Autor Subiect: Comunicam prin muzica  (Citit de 1183790 ori)

0 Membri şi 4 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Saturnianul

  • Vizitator
Re: Comunicam prin muzica
« Răspuns #1905 : Duminică, 06 Noiembrie 2011, 23:29 »
Ia ca voia Mari_a una incitanta. Fara cuvinte, nu e nevoie de asa ceva  ;D

<iframe width="640" height="385" src="//www.youtube.com/embed/1rd0cucounY?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Mari_a

  • Vizitator
Re: Comunicam prin muzica
« Răspuns #1906 : Duminică, 06 Noiembrie 2011, 23:35 »
Nuuuuu, io nu voiam nimic!
Dar daca mai continui sa vorbesc cu voi p-aici, pe mess, pe pm, sa-mi cante muzica pe doo canale si sa-mi sune telefonul...

Hm... mdea... l-am mai vazut p-asta p-aici. Cam electronica. Ce, suntem roboti?
(Si prefer una care "sa ma aduca pe mine-n stare", nu sa o ascult pe aia... cum se vaita de masele sau ce-o durea-o...)

Saturnianul

  • Vizitator
Re: Comunicam prin muzica
« Răspuns #1907 : Duminică, 06 Noiembrie 2011, 23:41 »
Ce, suntem roboti?

Believe it or not, exact d-astia suntem. Ma rog, nu artificiali, ci biologici dar sa nu intram in detalii  :D

Offline almi_gabi

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 7620
Re: Comunicam prin muzica
« Răspuns #1908 : Luni, 07 Noiembrie 2011, 07:58 »
<iframe width="640" height="385" src="//www.youtube.com/embed/FcOB47aTm9M?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Mari_a

  • Vizitator
Re: Comunicam prin muzica
« Răspuns #1909 : Luni, 07 Noiembrie 2011, 09:08 »
Pentru Manfred. Ma gandisem sa-i pun ceva mai tehnic. Dar fiindca m-a intrebat (pe pm, desigur  :P) ceva despre Hustler, e mai potrivita asta:
Ryan Cabrera – Photo   
Cu mesajul : mai lasa Peisajele – natura in imagini . Mai treci si la natura vie !

 <iframe width="640" height="385" src="//www.youtube.com/embed/hU5xnSG6xhA?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

A photo can say a thousand things
But it can't say the million things I wanna say
A photo can capture the way we were
But it can't capture the way we are
'Cause you're far away
What it's like to know you
What it's like to touch you

When you told me that you loved me
were those just words
You can't tell me you don't need me
and I know that hurts
'Cause I'm looking at your picture
'Cause it's all I've got
Maybe one day
You and me will have one more shot

Timing lost minutes and moments
And I might be lonely girl
But I'm not afraid
In a second
It all comes right back to me
Nothing's forgotten now
Yeah everything's saved
What it's like to touch you
What it's like to know you

When you told me that you loved me
were those just words
You can't tell me you don't need me
and I know that hurts
'Cause I'm looking at your picture
'Cause it's all I've got
Maybe one day
You and me will have one more shot

You were my life
you were my faith
You gave me hope every day

When you told me that you loved me
were those just words
You can't tell me you don't need me
and I know that hurts
'Cause I'm looking at your picture
'Cause it's all I've got
Maybe one day
You and me will have one more shot

silviu

  • Vizitator
Re: Comunicam prin muzica
« Răspuns #1910 : Luni, 07 Noiembrie 2011, 10:42 »
Dar fiindca m-a intrebat (pe pm, desigur  :P) ceva despre Hustler...
ce te-a intrebat? e secret? sunt numai ochi si urechi ???

Offline Manfred

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 510
Re: Comunicam prin muzica
« Răspuns #1911 : Luni, 07 Noiembrie 2011, 13:22 »
Multumesc Mari_a pentru sugestiva dedicatie cit si pentru indemnul privitor la natura foarte vie  :)
I am working on it! ;)

Nu e nici un secret, Silviu, o intrebam ce o face sa alerge atit si daca nu e greu cu ganterele alea in maini. Sa fie Hustler-effect? ;D



Otrava este un medicament mortal - Girolamo Mercuriale

Mari_a

  • Vizitator
Re: Comunicam prin muzica
« Răspuns #1912 : Luni, 07 Noiembrie 2011, 16:12 »
Kyla La Grange – supranumita noua Bonnie Tyler - si un cantec foarte frumos:

I Could Be
<iframe width="640" height="385" src="//www.youtube.com/embed/KAFRvW_fmgk?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Offline almi_gabi

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 7620
Re: Comunicam prin muzica
« Răspuns #1913 : Luni, 07 Noiembrie 2011, 18:25 »
cautand pe youtube un trailer de film dau de varianta asta  ;D - n-am stiut ca exista si melodii vanghelis cu acompaniament voce

<iframe width="640" height="385" src="//www.youtube.com/embed/_V3E7ayMLgA?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Offline Manfred

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 510
Re: Comunicam prin muzica
« Răspuns #1914 : Luni, 07 Noiembrie 2011, 19:52 »
Exista. Exista chiar si o serie de excelente albume produse in colaborare cu Jon Anderson dintre care as aminti "Short Stories" si "The friends of Mr.Cairo". Care Mr. Cairo? Pai cel din faimosul film "Soimul Maltez" cu si mai faimosul Bogart. Da, Bogart ala care place atit de mult fetelor.  :)
Otrava este un medicament mortal - Girolamo Mercuriale

Saturnianul

  • Vizitator
Re: Comunicam prin muzica
« Răspuns #1915 : Marți, 08 Noiembrie 2011, 03:25 »
Sting (pe numele sau adevarat Gordon Sumner) in vremurile The Police, cind muzica lui era mai... muzica. Ca stilul de acum nu imi mai place deloc.

Legat de melodia de mai jos, eu am o dilema: nu ma pot hotari daca e o declaratie de iubire sau o declaratie de... neincredere ;D I mean, c'mon: Every breath you take, every move you make, I'll be watching you? Pai detectivii particulari pentru ce sunt?  :D

<iframe width="640" height="385" src="//www.youtube.com/embed/OMOGaugKpzs?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>


Saturnianul

  • Vizitator
Re: Comunicam prin muzica
« Răspuns #1916 : Marți, 08 Noiembrie 2011, 03:43 »
Exista. Exista chiar si o serie de excelente albume produse in colaborare cu Jon Anderson


Frumoasa e si colaborarea aceluiasi Jon Anderson (fostul vocalist al legendarei trupe de rock progresiv Yes) cu Kitaro (Masanori Takahashi), un fel de Jean-Michel Jarre al Japoniei, considerat pionierul muzicii New Age, pentru albumul Dream (1992). Mai jos, o melodie de pe acel album

<iframe width="640" height="385" src="//www.youtube.com/embed/cLmaHefFoDs?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Mari_a

  • Vizitator
Re: Comunicam prin muzica
« Răspuns #1917 : Marți, 08 Noiembrie 2011, 10:23 »
Am descoperit-o pe frumusica asta de curand. Am auzit-o cantand la un post de radio, dar n-au spus cine e. Am cautat-o pe net dupa melodie, dupa ceva refren ce retinusem si de cateva zile tot ascult la ea: este uimitoare! Am pus mai sus un clip care-i numai audio, pun acum si unul video.
Amestec de Africa de Sud cu Zimbabwe, crescuta la Londra, absolventa de folosofie la Cambridge. E greu de spus ce gen canta, e un amestec de indie – folk – rock – pop. Idolii ei sunt Elliott Smith si Leonard Cohen.
Kyla La Grange  -  Heavy Stone
<iframe width="640" height="385" src="//www.youtube.com/embed/5Htnt2ssAOo?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>



PS: acum am observat cate Views are topicul acesta: 24.337! E intrecut doar de cel cu invitatia la cafea - 26.468 si de Cum te simti acum - cu 33.065...

Mari_a

  • Vizitator
Re: Comunicam prin muzica
« Răspuns #1918 : Marți, 08 Noiembrie 2011, 17:30 »
Un "clasic":  Ricky Martin.
Una antrenanta, de dans, special pentru Gabitzaaaa    :-*  :-*  :-*  Iti zic si aici: LA MULTI ANI!
Yeaaaah, Livin' La Vida Locaaaaaaaaaaa

<iframe width="640" height="385" src="//www.youtube.com/embed/p47fEXGabaY?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Offline Manfred

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 510
Re: Comunicam prin muzica
« Răspuns #1919 : Marți, 08 Noiembrie 2011, 17:35 »
Frumoasa e si colaborarea aceluiasi Jon Anderson (fostul vocalist al legendarei trupe de rock progresiv Yes) cu Kitaro

Absolut de acord.
Otrava este un medicament mortal - Girolamo Mercuriale