>
"Stay hungry, stay foolish!" (Steve Jobs)

Offline almi_gabi

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 7620
Răspuns: Comunicam prin muzica
« Răspuns #536 : Miercuri, 16 Iunie 2010, 14:18 »


Waving Flag - K'naan y David Bisbal (Video Oficial)


[youtubehttp://www.youtube.com/watch?v=-wjZG6vOEZ0][/youtube]

Offline almi_gabi

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 7620
Răspuns: Comunicam prin muzica
« Răspuns #537 : Miercuri, 16 Iunie 2010, 14:19 »
Sorry pentru post " balmajit" - revin


Waving Flag - K'naan y David Bisbal (Video Oficial)

<iframe width="640" height="385" src="//www.youtube.com/embed/-wjZG6vOEZ0?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Offline Ayouni

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1918
Răspuns: Comunicam prin muzica
« Răspuns #538 : Joi, 17 Iunie 2010, 10:18 »
un cantec pentru toti care mai suntem inca elevi in marea scoala a vietii! hai sa invatam impreuna!
<iframe width="640" height="385" src="//www.youtube.com/embed/cJofP-vtKUA?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>
"Stay hungry, stay foolish!" (Steve Jobs)

Offline EUGENIA110

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 482
Răspuns: Comunicam prin muzica
« Răspuns #539 : Joi, 17 Iunie 2010, 19:56 »
Multumesc, @Ayouni pentru neasteptata surpriza placuta.  :-*