Autor Subiect: Comunicam prin muzica  (Citit de 1184122 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Saturnianul

  • Vizitator
Re: Comunicam prin muzica
« Răspuns #2145 : Marți, 06 Decembrie 2011, 01:29 »
Pen'ca s-apropie sarbatorile si incepe vremea colindelor, iaca pun si eu un colind mai aparte de la frumoasa nebuna a folkului romanesc   :D

<iframe width="640" height="385" src="//www.youtube.com/embed/d-wK2Xv1pQw?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Mari_a

  • Vizitator
Re: Comunicam prin muzica
« Răspuns #2146 : Marți, 06 Decembrie 2011, 06:56 »
Apropo de colinde, uite cum se distreaza altii zilele astea!  8)
Kyla La Grange - Silent Night (live at Communion's Christmas Party at  Notting Hill Arts Club, London on December 4th 2012)

<iframe width="640" height="385" src="//www.youtube.com/embed/HPFPRHUZ2dg?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Mari_a

  • Vizitator
Re: Comunicam prin muzica
« Răspuns #2147 : Marți, 06 Decembrie 2011, 15:04 »
Hai ca au ajuns si ale noastre in cantecele lor  ;D
Rapperul Pitbull a cantat intr-un club la noi, in 2010...

I’ve been to countries and cities I can’t pronounce
And the places on the globe I didn’t know existed
In Romania she pulled me to the side and told me:
Pit you can have me and my sister
   ;D  (dar nu zice cat i-au cerut!)

<iframe width="640" height="385" src="//www.youtube.com/embed/WB9XOekBcjU?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Saturnianul

  • Vizitator
Re: Comunicam prin muzica
« Răspuns #2148 : Marți, 06 Decembrie 2011, 18:00 »
O artista care ma fascineaza atit ca prezenta feminina, cit si prin vocea ei. Si care o depaseste pe Madonna la noncomformism :)

Mylene Farmer - Je te rends ton amour
Et je te rends ton amour
Redeviens les contours
Je te rends ton amour
C’est mon dernier recours
Je te rends ton amour
Au moins pour toujours
Redeviens les contours
"La femme nue debout"


<iframe width="640" height="385" src="//www.youtube.com/embed/z81nDCTCsKk?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Caroline

  • Vizitator
Re: Comunicam prin muzica
« Răspuns #2149 : Marți, 06 Decembrie 2011, 18:53 »
<iframe width="640" height="385" src="//www.youtube.com/embed/MCuJ4DAaGdQ?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Mari_a

  • Vizitator
Re: Comunicam prin muzica
« Răspuns #2150 : Marți, 06 Decembrie 2011, 19:52 »
Directiaaaa ciiiinci  :)  (am fost la concert in primavara, la Brasov; Marian Ionescu venise cu fiul lui - Carmin, basist - dupa care sunt moarte toate adolescentele! ;D)
Am nevoie de tineeeeeee
<iframe width="640" height="385" src="//www.youtube.com/embed/QVyxMv-fUvY?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Offline almi_gabi

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 7620
Re: Comunicam prin muzica
« Răspuns #2151 : Marți, 06 Decembrie 2011, 20:05 »
Mari esti castigatoare la muzica - iti acordam titlul "steaua fara nume"  ;D cu "coronita"- muzica peste muzica, peste alta muzica
vroiam sa vin si eu cu videoclipul de la Taxi - zic pe asta nu l-a bagat nimeni in seama  ::)  - de unde - l-ai "demascat" deja pe pagina anterioara   8)
asa ca zile domnu' geo ca le zici de bine - da' mai da si la fata din cand in cand un latino ceva  ;D
ah si un pic gotic - da' mai melodios

Mari_a

  • Vizitator
Re: Comunicam prin muzica
« Răspuns #2152 : Marți, 06 Decembrie 2011, 20:22 »
Da dragoste, da dor, da-mpreunare, da daspartire, da noroc, da foc, da inima albastra, da tot ce vrei! Orice, numa nu ma pune la-latino si la gotice-dorice-ionice-corintice d-alea!  ;D
Si nici la para-psihe-pupu-delice - ca-mi face a mea capu' tandari cu d-alea de zici ca bate cineva cu ciocanul intr-o tabla!  :o

Saturnianul

  • Vizitator
Re: Comunicam prin muzica
« Răspuns #2153 : Marți, 06 Decembrie 2011, 22:14 »
Doina... medicala. Nerecomandat persoanelor sensibile  ;D

<iframe width="640" height="385" src="//www.youtube.com/embed/pnk8ILWGU5E?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Caroline

  • Vizitator
Re: Comunicam prin muzica
« Răspuns #2154 : Marți, 06 Decembrie 2011, 22:24 »
Am nevoie de tineeeeeee

Nu prefer neaparat Directia 5, cat ma gandeam la... nu stiu, un feeling de context.  ::)

Offline bit

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 3015
Re: Comunicam prin muzica
« Răspuns #2155 : Miercuri, 07 Decembrie 2011, 00:23 »
<iframe width="640" height="385" src="//www.youtube.com/embed/CCfW2OwVwzs?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Caroline

  • Vizitator
Re: Comunicam prin muzica
« Răspuns #2156 : Miercuri, 07 Decembrie 2011, 01:05 »
Touchy... Da' cam iese din contextul forumului...  ;D

Caroline

  • Vizitator
Re: Comunicam prin muzica
« Răspuns #2157 : Miercuri, 07 Decembrie 2011, 01:11 »
Doina... medicala. Nerecomandat persoanelor sensibile  ;D


Tocmai o vizionasem pe youtube... trebuie sa recunosc ca, spre rusinea mea, nu sunt la curent cu ultimele tendinte in muzica si m-a facut curioasa "colinda" precedenta... Mersi de info! Cea mai tare e Ada in "Greierele si furnica" ::)

Saturnianul

  • Vizitator
Re: Comunicam prin muzica
« Răspuns #2158 : Miercuri, 07 Decembrie 2011, 03:16 »
Un omagiu adus unui gigant al scenei muzicale care s-a retras din viata artistica datorita problemelor de sanatate destul de serioase: Phil Collins (http://www.adevarul.ro/life/vedete/Phil-Collins-retras-muzica-cuiva_0_439156086.html). L-am admirat inclusiv pentru prezenta scenica diferita de a majoritatii vedetelor: fara haine fistichii, fara tatuaje, piercieng-uri, cercei si alte accesorii. Dovada ca succesul muzical poate exista si fara epatare. Si l-am admirat pentru ca presa nu prea a avut ce birfi despre viata sa privata, fiind un individ discret si elegant.

Aici intr-un clip care imi place mult, alaturi de Eric Clapton. O melodie cu note de tristete dar superba:
<iframe width="640" height="385" src="//www.youtube.com/embed/YcY3FH208l8?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Si o alta faina cu Genesis
<iframe width="640" height="385" src="//www.youtube.com/embed/Ccs2rt0oSzQ?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Magdalena_

  • Vizitator
Re: Comunicam prin muzica
« Răspuns #2159 : Miercuri, 07 Decembrie 2011, 08:01 »
<iframe width="640" height="385" src="//www.youtube.com/embed/swJseFGvzFM?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>