Autor Subiect: Comunicam prin muzica  (Citit de 1189931 ori)

0 Membri şi 3 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Offline almi_gabi

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 7620
Re: Comunicam prin muzica
« Răspuns #1860 : Luni, 31 Octombrie 2011, 11:45 »
africa club  ;D ;D 8)

<iframe width="640" height="385" src="//www.youtube.com/embed/jImSvAain_s?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Mari_a

  • Vizitator
Re: Comunicam prin muzica
« Răspuns #1861 : Luni, 31 Octombrie 2011, 12:23 »
Mah, io in clubul asta nu ma bag! De cand am vazut neshte poze cu neshte cetateni de culoare dezbracati... Nope! E pericolu' prea mare!

In liceu am avut un Abdi din Somalia. Inaaalt, slaaab, cu par d-ala valvoi (liceu de fete, il aveam in clasa pe el si pe un pampalau - baiatul unei profesoare). Moaaama, ce ne rodea curiozitatea! Pana la urma, dupa o vacanta, ne-a adus o nuca de cocos - prima pe care am vazut-o in viata mea. Imi amintesc cum ne miram ca nu e dulce... Alea mai indraznete l-ar fi dezbracat, dar saracul era mai rusinos ca o fata... Plus ca se vedea ca fusese instruit ce sa faca si ce nu, ce sa zica si ce nu... Nu discuta politica nici sa-l pici cu ceara!

Offline Manfred

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 510
Re: Comunicam prin muzica
« Răspuns #1862 : Luni, 31 Octombrie 2011, 17:07 »
Azi nimic. Esti dragut, asa, in general!   :)   (deci sa fie clar: nu-i fac curte!   >:( )

Ma faci sa rosesc.  :-[ Stii ca sint un shy guy. :)
Otrava este un medicament mortal - Girolamo Mercuriale

Offline janeta

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1730
  • carpe diem
Re: Comunicam prin muzica
« Răspuns #1863 : Luni, 31 Octombrie 2011, 17:26 »
Citat
africa club  ;D ;D 8)


eu as intra si maine in clubul asta ....daca m-ar mai tine balamalele . :D cum aud o toba , cum incepe adrenalina sa zburde si face de rusine picioarele  si...restul :D

<iframe width="640" height="385" src="//www.youtube.com/embed/7VUVOynEPX8?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Mari_a

  • Vizitator
Re: Comunicam prin muzica
« Răspuns #1864 : Luni, 31 Octombrie 2011, 20:18 »
Stii ca sint un shy guy. :)


Mmmm, ce sa aleg? Ca sunt multe cu shy guy... Ca sunteti multi !  ;)

I don't want no fly guy
I just want a shy guy...
Oh lord have mercy mercy mercy...

But i don't want somebody
Who's loving everybody
I need a shy guy
He's the kinda guy who'll only be mine...


Diana King
<iframe width="640" height="385" src="//www.youtube.com/embed/IShrytb1UZE?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>


Offline bit

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 3015
Re: Comunicam prin muzica
« Răspuns #1865 : Luni, 31 Octombrie 2011, 22:56 »
Hai bre, zau, shy guy e un fel de fata-n casa! Nu uita...<iframe width="640" height="385" src="//www.youtube.com/embed/Febr_t_qa9U?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>
______________________________________________________
Nota de subsol: imi cer scuze tuturor celor care se simt jigniti de apelativul "bre". Personal, constituie o forma de respect si familiaritate.

Mari_a

  • Vizitator
Re: Comunicam prin muzica
« Răspuns #1866 : Marți, 01 Noiembrie 2011, 09:03 »
Bre, bitek, nu se supara nimeni!  :)
Foaaarte frumos! Fragmente din Pavarotti & Friends am pus si eu pe Giganti ai muzicii. Si da, stiu, imi repet asta in fiecare zi:  This is a man's world
But it wouldn't be nothing, nothing without a woman or a girl
He's lost in the wilderness
He's lost in bitterness
...

Iata ca a venit si november. Pe aici inca nu ploua, insa asa sunt eu, intotdeauna contra curentului: asa imi e un dor de November Rain…

<iframe width="640" height="385" src="//www.youtube.com/embed/8SbUC-UaAxE?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

O balada simfonica din 1991 la care se spune ca Axl Rose (cunoscut ca un super-perfectionist!) ar fi lucrat vreo opt-noua ani, a facut mai multe versiuni… Are noua minute – din care de obicei la radio se dau maxim 6, dar exista si o versiune de 18 minute…
Imi place mult inregistrarea dintr-un concert unde o canta cu Elton John.
Videoclipul a aparut in 1992; este unul dintre cele mai costisitoare facute vreodata, cu un buget de 1,5 milioane $. Numai rochia miresei a fost 8 mii $. EA este Stephanie Seymour (manechin Victoria Secret), prietena lui Axl de atunci. Lui tocmai i se anulase scurtul mariaj cu Erin Everly, ea fusese casatorita cu un chitarist si avea un fiu de nici un an. Au fost impreuna vreo doi ani, insa Axl nu s-a insurat cu ea. S-a lasat cu paruiala, cu acuze de infidelitate si de furt din partea lui, de agresiune si violente din partea ei. Si, in cele din urma, cu tribunal, unde ea a avut-o aliata pe fosta lui – Erin Everly. Cred ca ea isi dorea o viata linistita pentru ea si copilul ei, nu una agitata de star rock. L-a parasit pentru a se casatori cu un milionar mai batran cu 21 de ani, care avea deja cinci copii si cu care ea a mai facut doi baieti si o fata… Nici Axl nu era sarac! Dar ea a preferat blugilor prin cluburi, haina de blana in Rolls. Arata bestial si azi, la 43 ; s-a despartit de milionar in 2009, dupa 14 ani… A fost fotografiata acum doi ani pe o plaja imbratisandu-se si sarutandu-se cu fiul ei cel mare… ea (41) cica doar se pupa cu el (18) pe gura, iar ala ii pusese mana pe sani din intamplare…baiatul zice ca el e gay si ca are o relatie speciala, de neinteles pentru altii, cu maica-sa… ma rog, poate ea incerca sa-l aduca pe calea cea buna…
Dupa ce am ascultat melodia de j'demii de ori, desi il iubesc pe Axl, cand ma gandesc la November Rain imi vine in minte solo-ul de chitara al lui Slash, de la minutul 4,12. A fost filmat din elicopter, in fata unei biserici din New Mexico… Axl si Slash nu-si mai vorbesc de prin 1993, de cand grupul original Guns N'Roses s-a destramat...
November Rain e cantata si azi de Axl+altii-orchestra simfonica, insa cu partitura lui Slash se lupta trei chitaristi…
Am stat intr-una din seri si am vizionat pe net concertul Guns N'Roses - de doua ore si jumate - de la Festivalul Rock in Rio de la inceputul lui octombrie, de la Rio de Janeiro. Instrumental a sunat foaaarte bine, dar vocea, vai, vocea... N-a mai ramas mai nimic din vocea lui Axl de odinioara...

Sometimes I need some time on my own
Sometimes I need some time all alone
Everybody needs some time on their own
Don't you know you need some time all alone


Mari_a

  • Vizitator
Re: Comunicam prin muzica
« Răspuns #1867 : Marți, 01 Noiembrie 2011, 21:35 »
Ii fredonez un refren unei doamne cu care m-am pe-em-it in seara asta. Capul sus! Nu mor caii cand vor cainii!!!  ;)
Ca la rascoala, ca la '48, ca la '89, ca la karaoke:   :)

So come on!

They will not force us
They will stop degrading us
They will not control us
We will be victorious

Muse - Uprising
<iframe width="640" height="385" src="//www.youtube.com/embed/BTDwIN9oLvY?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>



Offline almi_gabi

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 7620
Re: Comunicam prin muzica
« Răspuns #1868 : Miercuri, 02 Noiembrie 2011, 08:48 »
in dimineata asta m-am "delectat" cu baietii astia  ;D - au multe de spus - unele mai pe direct si nu prea se pot "difuza"  :)  - asa ca am ales ceva mai "diplomat"  :D

<iframe width="640" height="385" src="//www.youtube.com/embed/lKZS8mTBl1o?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Mari_a

  • Vizitator
Re: Comunicam prin muzica
« Răspuns #1869 : Miercuri, 02 Noiembrie 2011, 14:51 »
Am mai scris de roscatul asta pistruiat pe aici....
Simply Red 
A Song For You


<iframe width="640" height="385" src="//www.youtube.com/embed/5IUbBb362uY?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

silviu

  • Vizitator
Re: Comunicam prin muzica
« Răspuns #1870 : Miercuri, 02 Noiembrie 2011, 22:20 »

Mari_a

  • Vizitator
Re: Comunicam prin muzica
« Răspuns #1871 : Miercuri, 02 Noiembrie 2011, 22:27 »
Ce trist!
Si ce sotie devotata!

silviu

  • Vizitator
Re: Comunicam prin muzica
« Răspuns #1872 : Miercuri, 02 Noiembrie 2011, 22:32 »
foarte devotata! in curand o sa ramana fara organe :(

Mari_a

  • Vizitator
Re: Comunicam prin muzica
« Răspuns #1873 : Joi, 03 Noiembrie 2011, 09:25 »
Iris – Corabia cu panze – in doua variante : 1978 si 2002 (se poate vedea numai cu dublu click - direct pe youtube) In prima canta Emil Lechinteanu (acum e prin State). In a doua, Cristi. Mie imi place prima.

<iframe width="640" height="385" src="//www.youtube.com/embed/MBLsKNJ2VNQ?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Incearca sa-ntelegi
Ce altul nu pricepe
Tot ce-i mai frumos
De aici incolo incepe


Am scris tot felul de prostii pe net, pe forumuri, dar nici unu’ nu mi-a starnit atatea amintiri ca asta… Nu stiu de ce.
Am ajuns pe la concertele Iris din frageda pruncie, cand ma tot tineam dupa cei mai mari. Am vazut Iris cu Sorin Chifiriuc – nu mai stiu ce-i cu el acum, cu Nutu Olteanu – care-i prin Suedia, cu Adi Ilie – care-i prin State, cu Sanda Lacatusu, Dida Dragan si Florin Ochescu (care-i insurat acum cu Silvia Dumitrescu). Si cu cel care-mi placea cel mai mult – dupa Cristi, evident : basistul Anton Haşiaş. Durduliu, cu o mare claie de par blond si ondulat... Plecat inainte de rascoala prin State – am auzit ca acum ar fi prin Luxemburg. Nu mai canta.
Iris cantau de-ale lor, dar si multe cover-uri dupa ai mari de afara. Asa mai auzeam si noi cam cum bate vantul dincolo de Cortina de Fier…
Pe la concertele de atunci, ei stateau prea putin in culise, in rest erau cu noi pe holuri la o vorba, la o tigara... Mai sarea cate una sa-l pupe pe Cristi – spre disperarea prietenei lui de atunci – Stefania, o vampa platinata, pe care o invidiam toate… Avea si pantaloni de piele!…
Pe mine nu ma lasau ai mei sa arat prea punck – mai imi puneam si eu ace de siguranta pe ici-pe colo… Imi adusese o matusa de afara tenesi verzi. Toti aveau chinezesti, albastri, eu eram mai smechera, cu ei verzi. Mi-am luat raiati pe care i-am vopsit verzi, o camesoaie d-aia populara de-mi ajungea pana aproape la genunchi, careia i-am vopsit marginea de jos verde in degerade, mi-am desfacut parul – aveam o claie de bucle, mi se spunea Creata – si m-am dus sa ma intalnesc in Piata Unirii cu prietenul meu de atunci (Florin – Am onoarea sa va salut ! – acum e in Afganistan). Trebuia sa mergem in Club A, pe Blanari (pfff, ce de mai istorii am si cu Club A !). In loc sa o luam spre Lipscani, vad ca el o tine tot inainte. Ii zic – pai nu mai mergem in A ? Pe urma, mai intai mergem pana la Romana. Da de ce ? Imi place cum esti imbracata si cum se uita lumea la tine pe strada !
Azi nu mai intoarce nimeni capul dupa mine!  ;D

Offline almi_gabi

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 7620
Re: Comunicam prin muzica
« Răspuns #1874 : Joi, 03 Noiembrie 2011, 09:41 »
nu mai comunicam prin muzica :(


exista o solutie si pentru asta  ;D

<iframe width="640" height="385" src="//www.youtube.com/embed/jHlv8zNqyZ8?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>


PS: ce ma enerveaza ca nu gasesc varianta video  :o