Autor Subiect: Comunicam prin muzica  (Citit de 1183897 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline pocama

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 310
  • Iubeste si fa ce vrei!
Re: Comunicam prin muzica
« Răspuns #2130 : Sâmbătă, 03 Decembrie 2011, 10:09 »
<iframe width="640" height="385" src="//www.youtube.com/embed/nStlMDx3ZeM?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Offline Monique

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 274
Re: Comunicam prin muzica
« Răspuns #2131 : Sâmbătă, 03 Decembrie 2011, 11:08 »
<iframe width="640" height="385" src="//www.youtube.com/embed/BTPrDS-B7tY?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Offline almi_gabi

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 7620
Re: Comunicam prin muzica
« Răspuns #2132 : Sâmbătă, 03 Decembrie 2011, 11:31 »
Freedie Mercury-Streets of Philadelphia


ce mi-a placut mie melodia asta ( si filmul  8)  ) eu ascult mai mult varianta lui Bruce Springsteen - acum ca mi-am luat un set nou de casti (sa nu mai "tetorizez" vecinii  ;D ) am ascultat-o la maxim
ceva ce nu pot asculta la maxim ca imi 'Killer-esc" auzul  ;D

<iframe width="640" height="385" src="//www.youtube.com/embed/yMuHBgSfk9g?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Mari_a

  • Vizitator
Re: Comunicam prin muzica
« Răspuns #2133 : Duminică, 04 Decembrie 2011, 01:43 »
Pai canta Bruce Springsteen. Freddie ar fi cantat melodia asta doar daca s-ar fi reincarnat, intrucat ea a fost compusa pentru filmul Philadelphia (cu Tom Hanks si Denzel Washington), care a fost lansat in 1993. Cel care a pus Streets of Philadelphia peste imaginile cu Freddie a facut legatura intre tema filmului si SIDA - boala care l-a rapus.
Clipul e interesant pentru ca prezinta imagini color din 1991 (Freddie a murit pe 24 noiembrie), de la inregistrarea ultimului clip Queen - These Are the Days of Our Live – care a fost lansat in alb-negru. Apar imagini de la inmormantarea lui Freddie (de fapt, de la crematoriu), Elton John e in cadru la un moment dat; apare statuia lui de la Geneva – unde se presupune ca s-ar afla cenusa…

Mari_a

  • Vizitator
Re: Comunicam prin muzica
« Răspuns #2134 : Duminică, 04 Decembrie 2011, 01:55 »
Clipul cu vesta cu pisici - care au noua vieti... Clipul in care nu danseaza (de fapt, nu face nici un pas - era foarta bolnav, se spune ca avea dureri foarte mari)

<iframe width="640" height="385" src="//www.youtube.com/embed/eWMqyzvfU_Q?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Mari_a

  • Vizitator
Re: Comunicam prin muzica
« Răspuns #2135 : Duminică, 04 Decembrie 2011, 08:41 »
Decembrie muzical. Cele mai asteptate concerte:
http://www.capital.ro/detalii-articole/stiri/decembrie-muzical-cine-ne-incanta-de-sarbatori-157556.html

Mie din lista mi-ar placea „The Magic Gospel Pearls“, care este maine... si Johann Strauss Ensemble. Nu merg la nici unul. In acest decembrie ascultam muzica loco. Ii dam drumul Dunarii Albastre prin sufragerie. Am dublu CD - original - cu Concertul de Anul Nou de la Viena (parca de acum doi ani).

Offline steliana

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 5133
Re: Comunicam prin muzica
« Răspuns #2136 : Duminică, 04 Decembrie 2011, 09:43 »
Chiar daca topicul nu este cel potrivit, Gigi, parca spuneai ca ai sa faci un minimuzeu cu diverse ... si ai mai spus ca ai sa faci o melodie la ceasul desteptator, cu rasul meu. Oare Niko reuseste sa se trezeasca?
Fan Camp? Ala a fost maraton de ras! Amintiti-va ca nici pe terasa unde am baut cafeaua in Sibiu, Gigi nu stia ce sa faca de hohotele noastre. Parca scosese in oras niste ... care se tineau cu mainile de maxilare, abdomen si cu lacrimi pe obraji tot timpul - din cauza rasului.
Ce Adi cantaretul sau scufita?
Adi criminalul!
Dadus era tot timpul pe sub masa iar criminalul nu-si putea interpreta rolul din cauza rasului. Steliana era vinovata!

Gigi, daca vin tirurile si nu ma chemi ...  :D
nihil sine deo

Offline pocama

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 310
  • Iubeste si fa ce vrei!
Re: Comunicam prin muzica
« Răspuns #2137 : Duminică, 04 Decembrie 2011, 09:48 »
<iframe width="640" height="385" src="//www.youtube.com/embed/2x2FiPfs8_s?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Mari_a

  • Vizitator
Re: Comunicam prin muzica
« Răspuns #2138 : Duminică, 04 Decembrie 2011, 18:06 »
De pe Chinese Democracy, un album trist din 2008, am o copie in masina. E bun de pus la drum lung, singur…
Din pacate, Mr.Axl Rose nu se mai oboseste sa faca videoclipuri, ca nu e multumit de felul cum arata azi. Noi suntem  ::)

All the love in the world couldn't save you
All the innocence inside
You know I tried so hard to make you
Ooo I wanna make you change your mind


Street Of Dreams

<iframe width="640" height="385" src="//www.youtube.com/embed/cmiP7mmmJ7Q?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Offline pocama

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 310
  • Iubeste si fa ce vrei!
Re: Comunicam prin muzica
« Răspuns #2139 : Luni, 05 Decembrie 2011, 09:58 »
<iframe width="640" height="385" src="//www.youtube.com/embed/9LLUD2iaC38?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Mari_a

  • Vizitator
Re: Comunicam prin muzica
« Răspuns #2140 : Luni, 05 Decembrie 2011, 12:09 »
Taxi a adunat iar "toata floarea"  ;D De data asta, de femei. In ordine alfabetica: Andra, Crina Abrudan, Andreea Berecleanu, Bianca Brad, Carmen Brumă, Adina Buzatu, Corina, Corina Caragea, Gianina Corondan, Laura Cosoi, Diana Dumitrescu, Andreea Esca, Giulia, Andreea Ibacka, Elena Ionescu (Mandinga), Jojo, Melania Medeleanu, Maia Morgenstern, Gina Pistol, Adela Popescu, Mihaela Rădulescu, Dana Rogoz, Dana Săvuică, Paula Seling, Sandra Stoicescu, Teo Trandafir, Iuliana Tudor, Iulia Vântur.

Melodia si textul sunt... groaznic de frumoase (ar mea ar zice super-nashpa) ;D. Interesant e faptul ca apare si fosta nevasta - Melania Medeleanu  8)

NonStop - clip lansat azi
<iframe width="640" height="385" src="//www.youtube.com/embed/m-hfXedaEAg?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Offline carmentoma

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 136
Re: Comunicam prin muzica
« Răspuns #2141 : Luni, 05 Decembrie 2011, 18:16 »
<iframe width="640" height="385" src="//www.youtube.com/embed/n8CBduErWak?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Mari_a

  • Vizitator
Re: Comunicam prin muzica
« Răspuns #2142 : Luni, 05 Decembrie 2011, 18:36 »
Am citit acum o stire care m-a lasat masca: Red Hot Chili Peppers va concerta la Sofia pe 1 septembrie 2012 si este posibil ca pe 31 august sa cante la noi, pe Stadionul National!!!! Yeeeeah! Zice ca maine se va sti sigur! Mooor pana maine!  :D

Tell Me Baby  (merge numai cu dublu click, direct pe youtube - asta in caz ca mai e cineva pe forumul asta interesat de RHCP  ;D)
<iframe width="640" height="385" src="//www.youtube.com/embed/oDNcL1VP3rY?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Mari_a

  • Vizitator
Re: Comunicam prin muzica
« Răspuns #2143 : Luni, 05 Decembrie 2011, 19:11 »
Si un cantec bland... de seara...  :)

Don't Dream It's Over
<iframe width="640" height="385" src="//www.youtube.com/embed/J9gKyRmic20?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Mari_a

  • Vizitator
Re: Comunicam prin muzica
« Răspuns #2144 : Luni, 05 Decembrie 2011, 22:17 »
Aceeasi melodie: Love Is A Losing Game

Lansata azi de VEVO - inregistrare din 2006
<iframe width="640" height="385" src="//www.youtube.com/embed/aatZ9VSF7Mc?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

si versiunea din 2007, care imi place mai mult...
<iframe width="640" height="385" src="//www.youtube.com/embed/nMO5Ko_77Hk?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>