Autor Subiect: Comunicam prin muzica  (Citit de 1183918 ori)

0 Membri şi 4 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Saturnianul

  • Vizitator
Re: Comunicam prin muzica
« Răspuns #2115 : Joi, 01 Decembrie 2011, 14:22 »
Cele doua cuvinte :)


Te i... bai, ce greu e! Nu, ca pot!  :D :D

Si cele doua cuvinte spuse altfel :)
<iframe width="640" height="385" src="//www.youtube.com/embed/rrGXMCQjt0I?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Mari_a

  • Vizitator
Re: Comunicam prin muzica
« Răspuns #2116 : Joi, 01 Decembrie 2011, 15:50 »
Wow, ce-s declaratiile astea p-aici?! Esti indragostit?  ;D Sa ne-o prezinti si noua! (Sper ca nu de mine!  :P Eu is asa, mai… inima de piatra. Am un handicap afectiv - nu sunt locuibila, nu fac temperatura  ;D – cum zicea un tip cu scaun(e) la cap – o sa pun un citat p-aici)

Mie la Taxi mi-a placut clipul – cu toti tipii aia… Cel mai mult mi-a placut Razvan Fodor, desi nu sunt o fana a lui.

Si azi am ramas tot la draga mea Anouk   8)
I'm A Cliche
<iframe width="640" height="385" src="//www.youtube.com/embed/2HuqgJOAnec?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Mari_a

  • Vizitator
Re: Comunicam prin muzica
« Răspuns #2117 : Joi, 01 Decembrie 2011, 16:09 »
Silviu, la multi ani! Trecem Carpatii si? P'orma ce facem?  ???

silviu

  • Vizitator
Re: Comunicam prin muzica
« Răspuns #2118 : Joi, 01 Decembrie 2011, 16:17 »
p'orma ma imprietenesc cu niste unguroaice ;D

Mari_a

  • Vizitator
Re: Comunicam prin muzica
« Răspuns #2119 : Joi, 01 Decembrie 2011, 16:21 »
Pfui! Silviu! Ti-a iesit un porumbel din gura! Uitasem total de Gyuri!!!!  ;D

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13224
Re: Comunicam prin muzica
« Răspuns #2120 : Joi, 01 Decembrie 2011, 22:50 »
Marti spre seara, imi taraie telefonul. M-am uitat la el destul de apatic, nu eram in cea mai buna dispozitie si aveam de finalizat o oferta. Pentru un moment m-am gandit sa-l las sa sune in continuare. Era un numar necunoscut si eram aproape sigur ca cel care suna se interesa daca mai sunt locuri pt Revelionul la Sibiel. Cum locurile au fost rezervate inca de acum doua luni, am raspuns la vreo 200 de apeluri, cu imi pare rau, dar....
Dar totusi, vazand insistenta, am raspuns si am auzit imediat o voce grava: "Alo, Gigi Cindea?" "Da" - am raspuns fara prea mult entuziasm, asteptam intrebarea pe care deja o intuiam, cea referitoare la revelion. Dar vocea continua: "Daca iti face placere sa ne intalnim, eu sunt cazat la Gastof Clara si urmeaza sa am un concert in seara asta, la Imperium" Priimul gand  a fost spre  Tavi de la Talisman, cu care organizasem ceva timp in urma Festivalul Berii de la Sibiu. Dar cum are un timbru inconfundabil, mi-am zis imediat, nu, nu poate fi el. Totul s-a petrecut cred in 10 secunde, toate gandurile au alergat efectiv atunci si scotoceau prin cutiuta cu amintiri. "Sunt Adi Bezna, iti aduci aminte de mine, nu-i asa?". Pffffuuuu, cum sa-l uit pe Adi, unul dintre cei Douazecisicinci, cei care au participat la prima tabara Singles Camp, in aprilie, anul trecut? Cand canta cu microfumul lipist cu scotch de cuier, doamne ce nopti pline de farmec si ras! Cred ca in 10 minute m-am imbracat, apoi am sunat-o pe Samiza, "hai ca e Adi Bezna in Sibiu si canta in Imperium!"
A fost o seara extraordinara, pacat ca sosit de la 19.00, pe la doispe' nu mai aveam stare pe scaun si se ridicase un fum de sa-l tai cu cutitul. A sosit cu un poet, Sorin Poclitaru, un tip savuros si plin de farmec. Samiza a primit o carte cu una dintre scrierile lui si citeste de zor. O aud hohotind din cand in cand. Chair imi spunea ca vrea ca de Revelion sa vina cu cartea sa citeasca cate ceva, nu, nu va speriati, nu facem sezatoare sau ora de recitare. Scrie intr-un stil cu totul personal si foarte - foarte placut.
Am iesit din amorteala mea din birou si am ras cu pofta si m-am distrat toata seara. Doar ca dupa ce bausem in bar cafea in taote prepararile posibile si imposibile, Irish, expresso, frappe, cu spuma, n-am mai putut sa dorm si am vegheat calculatorul pana dimineata.
Un clip de pe youtube cu el:

<iframe width="640" height="385" src="//www.youtube.com/embed/DU31IGJcl4E?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Saturnianul

  • Vizitator
Re: Comunicam prin muzica
« Răspuns #2121 : Vineri, 02 Decembrie 2011, 00:54 »
Esti indragostit?  ;D Sa ne-o prezinti si noua! (Sper ca nu de mine!  :P


O intrebare si doua afirmatii la care nu pot raspunde public  :D Nu de alta, dar nu vreau sa ma autosanctionez pe motiv de fariseism emotional  :P ;D

Eu is asa, mai… inima de piatra. Am un handicap afectiv - nu sunt locuibila, nu fac temperatura  ;D –


Si eu is mai de piatra asa pe afara, precum o cetate. Si, de la o anumite virsta, nu mai lasi portile cetatii larg deschise tot timpul sa intre si sa iasa care cum apuca. Mai vrei s-auzi un ciocanit  ;D Nu vreau sa incep a ma lauda cu handicapul meu si sunt afebril   ;D :P

Totusi vreau sa incing o tira atmosfera cu putin doom metal romanesc.
Celelalte Cuvinte - Balanta
Tu, cel învăţat să piardă speranţa
Noi, ce hotarâm unde trage balanţa
Adevăru-i unul, dar
nu-i lucru de pus între noi
pe cântar!
Ţi-e menit, dramuit, măsluit, potrivit ...


<iframe width="640" height="385" src="//www.youtube.com/embed/eZoWYVs6x-o?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

PS: Faina melodia lu' tanti Anouk. Vreau si io sa am atitea vieti  :D

Mari_a

  • Vizitator
Re: Comunicam prin muzica
« Răspuns #2122 : Vineri, 02 Decembrie 2011, 08:17 »
Andromedă, las' ca te sanctionez io, de-ti merg fulgii!  :P
Anouk imi place foaaarte mult, nu mai pun p-aici, dar are niste cantari super-faine!

Cred ca era acum vreun an si jumatate cand, pe la mine prin cartier,  intr-o curba, dintr-o masina mai mare, de teren-ceva, numai stiu, mi se da jos unu’ brusc in fata! Pe mine nimic nu ma enerveaza mai tare decat soferia. Franez, deschid usa sa-l intreb daca i s-a urat cu viata si sa-i sugerez alte metode. Vine spre mine si-si cere scuze, ca era absorbit de discutie, ca e cu unu caruia incerca sa-i vanda masina si n-a fost atent. Era Tavi Colen. Ii zic: Mai Tavi, pe tine te-as lua pe bancheta din spate, nu pe capota!
Tavi Colen  - Ocupati autostrazile  ;D  (melodia imi place, interpretarea - vocea - imi place, dar versurile… hm… sunt din categoria la-la-la)
<iframe width="640" height="385" src="//www.youtube.com/embed/WfSgYlpMi4w?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

silviu

  • Vizitator
Re: Comunicam prin muzica
« Răspuns #2123 : Vineri, 02 Decembrie 2011, 13:10 »
Nana Mouskouri: "Împreună cu orchestra mea voi face show"
Duminică, 4 decembrie, Nana Mouskouri (77 de ani) va susţine primul concert în România, în cadrul turneului ei de adio.

Solista care a vândut în lunga sa carieră - de peste cinci decenii - peste 400 milioane de discuri (este una dintre cele mai bine vândute artiste din toate timpurile) revine după trei ani în România, la invitaţia UNICEF, al cărei ambasador este din 1993, să susţină un concert live la Sala Palatului din Capitală.


Offline steliana

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 5133
Re: Comunicam prin muzica
« Răspuns #2124 : Vineri, 02 Decembrie 2011, 14:07 »
<iframe width="640" height="385" src="//www.youtube.com/embed/gPjeQwwSC0s?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>
nihil sine deo

Offline steliana

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 5133
Re: Comunicam prin muzica
« Răspuns #2125 : Vineri, 02 Decembrie 2011, 14:14 »
"hai ca e Adi Bezna in Sibiu si canta in Imperium!"

fara bestialul si mult cantatul "cu lupii laolalta"?
geloasa la culme, pe inspirata revedere!
nihil sine deo

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13224
Re: Comunicam prin muzica
« Răspuns #2126 : Vineri, 02 Decembrie 2011, 14:24 »
Stii Steliana, ca in Bucovina, in primavara trebuia sa ne intalnim cu el la Gura Humorului, unde avea spectacol. Canta chiar in localul lui Sorin Poclitaru, poetul, cel cu care a venit la Sibiu.
Nu mai sta in Piatra, s-a mutat in Iasi, de fapt s-a mutat este mult spus, pt ca este foarte mult timp plecat prin tara. Oricum "greierasu'" a ramas la fel de spontan si vioi, asa cum il cunoscusem la Sibiel. Mi-am adus aminte ca a participat si la Fun Camp, sau ma insel? Atunci cu amenajarea cafenelei....

Offline dadus

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 184
Re: Comunicam prin muzica
« Răspuns #2127 : Vineri, 02 Decembrie 2011, 14:54 »
Da a participat si la Fun Camp,datorita lui am cistigat concursul cu amenajarea cafenelei.
iar la carnaval a fost Scufita rosie si acum rad cu lacrimi cind revad pozele.

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13224
Re: Comunicam prin muzica
« Răspuns #2128 : Vineri, 02 Decembrie 2011, 15:16 »
Da, chiar uitasem de carnavalul acela...Cu madam Helene, parizianca. Ha. ha, ha! Intradevar a fost ceva super! Improvizatii, costume pline de fantezie. Stiu ca ati dat iama intr-un magazin din Sibiu cu accesorii si v-ati aprovizionat din greu. Carmenus era de nerecunoscut, era in asa fel fardata, incat nu-ti mai dadeai seama ca e ea. Si Adi in costum de Scufita Rosie! Am ras si eu atunci, cu lacrimi, nu-mi puteam stapani hohotele. Can a intrat Helen, cu "condicuta", urmata de o parte din voi. Am crezut ca lesin!

Offline pocama

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 310
  • Iubeste si fa ce vrei!
Re: Comunicam prin muzica
« Răspuns #2129 : Vineri, 02 Decembrie 2011, 18:42 »
<iframe width="640" height="385" src="//www.youtube.com/embed/tmzoN_afPGk?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>