Autor Subiect: Comunicam prin muzica  (Citit de 1184067 ori)

0 Membri şi 3 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Mari_a

  • Vizitator
Re: Comunicam prin muzica
« Răspuns #1635 : Miercuri, 21 Septembrie 2011, 16:38 »
Bună dimineaţa. Tot eu. Nu ştiu dacă citeşte/ascultă cineva pe-aici, dar n-ar fi prima oară când vorbesc singură!  ;D (A mai scris cineva mai demult că nu prea există feedback pe forum. Plus că cine mai are timp să se uite la videoclipuri? Dacă pui numai link-ul, asculţi în youtube şi poţi citi forumul în continuare... ca să nu deschizi două ferestre... my two cents!).

Efectul placebo! Un cântec foarte frumos, pe care PLACEBO îl cântă mai bine decât cei care l-au compus (Depeche Mode):
I Feel You
<iframe width="640" height="385" src="//www.youtube.com/embed/DPOjEsEw0Ew?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>


Offline almi_gabi

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 7620
Re: Comunicam prin muzica
« Răspuns #1636 : Miercuri, 21 Septembrie 2011, 18:30 »
Tot din categoria All-Time Greatest Hits!It's A Man's Man's Man's World
........

multa lume asculta muzica postata aici , mari - eu una sigur ascult -din ce ai postat pana acum asta mi-a placut


Offline bit

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 3015
Re: Comunicam prin muzica
« Răspuns #1637 : Miercuri, 21 Septembrie 2011, 22:07 »
@Mari_a: Daca nu ai comment-uri la ce postezi, nu inseamna ca nu se tine cont de ele. Uneori suntem mai...lurkeri (nu prea are corespondent in graiul natal, sa-mi fie cu iertare).
In alta ordine de idei, ceva similar cu "I feel you", in sensul ca-i un cover mai tare decat originalul <iframe width="640" height="385" src="//www.youtube.com/embed/IWvQA_-DxPE?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>. Si inca ceva: dau cate o bere pentru fiecare mascul zarit prin clip (in afara trupei, of course)  :D

Offline bit

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 3015
Re: Comunicam prin muzica
« Răspuns #1638 : Miercuri, 21 Septembrie 2011, 23:26 »
 <iframe width="640" height="385" src="//www.youtube.com/embed/TPE9uSFFxrI?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>.
Si ca sa fiu carcotas la maxim, video-ul care deschide acest topic nu e nici pe departe Enya. Melodia e de pe coloana sonora a "Gladiator"- ului lui Ridley Scott , e scrisa de Hans Zimmer si interpretata de unica si inimitabila Lisa Gerrard, numele e singurul care corespunde. Iar ca sa vedeti ce inseamna Lisa Gerrard si parul sarma pe ceafa, <iframe width="640" height="385" src="//www.youtube.com/embed/BoXsxYf2UMA?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>.

Mari_a

  • Vizitator
Re: Comunicam prin muzica
« Răspuns #1639 : Joi, 22 Septembrie 2011, 11:07 »
Hmm… almi_gabi ţi-a plăcut Seal?  ::) De ce? Că ţi-a zis Heidi că londru’ englezesc e sexy şi când doarme?  ;D

bitek Uneori suntem mai...lurkeri     Mai pitiţi? Tovaresci, aveţi curaju' răspunderii!  ;D

video-ul care deschide acest topic nu e nici pe departe…   Tu l-ai citit pe tot, de la început? 100 de pagini  ?  ??? Wow!

Cunosc isteria Metallica, îmi plac şi mie câteva de-ale lor, dar – în general – mă opresc pe la hard rock. Cu heavy metal-ul mai uşurel, aşa. Am îmbătrânit şi au început să mă a-tragă curenturile astea mai noi: de exemplu, ascult cu plăcere Thank You Scientist şi Drowning Pool. La mine cu plăcere înseamnă taaaare - la căşti, desigur! Adică nu numai să-mi mai desfunde timpanele (deşi de la muzică am devenit cam tare de urechi!), dar să-mi şi amelioreze un pic gastrita  ;D !
Drowning Pool - "Let the Sin Begin"!
Tonight is what we make it
You give it up I'll take it
Come be my heroin
Now let the sin begin

<iframe width="640" height="385" src="//www.youtube.com/embed/N8GETESNdbw?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Offline almi_gabi

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 7620
Re: Comunicam prin muzica
« Răspuns #1640 : Joi, 22 Septembrie 2011, 12:36 »
....... Si inca ceva: dau cate o bere pentru fiecare mascul zarit prin clip (in afara trupei, of course)  :D.....


stiai de noul clip J Lo si n-ai vrut sa te risti  ;D 8)

<iframe width="640" height="385" src="//www.youtube.com/embed/6XbIuSLaCnk?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>


Offline bit

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 3015
Re: Comunicam prin muzica
« Răspuns #1641 : Joi, 22 Septembrie 2011, 21:32 »
@Maria_a: Legat de Metallici, ce sa spun? E muzica cu care am crescut! N-am cum sa ignor, e ca si cum as nega o parte din mine, din ce eram mai exact...Ca gen muzical insa nici eu n-am mers mai departe ca nu s-a lipit de mine. Poate doar un pic gothic (Nightwish -cu Tarja solista - si un pic de Without Temptation. Si asta datorita faptului ca ambele trupe au soliste cu voci frumoase). 
Cat despre J.Lo., almi_gabi...simpatic clipul, simpatic! si destul de original. Nu-l stiam. Dar parca tot haosul facut de cheful fetelor e mai...nu stiu, imi cade mai bine nebunia din  borcanul de whiskey  ;D.

Mari_a

  • Vizitator
Re: Comunicam prin muzica
« Răspuns #1642 : Joi, 22 Septembrie 2011, 21:57 »
Am aflat de pe facebook că Guns'N Roses (o boală pe care o am din tinerețe  :D ) se pregătesc pentru un nou turneu. De data asta numai în State. O să fiu iar cu ochii lipiți de youtube, cum am fost când s-au plimbat p-aci prin Iuropa!    Yeaaaah!  8) Abia aștept să văd ce-l mai taie capul pe nebunul de DJ Ashba!  8)

bitek, cred că știi că se pregătește ceva  :) : de pe 1 noiembrie ne vom juca cu LULU
http://www.metalhead.ro/metallica/stiri-metallica/metallica-si-lou-reed-dezvaluie-prima-mostra-audio-de-pe-lulu-aid-106262-l-1

Offline bit

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 3015
Re: Comunicam prin muzica
« Răspuns #1643 : Vineri, 23 Septembrie 2011, 01:08 »
Da, da, stiu despre proiect. Om vedea ce-o iesi (am o mica strangere de inima). Cat despre GnR, care mai e structura actuala? Axl + etc. sau s-au mai reintors dintre cei vechi (Adler, Stradlin sau McKagan)? Stiu sigur ca Slashul sigur nu e printre ei (din pacate).

Mari_a

  • Vizitator
Re: Comunicam prin muzica
« Răspuns #1644 : Vineri, 23 Septembrie 2011, 09:12 »
Axl + etc. Numai cu Dizzy Reed a cântat, de prin 1990. Sună mai altfel, dar îmi plac; Ron "Bumblefoot" Thal şi mai ales DJ (Daren Jay) Ashba - un băiat de pe la ei de pe la ţară, amestec de cherokee, suedez şi asiatic, foarte ambiţios, foarte muncitor şi foaaarte talentat. Adler ar vrea el, dar e distrus de droguri - s-a dezintoxicat, dar abia mai vorbeşte! Duff a fost de curând operat că i se făcuse nush cum o gaură între nas şi cerul gurii  :o - de la atâta tras pe nas, desigur! Izzy îşi vede de ale lui, iar Slash ar vrea, dar Axl nu şi nu! În fine, cred că o să mă apuc să-mi dau un doctorat în GnR  ;D  (adică să fac şi eu o treabă serioasă, că tot îmi zice a mea că sunt o adolescentă întârziată  ;D ). Uite-l pe Slash cu Fergie de la Black Eye Peas – (cum măcelăreşte ea Sweet … >:(  )
<iframe width="640" height="385" src="//www.youtube.com/embed/LYck10EBurQ?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Mari_a

  • Vizitator
Re: Comunicam prin muzica
« Răspuns #1645 : Vineri, 23 Septembrie 2011, 11:00 »
Şi DJ, care e foaaaarte comunicativ. E toată ziua pe facebook, pe twitter, pe djashba.com, live chat pe ashbaswag.com cu fanii (mai ales cu fanele  :), că are omu' nişte blue eyes... el de la mama natură e blond), îşi pune pozele pe-acolo, pe flickr...
Înregistrare din concert – Adelaide – decembrie 2010
The Ballad of Death
<iframe width="640" height="385" src="//www.youtube.com/embed/QfaCnWNdouY?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Offline almi_gabi

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 7620
Re: Comunicam prin muzica
« Răspuns #1646 : Vineri, 23 Septembrie 2011, 12:42 »
Tristă. Foarte tristă. Aseară am dat apă la şoareci un pic. ....
Azi o să pun să-mi urle tare aia cu Don’t Cry
......


incearca si asta  ;D

<iframe width="640" height="385" src="//www.youtube.com/embed/fr4yQLsnDWE?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Offline almi_gabi

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 7620
Re: Comunicam prin muzica
« Răspuns #1647 : Sâmbătă, 24 Septembrie 2011, 07:57 »

 ;D ;D ;D

<iframe width="640" height="385" src="//www.youtube.com/embed/8N_tupPBtWQ?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>




Offline bit

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 3015
Re: Comunicam prin muzica
« Răspuns #1648 : Sâmbătă, 24 Septembrie 2011, 16:52 »
Fooooaaarte fain! Mi-am adus aminte de copilarie (cand urmaream Muppets Show, cel autentic si nu ala din Casa Poporului  ;D). La multi ani, Jim Henson!

Mari_a

  • Vizitator
Re: Comunicam prin muzica
« Răspuns #1649 : Sâmbătă, 24 Septembrie 2011, 23:10 »
incearca si asta  ;D

 ;D Mi-am luat de la farmacie Let It Be (marca Beatles) și Nevermind (un produs Nirvana). Ieri-noapte, în timp ce mă vânturam aiurea pe DN3, mi-a făcut Marilyn Manson o operație pe cord deschis cu tot CD-ul Golden Age Of Grotesque, și azi sunt ca nouă!  8) ;D

Miss Lorelei Piggy ș Kermit   8)


How Deep Is Your Love  -  The Rapture (numai audio)
<iframe width="640" height="385" src="//www.youtube.com/embed/Grs1OEAj3bU?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>