Autor Subiect: Comunicam prin muzica  (Citit de 1183914 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

silviu

  • Vizitator
Re: Comunicam prin muzica
« Răspuns #1620 : Joi, 15 Septembrie 2011, 14:10 »
<iframe width="640" height="385" src="//www.youtube.com/embed/Quo6NWvXGFk?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Offline janeta

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1730
  • carpe diem
Re: Comunicam prin muzica
« Răspuns #1621 : Joi, 15 Septembrie 2011, 23:38 »
<iframe width="640" height="385" src="//www.youtube.com/embed/nVCjmG1KROU?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Offline almi_gabi

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 7620
Re: Comunicam prin muzica
« Răspuns #1622 : Vineri, 16 Septembrie 2011, 14:51 »
<iframe width="640" height="385" src="//www.youtube.com/embed/y73lYL_EiUQ?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Offline bit

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 3015
Re: Comunicam prin muzica
« Răspuns #1623 : Vineri, 16 Septembrie 2011, 21:22 »
<iframe width="640" height="385" src="//www.youtube.com/embed/TzFnYcIqj6I?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Mari_a

  • Vizitator
Re: Comunicam prin muzica
« Răspuns #1624 : Vineri, 16 Septembrie 2011, 21:32 »
You must know me / I'm one of your secrets
From what I see / You're trying hard to keep it, oh yes ...

Poți să ții un secret?  ... „Doi inşi pot ţine un secret numai dacă unul singur îl ştie.” (Shakespeare)

Yin și yang:  Seal și a lui soție - Heidi Klum
<iframe width="640" height="385" src="//www.youtube.com/embed/vOuL2AnJPok?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>


Offline bit

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 3015
Re: Comunicam prin muzica
« Răspuns #1625 : Sâmbătă, 17 Septembrie 2011, 15:50 »
<iframe width="640" height="385" src="//www.youtube.com/embed/JZEoyQ4aWyU?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>. Ca sa nu uit cine sunt si de unde am plecat.

Mari_a

  • Vizitator
Re: Comunicam prin muzica
« Răspuns #1626 : Sâmbătă, 17 Septembrie 2011, 23:08 »
You Make Me Feel Like A Natural Woman -  old but gold! Lansat în 1967 de Aretha Franklin; cântat apoi de Celine Dion, Whitney Houston, Bonnie Tyler, chiar și de Rod Stewart (you make me feel like a natural man, desigur) și de mulți, mulți alții... Mie îmi place versiunea Mary J.Blige...

Oh, baby, what you've done to me 
You make me feel so good inside 
And I just want to be close to you 
You make me feel so alive 
You make me feel, you make me feel, you make me feel like 
A natural woman

<iframe width="640" height="385" src="//www.youtube.com/embed/EBxk1Oq_ysE?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Offline almi_gabi

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 7620
Re: Comunicam prin muzica
« Răspuns #1627 : Duminică, 18 Septembrie 2011, 15:20 »
<iframe width="640" height="385" src="//www.youtube.com/embed/_ZnMQmder3s?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Mari_a

  • Vizitator
Re: Comunicam prin muzica
« Răspuns #1628 : Duminică, 18 Septembrie 2011, 21:42 »
Ei, heeeei... Clasic, clasic, clasic și iar clasic: Come Together - Beatles. Cântat de John Lenon - solo, Tina Turner, Aerosmith, Michael Jackson, Soundgarden, Robin Williams (actorul) cu Bobby McFerrin (ăla cu "Don't Worry, Be Happy") etc. etc.

Îmi place varianta asta, live: Bruce Springsteen și Axl Rose
<iframe width="640" height="385" src="//www.youtube.com/embed/6YqsLixfMvg?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Mari_a

  • Vizitator
Re: Comunicam prin muzica
« Răspuns #1629 : Luni, 19 Septembrie 2011, 14:20 »
Azi sunt în starea Autumn Leaves amestecată cu Les Feuilles Mortes… Cauzată de Nat King Cole, Frank Sinatra, Doris Day, Barbra Streisand, Eric Clapton, Yves Montand, Edith Piaf …
Vă transmit şi vouă melancolia toamnei...
<iframe width="640" height="385" src="//www.youtube.com/embed/fpuJo62_gLQ?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

(eu până la urmă o să mut youtube-ul aici  ::) !!! )

Offline almi_gabi

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 7620
Re: Comunicam prin muzica
« Răspuns #1630 : Luni, 19 Septembrie 2011, 19:16 »
.....Come Together .....



mie imi place varianta
  M J 
   8)  8)


Mari_a

  • Vizitator
Re: Comunicam prin muzica
« Răspuns #1631 : Luni, 19 Septembrie 2011, 20:27 »
Oh, DA! Și mie! Michael - Come Together mai cu nerv, așa  :D     
(Dar să-ți zic un secret, la ureche: îl iubesc pe Axl Rose, deși în zilele noastre are mult mai multe kile decât în ce s-a postat pe aici și nici pe umeri pletele nu-i mai curg râu  ;D )   
Videoclipuri nu mai pun, pentru că văd că-mi prind urechile în tehica de vârf  :D  Bietu' Placido Domingo de mai sus merge numai cu dublu click.

Offline almi_gabi

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 7620
Re: Comunicam prin muzica
« Răspuns #1632 : Luni, 19 Septembrie 2011, 21:07 »
.....Videoclipuri nu mai pun, pentru că văd că-mi prind urechile în tehica de vârf  :D  Bietu' Placido Domingo de mai sus merge numai cu dublu click.....


nu ne speriem noi de un dublu click  ;D  8)

<iframe width="640" height="385" src="//www.youtube.com/embed/sjSG6z_13-Q?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Mari_a

  • Vizitator
Re: Comunicam prin muzica
« Răspuns #1633 : Marți, 20 Septembrie 2011, 15:53 »
Tot din categoria All-Time Greatest Hits!It's A Man's Man's Man's World
James Brown, Tom Jones, Celine Dion, Patricia Kaas, Christina Aguilera etc.
Şi Seal - acest desavârşit gentleman englez, care “Este sexy chiar şi când doarme. Este frumos, manierat, este un gentleman... “(Heidi Klum)
<iframe width="640" height="385" src="//www.youtube.com/embed/nOvKal4nhU0?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Mari_a

  • Vizitator
Re: Comunicam prin muzica
« Răspuns #1634 : Miercuri, 21 Septembrie 2011, 09:50 »
Aşa. Să mai Comunicăm printre muzică!
Înaintea erei noastre aveam o prietenă al cărei tată era șofer de tir. Pe lângă gumă, blugi și geacă  ;D , omu' aducea și plăci (discuri de vinil, cum era pe-atunci). Cum noi nu prea știam ce să-i cerem și el nu prea știa ce să ne aducă, a ales la întâmplare, din Germania, un disc cu copertă roșie - ceva ce arăta mai nemțesc: Kraftwerk - The Man-Machine (Die Mensch-Maschine). Asta aveam, asta ascultam (când n-ai ce-ți place, trebuie să-ți placă ce ai!) - dar chiar a început să ne placă muzica electronică. Mai încoace am trecut la Prodigy și alte alea.
Un gen de muzică electronică ce se manifestă azi şi pe la noi (mai acum şi pe la radio - s-a deschis şi un post, probabil că prin cluburi e mai demult...) este dubstep-ul. Am mai pus pe-aici Zeds Dead – Coffee Break.
Un cânticel drăguț al unui băieţaş american, demn urmaș al nemților de la Kraftwerk este ăsta:
SkrillexRuffneck (FULL Flex) (nu este video, ci numai audio; de pe la minutul 0:55 zici că eşti la stomatolog  :D , dar îmi place)
<iframe width="640" height="385" src="//www.youtube.com/embed/py7d9brgnmA?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Iată şi Come Together – John Lennon remixat dubstep – sună bestial-animalic-canibalic! (e tot audio)
http://soundcloud.com/omegadubstep/the-beatles-come-together-omega-remix