Autor Subiect: Single cu copii  (Citit de 103680 ori)

0 Membri şi 2 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Offline bit

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 3015
Re: Single cu copii
« Răspuns #90 : Vineri, 23 Martie 2012, 21:58 »
Ba ar trebui sa stea fiecare-n banca lui acu`!  :bow: pentru sinceritate si pentru modul in care ai pus punctul pe i. (si iar se-ntampla un paradox, cei care nu-s parinti...insa ai dreptate  :))

Offline micaela

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 6590
Re: Single cu copii
« Răspuns #91 : Vineri, 23 Martie 2012, 22:10 »
Caroline, de ce ti-ar sari cineva in cap? e musai sa avem opinii identice? si-apoi opiniile noastre se intersecteaza, nu sunt chiar paralele.
e preferabil, asa cum spui, ca un copil sa creasca cu doi parinti sau macar cu amintirea unui parinte care l-a dorit si iubit. insa nu pot sa n-o inteleg si pe acea doamna care si-a dorit enorm un copil si se straduieste sa il creasca frumos, cu iubirea ei si a bunicilor. poate ca a sperat ca intr-o zi sa il afle si pe acel om care sa-i poata fi un bun partener ei si un minunat tata fetitei.

Offline Victorman

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 318
Re: Single cu copii
« Răspuns #92 : Vineri, 23 Martie 2012, 22:14 »
poate ca a sperat ca intr-o zi sa il afle si pe acel om care sa-i poata fi un bun partener ei si un minunat tata fetitei.
Sa nu ai parerea ca nu exista, undeva acea persoana exista dar mai greu e ca la momentul cand o vei intalni sa faci alegerea potrivita  :thumbup:

Caroline

  • Vizitator
Re: Single cu copii
« Răspuns #93 : Vineri, 23 Martie 2012, 22:23 »
Subscriu si eu la ultima fraza a lui Mica. Ceea ce vroiam sa spun de fapt este ca am ajuns de la dispret la compatimire fata de acele femei care considera ca e suficient ca tatal sa fie doar un donator de sperma si un sponsor, toata viata unui copil. Ceea ce spun Mica si Victor e cu totul altceva.  ;)

Offline almi_gabi

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 7620
Re: Single cu copii
« Răspuns #94 : Marți, 01 Mai 2012, 08:52 »
cati oare din copii de azi vor mai stii lucrurile care noua ne erau familiare cum ar fi cele de mai jos !!??     


Mari_a

  • Vizitator
Re: Single cu copii
« Răspuns #95 : Marți, 01 Mai 2012, 09:08 »
"Stii si le ce te ajuta sa stii:D  Copiii de azi stiu mult mai multe decat stiam noi la varsta lor si chiar mult mai multe decat stim noi astazi! La asta-i zice progres, nu?  :)

Offline rockingandrea

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 1
Re: Single cu copii
« Răspuns #96 : Marți, 01 Mai 2012, 15:00 »
Bine v-am gasit :). Eu sunt noua pe acest forum, dar ma bucur ca cineva a avut ideea de a crea un spatiu pentru cei single, cu copii :). Eu sunt din cluj si mi-ar placea sa cunosc alti parinti din Cluj pe acest forum :).

Offline almi_gabi

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 7620
Re: Single cu copii
« Răspuns #97 : Marți, 01 Mai 2012, 20:24 »
Bine ai venit rockingandrea!
Sper sa vada cei din Cluj care au copii mesajul tau.  :)

Offline elena

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 9
Re: Single cu copii
« Răspuns #98 : Sâmbătă, 02 Iunie 2012, 22:51 »
Buna

sunt si eu o noua membra SC si ma alatur celor care asteapta cu interes o iesire cu copiii. Se mai aude ceva despre aceste iesiri?
Eu sunt din Bucuresti, am o fetita de 7 ani si ne plac mult activitatile in aer liber (bicicleta, badminton etc)


Caroline

  • Vizitator
Re: Single cu copii
« Răspuns #99 : Sâmbătă, 02 Iunie 2012, 22:53 »
Bine-ai venit. Elena! Incearca pe topicul Bucuresti!  :flori:

Offline micaela

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 6590
Re: Single cu copii
« Răspuns #100 : Sâmbătă, 02 Iunie 2012, 22:54 »
Buna seara, elena. bine ai venit. In excursii poti veni cu copila ta. In ultima vreme n-au mai prea fost intamplari exclusiv pentru singlesi cu copii fiindca foarte multi dintre noi avem copii adolescenti si chiar mai mari care, e stiut, prefera sa iasa cu cei de varsta lor decat "sa-si piarda timpul" cu parintii. :)

Offline elena

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 9
Re: Single cu copii
« Răspuns #101 : Vineri, 08 Iunie 2012, 23:39 »
Multumesc mult pt primirea calduroasa, ma bucur ca v-am gasit si sper sa ne vedem cat de curand.
Si multumesc de sfat Caroline, o sa ma uit pe Bucuresti.

Offline Carmen_Cris

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 12
Re: Single cu copii
« Răspuns #102 : Luni, 11 Iunie 2012, 11:03 »
Buna tuturor. Si eu sunt mai noua in SC. Sunt din Bucuresti si am un baiat adolescent si o fetita de 3 ani. Asa cum spuneati si voi, baiatul nu prea mai iese cu noi, dar fetita ar sta numai in parcuri sau la locurile de joaca din mol. Elena, poate ne intalnim cu fetitele prin parc. Eu locuiesc in Berceni. Fetitei mele ii plac si copiii mai mari.

Offline elena

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 9
Re: Single cu copii
« Răspuns #103 : Duminică, 24 Iunie 2012, 19:49 »
Buna Carmen si scuze ca raspuns asa de tarziu (nu intru prea des pe forum)
Noi stam in zona Stefan cel Mare si de obicei iesim prin parcul Circului sau Herastrau, este destul de departe Berceni de noi. Imi pare rau...   :(

Offline oti

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 208
Re: Single cu copii
« Răspuns #104 : Luni, 25 Iunie 2012, 20:22 »
ei, aici intervin si eu! daca sunt copii mai mici, mai greu sa-i iei in excursii. fie trebuie sa stai mai mult cu ei, ca se plictisesc, fie nu pot participa la programul intalnirii. daca ai copii mai mari e si mai greu sa-i cooptezi la astfel de actiuni comune. numai eu stiu cat m-am chinuit sa-l atrag pe fiul meu, macar sa vada si el locurile minunate pe care le-am vazut eu. au scuze de tot felul: de la ce sa faca acolo cu oamenii maturi, la de ce sa nu fie in parc cu colegii, sau de ce nu car si calculatorul si jocurile sau mai stiu eu ce instrumente, la cum sa participe el la discutiile noastre filozofice ( vezi gramada de glume si bancuri deocheate sau nu care se spun). mi-e greu sa-l las si acasa, dar e mai fericit sa piarda vremea prin oras cu cei de seama lui. il inteleg perfect si simt pe undeva ca are dreptate. imi aduc aminte ce mutre faceam si eu cand trebuia sa plec cu parintii undeva.
deci daca cineva se simte bine in grupul lui, indiferent ca e tanar sau batran, mai bine facem diferentierea si acceptam situatia. si fiecare petrecem de minune.
Pasul indispensabil pentru a obtine lucrurile pe care ti le doresti in viata este acesta: hotaraste-te ce vrei.