Autor Subiect: Single cu copii  (Citit de 103440 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline micaela

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 6590
Re: Single cu copii
« Răspuns #45 : Luni, 30 Ianuarie 2012, 13:15 »
confirm cele spuse de Caroline:
elevii la aceasta varsta mai bine vorbesc cu mine pe net - sau se ascund de parinti in baie sa vorbeasca la telefon de problemele "existentiale" care ii preocupa cu un var, un prieten etc. - decat cu parintii, care nu stiu nimic.

fix asa facea si fi-miu. voia sa se desprinda de mine si de ideile mele. ghici la cine vine acuma sa ceara sfaturi.  :) stie ca in mine are cea mai buna prietena, ascultatoare si sfatuitoare. asta dupa ce m-a facut praf cu aiurelile lui de adolescent dus cu capu'.  :)

Caroline

  • Vizitator
Re: Single cu copii
« Răspuns #46 : Miercuri, 29 Februarie 2012, 23:19 »
Se pare ca a trecut ora de culcare pentru copiii singles-ilor...  :)

Offline bit

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 3015
Re: Single cu copii
« Răspuns #47 : Joi, 22 Martie 2012, 18:23 »
Hmmm, ce tare-mi doresc sa fi avut si io ceva de spus aici... :(

Offline Guesswho

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1907
Re: Single cu copii
« Răspuns #48 : Joi, 22 Martie 2012, 18:49 »
n-o fi inca momentul potrivit pt tine sa traiesti aceasta experienta  :)
dar si cand s-o intampla, atunci sa vezi ce sentimente amestecate te incearca....e fascinant!  :smitten:
Toata lumea iti vrea binele. Nu lasa pe nimeni sa ti-l ia!

Offline bit

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 3015
Re: Single cu copii
« Răspuns #49 : Joi, 22 Martie 2012, 19:31 »
Bre! :D Si cand o fi momentu`ala? Pe la pensie-ncolo?

Caroline

  • Vizitator
Re: Single cu copii
« Răspuns #50 : Joi, 22 Martie 2012, 19:48 »
Bre!  ;D Pe undeva... eu ar cam trebui sa recunosc ca, in conformitate cu faptul ca femeilor le "expira" mai repede acest privilegiu decat barbatilor, eu m-am cam "dedulcit" sa apelez la surogate: n-am un copil al meu, in schimb am peste 200 de elevi in fiecare an. Cred ca o fi si ceva tricky de genul asta la mijloc de nu ma pot lasa de invatamant, desi uneori ma enerveaza cand ma gandesc ca as putea face enspe mii de alte lucruri mai profitabile si mai putin solicitante nervos. Da' se vede treaba ca exista si un fel de masochism mental pe-aici...  :slap:

Offline bit

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 3015
Re: Single cu copii
« Răspuns #51 : Joi, 22 Martie 2012, 19:52 »
Bre. (fara !). Dat fiind faptul ca nu te pot contrazice, iti aduc un alt argument (care mi-a pocnit adineauri in cap ca popcornu`): banuiesc ca un barbat isi doreste a fi tata si fiindca e (cumva) o incununare a masculinitatii lui. Zic si io. Plus ca io char sunt disperat dupa lighioanele astea mici.

Offline Guesswho

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1907
Re: Single cu copii
« Răspuns #52 : Joi, 22 Martie 2012, 20:27 »
Bre! :D Si cand o fi momentu`ala? Pe la pensie-ncolo?
de tine depinde ...cand esti hotarat, faci pasul (adica copilul...scz, lighioana  ;D).....e simplu  ;)
Toata lumea iti vrea binele. Nu lasa pe nimeni sa ti-l ia!

Offline bit

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 3015
Re: Single cu copii
« Răspuns #53 : Joi, 22 Martie 2012, 20:30 »
Sa stii ca ai dreptate. Ca-i plina lumea de potentiale mame. Cum suna: "Ce faci mai dupa amiaza, lucram si noi la un copil?"   ;D ;D :2funny: Mai Cornitze, gandesti ca o femeie...(nu e insulta, nu te grabi sa sari, numa`ca pune-te un pic in bocancii mei.)

Offline Guesswho

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1907
Re: Single cu copii
« Răspuns #54 : Joi, 22 Martie 2012, 20:41 »
daca vrei doar o mama surogat, cred ca se poate rezolva...
io ma gandeam ca ai vrea un copilas pe care sa-l cresti alaturi de o femeie care sa insemne ceva si pt tine, nu s-o folosesti doar ca incubator de bebe...
aici tre` sa recunosc ca femeile-s avantajate....daca-si doresc un copil cu orice pret, trebuie doar sa aleaga potentialul tata si perioada fertila....stiu un caz care a facut un copil astfel...
totusi, voi, domnii, nu aveti o limita de varsta cand vine vorba de perpetuarea speciei spre deosebire de femei
Toata lumea iti vrea binele. Nu lasa pe nimeni sa ti-l ia!

Offline bit

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 3015
Re: Single cu copii
« Răspuns #55 : Joi, 22 Martie 2012, 20:46 »
Pai vezi, tu cu gura ta ai zis-o...ma rog, cu mainile ai scris-o! Nu mama-surogat caut...In fine, ce-o fi, o fi, pana la coada. Chestiile astea nu se rezolva postand pe topic, vorba ta.

Offline Guesswho

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1907
Re: Single cu copii
« Răspuns #56 : Joi, 22 Martie 2012, 21:28 »
Chestiile astea nu se rezolva postand pe topic, vorba ta.
da, parca trebuie ceva mai multa munca  ::)
Toata lumea iti vrea binele. Nu lasa pe nimeni sa ti-l ia!

Offline bit

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 3015
Re: Single cu copii
« Răspuns #57 : Joi, 22 Martie 2012, 21:36 »
 :2funny: :2funny:. Bag seama ca azi ti-ai luat alte cornitze...( >:D cumva?)

Caroline

  • Vizitator
Re: Single cu copii
« Răspuns #58 : Joi, 22 Martie 2012, 22:10 »
aici tre` sa recunosc ca femeile-s avantajate....daca-si doresc un copil cu orice pret, trebuie doar sa aleaga potentialul tata si perioada fertila....stiu un caz care a facut un copil astfel...

Femeile foarte egoiste sunt avantajate astfel! Daca faci un copil, nu il faci exclusiv pentru tine, ca nu e jucarie de cumparat din supermarket sau animal de companie, ci te straduiesti sa faci ce-i mai bine pentru el, ca om, nu ca proprietate a ta- de esemplu, o familie adevarata. As fi avut optiunea sa am un tata donator necunoscut pentru fetilizare, cand eram maritata, si nu am vrut eu... macar sa-mi fi ramas un copil de la un barbat care a insemnat candva ceva pentru mine, daca acum nu mai inseamna, nu un copil al nimanui.

Offline bit

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 3015
Re: Single cu copii
« Răspuns #59 : Joi, 22 Martie 2012, 22:20 »
Nu poti spune al nimanui. Un copil e al mamei lui, in primul rand.  In alta ordine de idei, ai dreptate, copilul nu e proprietate si nici jucarie. De-aia am zis io ca-i greu totusi...(raspunderea!)