Autor Subiect: Comunicam prin muzica  (Citit de 1183885 ori)

0 Membri şi 3 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Offline almi_gabi

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 7620
Re: Comunicam prin muzica
« Răspuns #2160 : Miercuri, 07 Decembrie 2011, 08:06 »
Phil Collins ........

Aici intr-un clip care imi place mult, alaturi de Eric Clapton. O melodie cu note de tristete dar superba:
Phil Collins - I Wish It Would Rain Down


mi-a placut - cred ca stiam o varianta mai scurta - de fapt Phil Collins imi place si acum - e printre cei "vechi" pe care inca ii mai ascult

Mari_a

  • Vizitator
Re: Comunicam prin muzica
« Răspuns #2161 : Miercuri, 07 Decembrie 2011, 09:23 »
E o tipa care e ‘de serviciu’ la radio numai dimineata, de la 5 la 7. M-as trezi la 5 numai ca sa ascult emisiunea ei! Are o voce placuta, 'de radio', pune numai muzica buna si are niste comentarii foarte interesante… Azi cand am deschis radioul, la 6,30, il pusese pe cetateanul asta, pe care-l asculta lumea cu placere si acum, dupa 40 de ani…

We can't go on together
With suspicious minds...

<iframe width="640" height="385" src="//www.youtube.com/embed/SBmAPYkPeYU?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Offline pocama

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 310
  • Iubeste si fa ce vrei!
Re: Comunicam prin muzica
« Răspuns #2162 : Miercuri, 07 Decembrie 2011, 09:52 »
<iframe width="640" height="385" src="//www.youtube.com/embed/lKd7PiXhLEM?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Mari_a

  • Vizitator
Re: Comunicam prin muzica
« Răspuns #2163 : Joi, 08 Decembrie 2011, 12:29 »
De la Chris Rea nici nu stiu pe care sa o aleg.... Oricum, nu-s de ascultat ziua, pe scaun, la serviciu... Ci noaptea, la orizontala...undeva depaaaaarteeeee  ::) Si, de preferat, sa nu fii singur...  (n-aveti emoticon d-ala cu day dreaming ? )
<iframe width="640" height="385" src="//www.youtube.com/embed/KLBqH7ILQmE?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Offline almi_gabi

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 7620
Re: Comunicam prin muzica
« Răspuns #2164 : Joi, 08 Decembrie 2011, 12:43 »
n-am cum la orizontala , n'avem in dotare canapele la servici  ;D
PS: nu se pune Chris Rea - ti-a "soptit" Gigi  8)

Mari_a

  • Vizitator
Re: Comunicam prin muzica
« Răspuns #2165 : Joi, 08 Decembrie 2011, 13:01 »
Da ce-ti trebe canapea ???   
Ia si asculta Chris Rea, ca Ricky Martin nu-ti pun nici daca plangi  :P

Bine, hai, ca mi-e mila de tine! Il pun p-asta, ca nu e cantecul lui, e cover (dupa The Hooters)
<iframe width="640" height="385" src="//www.youtube.com/embed/N-m9fn1yeEI?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Ei, ce zici de astia, cum se dezgheata si... iau foc?  ::)

silviu

  • Vizitator
Re: Comunicam prin muzica
« Răspuns #2166 : Joi, 08 Decembrie 2011, 13:44 »
Toto Cutugno concertează la Bucureşti în 2012
Toto Cutugno, unul dintre cei mai cunoscuţi artişti italieni de pe întreg mapamondul, va concerta, pe 29 februarie 2012, la Sala Palatului din Capitală, informează un comunicat remis MEDIAFAX.
<iframe width="640" height="385" src="//www.youtube.com/embed/DWY71R818kk?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Offline pocama

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 310
  • Iubeste si fa ce vrei!
Re: Comunicam prin muzica
« Răspuns #2167 : Joi, 08 Decembrie 2011, 17:21 »
Toto Cutugno concertează la Bucureşti în 2012
Toto Cutugno, unul dintre cei mai cunoscuţi artişti italieni de pe întreg mapamondul, va concerta, pe 29 februarie 2012, la Sala Palatului din Capitală, informează un comunicat remis MEDIAFAX.

Un barbat ce stie sa-si conserve foarte bine fizicul. Atragator de-a dreptul.


<iframe width="640" height="385" src="//www.youtube.com/embed/QbN0g8-zbdY?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>
Si un altul, pentru care am cel putin tot atata admiratie. O voce inegalabila.

Caroline

  • Vizitator
Re: Comunicam prin muzica
« Răspuns #2168 : Joi, 08 Decembrie 2011, 17:44 »
Nu cred ca cineva se poate hotari la un singur gen de muzica. Eu cel putin nu am o muzica preferata, ci doar stari diferite... Acum simt asa:

<a href="" target="_blank" class="aeva_link bbc_link new_win"></a>


Mie mi se pare ca, paradoxal fata de ideea de a pierde ceva, melodia asta are de fapt vitalitatea castigului unei altfel de religii in schimb.  ;)


Offline liliana_czc

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 26
Re: Comunicam prin muzica
« Răspuns #2169 : Joi, 08 Decembrie 2011, 18:15 »
<a href="" target="_blank" class="aeva_link bbc_link new_win"></a>

Caroline

  • Vizitator
Re: Comunicam prin muzica
« Răspuns #2170 : Joi, 08 Decembrie 2011, 20:06 »
Toto Cutugno concertează la Bucureşti în 2012


Toate vedetele internationale ajung in Romania numai cand au parul alb... O fi vreo coincidenta?  :P

silviu

  • Vizitator
Re: Comunicam prin muzica
« Răspuns #2171 : Joi, 08 Decembrie 2011, 20:39 »
Toate vedetele internationale ajung in Romania numai cand au parul alb... O fi vreo coincidenta?  :P
toto cutugno a ajuns in romania si cand avea parul negru.
<iframe width="640" height="385" src="//www.youtube.com/embed/5S-r2vck5dw?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Mari_a

  • Vizitator
Re: Comunicam prin muzica
« Răspuns #2172 : Joi, 08 Decembrie 2011, 21:36 »
Ia uite si la Eros Ramazzotti - cel pus de Liliana - ce a albit! (Noroc ca am ramas noi tineri!)  L-am vazut intr-un clip cu Ricky Martin... :o
Parca ieri canta cu Tina.... (merge numai direct pe youtube, cu dublu click)
<iframe width="640" height="385" src="//www.youtube.com/embed/PJjXnkd6bUQ?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Offline liliana_czc

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 26
Re: Comunicam prin muzica
« Răspuns #2173 : Joi, 08 Decembrie 2011, 22:41 »
I se trage de la divort (albitul). Ca de cand s-a despartit de Michelle Hunziker el e tot mai alb la par iar ea e tot mai frumoasa pe zi ce trece. ;D

Offline almi_gabi

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 7620
Re: Comunicam prin muzica
« Răspuns #2174 : Vineri, 09 Decembrie 2011, 07:48 »
venind spre birou "nenea soferul" asculta muzica - Voltaj - uitasem de ei, dar acordurile "saltarete"  ;D m-au facut sa imi aduc aminte cat imi placeau - erau genul de formatie care canta pe stadioane si in piete - mergeam mereu sa ii ascult ( de fapt sa "topai" in gramada  ;D  8) ) - stiau sa magnetizeze publicul

<iframe width="640" height="385" src="//www.youtube.com/embed/J3oEsXEhjwo?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>