Autor Subiect: Single cu copii  (Citit de 103581 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline Diana Voicu

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 12
  • Live today !
Re: Single cu copii
« Răspuns #225 : Joi, 11 Ianuarie 2018, 09:31 »
Buna dimineata,
Ma inscriu si eu in grupul mamelor singure.Am 2 copii ; un baiat de 13 ani si o fetita de 7 ani.
M-ar interesa o excursie la Dineyland Paris.Cred ca este varsta potrivita pentru ambii.
Nu e usor sa fii si mama si tata, dar nu e imposibil.
Va doresc fericire si putere ! ;)
🌹

Offline Iustin

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 183
Re: Single cu copii
« Răspuns #226 : Joi, 22 Februarie 2018, 21:19 »
Ma inscriu si eu in grupul mamelor singure.

Vreau si eu in grupul  mamelor singure :D
Am o fetita de 10 ani si inca o fetita de 5 ani.
Le iubesc si imi pare rau de fiecare data cand plec in excursii fara ele.
Daca se organizeaza ceva cu copii, I'm in.

Offline Iustin

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 183
Re: Single cu copii
« Răspuns #227 : Miercuri, 07 Martie 2018, 19:14 »
Uite ca minuni se intampla:
http://forum.singlescamp.ro/index.php/topic,2696.0.html

Se poate oare cobora limita minima de varsta la 5 ani?

Offline GabrielaIV

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 29
Re: Single cu copii
« Răspuns #228 : Miercuri, 07 Martie 2018, 22:13 »
Ma înscriu ?i eu în grup. Am un b?iat în vârst? de 13 ani.

Offline Cerasela_Maia

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 5
Re: Single cu copii
« Răspuns #229 : Vineri, 06 Aprilie 2018, 13:55 »
Salut,
O sa urmaresc in continuare topic-ul. Deoacamdata o sa ma limitez la actiuni cu copilul pe plan local. Multumesc pentru raspuns

Offline Teodora29

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 1
Re: Single cu copii
« Răspuns #230 : Luni, 25 Iunie 2018, 18:05 »
Buna ziua
Sunt nou venita aici si ma inscriu la sectiunea dvs.Am un baiat de10ani.
Ne plac excursiile si urmarim cu interes pe cele parinte/copil.
Este o idee foarte buna pentru cei singuri ca si noi.

Offline PlusUnu

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 14
Re: Single cu copii
« Răspuns #231 : Sâmbătă, 22 Septembrie 2018, 09:47 »
Buna dimineata !
Ma inscriu si eu in acest grup. Am un baiat de 7 ani si ne plac excursiile (mai ales in compania altor copii).
Ceva ski - sanius la iarna ?
Poate un Disneyland in 2019 ?
Orice altceva ?

Offline Lia83

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 3
Re: Single cu copii
« Răspuns #232 : Sâmbătă, 20 Octombrie 2018, 09:11 »
Buna dimineata,
Otilia ma numesc, sunt din Cluj-Napoca si sunt o mama singura a unei fetițe de 7 ani.
Nu stiu cati de aici sunt in postura în care si-ar dori foarte mult sa meargă în cat mai multe vacante externe dar din pacate nu pot deoarece nu au cu cine lasa copilașul.
Poate pentru astfel de părinți ar fi binevenit excursii cu copii în week-end-uri sau vacante.
Am observat de asemenea ca nicio excursie externă nu se potriveste cu perioade de vacanta ale copiilor, în afară de vacanta mare, în care ar putea bunicii sa stea cu ei si părinții sa isi aloce câteva zile pe an doar lor. Pana atunci sper sa ne vedem la petreceri si excursii prin tara unde ajung mai usor. Week-end placut tuturor.   :thumbup:

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Single cu copii
« Răspuns #233 : Duminică, 21 Octombrie 2018, 04:16 »
Programul în sine al excursiilor nu prea se potriveşte copiilor.
Anul acesta a fost un week-end dedicat pentru părinți și copii. O excursie cu program special, cu siguranță reușită, chiar dacă nu s-au lăsat impresii pe forum. Poate dacă ați pune întrebări despre posibile alte excursii părinț-copii direct pe topicul excursiei, dorințele voastre ar fi și mai vizibile decât pe acest topic. Zic și io, nu garantez.
http://forum.singlescamp.ro/index.php/topic,2696.msg131706.html#msg131706

În principiu, oferta se adaptează cererii, din ce am observat eu pe forum.
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline emanuela25.sv

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 38
  • Nu sunt ce par a fi
Re: Single cu copii
« Răspuns #234 : Duminică, 06 Ianuarie 2019, 13:57 »
Sunt si eu in aceasta categorie, mama singura cu doi baieti mari unul de 22 se ani si cel mic de 14 ani. Cred ca nu e usor sa fii parinte singur dar este o binecuvantare sa ai copii. Relatiile sunt ca la loterie, poti sa ai noroc sau nu.
Exagerarea este adevarul care si-a pierdut rabdarea

Offline radu

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 194
Re: Single cu copii
« Răspuns #235 : Joi, 10 Ianuarie 2019, 13:51 »
Salut, pentru cei din Bucuresti, ar fi interesant sa organizam ceva evenimente de weekend in care sa interactionam si sa fie suficient de relaxant pentru toata lumea, gen minievenimente care sa le capteze atentia si juniorilor de la gatit, jucat, mancat, impreuna. Ceva persoane interesate ?
Zambetul e ca stergatorul de parbriz, nu opreste ploaia dar te ajuta sa mergi mai departe. :)

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Single cu copii
« Răspuns #236 : Sâmbătă, 19 Ianuarie 2019, 04:52 »
Radu, daca citesti Regulamentul de postare, ai sa vezi ca, una dintre reguli este sa nu postezi acelasi mesaj pe mai multe topicuri.
In rest, dupa ce ai sa participi la o excursie, ai sa vezi ca acolo poti face schimb de date de contact cu cei cu care vrei, si vor si ei, sa organizati evenimente de weekend.

Aici, oricum, e locul de discutii pentru singles cu copii.  :angel: :)
Succes!
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline gabi 1979

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 1
Re: Single cu copii
« Răspuns #237 : Luni, 25 Februarie 2019, 17:31 »
    Salut,sunt Gabi tatal Elizei in varsta de 7 ani!Ma intereseaza excursii de genul single cu copii,dar vad ca nu prea organizeaza adminii ceva de genul!!Daca sunt mamici interesate,astept propuneri :smiley6600:

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Single cu copii
« Răspuns #238 : Marți, 26 Februarie 2019, 06:04 »
De ce, vrei sa organizezi tu ceva?  :angel:

Dar sa stii ca "adminii" e unul singur. :) Si s-a mai incercat cate ceva in sensul asta...
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline Pantolila

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 15
Re: Single cu copii
« Răspuns #239 : Marți, 23 Aprilie 2019, 20:51 »
 :'( :'( :'( Pacat ca  v-am descoperit asa tarziu, tot mama cu doi tzanci..din fericire pentru mine, acum marisori..un pusti de 25 si o pustioaica  de 16...legat de asta..greu cu vacantele, cand esti single mother si mai este si diferenta de varsta intre ei..oricum ai face nu reusesti sa impaci si capra si varza  :slap:, asa ca, era o negociere continua unde mergeam si ce faceam. Pana la urma, cresc atat de repede..incat acum, ma uit in jur, si cand intreb unde mergem, fiecare face pe mortu`n papusoi, si dispar din areal  :giggle: ca doar cum sa mai mearga in vacanta cu mama.. :oops:. Life is funny! *|*
....my mind is one with my soul.. :)